Tehnoülevaatuskohad - kogemused, soovitused

Kõik mis on seotud SAAB' i hooldusega - alates remondikohast lõpetades autopesuga
Vasta
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#1

N Apr 07, 2005 10:10

Kas keegi Tartu elanikest oskab soovitada, kus on kõige Saabi sõbralikumad ülevaatajad - eriti kui on tegemist selliste vanemat tüüpi 96-ga.
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#2

N Apr 07, 2005 18:57

Mida sa mõtled Saabisõbralikkuse all? Ons tal midagi, mis on teisiti kui olema peab? Laiad veljed?
Amordid? CO? Auk? Pidurid? Rooliloks?
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#3

N Apr 07, 2005 19:10

No miskit hullu küll ei paista olevat, kuigi extra laiad valukad 205 kummidega on all ja taga tumedaks tehtud klaasidega tuled. Kuid pigem pean silmas seda, et oleks sõbralik suhtumine vanematesse autodesse, sest vanalt autolt leiab alati midagi mis võiks parem, suurem või väiksem olla.
Mul auto praegu Sepa tn. remondis, kus ka üks ülevaatus punkt lähedal on - äkki tead midagi sellest kohast arvata?
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#4

N Apr 07, 2005 19:20

Sepa tn koha pealt ei oska midagi rääkida. Viimane kogemus on Tähe tn A-eksperdist - ma ei ütleks, et nad teda ülearu väntsutanud oleks. Pidurid, heitgaasid, rooliloks (noh see külgedele loksutamine plaadil), alt vaadati kah üle jäädi rahule, kuigi ma tean, et radikas veidi lekib - seda kas ei peetud mainimisväärseks või ei märgatud.
Bussipargi omas olen kah käinud, seal sai käidud 2-karpase 900-ga, kah polnud häda. Kereauguga aga saadetakse kohe minema ei hakata pabereid määrimagi.
Kuulnud olen, et karmimalt võetakse kohtades, kus on lisaks ka mingi amortide kontrolli stend.
Aga vaata ka automoto foorumisse seal peaks ehk rohkem inffi olema just vanade masinatega üv-l käimise kohta.
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#5

N Apr 07, 2005 22:15

Ok, ma tänan hetkel. Lähengi homme Tartusse pabereid vormistama, eks siis uurin ka natuke neid ülevaatuse paiku.
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 855
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#6

R Apr 08, 2005 8:12

tartu bussiparki ei soovita, seal on mul 96 probleeme olnud pidurite läbimisega korduvalt ("vasak tagumine nõrk"), hiljem on selgunud, et pidurid töötasid küll, lisaks mitme teise tuttava puhul sama jama - nendegi puhul bussipargi stend näidanud mitmel juhul et vasak tagumine pidur nõrk. kui sattud seal treffama normaalsesse vahetusse, on suhtumine sõbralik, aga mõned konkreetsed vennad võivad natuke ärritada, neile pole nagu vist kohale jõudnud tänapäeva ühiskonnas yks oluline asi - nimelt et mitte nemad pole jumalad, vaid auto ülevaatusele toonu on ikkagi nende klient. lisaks: 96 on tagasilla rööbe nii kitsas et selle peab mõnede stendide rullidele ajama väga täpselt
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#7

R Apr 08, 2005 8:56

Tartus Autovedude ja Tarbusi ÜV kohad on kaks kohta, kuhu kindlasti minna ei soovitaks - seal reeglina tööl mina- ja maailm suhtumisega inimesed, kel sinu auto, mis on vanem kui 10 aastat, lihtsalt prügimäele tahavad saata. A-eksperdis sõltub vahetusest - üks noorem vene poiss on mõistlik ja tore, teine seal Tarbusist minema löödud (peedistamise pärast) tropp, kes kohe kindlasti vanematele masinatele hästi ei vaata.
Sepa tänaval on hea koht - Sepa 21, tegelevad ka veoautode ülevaatusega.. mõistlik ja arusaadev suhtumine.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#8

R Apr 08, 2005 9:41

Te küll arendate Tartu teemat aga Tallinna omadele soovituseks, Pärnu mnt-l, Järvel, Amservi kõrval on üks ülevaatuspunkt. Ma olen seal juba aaastaid käinud ja alati on vägagi mõistev suhtumine olnud. Öeldakse kohe ja keerutamata ära kui pealt juba paistab, et läbi ei pruugi saada (rooste). Viimati ei tehtud kapottigi autol lahti..:). Ei peedistatud rohkem mind ka selle pärast, et neil tol hetkel mingi ARKi kontrollija vana revidendiks oli.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#9

R Apr 08, 2005 11:10

Algselt postitas: Nakataja
Ok, ma tänan hetkel. Lähengi homme Tartusse pabereid vormistama, eks siis uurin ka natuke neid ülevaatuse paiku.


Nakataja, kui jutt käib Tõnise ex. rohelisest elukast siis see on ülevaatuses käinud sealsamas Sepa ristis Alpter'is (http://www.alpter.ee/), kohalikud mehed peaks seda autot mäletama - eelmine kord oli suhtumine positiivne :)
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#10

R Apr 08, 2005 15:20

Kui juba lobaks läks, siis Viljandis soovitan Siller Autot.

Käisin seal oma villisega, mis tuli otse garaazist, eelmise aasta muda peal. lisaks olin ka paagi alt ära sõitnud ja juhtmed rippusid.
ei plaaninudki läbi saada tahtsin ainult kordusülevaatuse paberit, et korra metsas ära käia saaks. Lisaks ei töötanud mul veel üks silinder :)

Aga mehed läksid leili ja hakkasid üksteise võidu (tasuta) mul masinat remontima. tegid käsipiduri korda, jamasid mootoriga. Pool tundi üritasid mult normi piiresse mahtuvat heitgaasi kätte saada, aga kuna 1 sil. ei töötanud, siis ei õnnestunud. Otsisid siis mulle veel ühe mehe ja saatsid selle juurde vaatama, mis teha annab. Lõpuks vahetasin küünlad ära ja saime korraks heitgaasid normi :)

Kokkuvõtteks: Läksin päris tugeva eelarvamusega (uus ja uhke ülevaatuspunkt) aga lõpptulemus oli väga positiivne.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#11

L Apr 09, 2005 0:32

no siis olen ma oma rohelise eluka (Tõnise ex-i) päris õigesse kohta parkind (Sepa tänaval tehnopunkti vastas). Aga pean enne kõik elektrikontaktid ja kriitilisemad kohad igaksjuhuks üle vaatama, kui proovima lähen. Vast järgmine nädal lähen katsetan, eks siis saan ka omapoolse kogemuse siia kirja panna.
Garu
Postitusi: 420
Liitunud: T Mär 08, 2005 11:29
Asukoht:
Auto:

#12

P Apr 10, 2005 3:53

Minul on ka kunagisest ajast kehvi kogemusi bussipargi omadega, suhtumise viga põhiliselt. Viimased korrad olen Sepa tänava omas käinud ja seni rahul.

Viimane kord käisin oma praeguse ajutise liikuriga ('88 passat) mis sai peale ca 3 aastast seismist garaazhist välja lükatud. Tolm harjaga maha, roostetäppidele kerevärvi teip peale ja ülevaatusele. Kuna näitajad olid igati normis siis sain ilma norimiseta läbi. Mõne sillaloksu kohta poetati et oleks soovitav lähiajal korda teha.

Sõbralik ja asjalik suhtumine. Igatahes soovitan.
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#13

P Apr 10, 2005 9:35

Nakatajale: Kui su 96-ga on varem seal Sepa tn Alpteris käidud ja teada sealsete ülevaatajate normaalne-positiivne suhtumine, on loogiliselt mõistlik minna sinnasamma üv-le. :) Selle Sepa tn koha külastaks isegi ära kui järgmine kord vajadus tekib - uudishinmu on ikka suur jõud :P

Cyberile: ehk lahutaks ülevaatuste osa omaette teemaks pealkirjaga näiteks: "Tehnoülevaatuskohad - kogemused, soovitused jms" . Ülevaatus pole ju otseselt hooldus ega remont ja Tartu piirestki on jutud väljunud - nii oleks edaspidistel huvilistel lihtsam otsitavat leida ;)
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
andres
Saabiklubi liige
Postitusi: 978
Liitunud: T Mai 25, 2004 15:26
Asukoht:
Auto: Saabitu

#14

P Apr 10, 2005 12:45

Algselt postitas: Cyber
Te küll arendate Tartu teemat aga Tallinna omadele soovituseks, Pärnu mnt-l, Järvel, Amservi kõrval on üks ülevaatuspunkt. Ma olen seal juba aaastaid käinud ja alati on vägagi mõistev suhtumine olnud. Öeldakse kohe ja keerutamata ära kui pealt juba paistab, et läbi ei pruugi saada (rooste). Viimati ei tehtud kapottigi autol lahti..:). Ei peedistatud rohkem mind ka selle pärast, et neil tol hetkel mingi ARKi kontrollija vana revidendiks oli.


Samad sõnad.Korra käisin ja suhtumine ok.
:drive:
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#15

E Apr 11, 2005 15:39

OT küll, aga ...
Ahjaa. Üks lõbusaimaid kogemusi oli see, kui kaardilugeja, lollike, läks mu endise ralligolfiga tarbusi ülevaatuspunkti sildu loksutama - vanamees olevat vingus näoga kolm tiiru ümber auto käinud - igisenud kapotikinnituste ja sportsummuti üle, aga kui ta kanalisse alla ronis ja 'valge surm' solvumise märgiks pika lõdviku valju pauguga samal ajal lõhki lõi ja 85 kraadise tosooli rõõmsalt kanalisse valas, siis see vana, kel enne oli aega küllaga tänitada ja loivata, olevat hetkega kanalist välja hüpanud, ise veel tilkudes ja näost tulipunane aint karjund: viige see risu siit kohe minema". :P
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 855
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#16

E Apr 11, 2005 16:08

hahaha:) - andis üle küüru kah?
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#17

E Apr 11, 2005 16:20

Ei andnud. Kodus kindlasti andis kassile jalaga ja naine ka miskit ei saanud :P
. Kordusülevaatusega ähvardas ainult. Aga see, (rahva)ralli auto ametlikust ülevaatusest läbisaamise kammiga võiks pika romaani kirjutada..
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#18

R Mai 13, 2005 10:27

No nii - eile juhtus uskumatu lugu! Ma sain oma 96-ga ülevaatuselt läbi ilma ühegi vea märketa!!! :thumb:
Asi juhtus vanas Tallinna Taksopargi ülevaatus punktis. Käisin juba paar nädalat tagasi sealset meeste suhtumist vanadesse autodesse uurimas ja mehed jätsid väga positiivse mulje. Eile käisin päeval ühe tööautoga veel ka meeste tööd testimas ja samas viisin jutu ka jälle oma 96-le. Meestel tekkis asja vastu juba väike huvi, et mis imeriist siis mul on :D .
Õhtul võtsin südame rindu, pühkisin autolt tolmu ja läksin!
Kuna kell oli juba 19.35, siis üks mees ei tehtnud enam mind jutule võttagi aga teine mees tuli mulle vastu ja oli nõus vähemalt pidureid kontrollima. Piduritest kulges aga üllatuslikult hästi (vaid käsipiduril oli vasak pool vähe nõrgem) ning mõtlesime ka CO-d testida. Algul olid mul põõrded väga kõrgeks krutitud ja ka CO oli üle normi. Kui peale väikest kruvikaga kruttimist saime põõrded 950-1000 peale ja ka CO vajus ilusasti kuskil 4,1 peale (4,5 on lubatud).
Seejärel mees küsis, et kus mu auto dokumendid on, et teeme siis äkki juba selle ülevaatuse ka ära?!!
Igaksjuhuks vaatasime üle veel tuled ja natuke ka esisilda, kuid õnneks piirdus see vaid visuaalse kontrolliga. Lõpuks ei leidnud mees muud kohta väikeseks norimiseks , kui et mu uste küljeklaasid on kilega kaetud ja arvatavasti normist tumedamad. No tegime siis katseid ja mõõteriist näitas, et mul oli klaasi läbipaistvus 69% (lubatud 70%), selle eest esiklaasi läbipaistvus oli 98% (lubatud 80%). Nii et ka siin ei olnud nagu eriti norida.
Ei jäänudki siis muud üle, kui maksta 400 ja ülevaatus oligi läbitud!
Nüüd ei muud kui :drive:!!!!
Seega kui soovite omi närve säästa ja inimlikku suhtumist kohata, siis minge Tulika Tehnopunkti!
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#19

R Mai 13, 2005 10:40

Kas sul on endiselt need laiad veljed-rehvid?
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#20

R Mai 13, 2005 10:51

Jah, ikka laiad veljed ja rehvid! Ka taga tuled olid tumedaks lakitud aga siiski piisavalt eredad. Ja mees sai ka aru, et tegu ei ole sellise igapäeva liikuriga vaid projektikaga, millega vaid pühapäeviti grüünesse sõidetakse. Sellest ka kindlasti natuke mõisvam suhtumine.
farmacoma
Postitusi: 710
Liitunud: T Juul 13, 2004 22:53
Asukoht: Tallinn
Auto: 900 x2; 9000; 9-5

#21

R Mai 13, 2005 10:58

ma käisin kah seal taksopargis, aga mul oli co 9 kanti ja regullida ei saanud :( pidin uuesti tegema, muud ütlemist neil polnud
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#22

T Okt 04, 2005 18:25

Selleaastane ülevaatuse odüsseia siis jälle selja taga. Käisin jälle samas kohas, kus tavaliselt. Järvel. Esimene kord paluti teinekord tagasi tulla. Tagumised pidurivoolikud pragunenud ja piduritorud roostes. Samuti kõik 4 amorti nagu rattapumbad (pingi andmetel 38-51%).
No heakene küll, need asjad vaja vahetada. Trionic hea inimene tegi siis täna ära ja mina kohe viuh uuesti samasse ülevaatuspunkti. Seekord siis ilusti läbi ülevaatuselt ja templid peal ja ok.
AGA... Kui teil keegi kunagi ülevaatuse ajal amorditestis väidab, et teil on rattapumbad all, siis võlusõnadeks on pehmemat sorti vedrustus ja gaasiamordid!! Mul on all 4 tuttuut Bilsteini ja see pink näitas numbreid 68-69%!! Seekord oli teine onu, see küsis kohe, kas tegu gaasikatega. Noogutasin usinalt, öeldi, "oh siis on selge.."
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Reix
Postitusi: 71
Liitunud: K Sept 28, 2005 11:05
Asukoht:
Auto:

#23

K Okt 05, 2005 0:05

Kadaka teel Selveri vastas vene mehed (suheldud saab riigikeeles) on ka suhteliselt mõistva suhtumisega vanematesse autodesse, hind on ka soodne - 350 EEK-i:)
saab_ikka
Postitusi: 45
Liitunud: N Nov 25, 2004 11:32
Asukoht:
Auto:

#24

K Okt 05, 2005 8:10

Sai käidud Trionicu juures elektriantenni modimas. Keevitas teine jah parasjagu Cyberi Saabikut!
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#25

K Okt 05, 2005 9:53

Cyberile teadmiseks,et need Kyb`i gaasikad osutusid ka suht korralikeks,amordistende ei usu ma juba ammu,sai kunagi eemaldatud üks esiamort enda vanal(Cyberi praegusel)Saabil ja mingis stendis mõõdeti puuduvale amordile 35%:fight:

Bussipargi juures Termaki üv.punktis olen ise ja kümned tuttavad oma Saabidega käinud aastaid,seal Kalevi nimeline
vend,kel ka mingi saabipisik veres,kuigi aastaid seda marki juba ei tarbi.
Vasta