Tulekustuti asukoht

Kõik mis on seotud SAAB' i hooldusega - alates remondikohast lõpetades autopesuga
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#26

Samuti kustutit paigaldama hakkama NG900-sse, enne muidugi soetama.

Kuid äkki keegi oskab panna mingi loetelu, mis peab esmaabikarbis olema, komplekteeriksin ise selle mis vaja ja üht-teist veel. Odavamad esmaabi kotid mulle ei meeldi, kuna seal suht saastad sidemed ja muu värk. Olen ise kaitseväes väljaõppe saanud medivend ja igatahes oleks parem medivarustus kohane kui appi tõttaksin. Niiet kas võib ise medikoti komplekteerida ja mis seal tingimata olema peab?
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#27

Algselt postitas: vallikas
Samuti kustutit paigaldama hakkama NG900-sse, enne muidugi soetama.

Kuid äkki keegi oskab panna mingi loetelu, mis peab esmaabikarbis olema, komplekteeriksin ise selle mis vaja ja üht-teist veel. Odavamad esmaabi kotid mulle ei meeldi, kuna seal suht saastad sidemed ja muu värk. Olen ise kaitseväes väljaõppe saanud medivend ja igatahes oleks parem medivarustus kohane kui appi tõttaksin. Niiet kas võib ise medikoti komplekteerida ja mis seal tingimata olema peab?
Esmaabikott on kohustuslik ainult firmaautodel (ka liisingufirmad). Kui omanikuks on eraisik, siis esmaabikotti autos olema ei pea.
Kui oled ise autoomanik, siis nõuetele vastavat esmaabipauna sult ei nõuta, seega võid komplekteerida ka nõuetele mittevastava asjaliku med-pauna.
roomlane
Postitusi: 586
Liitunud: T Sept 13, 2005 21:42
Asukoht:
Auto:

#28

Algselt postitas: suur
Algselt postitas: vallikas
Samuti kustutit paigaldama hakkama NG900-sse, enne muidugi soetama.

Kuid äkki keegi oskab panna mingi loetelu, mis peab esmaabikarbis olema, komplekteeriksin ise selle mis vaja ja üht-teist veel. Odavamad esmaabi kotid mulle ei meeldi, kuna seal suht saastad sidemed ja muu värk. Olen ise kaitseväes väljaõppe saanud medivend ja igatahes oleks parem medivarustus kohane kui appi tõttaksin. Niiet kas võib ise medikoti komplekteerida ja mis seal tingimata olema peab?
Esmaabikott on kohustuslik ainult firmaautodel (ka liisingufirmad). Kui omanikuks on eraisik, siis esmaabikotti autos olema ei pea.
Kui oled ise autoomanik, siis nõuetele vastavat esmaabipauna sult ei nõuta, seega võid komplekteerida ka nõuetele mittevastava asjaliku med-pauna.

Kogemus näitab, et plaatreid kulub. Seenel käies jne...
Ülejäänut pane vastavalt sellele, mida kasutada oskad - sidemed, kaelalahas, termotekk, antihistamin jms lisaks sellele, mis kohustuslik.
55581286
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#29

Algselt postitas: suur
Algselt postitas: vallikas
Samuti kustutit paigaldama hakkama NG900-sse, enne muidugi soetama.

Kuid äkki keegi oskab panna mingi loetelu, mis peab esmaabikarbis olema, komplekteeriksin ise selle mis vaja ja üht-teist veel. Odavamad esmaabi kotid mulle ei meeldi, kuna seal suht saastad sidemed ja muu värk. Olen ise kaitseväes väljaõppe saanud medivend ja igatahes oleks parem medivarustus kohane kui appi tõttaksin. Niiet kas võib ise medikoti komplekteerida ja mis seal tingimata olema peab?
Esmaabikott on kohustuslik ainult firmaautodel (ka liisingufirmad). Kui omanikuks on eraisik, siis esmaabikotti autos olema ei pea.
Kui oled ise autoomanik, siis nõuetele vastavat esmaabipauna sult ei nõuta, seega võid komplekteerida ka nõuetele mittevastava asjaliku med-pauna.

esmaabi kotist niipaljut, et kui ma liisingut vormistasin, siis ei tundud keegi küll huvi säärase asja vastu. Olemas on muidugi saabi ohukolmnurk ja saabi esmaabipakk. See arvatavasti ei ole eesti seadustele pädev. Kuidagi väike ja mannetu ka teine. Tulekustutit pole veel leidnud/jalgu jäänud. Kuid minu saabuskal on esiistmete ees suured taskud. Sinna peaks kilone kenasti mahtuma.
KT100
Saabiklubi liige
Postitusi: 1075
Liitunud: E Mär 06, 2006 18:29
Asukoht:
Auto: T16 Aero

#30

Kas 6kg kustutile mingeid klambreid müüa on? Tahaks pagasiruumi põranda külge suure panna kuidagi, et ei liiguks ja oleks kiiresti kättesaadav.
Eile juhtus väike seik ka, üks punane klassik võttis tuld, õnn oli, et ma aero tagaistmel 6kg-st kaasas kandsin...:mad: päris hea adrenaliinipauk :thumb: midagi hullu ei juhtunud, samas jäi kolde alguskoht leidmata, alt, pealt ja seest vaadates mitte midagi ei leidnud, et oleks kärsanud. Mootor hakkas puterdama, aku tuli süttis, mootor suri välja ja kärsakat hakkas tulema. Esialgu sai pakutud generaator, kuid selle maha võtmisel ei tulnud mitte midagi päevavalgele, täiesti haisutu. Ekspertiis jätkub...
Ja nüüd võin omast kogemusest öelda, et selle 1kg kustutiga võite ainult vargale näkku lasta :D
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#31

Mul on 6 kilone pagasiruumis tagatulede klapi ja tööriistatasku vahel püsti. Kinni on ta kummipaeltega, aretasin lisakinnituspunkti tööriistataskust salongi poole, kus oli miski kronstein mitte vaid plekk.
H.K
Postitusi: 132
Liitunud: T Okt 09, 2007 21:57
Asukoht:
Auto:

#32

Täna autot koristades mõtlesin, et nägin kunagi autos tulekustutit, aga KUS:wall:?
Ja siis ma ta ka leitsin- kõrvalistuja varvaste juures. Hästi peidetud, ent kiiresti kätte saadav:thumb:
karla_poiss
Postitusi: 22
Liitunud: L Sept 15, 2007 20:42
Asukoht:
Auto:

#33

Minu tonnisel paikneb tulekustuti sammuti nagu TGB-l kõrvalistuja istme ees. Olles tulekustutamisega väheke kursis pean antud kohta vägagi sobivaks - hea kiire võtta ja alati kätte saadav, sest kes sinna ikka nii väga asju peale paneb.
Ja kui kellegil vähekegi mahti viitsimist ja soovi on siis võiks autosse panna ikka suurema, kui 1kg kustuti, sest 1kg jääb iga vähekenegi suurema õnnetuse puhul väheks.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#34

Teen vähe reklaami, milleks head infot omale hoida. Käisin Laki tänava Troosti minnes ka sealsamas asuvast Tamrexist läbi. Korraliku metallkesta ja metallkraaniga kaheliitrised (saksa kaubamärk Gloria) olid müügis hinnaga 375 krooni. Plastikust kena kinniti ka kaasa. Letis oli peale kleebitud tal 580 krooni, aga neile kustititele praegu -35 protsenti alet. Sama hinna eest (390 krooni) oleks muidu saanud Tamrexi enda kaheliitrise metallist, aga need olid jällegi müügist maha võetud, sest too Gloria odavam. Nende Gloriate kontrolliaeg on järgmise aasta august, värske kraam.
muuseas
Postitusi: 128
Liitunud: N Mai 25, 2006 14:57
Asukoht:
Auto:

#35

seal (kõrvalistuja istme ees) on hea koht... peaaegu oli vaja, aga õnneks jäi nupp maha võtmata pudelilt... ja uue panen suurema kui praegune on.. sest tulekoldeid ei pea alati 1 olema. õnneks läks nii, et auto alles, paaril matil vaid kuumajäljed ja auto elektrisüsteem korras.
aga hea on küll kui ruttu vajaliku asja kätte saad :)
Renault Espace '07 2,2 102kW Pilt
similar
Postitusi: 132
Liitunud: N Jaan 04, 2007 16:00
Asukoht:
Auto:

#36

Minu 9-3'l samuti kõrvalistuja istme juures. Põiki ette 2kilone hakkaks istme liikumist segama, seega on piki.
[IMG]http://img835.imageshack.us/img835/2479/tuli1.th.jpg[/IMG]
[IMG]http://img826.imageshack.us/img826/6026/tuli2.th.jpg[/IMG]
[IMG]http://img842.imageshack.us/img842/7752/tuli3.th.jpg[/IMG]
[IMG]http://img827.imageshack.us/img827/487/tuli4.th.jpg[/IMG]

Mõningase kõrvalistuja ebamugavuse hüvitan vajadusel gaasipedaali asendiga. :)
Tegelikult pole siiamaani kedagi seganud.
risto.lutsu
Postitusi: 51
Liitunud: N Jaan 22, 2009 10:58
Asukoht:
Auto:

#37

Pagassis kõrvalistuja poolel pikali seal sees kus võrk on ja rihmaga kinnitatud.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#38

Pilt
Rauno
Postitusi: 527
Liitunud: L Apr 26, 2008 14:15
Asukoht:
Auto: Saab 9-5

#39

Ühekilose ja ehk ka healjuhul kahekilose mahutab salongi, kuid 6 kilosele salongis kohta ei leia.

Ise otsisin oma 6 kg kohta, kuid ei leidnud midagi head. Sai siis teine paigaldatud tagaistme taha krõpspaeltega pagasiruumis oleva kinnitushoove taha ja teisest kohast sai tehtud pagasiruumi polstrile auk kust pael läbi viia.

Tagaistme seljatoe taguse valisin seepärast, et kui peaks el. toide ära kaduma, siis saaks kustuti kätte ka pagassi avamata, kuid eks aega võtaks see omajagu.

Lisaks panin ka kustuti kinnituse vahele lehtvõtme millega saaks akult massi maha keerata.

Proovisin kunagi 2kg kustutit mahutada ilusti kõrvalistuja istme ette, kuid 9-5 oleks hakanud see seal istujat segama.
Vasta