kummivahetus ASAP soovitavalt laagna teel?

Kõik mis on seotud SAAB' i hooldusega - alates remondikohast lõpetades autopesuga
pva
Postitusi: 229
Liitunud: N Nov 03, 2005 14:21
Asukoht:
Auto:

#1

Laagna tee, esimine statoil - selles ringis ideaalselt.
Kqikjal pagana pikkad jarjekorrad.
Tel. numbrid vahemalt kui teab keegi et leppida enne? Praegu mul on aeg kolmapaeval...

pidurdan liiga hasti :)
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#2

Eks igal pool ole järjekorrad. Soovitan ronida Lasnamäele seal kus on elavad järjekorrad. Ootad ehk tunnike või paar aga vahetatud peaksid ikka saama. Isegi mitte kõige populaarsemad kohad on pea kahe nädala jagu kinni bookitud.
Iga ratas veab and then some!
Emmerich
Postitusi: 164
Liitunud: L Juul 29, 2006 21:19
Asukoht:
Auto:

#3

http://auto.alved.ee/
Praegu ei tea kui pikad järjekorrad aga teisipäeval helistasin ja aja sain tunni pärast. Ainult nad tegelevad vist teist hooaega rehvindusega, seega teevad aeglaselt ja loodetavasti hoolikalt ning miinuseks see, et nad ei asu Lasnamäel.

OÜ Alved Grupp
Räägu 11a
10620 Tallinn
tel. 6542606
mob. 5049292
e-kiri : auto@alved.ee

Avatud E-R kell 9.00-18.00

NB! Rehvihooajal avatud ka laupäeval ja pühapäeval alates kella 10.00 kuni tööd jätkub

NB! Laupäeviti ja pühapäeviti remondi- ning hooldustööde tegemiseks on võimalik eelregistreeruda
¿_ __ ' ' )
( . ( . ) /|/|
LC___ @
¿___, ) (
pva
Postitusi: 229
Liitunud: N Nov 03, 2005 14:21
Asukoht:
Auto:

#4

tanud Emmerich, kuid paistab et seal juba kaa mang labi :)
kasparius
Overboost addict
Postitusi: 1786
Liitunud: K Sept 06, 2006 12:59
Asukoht:
Auto: 9-3 Monte B236R stage ?

#5

see mis praegu toimub, ajab ikka tosihulluks. Väga julm on suvekummiga maanteed mõõta. Kõik kohad 2 nädalat kinni. Närv on väga must ausaltöeldes. libedusest ja kummibokside järjekordadest. Isegi sõbra juurde ei saa...:(
Sent from my Monte Carlo using B236
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#6

Algselt postitas: kasparius
see mis praegu toimub, ajab ikka tosihulluks. Väga julm on suvekummiga maanteed mõõta. Kõik kohad 2 nädalat kinni. Närv on väga must ausaltöeldes. libedusest ja kummibokside järjekordadest. Isegi sõbra juurde ei saa...:(

"Noh rahu, ainult rahu, ütles Karlsson ja märatses edasi"

Endal on talvekad pagassis sõidavad raskuseks kaasa minuga. Pole viitsinud veel aega kinni kuskil panna, jään juhust ootama, et küll kuhugi end vahele sutsan. Lihdsalt ettevaatlikumalt liigelda ning saab sõidetud küll, tulevad vanad veneajad meelde kus ei olnud kellegi nn naelkumme ;)
Iga ratas veab and then some!
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#7

Ma ei saa pihta...

Kas tõesti on nii raske auto tungraua peal üles tõsta ning ükshaaval iga ratta alla suvekad talvekate vastu vahetada?

Või kõik löövad valuvelgedele, kus praegult suverehvid, peale talverehvid - et nagu pole teist portsu velgi???

terv, teager
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#8

Algselt postitas: teager
Ma ei saa pihta...

Kas tõesti on nii raske auto tungraua peal üles tõsta ning ükshaaval iga ratta alla suvekad talvekate vastu vahetada?

Või kõik löövad valuvelgedele, kus praegult suverehvid, peale talverehvid - et nagu pole teist portsu velgi???

terv, teager

Tubli Teager 5 Istu. ;)
Iga ratas veab and then some!
pva
Postitusi: 229
Liitunud: N Nov 03, 2005 14:21
Asukoht:
Auto:

#9

jah, pagana ahsus! peax ma korralikud 16 tolli veljed osta ja korralik rehvid suvex.
muidu mul need pesnionaari kummid mis 195/60 R15 suurusele sai on juba kqvasti kuulutatud ees. et siis praegused 15 valuveljed jaavadki talvex, suvex tuleb uued osta

aga ma jatsin auto seisma kuni saan kummid vahetatud vqi kqik sulab. eile koju sqites jain rahule seega mis trostis vedrustusega ja piduritega sai tehtud, kuid varud on liiga vaixed et yhel teel koos naistega jne liikuda. meeldiv aga see, et need piirid ja varud on nii hasti tunda.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#10

Arumaeisaa, oli ju hästi teada et peale jaanipäeva tulevad jõulud, jõulud tähendavad lund ja libedust. Vaatasin täna neid ristmikel lömastatud autosid, üks suvekate tõttu jaburamalt avariisse sattunud kui teine. MIKS VAHETATAKSE TALVEKUMME ALLES SIIS KUI LUMI MAAS??? Mis seal vahet on kui sõidad juba 2 nädalat enne libedust naeltega? Selle ajaga ei suuda tekitada märkimisväärset naelakulumist. Oma meelrahu ja ohutus maksavad ka midagi.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#11

Ma olen neli päeva jutti rehve vahetanud hommikust õhtuni. Selg valutab ja jube väsimus on kallal. Lõppu ei paista tulevat. Hetkel ma ei taha ühtki rehvi näha ka:D

Et ma oma Saabi aasta tagasi remontima hakkasin siis mul olid juba naelad all. Pole pidanudki ära võtma/vahetama.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#12

Algselt postitas: qdwin
Arumaeisaa, oli ju hästi teada et peale jaanipäeva tulevad jõulud, jõulud tähendavad lund ja libedust. Vaatasin täna neid ristmikel lömastatud autosid, üks suvekate tõttu jaburamalt avariisse sattunud kui teine. MIKS VAHETATAKSE TALVEKUMME ALLES SIIS KUI LUMI MAAS??? Mis seal vahet on kui sõidad juba 2 nädalat enne libedust naeltega? Selle ajaga ei suuda tekitada märkimisväärset naelakulumist. Oma meelrahu ja ohutus maksavad ka midagi.

Tegemist on inimliku laiskusega loomulikult. Kuna ma olen veel laisem kui tavaline inimene siis ei viitsi vist niipea vahetada. :)

Edit: Iga aasta olen võtnud jää ning lume suvekatega vastu.
Iga ratas veab and then some!
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#13

1 detsembriks peaks kõigi eelduste põhjal lumi jälle ära sulama. Siis aega jälle küll.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#14

Algselt postitas: roomlane
aga mis see seaduse järgi talvekummidele ülemineku aeg on?

Esimene detsember.
Iga ratas veab and then some!
andreas
Postitusi: 381
Liitunud: P Okt 02, 2005 1:00
Asukoht:
Auto:

#15

No mina küll talvel ringi ei kavatse sõita, veel vähem mingit talvekummi muretseda. Kui sula tuleb, siis ehk veel mõned ringid, aga muidu talveunne karaasi. Lumi, külm, libedus, talvekummid, auto igahommikune lumest rookimine, bensukulu, pimedus....ROOSTE......kellel seda vaja :headbang:
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#16

Algselt postitas: teager
Ma ei saa pihta...

Kas tõesti on nii raske auto tungraua peal üles tõsta ning ükshaaval iga ratta alla suvekad talvekate vastu vahetada?

Või kõik löövad valuvelgedele, kus praegult suverehvid, peale talverehvid - et nagu pole teist portsu velgi???
Teager, võta klappidega prillid eest ära ja proovi asjale mitte ainult oma mätta otsast vaadata.

a) Kõigil (k.a. mina) ei ole velgedel talverehve. Pole veel suutnud kenade velgede peale raha raisata ja topelt plekke ka ei hakka ostma. Tuleb lihtsalt iga hooaja alguses kummiboksist läbi lipata. kas selles on midagi imelikku või nõmedat?
b) Eelmisel autol olid talverehvid eraldi velgedel, kuid sellegipoolest käisin iga uue hooaja alguses rehviboksist läbi ning lasin rehvid ära tasakaalustada. Arvan siiamaani, et see oli vajalik, sest rehvid vajuvad tahes-tahtmata seistes ära.
c) "Ma ei saa pihta..." osas olen sinuga nõus. Samamoodi jagan selles osas ka Qdwini arvamust. Praegult käib hullu hädaldamine ja kirumine rehvibokside järjekordade osas. Poolteist nädalat tagasi kui enda autole talvekad alla viskasin küll kuskil järjekordi polnud. Mulle pole küll autoomanikuna ükski talv ootamatult tulnud. Alati olen esimese lume-jää naastudega vastu võtnud ning kunagi pole ma rehviboksi järjekordi kirunud. Aja olen alati saanud täpselt siis, kui soovin.

Suur@250km talverehvidega läbitud
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#17

Algselt postitas: qdwin
Arumaeisaa, oli ju hästi teada et peale jaanipäeva tulevad jõulud, jõulud tähendavad lund ja libedust. Vaatasin täna neid ristmikel lömastatud autosid, üks suvekate tõttu jaburamalt avariisse sattunud kui teine. MIKS VAHETATAKSE TALVEKUMME ALLES SIIS KUI LUMI MAAS??? Mis seal vahet on kui sõidad juba 2 nädalat enne libedust naeltega? Selle ajaga ei suuda tekitada märkimisväärset naelakulumist. Oma meelrahu ja ohutus maksavad ka midagi.

kahjuks ei saa sellest ainult sina,mina ja mõned veel aru,muidu neid sabasid ja matse poleks.ka mina rallisin oma 285 laiuste suvekatega ka talvestiihias, täitsa võimas elamus,nüüdseks panin naastud alla,sabades õnneks võitlema ei pea,kuna pingid olemas.
Mis puutub Teageri-Iffi väitlusse,siis pole veel näinud rehvi-velge,mis oleksid tasakaalus peale pooleaastast sõitmist -seismist.Üks suurem löökauk ja hoobilt tasakaal muutub.Kui balans muutub alla 10g. pole sirge velje puhul talvel eriti midagi tunda,kiirused väiksed.
Emmerich
Postitusi: 164
Liitunud: L Juul 29, 2006 21:19
Asukoht:
Auto:

#18

Minu meelest tuleks lisaks tasakaalustamisele rehvi/velje servad kah aegajalt üle määrida, et ikka õhku peaks. Muidu pumpa iga paari nädala tagant ja rehvimees leket ei leia. Aga see kõigest mu asjatundmatu arvamus.
¿_ __ ' ' )
( . ( . ) /|/|
LC___ @
¿___, ) (
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#19

Algselt postitas: Emmerich
Minu meelest tuleks lisaks tasakaalustamisele rehvi/velje servad kah aegajalt üle määrida, et ikka õhku peaks. Muidu pumpa iga paari nädala tagant ja rehvimees leket ei leia.

Hmm, huvitav mul küll peavad rehvid täitsa edukalt rõhku. Sai kevadel alla pandud ning olen ise ainult sättinud vastavalt eesolevale pikemale otsale.
Iga ratas veab and then some!
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#20

Algselt postitas: Emmerich
Minu meelest tuleks lisaks tasakaalustamisele rehvi/velje servad kah aegajalt üle määrida, et ikka õhku peaks. Muidu pumpa iga paari nädala tagant ja rehvimees leket ei leia. Aga see kõigest mu asjatundmatu arvamus.

selliste hädade puhul tuleb velgede siseservad üle treida,lihvida,viilida või mida iganes.õhupidamatust põhjustab just karedaks-sooniliseks kulunid vejeserv,mitte rehv. aitab edukalt ka,kui velje siseservad korduvalt aerosoolvärviga üle lasta
Emmerich
Postitusi: 164
Liitunud: L Juul 29, 2006 21:19
Asukoht:
Auto:

#21

Algselt postitas: IFF
Algselt postitas: Emmerich
Minu meelest tuleks lisaks tasakaalustamisele rehvi/velje servad kah aegajalt üle määrida, et ikka õhku peaks. Muidu pumpa iga paari nädala tagant ja rehvimees leket ei leia. Aga see kõigest mu asjatundmatu arvamus.

Hmm, huvitav mul küll peavad rehvid täitsa edukalt rõhku. Sai kevadel alla pandud ning olen ise ainult sättinud vastavalt eesolevale pikemale otsale.

Ega ühe hooajaga veel midagi juhtugi aga kui "talvekad" ja "suvekad" eraldi velgedel on ja ise vahetad mõned aastad nii, et rehvid vahepeal velgedelt maha ei saagi siis vist kuivab see määre ära (EDIT: või siis kulub velje serv nii nagu Trionic eelmises postituses teab rääkida) ja tasapisi hakkab õhku lekkima. Mulle vähemalt tundub nii, pikem kogemus puudub. Ja ega rehvid muidugi kuluvad kah nii, et paljud seda ei saagi tundma. Ma lihtsalt sõidan suht vähe oma autoga - enamus asju saab töö kõrvalt töö masinaga aetud/sõidetud nii, et kulutan võibolla aeglasemalt kuigi eks ma "rullan" ka omajagu :)
¿_ __ ' ' )
( . ( . ) /|/|
LC___ @
¿___, ) (
pva
Postitusi: 229
Liitunud: N Nov 03, 2005 14:21
Asukoht:
Auto:

#22

ausalt mul polnud aega ikkagi ilmaennustused jalgida :)
teine pqhjus on see et on minu arvates natuke vara sellise kylma ilma jaox - ootamatu. mulle ausalt ei meeldi talvekummid asfaldil.
no aga ise olen loll ja sqidan bussiga arvatavasti esmaspaevani millal peab vist kqik ara sulama.
:)))
Kahte rattakomplekti kohta aga vaga qige komentaar on kyll - niimodi see peabki olema tehtud. Mul lihtsalt saabindus kestab vahem kui aasta nyyd - ei jqudnud kqike :) Ainult tuleb praegused suvekummid pqletada ara lqpuni :)))
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#23

oh jah... ja nende pärast, kellele talv ootamatult saabus pean nüüd vist paar nädalat maanteel 50-60km/h kodu poole veerema, kuna liikusohtiku olukorda tekitamata rivist mööda ei saa:(
Kui www.ilm.ee, www.emhi.ee vms. lehte ei viitsi vaadata, siis raadiot võiks ikka vahel kuulata;)
pva
Postitusi: 229
Liitunud: N Nov 03, 2005 14:21
Asukoht:
Auto:

#24

jah, siin on kaa qigus - kui loll oled ja talv tuli ootamatult, siis kuhu sa ronid suvekummidega?
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#25

Ma olen viimase aastad igal sügisel ostnud tutikad suverehvid ja kevadel talvekad.Veljed on sattunud ka alati uued olema,siis pole vahet,määrid,või mitte,aga mäletan hästi neid igapoolaastataguseid veljeservade silumisi-värvimisi.Jube tüütu.
Vasta