Klaasikeemia

Kõik mis on seotud SAAB' i hooldusega - alates remondikohast lõpetades autopesuga
Vasta
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#1

E Sept 19, 2005 12:55

Kuidas suhtutakse igast autokeemiasse?
Ntx on kellelgi kogemusi Motip AntiCondens ja RainAway nimeliste toodetega?
Mäkerdasin täna peale ja vaatan kuidas toimivad, sest muidu on pidevalt häda uduste ja märgade klaasidega. Uued kojamehed ka soetatud.
jansa
Postitusi: 173
Liitunud: T Aug 10, 2004 9:59
Asukoht:
Auto:

#2

E Sept 19, 2005 13:01

Jansa on kasutanud ja rahule jäänud. Tõsi katsetatud sai oopeli mitte saabi peal aga vahet vast pole. Igatahes toimis ja päris edukalt.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#3

E Sept 19, 2005 13:02

kunagi yks sõber kasutas ka mingit sellist keemiat, mis ei lasknud tuuleklaasil väljapoolt märguda ehk piisad jooksid pealt minema.
algul oli kõik hea aga kui keemia mõju hakkas kaduma, siis palju hullem kui ennem -läbi vihmaga suurt ei näind-ja mingi keemiline pesu ei aitanud, et sellest jamast seal peal lahti saada. mure kadus vaid aja möödudes.
järeluds:meile see ei meeldind

kõige parem ikka aegaajalt uued kojamehed või kummid osta.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#4

E Sept 19, 2005 13:08

Sildi peal kirjas, et 2-3 nädala pärast peab uuesti määrima. Seega pole igavene õnneks.
Nastix
Postitusi: 553
Liitunud: N Mai 19, 2005 16:12
Asukoht:
Auto:

#5

E Sept 19, 2005 14:17

Ise kasutasin Statoilis müüdavat RainAway toodet. Linnas ei ole asjast minu arvates mingisugust kasu, sest kiirused on liiga väikesed. Maanteel jäin seevastu väga rahule just sügisesel ajal, kui näiteks tugeva vihmaga rekka taga pead istuma - tulemus oli selline, väga tugeva vihma ja rekkast tuleneva sodi pühkimiseks olid kojamehed intervall-režiimi peal :head:
Klaasilt kaob ta mõne nädalaga ilusti ära. Ainsa kõrvalmõjuna häiris mind see, et peale seda, kui kojamehed on üle klaasi käinud, jääb sekundiks-paariks vähe-läbipaistev udune kiht, mis siis ära kaob. Teatud situatsioonides on 2 sec aga liiga pikk aeg :evil:
tiib
Postitusi: 139
Liitunud: T Mai 31, 2005 18:10
Asukoht:
Auto:

#6

E Sept 19, 2005 14:22

Krt ma ei tea mis ime keemiaravi on minu auto esiklaasile tehtud, kuid seestpoolt on klaas mingi imeliku kihiga kaetud, mis ühegi pesuvahendiga maha ei tule, kuid oma "mustrit" muduab küll :( Salongist vaadates on selline tunne, et klaasi pole terve aasta pestud :(
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#7

E Sept 19, 2005 14:25

aga nühi kuiva lapiga läikima?
veeaur ja rasvased käed teevad kena pläkerdise klaasile, kuid õnneks tuli kergelt maha Comma klaasipuhastusvahuga.
tiib
Postitusi: 139
Liitunud: T Mai 31, 2005 18:10
Asukoht:
Auto:

#8

E Sept 19, 2005 19:40

Ajalehega nühkimine tegi olukorra tõesti tunduvalt paremaks, vähemasti on tulemus parem kui Zewa Softise salfakatega silitades ;)
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#9

E Sept 19, 2005 23:51

Kunagi ka RainAway-d kasutanud, aga mul pidas ta klaasi peal küll ainult nädala jagu. Võibolla süüdi nats kriibitud-täkkeline klaas ja viletsad kojamehed? Kusagil soovitati kojamehed ka sellega määrida...ise pole proovinud.
Nüüd ei viitsi enam jamada...normaalne Champion luud teeb piisavalt head tööd.
Aga ajaleht on tegija! Arvasin, et küll ma tean, natuke isegi kogemusi vitriiniklaaside puhastamisel, nühkisin sama Softise (oli vist) lapiga ja kirusin kõvasti, et kes krt. on selle poola aknooli mulle pihku pistnud. Maha ei tule ja klaas veel koledam kui enne. Kuniks meeldiva naeratuse saatel ulatati mulle ajaleht: "Proovi sellega,"...aknad särasid, häbenesin pärast tükk aega.
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#10

L Okt 15, 2005 12:15

Täheldan teatud anomaaliaid - klaasid on hommikuti väljastpoolt pisikeste veepiiskadega kaetud, kõrval seisvatel autodel seda ei tähelda. Sees on klaas ikkagi udune ja peab kasutama ventikat, et puhtaks läheks.
Proovin korra veel mäkerdada, kuid esialgne vaimustus on asendunud teatud kahtlustega. :poke:
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#11

L Okt 15, 2005 12:45

tarvis ikka kõik omal nahal järele proovida, siis saab selguse majja!
;) ega muidu aru ei saa

see sama lugu nagu nende õlilisanditega:
kui oleks tõesti miskit need väärt kasvõi 3 %!!! parendust, kyll siis ka suured konsernid kasutaks!

aga mootori sisse ju ei näe- klaasipealt asi paremini kätte näha!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Vasta