Service hinnad: VM, Troost, Saabianti?

Kõik mis on seotud SAAB' i hooldusega - alates remondikohast lõpetades autopesuga
95SELaunch
Postitusi: 328
Liitunud: E Nov 26, 2007 21:07
Asukoht:
Auto:

#1

E Dets 15, 2008 12:47

Auto omas Rootsis täielikut ajaloot, praegu sn on 208 000 km ning on aeg teha järgmist hooldust. Kus see oleks võimalikult parema hind/kvaliteet suhtega teha? Huvitaks ka konkreetsed hinnad ning mida see korraline hooldus (koos templiga passi) sisaldab?
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#2

E Dets 15, 2008 12:57

Aga helista neisse firmadesse ja uuri.Milleks foorumis sellest jahuda.
Morten
Postitusi: 103
Liitunud: L Apr 07, 2007 20:46
Asukoht:
Auto:

#3

E Dets 15, 2008 13:00

Eks siia tule neid kiidus6nu.
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#4

E Dets 15, 2008 15:49

käi kus tahad nendest, korralikult tehakse sul kõikides kohtades.
smile
Postitusi: 34
Liitunud: E Okt 11, 2004 13:57
Asukoht:
Auto:

#5

E Dets 15, 2008 16:31

Tundub, et selle foorumi võib varsti sulgeda :headbang: . Seda sisu mis siin on saate ju telefoni teel ka arutada.
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#6

T Dets 16, 2008 10:05

Mul on kogemus Anti ja VM-ga. Need erinevad küll päris palju. VM-s vahetati mul viimati 500 kr eest salongipirnikesi ära nii, et ma polnud märganudki, et mõni neist üldse läbi oleks! (Ja ma olen suht pedant enda arvates...)

Anti juures tehakse alati ära kõik, mida sa oled soovinud aga tervet autot nad üldjuhul üle vaatama ei hakka (kui sa just ekstra palunud pole). See suhtumise erinevus on minu arvates olulisemgi kui hinnad.
roomlane
Postitusi: 586
Liitunud: T Sept 13, 2005 21:42
Asukoht:
Auto:

#7

T Dets 16, 2008 11:10

Erinevus esinduse ja Anti/Troosti vahel on ehk selles, et esinduses on enamasti teenustele fikseeritud hinnad, mujal tunnihind. Et kui 9-5-l poolraami pukse vahetades poldid murduva ja neid tundide viisi välja puuritakse, siis VM-s tuleks arvatavasti odavam. Vähemasti seda on siin foorumis mainitud...

Samas minu kohemus on, et Antil on NG900 ja OG9-3-le laost juppe vajadusel alati olemas ja saab auto ühe korraga korda, VM selles osas nukramad kogemused viimasel ajal. Lisaks organiseerib Anti vajadusel ka kasutatud jupid auto külge, kui originaali võtta pole või pole vahet kas kasutatud või uus.

Tehasegarantiiga kaetud töid on tehase rahadega volitatud ainult VM tegema.

Kahjuks ei oska Su küsimusele vastata, sest enamasti on hooldusega samal korral tehtud ka muid remontöid ja vahetatud juppe, ei mäleta mis summa sellest koguarvest hooldus moodustas.
55581286
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#8

T Dets 16, 2008 11:24

Võin eksida, keegi võib parandada
Troosti tunnihinna leiad Troosti kodulehelt. Anti tunnihind on Troosti omast alati soodsam olnud. Kadakasse loodava uue ettevõtte tunnihindadest ei tea veel midagi. VMis tunnihind (kuivõrd seda eksisteerib) jäi Troosti omaga samasse auku.
roomlane
Postitusi: 586
Liitunud: T Sept 13, 2005 21:42
Asukoht:
Auto:

#9

T Dets 16, 2008 11:31

Algselt postitas: AndresV
Mul on kogemus Anti ja VM-ga. Need erinevad küll päris palju. VM-s vahetati mul viimati 500 kr eest salongipirnikesi ära nii, et ma polnud märganudki, et mõni neist üldse läbi oleks! (Ja ma olen suht pedant enda arvates...)

Anti juures tehakse alati ära kõik, mida sa oled soovinud aga tervet autot nad üldjuhul üle vaatama ei hakka (kui sa just ekstra palunud pole). See suhtumise erinevus on minu arvates olulisemgi kui hinnad.


Üldiselt peaks hooldust teostama vastavalt nimekirjale: erineva intervalli järel vahetatakse filtreid, kontrollitakse erinevaid sõlmi. Aga mu kogemus VM ja Antiga on, et sõrmega päris järge ei aeta ja kui järgmine auto kord juba järjekooras, siis mõningad kontrollid jäetakse tegemata. Näiteks viimane kord ei kontrollitud, kas käsipidurit peale tõmmates käib ikka 5 klõpsu või hoopis 8 (mispuhul reaalselt käsipidur enam eriti ei toimigi). Ja üldse vist käsipidurit ei juleta tõmmata, igatahes iga kord, kui auto kätte olen saanud, siis on vaid tagumine käik sees, käsipidur peale tõmbamata...
55581286
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#10

T Dets 16, 2008 11:39

Algselt postitas: 95SELaunch
mida see korraline hooldus (koos templiga passi) sisaldab?

mul pole '98 owners manuali, aga '00 omas (USA, Canada) on nii...

Pilt
Pilt
Pilt
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#11

T Dets 16, 2008 15:57

Algselt postitas: AndresV
Mul on kogemus Anti ja VM-ga. Need erinevad küll päris palju. VM-s vahetati mul viimati 500 kr eest salongipirnikesi ära nii, et ma polnud märganudki, et mõni neist üldse läbi oleks! (Ja ma olen suht pedant enda arvates...)

Anti juures tehakse alati ära kõik, mida sa oled soovinud aga tervet autot nad üldjuhul üle vaatama ei hakka (kui sa just ekstra palunud pole). See suhtumise erinevus on minu arvates olulisemgi kui hinnad.


Eks ta oleneb natuke sellest ka, mis murega auto remonti viid. Kui tellid hoolduse, siis enamasti vahetatakse pirnid jms., isegi klaasipesuvedelikku kallatakse juurde, kui seda vähevõitu on. Kui soovid mõne konkreetse jupi vahetada/remontida, siis loomulikult ei hakata kogu autot üle vaatama... lisaks on siin foorumiski näha olnud, et mõni hakkab selle peale hoopis vinguma ja süüdistama, kui mõni muu viga avastatakse ja samuti korda tehakse.
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#12

T Dets 16, 2008 16:21

Algselt postitas: roomlane
Erinevus esinduse ja Anti/Troosti vahel on ehk selles, et esinduses on enamasti teenustele fikseeritud hinnad, mujal tunnihind. Et kui 9-5-l poolraami pukse vahetades poldid murduva ja neid tundide viisi välja puuritakse, siis VM-s tuleks arvatavasti odavam. Vähemasti seda on siin foorumis mainitud...

Samas minu kohemus on, et Antil on NG900 ja OG9-3-le laost juppe vajadusel alati olemas ja saab auto ühe korraga korda, VM selles osas nukramad kogemused viimasel ajal. Lisaks organiseerib Anti vajadusel ka kasutatud jupid auto külge, kui originaali võtta pole või pole vahet kas kasutatud või uus.

Tehasegarantiiga kaetud töid on tehase rahadega volitatud ainult VM tegema.

Kahjuks ei oska Su küsimusele vastata, sest enamasti on hooldusega samal korral tehtud ka muid remontöid ja vahetatud juppe, ei mäleta mis summa sellest koguarvest hooldus moodustas.


väike parandus: tehase garantiitöid võib teha ka meie partner ascar, kusjuures troost auto teostab garantiiaegsetele saabidele probleemivabalt hooldusi,mida aksepteeritakse
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#13

T Dets 16, 2008 16:31

Algselt postitas: roomlane
Algselt postitas: AndresV
Mul on kogemus Anti ja VM-ga. Need erinevad küll päris palju. VM-s vahetati mul viimati 500 kr eest salongipirnikesi ära nii, et ma polnud märganudki, et mõni neist üldse läbi oleks! (Ja ma olen suht pedant enda arvates...)

Anti juures tehakse alati ära kõik, mida sa oled soovinud aga tervet autot nad üldjuhul üle vaatama ei hakka (kui sa just ekstra palunud pole). See suhtumise erinevus on minu arvates olulisemgi kui hinnad.


Üldiselt peaks hooldust teostama vastavalt nimekirjale: erineva intervalli järel vahetatakse filtreid, kontrollitakse erinevaid sõlmi. Aga mu kogemus VM ja Antiga on, et sõrmega päris järge ei aeta ja kui järgmine auto kord juba järjekooras, siis mõningad kontrollid jäetakse tegemata. Näiteks viimane kord ei kontrollitud, kas käsipidurit peale tõmmates käib ikka 5 klõpsu või hoopis 8 (mispuhul reaalselt käsipidur enam eriti ei toimigi). Ja üldse vist käsipidurit ei juleta tõmmata, igatahes iga kord, kui auto kätte olen saanud, siis on vaid tagumine käik sees, käsipidur peale tõmbamata...


lisan: hoolduse käigus teostame vastavalt nimekirjale vajalike detailide vahetuse, kontrolli.

kõik vead, mis ilmnevad kontrolli käigus ja ei kuulu selle hoolduse alla, s.t, ei ole ettenähtud vahetada või remontida antud hoolduse käigus, on lisatööd.

Seega kui klient on nõus ja omab materiaalseid võimalusi, likvideerime koheselt ka võimaluse korral lisavead mitte ei lükka töid edasi. Seega on meie trendiks: auto maksimaalselt korda samal päeval. Selle tarvis arvestame alati reservi teatud lisaaega.
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#14

T Dets 16, 2008 16:42

Algselt postitas: suur
Võin eksida, keegi võib parandada
Troosti tunnihinna leiad Troosti kodulehelt. Anti tunnihind on Troosti omast alati soodsam olnud. Kadakasse loodava uue ettevõtte tunnihindadest ei tea veel midagi. VMis tunnihind (kuivõrd seda eksisteerib) jäi Troosti omaga samasse auku.


samas augus siiski pole, hinnad hetke seisuga siis järgmised:
saabianti 450,-/h
VM 645,-/h soodus -10% ehk siis 580,5.-/h
Troost Auto 550,-/h soodus -10% ehk siis 495.-/h
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#15

K Dets 17, 2008 12:18

Vabandan, et ma räägin jälle teemast pisut mööda, aga sobivamat teemat ei leidnud.

VM-i pluss on muidugi wifi, saab soovi korral lühema ooteaja kasulikult ära täita. Antil minu teada seda pole, on võimalus jalutada Järve keskusse ja pärast tagasi. Troosti kohta mul info puudub.
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#16

K Dets 17, 2008 12:20

Algselt postitas: AndresV
Vabandan, et ma räägin jälle teemast pisut mööda, aga sobivamat teemat ei leidnud.

VM-i pluss on muidugi wifi, saab soovi korral lühema ooteaja kasulikult ära täita. Antil minu teada seda pole, on võimalus jalutada Järve keskusse ja pärast tagasi. Troosti kohta mul info puudub.


troostis on wifi..vaja parooli paluda vaid:headbang:..vett ja kohvi pole ka keelatud..ja kui kaua auto kõrval ei sega, saab isegi näpuga katsuda ja töömehega arutada seisukorda ja oma silmaga näha mis teoksil:P
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#17

K Dets 17, 2008 12:50

Algselt postitas: mad1
..ja kui kaua auto kõrval ei sega, saab isegi näpuga katsuda ja töömehega arutada seisukorda ja oma silmaga näha mis teoksil:P


Mina pean seda kõige suurimaks plussiks igalpool - vahetu tagasiside eesootavatest töödest on alati meeldiv ju:wise:

Kadakas sai SAABiga käidud ja hoopis Dodge sinna jäetud -> diagnostika hõlmas kõiki kohale saabunud autosi..:notworthy::headbang:
Jaanus
Postitusi: 894
Liitunud: K Mär 03, 2004 15:58
Asukoht: Harjumaa
Auto: Volvo XC90 MY18 ja Opel Insignia Biturbo MY16

#18

K Dets 17, 2008 12:58

See on ka Troosti suur pluss, saan vaadata mis parasjagu tehakse ja õppida :) Troosti teine pluss on see veel, et on kindel inimene kes autoga tegeleb, ta on juba su autoga kursis :thumb:
Algselt postitas: mad1
troostis on wifi..vaja parooli paluda vaid:headbang:..vett ja kohvi pole ka keelatud..ja kui kaua auto kõrval ei sega, saab isegi näpuga katsuda ja töömehega arutada seisukorda ja oma silmaga näha mis teoksil:P
roomlane
Postitusi: 586
Liitunud: T Sept 13, 2005 21:42
Asukoht:
Auto:

#19

K Dets 17, 2008 15:05

Kusjuures Tartus olen mõnes töökojas märganud suuri silte, et kliendi juuresolekul 2xtunnihind... :)
Algselt postitas: mart284
Algselt postitas: mad1
..ja kui kaua auto kõrval ei sega, saab isegi näpuga katsuda ja töömehega arutada seisukorda ja oma silmaga näha mis teoksil:P


Mina pean seda kõige suurimaks plussiks igalpool - vahetu tagasiside eesootavatest töödest on alati meeldiv ju:wise:

Kadakas sai SAABiga käidud ja hoopis Dodge sinna jäetud -> diagnostika hõlmas kõiki kohale saabunud autosi..:notworthy::headbang:
55581286
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#20

K Dets 17, 2008 16:24

Algselt postitas: roomlane
Kusjuures Tartus olen mõnes töökojas märganud suuri silte, et kliendi juuresolekul 2xtunnihind... :)
Algselt postitas: mart284
Algselt postitas: mad1
..ja kui kaua auto kõrval ei sega, saab isegi näpuga katsuda ja töömehega arutada seisukorda ja oma silmaga näha mis teoksil:P


Mina pean seda kõige suurimaks plussiks igalpool - vahetu tagasiside eesootavatest töödest on alati meeldiv ju:wise:

Kadakas sai SAABiga käidud ja hoopis Dodge sinna jäetud -> diagnostika hõlmas kõiki kohale saabunud autosi..:notworthy::headbang:


loomulikult muutub klient häirivaks kui ta üritab ise targem olla ja hakkab juba töö tegemist segama...

eriti tarkadele klientidele pakume võimaluse rentida töökoht 550,- tund..saavad taset näidata ja odavalt ise tehtud kui meie tase ja kiirus ei peaks rahuldama:wall:

diagnostika ja hooldus on loomulikult meil pea kõikidele markidele...ega neid saabe nüüd nii palju ka pole, et täidaks 100% meie töökoja, kuid alla selle pole me harjunud;)
95SELaunch
Postitusi: 328
Liitunud: E Nov 26, 2007 21:07
Asukoht:
Auto:

#21

K Dets 17, 2008 16:46

Uuringu kohaselt SaabiAnti pakub kõige soodsama hooldust
ning ma neid usaldan, lähen siis sinna

tänu kõikidele, kes suutsid vastata, muidu esimesed kommid olid vaga negatiivsed

foorum ongi selleks, et jagada infot, muidu milleks siis?
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#22

K Dets 17, 2008 17:11

Algselt postitas: 95SELaunch
Uuringu kohaselt SaabiAnti pakub kõige soodsama hooldust
ning ma neid usaldan, lähen siis sinna

tänu kõikidele, kes suutsid vastata, muidu esimesed kommid olid vaga negatiivsed

foorum ongi selleks, et jagada infot, muidu milleks siis?


troost auto näiteks ei kandideeri tiitlile " soodus":P

usaldus on teine asi..loomulikult kujuneb lõpuks kliendil oma lemmik välja ja ilma usalduseta polekski see võimalik.
Mart900
Postitusi: 671
Liitunud: R Nov 18, 2005 14:17
Asukoht:
Auto:

#23

K Dets 17, 2008 20:44

Olen isegi pidanud Haapsalu Tradilos üllatuma kui arvel oli hoopis suurem tunnihinne kui seinapeal, nimelt sain ooteruumis istumise eest +100 eek per tund :gun: oleks siis, et oleksin töökojas töllerdanud, ei lappasin mingeid tavotiseid auto-maailmaid.
Ise käin Troostis (kadaka) ja pean seal kõige suuremaks miinuseks ilma autota lahkumist, ülejäänu on nii nagu lubatud :thumb:
Merle
Postitusi: 78
Liitunud: P Okt 12, 2008 13:34
Asukoht:
Auto:

#24

K Dets 17, 2008 21:06

Algselt postitas: mad1
Algselt postitas: 95SELaunch
Uuringu kohaselt SaabiAnti pakub kõige soodsama hooldust
ning ma neid usaldan, lähen siis sinna

tänu kõikidele, kes suutsid vastata, muidu esimesed kommid olid vaga negatiivsed

foorum ongi selleks, et jagada infot, muidu milleks siis?


troost auto näiteks ei kandideeri tiitlile " soodus":P


Saan oma isiklikule kogemusele toetudes väita, et "soodus" ei pruugi alati tagada kvaliteeti. Pealegi on minu arvates oma "lemmiku" heaolu/"tervise" tagamise juures eriti oluline tõepoolest usalduse ja oma ametioskustele pühendumise printsiip. Kõik eelpooltoodu on Troosti inimeste puhul olemas! Nad ei jäta sind kunagi hätta ja nende eetilised arusaamad hinna ja kvaliteedi suhtes on respekti väärt!:notworthy:

usaldus on teine asi..loomulikult kujuneb lõpuks kliendil oma lemmik välja ja ilma usalduseta polekski see võimalik.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#25

K Dets 17, 2008 23:07

Algselt postitas: Merle
Algselt postitas: mad1
Algselt postitas: 95SELaunch
Uuringu kohaselt SaabiAnti pakub kõige soodsama hooldust
ning ma neid usaldan, lähen siis sinna

tänu kõikidele, kes suutsid vastata, muidu esimesed kommid olid vaga negatiivsed

foorum ongi selleks, et jagada infot, muidu milleks siis?


troost auto näiteks ei kandideeri tiitlile " soodus":P


Saan oma isiklikule kogemusele toetudes väita, et "soodus" ei pruugi alati tagada kvaliteeti.

Igaks juhuks mainin, et soodus ei pruugi alati "odav" olla.
Parima hinna-kvaliteedi suhteni jõuab lõpuks ikkagi personaalselt. Ja see suhe on ikkagi üsnagi personaalne.
Vasta