Kojameeste valik

Kõik mis on seotud SAAB' i hooldusega - alates remondikohast lõpetades autopesuga
Vasta
tulipunanetalleke
Postitusi: 18
Liitunud: E Nov 21, 2005 20:35
Asukoht:
Auto:

#1

T Aug 15, 2006 19:09

Vihmaperiood on tulemas ja kojamehed teevad sellist
vinguvat häält ning nõuvad hädasti vahetamist.
Praegu on peal Boschi omad, kuid minu meelest
nad väga head tööd ei ole teinud.
Millised oleksid head ja vaiksed kojamehed?

Andke nõu palun.
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#2

T Aug 15, 2006 19:59

Champion on minu valik olnud. Kas ka vaiksed ei oska öelda - pole teiste firmadega kogemusi. Muidu pühivad küll korralikult (parasjagu kriimulist klaasi) ja vähemalt pool aastat nad mul toimivad. Tavaliselt kauemgi.
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#3

T Aug 15, 2006 20:14

Champion on jah kõige mõistlikum hinna/kvaliteedi suhtega. Olen poodides veel Hella omasid näinud, üle 200 eegu tk ja muidugi on võimalus ka esindusest osta originaale :P

Kojamehed nagu kulumaterjal pole mõtet kallist osta, kuid ka kõige odavamat rämpsu ei kannata kasutada.
Väike teema ka Auto24's, seal on erinevaid tootjaid lahatud.

terv, teager

EDIT: Hea tulemuse saamiseks soovitan mudugi juhipoolset kojameest vahetada iga 6 kuu tagant (juhi kojamees panna kõrvalistujale ning kõrvalistuja kojamees taha). Krigisemise, kriuksumise vastu aitab klaasipesuvedeliku vahetus kvaliteetsema vastu, need selverites/marktetits 25 eeku 5L vedelikku ei kõlba kuhugi.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#4

T Aug 15, 2006 20:16

Ise ostsin ka 2a tagasi sügisel, peale auto ostu uued kojamaehed endale ette. Sattusid teised samuti olema Championi omad. Siiani lahmivad vett ekraani eest ära piisava kiiruse ja korrektsusega. Olen suht rahul. Eks kojamehi peab vahepeal puhastama ning tiba turgutama ka. :)
Iga ratas veab and then some!
Arno
Postitusi: 318
Liitunud: P Apr 18, 2004 18:07
Asukoht:
Auto:

#5

T Aug 15, 2006 20:49

Siiani parim kojamees olnud Trico, aga kunagine keskelt painduva varrega mudel. Viimasel ajal Dyna omi kasutanud, Brasiilia toodanug kohta päris bro. Championi jätaks sealt veel allapoole a Bosch jätab päris külmaks.
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#6

T Aug 15, 2006 21:08

Kas Boschi ja Trico vahel ei käinud see nii, et Bosch pühib niikaua väga hästi kuniks esimene miinuskraad ilmub, ehk siis suveks bro, trico jällegi talvel üle prahi.. ise champione kasutanud.. tuleb lihtsalt veidi tihkemini vahetada
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#7

T Aug 15, 2006 21:32

Ojaa, Trico oli vahepeal väga hea asi, nii suvel kui talvel (talve jaoks oli kinnine, kummikotiga variant). Aga viimasel ajal pole seda marki enam kuskil oma liiklemise teel kohanud.. äkki keegi teab, kas ja kus Tricot tänapäeval osta saaks?
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#8

T Aug 15, 2006 21:43

Algselt postitas: ptrt
äkki keegi teab, kas ja kus Tricot tänapäeval osta saaks?


GIYF - http://www.google.com/search?hl=et&q=trico+teflon&btnG=Otsi&lr=lang_et

terv, teager
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#9

T Aug 15, 2006 23:23

Pošši luuad on väga pehmed ja pühivad hästi aga kuluvad seetõttu samuti kiirelt. Mingid tavalised Trico kojamehed sain suht hiljuti troostist peale. Pretensioone tricole küll hetkel esitada pole põhjust.
Executive
Postitusi: 314
Liitunud: E Veebr 28, 2005 13:45
Asukoht:
Auto:

#10

K Aug 16, 2006 8:51

Boshid pühkivad minu tonnise esiklaasi juba neljas aasta.
Kord aastas puhastan ka neid atsetooniga või White Siritiga.

BOSH - kupil i jeboš !
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14293
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#11

K Aug 16, 2006 14:11

Tricosid sai Järvelt Ben'ist. Siiani pühivad hästi vaatamata sellele, et klaas on ikka üsna vana ja väsinud. Champione olen ka pruukinud aga boschid läksid kiirelt vahetusse. Viimasel ajal olen autot pesnud Turtle waxi shampooniga. see jätab hea vetthülgava kihi ja kojameeste kasutamise vajadus väheneb tunduvalt.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#12

K Aug 16, 2006 18:01

nagu kyynlad vaid ngk on kojamehed vaid champion
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
tripp
Postitusi: 626
Liitunud: L Dets 31, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#13

K Aug 16, 2006 20:07

Ja jumala eest ei tohi osta selliseid kojamehi, nagu AllRide. Saadaval on need PrismaTuuningu poes. Pühivad küll enam-vähem, aga lisaväärtusena kraabivad klaasi ikka mõnuga ära :gun:. Eelmisel liikuril kraapis ikka klaasi täitsa ära ja ka praegusel olid ostes need AllRided ees. Vahetasin küll esimese asjana Championide vastu ära, aga oli juba hilja, triibud on klaasil olemas.
Jutu lõpetuseks tsiteeriks klassikuid: Eestis on saadaval kahte sorti kojamehed - odavad ja sitad ning kallid ...ja sitad :D. Võrreldes ükskõik mis marki kojamehi nendega, mis autol salongist ostes ees on, on sellel jutul tõsi taga.
[Trionic]: 9-5 kapoti all peabki midagi logisema..
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/395941.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/395941.png[/IMG][/URL]
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#14

N Aug 17, 2006 1:29

Algselt postitas: tripp
Võrreldes ükskõik mis marki kojamehi nendega, mis autol salongist ostes ees on, on sellel jutul tõsi taga.


Võibolla sellepärast, et salongist ostes on auto (uue auto) esiklaas sile nagu lapse pepu, aasta-paari pärast juba raskelt täkkeid täis? Kojamehi läheb nagu leiba.

Üks kojameeste surm on see, kui klaasipesu-kangi tõmmates hakkavad enne harjad vehkima ja alles siis tuleb vedelikku...mitte vastupidi, nii nagu õige oleks.

Olen täheldanud, et kõrvalistuja kojamees peabki viletsam olema. Mugav ju enda hari kõrvale toppida ja ainult üks uus osta. Odavam tuleb ka. Siis ei näe kaassõitja (oma naine kasvõi) pidevalt liiklust reguleerida ;)
See trikk on järgi proovitud ja toimib.
tripp
Postitusi: 626
Liitunud: L Dets 31, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#15

N Aug 17, 2006 19:13

Algselt postitas: sebastian
Olen täheldanud, et kõrvalistuja kojamees peabki viletsam olema. Mugav ju enda hari kõrvale toppida ja ainult üks uus osta. Odavam tuleb ka. Siis ei näe kaassõitja (oma naine kasvõi) pidevalt liiklust reguleerida ;)
See trikk on järgi proovitud ja toimib.


Mul on kojamehed erineva pikkusega (juhi oma pikem), nii et seda trikki kasutada ei saa.
Õnneks oma naine liiklust reguleerima ei kipu ka ;)
[Trionic]: 9-5 kapoti all peabki midagi logisema..
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/395941.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/395941.png[/IMG][/URL]
andres
Saabiklubi liige
Postitusi: 978
Liitunud: T Mai 25, 2004 15:26
Asukoht:
Auto: Saabitu

#16

N Aug 17, 2006 21:41

.....
Üks kojameeste surm on see, kui klaasipesu-kangi tõmmates hakkavad enne harjad vehkima ja alles siis tuleb vedelikku...mitte vastupidi, nii nagu õige oleks.

Aga alati on võimalik tegeleda aretusega. Osavate käte ring ja ongi nii nagu peab ;)
:drive:
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#17

R Aug 18, 2006 0:22

Boschi ja Championi puhul tundub mulle, et nad ei ole seda raha väärt mida nende eest küsitakse, seepärast ostsin ka prismast just proovimise pärast Allride, et näha mis vahe on. Aga vahe on kahe eelnevaga ikka olemas selline paras. Allride on talvel ja üldse jaheda ilmaga jäik ega paendu ja kriipimise jutt kah õige. Aga midagi on prismasse nüüd veel ilmunud selle allride kõrvale, kollakas-sinakas pakendis, ei mäleta kas Trico millest te siin puhute, või hoopiski Hella :eureka: (ärge naerge kui puusse panen, Hella teeb ju tulesid aga kirjapilt virvendab just selline silme ees), maksab komplekt a 180,-/190,- vist.
Mul on autos sifoonpudel pesuainega, millega klaasid vajadusel üle loputan enne sõitu (sulatab lahti tolmu ja puudelt langeva vaigu) siis ei pea tee peal kraapima enne kui vesi klaasile ja esilaternatele jõuab. Pika otsa puhul ei tule see muidugi arvesse aga linnas küll kui ühe otsa pikkus on 5 kilti.
Aga market kui autojupi ostmise koht !? Kui sa sama jupi ostad varuosa poest ja kallima hinnaga siis ei ole küll vahet kui sa ta prismast ostad. Seda allride paska on ju kõik kohad täis, ka korralikud varuosa poed, samuti on klaaspesuvedelik jne. igal pool samasugune, varuosa poes vast laiem valik ja spetsialiteet.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#18

R Aug 18, 2006 7:46

Olen kasutanud Tricot, Boschi,Chmpioni ja Hellat. Opelil Boschi ei proovinud kuid ülejäänuid katsetasin - kõige paremini toimis Hella. Sellel oli muidugi kojamehemehhanism üsna kulunud, mistõttu kehvem kojamees ei pühkinud isegi uuena. Muuseas siinkiidetud Trico ei toiminud ka oopeli peal.
Saabil olid ostes peal Championi talvekad (need kummist vutlaris), mis toimisid üllatavalt kaua ja hästi. Vahetasin need mingi hetk tavachampionide vastu - see oli vale valik. Juba uuena jättis tavaline statoilist ostetud Champion mingid jutid klaasile. Samuti väsis champion ülikiiresti. Enam Tavachampioni't ei osta. Kui, Champion, siis talveversioon (seda loomulikult talvel). Uue esiklaasiga panin ka uued kojamehed. Seekord Boschid - see oli ainus valik, mis kiirelt kojamehi ostma tõtates tol hetkel poest saada oli. Alguses toimis Bosch megahästi, kuid üsna kiirelt kadus perfektne töötamine. Samas pühib veel rahuldavalt, mistõttu kojamehi vahetama veel ei tõtta. Kojameeste nõrgale tasemele aitab muidugi kõvasti kaasa ka see, et auto seisab tihti vahtra all, kust pidevalt mingit läga klaasile tuleb. See läga ei taha tavalise klaasipesuvedelikuga eriti hästi irduda.
Pika jutu lühike kokkuvõte ehk mina järjestaksin tootjad/tooted nii:
1. Champion talvekojamees (loomulikult ikka talvel)
2. Hella
3. Bosch
4. Trico
5. Champion tavajuust.

Kojameeste ühelt vardalt teisele tõstmist ei harrasta. Kardan esiklaasi pärast, sest kindlasti satub kojamehe sisse aja jooksul ka mingeid abrasiivseid elemente (isegi kui seda regulaarselt puhastada) ning mittetöötava kojamehe kõrvalistuja pool kasutamine tähendab ju sisuliselt klaasi matiks kraapimist.

Üldises plaanis aitab nii klaasi kui kojamehi säästa klaasipesuvedeliku kasutamine. See on asi, millega kokku ei ole mõtet hoida, sest vastasel juhul lihvid abrasiivse prühiga klaasi kiirelt matiks.
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#19

E Aug 21, 2006 18:58

Trico talvel ja Bosch suvel on kõikide testide ja enese kogemuste järgi bro.
Trico`t toob Automeister maale ja meilt saab ka osta.
eston21
Postitusi: 423
Liitunud: N Jaan 26, 2006 15:28
Asukoht:
Auto: 9-3ss aero

#20

E Aug 21, 2006 19:35

aasta tagasi sai ostetud VMist uued kojamehed ja siiamaani pesevad nagu muiste. kallid olid, aga kui ükskõik mis muu firma omi sel ajal mitu korda vahetanud oleks, teeks sama välja
jannos
Postitusi: 53
Liitunud: L Juul 29, 2006 23:57
Asukoht:
Auto:

#21

E Aug 21, 2006 19:53

Üks võimalus on veel osta würth kojamehe kummid.Hinda ei oska kommenteerida,aga pühivad hästi.
tulipunanetalleke
Postitusi: 18
Liitunud: E Nov 21, 2005 20:35
Asukoht:
Auto:

#22

E Aug 21, 2006 20:04

Sai uus esiklaas pandud, mis samuti oluliselt parandas väljavaadet
ning ma arvan, et ma võtan ühed Championid ära.
Tunduvad hinna ja kvaliteedi poole pealt kõige paremad olema.

Tänud kõigile soovitamast
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#23

E Aug 21, 2006 22:05

Algselt postitas: tulipunanetalleke
ning ma arvan, et ma võtan ühed Championid ära.
Tunduvad hinna ja kvaliteedi poole pealt kõige paremad olema.

Enam ei taha!
Kumm on krdi jäik, nõuavad mingit müstilist sissetöötamist, väga kiiresti hakkavad häält tegema.
St. algul jätavad klaasile triipe ja hägusa kile. Peale mõningast sissetöötamist (pole muudega saranast ilmingut kohanud) pühivad väga hästi, seejärel hakkavad hirmast häält tegema kuna kojamehe tagasi minnes ei keerata kummi teistpidi. Seejärel lakkavad ka pühkimast. Kõik see toimub suht lühikese aja jooksul.
Puhas esiklaas on nii mugavuse kui liiklusohutuse seisukohast oi kui tähtis, eriti mõeldes lähenevale oi kui räpasele viiendale aastajale. Pole mõtet mõelda parima hinna kvaliteedi suhtele, pühkimine on ikkagi tähtsaim.

PS! Fordil kasutasin kunagi Valeo omi, nii valeo kui fordi sildi all. Väga hästi pühkisid ja kestsid. Valeot peaks ka kõigile teistele autodele saama, ilmselt ka Saabile. Melasi müüb. Hind sama nagu Tricol ja Boschil.
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 392
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#24

E Aug 21, 2006 22:42

Ja ikka ja jälle....kui palju erinevaid inimesi,nii palju ka erinevaid arvamusi! Võta ühed,proovid ära,kui ei sobi,siis poole aasta pärast võtad ette järgmise firma toote,siis saad ISE teada,milline see kõige parem! Tegelikult on teiste jutt kui kellele ema,kellele tütar!!
Loomulikult peab uurima,et milliste firmade vahelt valida,vaatad keskmise hinnaskaala ja ops,ostad,topid külge,sõidad ja veendud kas pühivad ja kui ise rahul,siis kõik ok! Nii lihtne ongi!:thumb:
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#25

T Aug 22, 2006 11:58

Algselt postitas: qdwin
Enam ei taha!
Kumm on krdi jäik, nõuavad mingit müstilist sissetöötamist, väga kiiresti hakkavad häält tegema.
St. algul jätavad klaasile triipe ja hägusa kile. Peale mõningast sissetöötamist (pole muudega saranast ilmingut kohanud) pühivad väga hästi, seejärel hakkavad hirmast häält tegema kuna kojamehe tagasi minnes ei keerata kummi teistpidi. Seejärel lakkavad ka pühkimast. Kõik see toimub suht lühikese aja jooksul.


Mhhh...Akki klaasipesu vedelik polnud see õige? Või sattusid mingid praak isendid? Sellist jama pole mul küll Championiga olnud :freak:.
Kahele 9000-le kokku on neid ostetud vähemalt 10 paari.
Vasta