digi spidokas

Teemad elektroonikast...
Vasta
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#1

T Aug 03, 2004 12:17

kunagi olin kindel, et SCC omab ka digitaalset kiiruse näitu. Kuna ta aga seda ei tee, siis olen nii teoreetiliselt mõelnud, et võiks mingi diginäidu ikkagi tekitada, sedaenam et kiiruse sensor on ju olemas.
Kas on keegi peale minu ka selle peale mõelnud ja teab äkki mõnd väikest LCD-d ja/või draiverit, mis selle signaaliga kohe kokku sobiks? arvata on, et SAABi enda näidukit selleks kasutada eriti ei õnnestu.

ega see diginäiduk erilist mõtet ei omakski, lihtsalt on huvi, kui keeruline seda teha oleks. Lisaks oleks sellele LCD-le küllalt lihtne juurde aretada sisetemeperatuuri näidik, mis ka saabi enda kompuutril puudu on.

Pilt
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#2

K Aug 04, 2004 10:47

Olen mõelnud. Paljud autoorienteerujad ja rahvarallijad kasutavad selleks otstarbeks jalgrattaspidosid (mis suudavad kuni 199,9 näidata, pluss siis veel keskmine kiirus ja muu lõbu) ning esialgne mõte on kuhugi sinnasuunas liikunud. Pean aga tunnistama, et ajapuudusel on mul hetkel background täiesti tegemata ning ma ei ole hetkel isegi veel kindel, millisel kujul kiiruse signaal SCC-sse jõuab, loogiline oleks oletada, et tegu on ikka impulssidega, aga kindel ei ole. Tulevikus oleks idee arendada asja edasi PDA-le (millele saab omakorda juurde ajada GPS-i ja muud lõbud..)

Oskab ehk keegi täpsemalt valgustada 9000 spido signaali iseloomu koha pealt ehk?
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#3

K Aug 04, 2004 11:30

Kiiruse signaal on jah impulsid. Üks sensori väljund jõuab ka näiteks autopiloodi moodulisse, sealt oleks lihtne seda välja võtta. Kiiruse sisendi saab tegelt SCC ise ka, kuna ta näitab ju keskmist kiirust, piirkiiruse alarm, jms. muide sellest PDA ja gps variandist oli elektroonika foorumis just juttu, kus keegi tahtis samasugust asja teha aga jalgrattale. Teemaks oli siis velo kompuuter ja newsiks ee.hobi.elektroonika
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#4

K Aug 04, 2004 12:26

OK, siis on asi hea ja ilus ja lubav :)

Nüüd tuleb ainult veel uurida, kas impulsid käivad "vastu maad" või "vastu juhet" (jalgrattaspidodel on enamasti kaks kontakti, mille vahel siis anduris on herkon(id) ) - peab otsustama, kuhu ja kuidas ühendada ning milline teepikkus ühele impulsile vastab, siis saab juba poodi juppe otsima minna :) Kas keegi on kuskil kohanud valgustusega ja/või välise toite võimalusega jalgrattaspidot?

News-ist sai jah sellist teemat loetud. Päris ise midagi ehitada oleks muidugi tore, aga karta on, et jama tuleb (liiga) palju, seega üritaks võimalikult palju "standardseid" juppe pruukida ning ise nikerdada vajalikud liideste (ja võib-olla ka andmetöötlus/programeerimine, kui asi tõesti kunagi PDA-küpseks saaks).

Hmm, kui juba arvuti (PDA) majas (autos), siis on tegelikult päris palju huvitavaid andmeid, mida saaks arvutisse lasta (ja siis enamasti ainult ilusasti ekraanil näidata, aga see selleks ;) )
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#5

K Aug 04, 2004 14:41

veel niipalju, et kui ma oma autopiloodi juhtplokiga jandasin, siis oli mul ainult tester ja sellega mõõtsin sensori signaali. tulemuseks oli pinge maa ja sensori väljundi vahel ca 6,5V mis väikestel kiirustel kõikus ja suurematel kiirustel jäi stabiilseks, mis minu loogika järgi näitab seda, et sensor annab impulsse 12V (tester muidugi nii kiiresti ei reageeri ja tulemuseks oligi siis keskmine)
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Vasta