navigatsioonihooaeg - mured ja rõõmud!

Teemad elektroonikast...
Vasta
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#101

Algselt postitas: Homer
Kui millegagi norida, siis vaid olekuribal on näiteks kiiruse näidik liiga väike.
Kui (peamiselt) mittevajalik info sealt minema visata (ise olen leidnud et piisab täiesti ainult kiirusest ja järelejäänud distantsist), siis saab täiesti hakkama. Muud on oluliselt hullemad olnud (eksperimenteerisin just Smart2Go-ga ning hetkel valitseb seisukoht et selle asja näol on hetkel veel tegu mõttetu tiluliluga, autos asja kasutada ei saa kuna pilt on liiga kirju, kiiresti roolis pilku kaardile visates ei taba ei olulist infot ega ka järgmisi manöövreid).
Hypno
Postitusi: 99
Liitunud: T Apr 17, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#102

Natukene infot Kenwoodi tehase OEM navi omanikele;

Pärast pikemaid uuringuid netis jõudsin järeldusele - võimalik on kasutada Ford ja Jaguar S type naviplaate. Endal õnnestus hankida 2007a. Fordi versioon. Jama lugu muidugi selles, et puudub siiamaani Denso kaartidelt Baltimaad:wall:. Küll olevat liikvel 2007 versioon puhtalt Euroopa kaardiga, ehk seal ka Eesti esindatud mõningate protsentidega. Samuti on vaja teha seadmele, kui kasutusel KNA-DV2200 seade, systemupdate, mida ma muidugi ei ole kuskilt leidnud veel, KNA-DV3200 kohta kommentaare anda ei oska. Kui keegi omab siis võiks proovida. Anomaaliad esinevad selles, et osad funktsioonid ei tööta! Aga kaart jookeb online süsteemis perfektselt ja toimis punkti salvestamise võimalus, mida hiljem sai kasutada tagasi navigeerimiseks. Juhendamine küll ilma hääleta aga pilt oli olemas ja väga konkreetne. Kõrval oli paralleelselt jooksmas VDO kaasaskantav versioon ja peaks mainima, et Denso kaart oli parem. Kui oleks toimima saanud 100%liselt siis julgeks väita, et parim naviseade mida kasutanud. Väidetavalt, küll minu poolt veel katsetamata, pidavat täielikult töötama kõigi vilede ja tuledega Jaguari 20056 softi versioon. Antud test sai tehtud Soomes, kus sai pisut paar päeva mööda riiki ringi vuratud. Nii et on võimalus tööle rakendada too suur kuvar Saabis, küll mitte Eestis, aga ikkagi.....

Kui olen systemupteidi kuskilt tööle saanud siis eks annan teada.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#103

Oled Sa vahepeal targemaks saanud? Kas jaguari 2005/2006 tõesti ei tea Eestist veel midagi? Aastaarv ju üsna suur.
binleo
Postitusi: 225
Liitunud: K Nov 15, 2006 14:53
Asukoht:
Auto:

#104

Oskab ehk keegi öelda, mis kaarte kasutavad Pioneeri seadmed?
raull
Postitusi: 69
Liitunud: K Nov 01, 2006 19:13
Asukoht:
Auto:

#105

Hypno kas sa oled kusagile kaugemale jõudnud?

Ma eile uurisin natuke ja leidsin, et ekraani head unit on mudel SVT-M700 ning sellel peaks olema taga video in pesa, ega siin kellelgi selle asja manuale pole?

Tõesti Fordi ning Jaguari S-type plaadid peaksid sobima tarkvarana.

Ühes Saksa foorumis mainiti, et update on sama softi plaadi peal ning see tehakse pärast KNA-DV2200 reset nupu vajutamist, kui ma õieti aru sain nende keelest.

Veidi infot navi kohta leiab aadressilt:
http://www.4knet.de (saksa keeles)
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#106

Algselt postitas: binleo
Oskab ehk keegi öelda, mis kaarte kasutavad Pioneeri seadmed?
Neil on oma standard,kelle kaart,seda ma ei tea,aga käima ei õnnestu Pioneeris joosta ühtki muud kaarti,kui nende endi oma ja seda tänu IP-bus ja AV-bus`de omapärasele standardile.
DjTheWorld
Postitusi: 15
Liitunud: P Aug 26, 2007 19:26
Asukoht:
Auto:

#107

Sain oma 9-5'l ka just paar päeva tagasi kasutusele võtta selle seni tühjana seisnud ekraani. Tegemist on blaupunkti DX seeria naviga millele küll paraku eesti ja baltikumi kaarti pole kuid skandinaavia töötab ideaalselt. Pragu viibin enamuseajast rootsis-norras kuid kuna varsti jään püsivalt Eestisse tekkis küsimus, et kas on võimalik vahetada see blaupunkti navi lugeja/aju/protsessor mõne teise tootja oma vasti, nii, et displei jääks samaks. Oleks v huvitatud eesti kaardi saamisest autosse sest kolgastes on ju lahe sõita:)
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#108

Kolgaste jaoks on Regio paberatlas asendamatu! Tõsi, üks kogenud kaardilugeja peab ka lisavarustuses olema (kes ei ole hõivatud roolikeeramisega). Meie käes pole ükski regio atlas kauem kui 1,5 aastat vastu pidanud, siis on räbalad taga.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#109

Algselt postitas: qdwin
Meie käes pole ükski regio atlas kauem kui 1,5 aastat vastu pidanud, siis on räbalad taga.
Aga neid ilmub iga aasta... vahepeal anti isegi vana äraandmisel uus odavamalt...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#110

Algselt postitas: CyberAga neid ilmub iga aasta...
Õnneks.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#111

Algselt postitas: qdwin
Algselt postitas: CyberAga neid ilmub iga aasta...
Õnneks.
Noh, mis ta nüüd ikka nii õnneks. Mina vahetasin alles sel suvel 2001/2002 aasta väikese atlase uue ja suure vastu. Väga palju ka muutunud polnud - mõned kruusateed on kõvema katte saanud.
Ilmselt kestab spiraalköites suur atlas vähem, kui tavaköites (linnakaartideta) väike. Väidan nii, sest ka mul on siuke loll komme suviti (ja vahel ka muul aastaajal) mööda Eestimaad ringi tõmmelda ning atlas on pidevalt kasutuses.
Hypno
Postitusi: 99
Liitunud: T Apr 17, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#112

Algselt postitas: raull
Hypno kas sa oled kusagile kaugemale jõudnud?

Ma eile uurisin natuke ja leidsin, et ekraani head unit on mudel SVT-M700 ning sellel peaks olema taga video in pesa, ega siin kellelgi selle asja manuale pole?

Tõesti Fordi ning Jaguari S-type plaadid peaksid sobima tarkvarana.

Ühes Saksa foorumis mainiti, et update on sama softi plaadi peal ning see tehakse pärast KNA-DV2200 reset nupu vajutamist, kui ma õieti aru sain nende keelest.

Veidi infot navi kohta leiab aadressilt:
http://www.4knet.de (saksa keeles)

Minu nn. uurimistöö info põhineb samalt lehelt. Paremini arusaadavaks teha seda lehte siis kasuta googletranslate lehte ja sinna pasteeri selle saksakeelne weebi aadress. Vaata, et ka mis keelest mis keelde valik oleks ka õige. Mul küll oli update disk eraldi kaasas kuid sealt pealt ta ei suutnud midagi maha lugeda. Samas ma ei proovinud navi plaadiga sama trikki teha. Mis äkki imekombel toimib!!!!!! Kuna auto hetkel modifikatsioone hagemas siis kahjuks saan proovida alles 2nädala pärast:freak: Kui meeles, siis katsetan ära. Kui kellegil on olemas NAVI DV3200 siis võiks proovida, ehk seal töötab paremini. Kui kellegil on huvi katsetada oma masina peal seda DVD'd siis andke teada.;)
P.S. Kuskilt mälusopist mäletan kõlakat, et selle aasta lõpus pidi SAAB välja laskma plaadi, kus ka Eesti esindatud. Mis masinateleformaadis jne. ei oska kommenteerida.
Artsu
Postitusi: 203
Liitunud: L Okt 27, 2007 22:53
Asukoht:
Auto:

#113

tere!

Nimelt on autos seda tüüpi nav süsteem. Ei õnnestu kuidagi sinna mingit töötavat plaati leida kus eesti ja tallinna linn peal oleks. Kas keegi teab mis formaate selline navi veel loeb peale Dx-i? Või kust sellist plati eestis leida. Praegu on küll tunne, et viskaks kasti üldse välja kui tast kasu pole.

Liitsin olemasoleva naviteemaga, Artsu võiks selle teema läbi sirvida igaks juhuks..;)
Cyber
Artsu
Postitusi: 203
Liitunud: L Okt 27, 2007 22:53
Asukoht:
Auto:

#114

Njah...paistab suht jama olevat selle cd baasil oleva blaupunkti naviga. nagu ma välja loen ei ole siit eesti kohta midagi loota. Pean vist leppima selle tühja ekraani vahtimisega...nõme
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#115

ühe vana teema jätkuks...

Lõpuks sain ka PDA kinnituse pandud nii nagu algul plaanisin. Esialgu paistab päris hea. Pimedas on pilt palju ilusam, sest siis ei ole kaableid ja kotti näha :)

paar pilti ka...

Pilt

Pilt

Eks päris navi on muidugi ilusam, aga PDA eelis on see, et saad ka metsa või merele kaasa haarata või siis kisavatele lastele mängimiseks anda ;)
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
heikiw
Postitusi: 672
Liitunud: N Dets 07, 2006 23:53
Asukoht:
Auto:

#116

Mu töömasinal VDODayton navi (MS2110) 2005 vöi 2006 aastast ja sisaldas Lääne-Euroopat.Kaardiuuenduse sain SD-mälukaardil(veidi üle 1GB).Sisaldab ka Ida-Euroopat mingil määral.Tallinn mitte just värskeim-puudub see Smuuli tee pikendus Suur-Söjamäe poole ja viadukt.Samas Järvevana rist sellisena,nagu ta praegu on,olemas.Muude linnadega asi kehvem.On põhiteed ja tanklad näitab ka ära.Kolleegil hiljaaegu uus Carmin 760 paigaldatud,seal juba Eesti väga hea.Aadressiotsing toimetas nii Arukülas kui Põlvas kui ka Tallinna piiridest väljaspool Vana-Narva maanteel.Ka on Carmin õppimisvõimeline,st peaks meelde jätma ka uued teelõigud,mis kaardil veel puuduvad.

MIs puudutab laptopi programme,siis kasutan Rootsis ka Auto Route 2007.Ja vahel kohtade otsimiseks Map'nd Guide.Muidu oleks see hea kasutada,paraku on see ainult saksakeelne.Ja legaalseks kasutamiseks ka kallis programm.

Autonavide veaks võib ka lugeda,et nad arvestavad,nagu oleksid sõiduauto roolis.Varem oli ka eraldi veoauto settinguga navisid.Kuid need tõid kaasa kohtuasju navitootjate vastu-põhjuseks:madalamaks muutunud viaduktide avad,kuhu veoautod kinni end sõitsid.
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#117

Autoks siis 9-5 2,2 tid 2004 ja peal peaks olema AS2 süsteem, kas kellelgi on sellele süsteemile mingit navi kaarti ka? Saaks aimu kas ta üldse töötab, enne ei raatsi mingit originaalplaati ostma hakata. Või äkki keegi teab kust neid soodsamalt saaks?
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
exxonvaldez
Postitusi: 26
Liitunud: R Jaan 13, 2006 8:43
Asukoht:
Auto:

#118

AS2 ei ole mitte navigatsiooni, vaid stereosüsteem. Navigatsiooniseade on sul Denso, kuid ma ei näe põhjust miks see iseenesest ei peaks töötama. Plaate sellele ikkagi kahjuks ei ole. Minu andmetele viimane sellele aparaadile, aastast 2005, ei kajasta ida euroopat (sh. eestit). Mul sama ja proovitud ka kõiki teisi SDAL formaadis kaarte (BMW ja Opeli omasid), kuid tolku neist ei ole. Kunagi räägiti, et Navteq'lt pidi uus kaart tulema 2007 aasta lõpuks, kuid senini ei ole sellest miskit kuulda. Hinnad võrreldes BMW ja teiste kaartidega on muidugi uskumatud.
Seega, peame piirduma ilusama stereojuhtimise nautimisega. Positiivne on muidugi see, et Denso mängib MP3-sid.
Jaanus
Postitusi: 894
Liitunud: K Mär 03, 2004 15:58
Asukoht: Harjumaa
Auto: Volvo XC90 MY18 ja Opel Insignia Biturbo MY16

#119

Mul peaks üks SDAL formaadis Saab 9-5 2008a plaat ka olema, ise ei saa kahjuks kuskil proovida kas töötab :)
exxonvaldez
Postitusi: 26
Liitunud: R Jaan 13, 2006 8:43
Asukoht:
Auto:

#120

Kindel et see on 9-5 oma? 2008 aasta 9-3 omasid olen kohanud, kuid kui 9-5, siis oleksin kindlasti huvitatud samuti proovimast.
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#121

Ma prooviks ka seda plaati. Aga kui see ei tööta siis oleks ikkagi huvitatud just lääne-euroopa kaardist.
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2286
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#122

Sai endale metsateedele ja sihtidele ostetud Garmin GPSMAP 60 Cx, millele ka nüüdseks välja tulnud lisakaart Eestile. Peal on kõik suuremad liinid, metsasihid teed ja ka looduskaitsealad. Vaata siis selline.
Käsikas on jah selle pärast hea, et kõnnid autost välja tulles ka metsa sisse ja klõpsti, tead, kus oled.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#123

Algselt postitas: NO FEAR
Käsikas on jah selle pärast hea, et kõnnid autost välja tulles ka metsa sisse ja klõpsti, tead, kus oled.
KäsiGPS ja Navy on oma olemuselt siiski suht erinevad asjad. Seob neid vaid GPS side. Käsikas mõeldud rohkem "metsas müttamiseks", kuid autos olevad navy seadmed aitavad sul hõlpsasti linnas liigelda. Juhatavad otse treppi, sisesta ainult aadress.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2286
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#124

Sedand küll aga käsikatele pidavat ka tulema navi funktsioonid peale. Kui nüüd seda juttu seal pikemalt lugeda mida jah on oma mitu lehte siis minu mäletamist mööda oli see võimalus olemas või kohe tulemas.
calew
Postitusi: 6
Liitunud: T Veebr 05, 2008 10:06
Asukoht:
Auto:

#125

Suure ekraaniga süsteemidele juurdepandav iGo navi,kaardid eestile jne.,kiiresti uuenevad.sai vist tellida läbi OX arvutid lehelt ka.asi siis selline..........
http://www.navngolimousine.com/index.html
Vasta