iPod-i kuulamise erinevad võimalused 9-5-s

Teemad elektroonikast...
gl0in
Postitusi: 25
Liitunud: R Juul 29, 2005 8:18
Asukoht:
Auto:

#1

Mismoodi sa oma iPodi Saabis kuulad? Kasutad kassettüleminekut või AudioTrolli lahendust?

Teemaarendus Reeves'i auto müügiteemast ära toodud
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#2

iPod Nano 2GB ja iCarplay stereo. Google annab viimase olemuseks "FM transmitter" Amazoni link
Algselt postitas: gl0in
Mismoodi sa oma iPodi Saabis kuulad? Kasutad kassettüleminekut või AudioTrolli lahendust?
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
reeves
Postitusi: 26
Liitunud: E Nov 28, 2005 17:30
Asukoht:
Auto:

#3

iPodist kuulan mussi eriti bossilt.
:headbang: ja mõnikord ka nii: :head:

Toidet võtab suitsusüütajast, st et iPodi aku ei kulu üldse. Mul on seal vahel iCarPlay seade, mis saadab raadiosageduse (ise määrad selle) ja autoraadio võtab selle siis kinni. Lihtne. iPodi kinnitasin tashi krõpsuga, et saab lihtsalt kaasa võtta kui istme vahele peitu visata.

Heli kvaliteedikulu on väga väike. Kui tahad võin oma iPodi (2Gb) + iCar'i ära müüa, kokku 2225 kr.
gl0in
Postitusi: 25
Liitunud: R Juul 29, 2005 8:18
Asukoht:
Auto:

#4

Tänan pakkumise eest, aga mulle piisab cd plaatidest:D
Vajadusel sobib ka kassettüleminek, kuigi juhtmed silma ei rõõmustaks. Aga eriti BOSS oleks hoopis osta (odavam raha kui sinu pakutu) selline vidin:
http://www.elkparts.com/product_info.ph ... ts_id/3404
Algselt postitas: reeves
iPodist kuulan mussi eriti bossilt.
:headbang: ja mõnikord ka nii: :head:

Toidet võtab suitsusüütajast, st et iPodi aku ei kulu üldse. Mul on seal vahel iCarPlay seade, mis saadab raadiosageduse (ise määrad selle) ja autoraadio võtab selle siis kinni. Lihtne. iPodi kinnitasin tashi krõpsuga, et saab lihtsalt kaasa võtta kui istme vahele peitu visata.

Heli kvaliteedikulu on väga väike. Kui tahad võin oma iPodi (2Gb) + iCar'i ära müüa, kokku 2225 kr.
reeves
Postitusi: 26
Liitunud: E Nov 28, 2005 17:30
Asukoht:
Auto:

#5

Yes, mul oli enne ka kassetiüleminek, aga selle seadmega on hoopis teine asi. Kvaliteedi tõus oli mitmekordne. :thumb:

Cd plaadid on vähe tülikad ning võtavad ruumi ja keegi peab dj ametit jätkuvalt autos pidama :), ipodile olen ma kõik cd'd ja vinüülid ümbertõmmanud ja nüüd kuulan neid kõik kus saan :drink:
pedaalinahhaal
Postitusi: 82
Liitunud: K Aug 08, 2007 17:31
Asukoht:
Auto:

#6

Kas muidu originaalmaki vahetus mõne tsipa kaasaegsema vastu ei tule üldse kõne alla? Või palju see maksta võiks makk+teostus?

Ise olen küll originaalCD-ga siiamaani hakkama saanud, kuid aegajalt tekib tahtmine ka MP3 kuulata.

Sry, OT
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#7

Algselt postitas: gl0in
Aga eriti BOSS oleks hoopis osta (odavam raha kui sinu pakutu) selline vidin:
http://www.elkparts.com/product_info.ph ... ts_id/3404
see AudioTroll ei tule ju odavam. samuti lugedes kasutajate-tellijate kommentaare, on AT-l tõsised probleemid seadme tarnimisega ja mingil määral ka seadme tehnilise poolega.
reeves
Postitusi: 26
Liitunud: E Nov 28, 2005 17:30
Asukoht:
Auto:

#8

Eesti poes maksab 2 Gb iPod ca 2500,- ja IM arvutites maksab see iCarPlay Monsterilt ca 1500,-, seal on hea, et ei pea midagi ise aretama ja ehitama. Ühendad lihtsalt ära ja töötab. iPodi on hästi kerge uut muusikat täis ka laadida (aga kui mitu giga muusikat ikka inimestel on, uued iPodid on üle 100 Gb mahutuvusega. :eureka:

aga ei taha kuidagi haipida õunameeste tooteid, kuigi need teevad elu lihtsalt kergemaks :love:
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#9

Aga kuhu auku see iPodi AudioTrolli juhtme teine ots autos pista tuleb?
reeves
Postitusi: 26
Liitunud: E Nov 28, 2005 17:30
Asukoht:
Auto:

#10

See võtab toite sigaretisüütajast
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#11

Toide küll, aga kuhu signaal läheb edasi, mingi pistik on seal otsas, kuhu see panna?
reeves
Postitusi: 26
Liitunud: E Nov 28, 2005 17:30
Asukoht:
Auto:

#12

Pistiku paned iPodi all olevasse auku. Signaal muudetakse raadiosignaaliks ja siis su enda raadio võtab signaali auto antennist vastu. Oleme sõitnud nii, et sõbrad tagumises autos kuulavad ka sama sagedust, täiesti toimiv, kui riigist välja sõita, siis on vahest vaja sagedusi vahetada, muidu hakkavad võõrkeelsed raadiojaamad vahele segama ;)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#13

laisad inimesed..:) Uuriks pisut tootja lehte, see ei ole väga suur ja lai..:) Asi laulatatakse su originaalstereoga Installation guide
Algselt postitas: ml
Toide küll, aga kuhu signaal läheb edasi, mingi pistik on seal otsas, kuhu see panna?
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
aRtic
Postitusi: 41
Liitunud: N Mai 26, 2005 19:07
Asukoht:
Auto:

#14

kuhu siis helivõimendi väljund jääb? või on see 9-5 olemas? :red:
pal
Postitusi: 17
Liitunud: T Mai 01, 2007 13:49
Asukoht:
Auto:

#15

ise kasutan ka fmtransmitterit, nimeks iTrip. Meeldib see, et on juhtmevaba ja kvaliteedi probleeme ka pole - iPodi volüüm tuleb lihtsalt u80% peale panna.
hirschss
Postitusi: 5
Liitunud: K Sept 26, 2007 20:30
Asukoht:
Auto:

#16

AT tundub kirjelduse järgi küll olevat väga hea asi, aga kahju, et uuemale 9-3le seda ei pakuta.

Endal 9-3 SS MY03 ja on küll see 6 CD box ja aux in ehk helisisendi auk, aga tegemist ikkagi väga vanamoodse lahendusega, sest 6 CD box mahutab sama palju muusikat kokku kui üks mp3 plaat ja ipodi sinna auku ühendades pead ikka ipodi näppima kui lugu vahetada tahad.

Keegi teab kas uuematel 9-3del on mp3 mängimise võimalus?
Mida saaks teha (mõistlikkuse piirides), et see võimalus ka veidi vanemale 9-3le saaks? Kas on peale AT üldse olemas seadmeid, mis ühendaks ära SID ja ipodi?
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#17

Ma olen kuulnud et tulevikus on sellised raadiod, kus on kõik laulud juba sees.:)
Jürgen

#18

Algselt postitas: ml
Ma olen kuulnud et tulevikus on sellised raadiod, kus on kõik laulud juba sees.:)
Ulme:freak:
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#19

Uskumatu, avastasin just et mu 9-5 6ne changer mängib mp3'e! Rock 'n' roll :headbang:

Peaks vist ikka manuali läbi lugema...
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#20

Algselt postitas: fofa
Uskumatu, avastasin just et mu 9-5 6ne changer mängib mp3'e!
ei tea, kas seda uut toredat changerit vana 9-5 audioga ei õnnestuks laulatada?! et kui tellida VM-st uue malli changer ja... :eureka:
bob
Postitusi: 53
Liitunud: P Dets 03, 2006 18:59
Asukoht:
Auto:

#21

Mina ostsin Vikingist sellise asja http://www.elkparts.com/product_info.ph ... ts_id/2386
Maksis 835.- koos km-ga
Ja siis riputasin oma 60GB-se iPodi sinna sappa. Praegu on ca 7500 lugu koguaeg autos saadaval :D Ja kindalaegas on CD-dest tühi :thumb:


edit: Lappasin seda kataloogi, leidsin veel ühe huvitava lahenduse http://www.elkparts.com/product_info.ph ... ts_id/3403
leho
Postitusi: 122
Liitunud: E Veebr 04, 2008 12:34
Asukoht:
Auto:

#22

aga keegi oskab öelda kas sony ericsson w880i ka kuidagi raadioga ühendada saab? on seal mingi handsfree teema olemas? või aitab ainult see FM transmitter?
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1974
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#23

Siin räägitakse küll 9-5st, kuid kas tonnise originaalraadiot on ka võimalik nt. iPod-ga ühendada? FM-saatja on vist küll kõige lihtsam aga selle jätaks välja. Leidsin elkparts.com lehelt sama adapteri, mis kasutaja bob. Väidetavalt peaks sobima ka 9000-ndele: http://www.elkparts.com/product_info.ph ... ts_id/3403
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#24

http://saabauxin.blogspot.com/

on keegi julge, kes ära proovib? peab natuke tinutama ning CD-d enam kasutada ei saa, kuigi cd kuulamise võimalus on taastatav.
Rivo
Postitusi: 162
Liitunud: T Mär 06, 2007 22:42
Asukoht:
Auto:

#25

Analoogse meetodi õigem kirjeldus 9-5 AS2 kohta asub siin:

http://photo.platonoff.com/Auto/2006112 ... ine_Input/

Tulemusena ei saa kasutada kassetti, CD jääb endiselt kasutatavaks. On olemas ka veidi lihtsam variant, mis piirdub vaid audio juhtmete ühendamise ja 0R takistite eemaldamisega kuid siis tuleb sisendi aktiveerimiseks lisaks TAPE valimisele ka tühi kassett sisse panna.
Vasta