Vahatamine vs poleerimine

Kõik mis on seotud SAAB' i hooldusega - alates remondikohast lõpetades autopesuga
Vasta
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#1

Palun äkki keegi seletab põmmpeale, et kui mulle auto müünud mees oli auto enne ära poleerinud, kas tal on siis ka talveks kaitse olemas või ma pean ikkagi nüüd eraldi vahatama. Soolalaadungite aeg on tulemas ja hirmutab juba.
Ette tänades
Eleri
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
tripp
Postitusi: 626
Liitunud: L Dets 31, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#2

Poleerimine ja vahatamine on kaks eri asja. Ehk kui ta ainult poleeris, siis see tähendab seda et lõi ainult läikima ja see erilist kaitset soolalödi eest ei anna.
[Trionic]: 9-5 kapoti all peabki midagi logisema..
[IMG]http://images.spritmonitor.de/395941.png[/IMG]
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#3

Katseta järgi veega .Kui vesi voolab auto pealt maha ja jäävad vaid üksikud veelaigud on vaha peal, kui aga vesi valgub laiali värvi pinnale on ainult poleeritud või pole üldse midagi tehtud.
Jaanus
Postitusi: 894
Liitunud: K Mär 03, 2004 15:58
Asukoht: Harjumaa
Auto: Volvo XC90 MY18 ja Opel Insignia Biturbo MY16

#4

Need on jah 2 täiesti erinevat asja. Üldiselt alati kui poleeritakse auto üle, vahatatakse ka pärast poleermist. Pärast poleerimist on värvkate väga õrn.
Kui kuskil päris nurgataguses töökojas ei ole poleeritud, siis on auto kindlasti ka vahatatud :)
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#5

Väitis mulle, et ta ise poleeris, ja seda on näha, et poleeritud oli, auto läigib ilusti. Ja kuna ma tahaks, et ilus värv ja hooldatud auto ka edaspidi säiliks, siis ma ikka teen need katsed veega ära ja vahatan uuesti. Topelt ei kärise või kuidas see oligi.

Ja samas imelik on see et pärast pesu auto esiklaasile ei jää veetilgad ega kuivamisjäljed. Rainawayd klaasil ei ole, sest sõidu ajal vihmapiisad minema ei jookse.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#6

no siis küll vaha peal ei ole kuku aga uuesti vahatama vahatamine ei tee kunagi paha
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#7

pole mõtet üht ilma teiseta teha.
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#8

Ega küll küllale liiga ei tee! Vahata aga! Mind võid ka kampa kutsuda! Vaja ka see töö ära teha aga pole kohta selleks. Sul ju aias ruumi küll :)
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#9

Mul aias ruumi jah, aga kuna õues igasugu asjad lendlevad siis lähen ise ka hoopis ülemuse kaatrite lattu seda asja tegema. Aga kui sulle aed sobib siis tule homme läbi. :D
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Vasta