Kuidas musta plasti peale talve jälle mustaks saada?

Kõik mis on seotud SAAB' i hooldusega - alates remondikohast lõpetades autopesuga
Vasta
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#1

R Apr 14, 2006 12:21

Sai autokest peale pikka, koormavat ja kõike hävitavat talve kasitud ja kammitud. Loomulikult oli tulemuseks must masendus. Kivitäkked kapotil ja klaasil, vanad värviparandused on jälle pruunid ja must plast on kõike muud kui must. Nagu mingi kogu mendelejevi tabelit hõlmav kiht või "kile" on peal. Pesus maha ei tule, masendavalt kinni kleepunud! Enamik "pumper shine-sid" on silikooni baasil, toimivad teised ilusti kuid on kahjuks kasutatavad ainult siin lõunosarrikides kus keegi ei tea mis asi on tolm.

Küsimus: Millega taastada haljaste plastpindade ilusat puhast pinda, mis ka kestaks ja kuhu ei kleepuks saast.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#2

R Apr 14, 2006 12:27

Noh mina olen teinud vahenditega, millega puhastatakse elektroonika plastmass-, metall pindu, nagu näiteks monitor kontoritehnika jne. On selline vahu taoline asi, mis tiba mullitab siis sulab ülesse siis lapiga üle ning väga särav jääb. Kui kaua ta kestab, seda ei oska kohe öelda ei ole mõõtnud. Põhjus, miks ma seda kasutan on arusaadav, ma töölt laua pealt võtsin selle. :P

ps. töötab hästi ka elektroonika puhastamisel. :) Pullu hind ca 95.- eeku.
Iga ratas veab and then some!
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 392
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#3

R Apr 14, 2006 14:08

Ikka ja jälle kasutan seda odavat silikoonõli,väikeses valges plast pudelis,maksab 14 kulli pudel ja sellega käin kõik üle,plast ja kummi taolisest ollusest materjalid.Teeb värskema ilme ja egas tolmgi külge ei jää ja stanged klassikul,sain ilusasti mustaks. Üks korraline pesu ja pudel õli,odav aga mulle meeldib!
Korra ostsin miskit kallist (80eeki pudel)aerosool silikooni,sattus vist sitt firma,sest tulemus ei olnud see mis seda raha väärt!!
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#4

R Apr 14, 2006 14:16

Värsket ilmet saab igasuguste ollustega teha. Hetkel probleem selles et see valge või hallikas kiht ei taha kuidagi maha tulla. Minu jõud ega mõistus üle ei käi
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 392
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#5

R Apr 14, 2006 14:31

ma ei tea mis juhtub,aga äkki proovida lakibensiini või lahjendatud või tavalise nitrolahusega,proovida ju võib kuskil,kus pekki läinud tulemust näha ei jää. Tean, et on kasutatud edukalt zippo bensiini.
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#6

R Apr 14, 2006 15:50

Millega vana tonnise tuuletiiva puhtaks saab? Seal on sammalt ja mida kõike veel.
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#7

R Apr 14, 2006 17:58

Ärge nüüd naerma hakake, aga...toiduõli on igati abiks. Juba ammu ei viitsi ma igasugu eksootilisi möginaid proovida.
Ükski vahend pole selline, mis kogu suve kestaks ja tumedat (musta) plastikut hoiaks määrdumast.
Muidugi võib kalleid vahendeid proovida, aga miks mitte alustada odavamatest?
Salongis ilmselt silikoonõli annab paremaid tulemusi.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#8

R Apr 14, 2006 18:11

Algselt postitas: tarmiit
ma ei tea mis juhtub,aga äkki proovida lakibensiini või lahjendatud või tavalise nitrolahusega,proovida ju võib kuskil,kus pekki läinud tulemust näha ei jää. Tean, et on kasutatud edukalt zippo bensiini.
Vot vot! Kui nüüd veel teada saaks kas ka vastavaid loomkatseid on tehtud...
Mind just huvitavad igasugused puhastusvahendid millega seda sitta maha pesta. Pärast võin kasvõi saapaviksiga läikima poleerida, enne peaks siiski sodi maha saama. Pokazuha tegemist oskan isegi välja mõelda
Vasta