SID-i remontimine

Teemad elektroonikast...
Vasta
sancho
Postitusi: 6
Liitunud: T Apr 05, 2005 15:23
Asukoht:
Auto:

#1

T Apr 05, 2005 16:53

Kas vigast SID-i (infodispleil on mõned read puudu) on võimalik remontida? On kellegil kogemust? Tundub olevat tüüpviga ja mitte ainult Saabidel.
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#2

T Apr 05, 2005 17:02

täpsusta oma autot.
targemad mehed on siin rääkinud lahtistest jootekohtadest.
SID Repairs
9-5 SID panel repair
Saab LCD fix
sancho
Postitusi: 6
Liitunud: T Apr 05, 2005 15:23
Asukoht:
Auto:

#3

T Apr 05, 2005 18:23

aitüma väga heade linkide eest...
Tegelikult olen ma ise proovides sama kaugele jõudnud, ainult CID-i tagasi kokku pannes oli pilt endine...s.t. vigane.
Ma mõtlesin, et kas keegi on sellise operatsiooni ka edukalt lõpetanud...
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#4

T Apr 05, 2005 19:31

siin mitu isikut sellega tegelenud,vr on üks neist,päris edukalt seejuures.kui aga keegi on sid`i ennem näppinud,siis tavaliselt asi enam ei õnnestu
sancho
Postitusi: 6
Liitunud: T Apr 05, 2005 15:23
Asukoht:
Auto:

#5

K Apr 06, 2005 9:15

"kui aga keegi on sid`i ennem näppinud,siis tavaliselt asi enam ei õnnestu" - sellest nüüd küll aru ei saa, miks nii?
Kirjutasin ju, et võtsin lahti ja panin kokku sama targalt, sisuliselt midagi tegemata. Ma saan aru, et sa Trionic näpid Saabe oma tööks - kas sa siis ei taha jõudu proovida?
Kui ei siis mul juba tekkis mõte ühe oma tuttava elektrooniku poole pöörduda.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14300
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#6

K Apr 06, 2005 9:36

http://www.saab.ee/index.php?lang=est&mid=3,14&nid=33 9-5 SID 2100.- (õige hind vist oli tunduvalt kallim). Siin mõned kodanikud on seda soovitust järginud kuna vana SID-i remont on selline õnnestub-ei õnnestu tegevus.
Trionicul on vist autode lappimisega käed niigi tööd täis, et veel maha istuda ja SIDi kõpitsema asuda. Ta ehk oskab sulle anda mõne seda tööd varem teinud inimese kontakti. Nagu eelpool öeldud, üks neist võiks olla VR
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
sancho
Postitusi: 6
Liitunud: T Apr 05, 2005 15:23
Asukoht:
Auto:

#7

K Apr 06, 2005 9:59

Aitähh - see et Vikingust saab 2100.- see jääb kõige viimaseks variandiks n.ö. backup.
Ma lihtsalt mõtlesin, et kui kellegil oleks juba õiged töövahendid ja võtted selged, siis ei tohiks selle parandamine võtta üle tunni aja. Küsimus on ka muidugi selles, et keegi seletaks teaduslikult miks need kontaktid enam ühendust ei taha anda ja kas viga üldse ongi selles kontaktilindis? Ja kui tulemus oleks positiivne poleks mul näiteks ühest habemikust kahju. VR poole pöördun ilmselt privas.
andres
Saabiklubi liige
Postitusi: 978
Liitunud: T Mai 25, 2004 15:26
Asukoht:
Auto: Saabitu

#8

K Apr 06, 2005 21:24

Ma lihtsalt mõtlesin, et kui kellegil oleks juba õiged töövahendid ja võtted selged, siis ei tohiks selle parandamine võtta üle tunni aja. Küsimus on ka muidugi selles, et keegi seletaks teaduslikult miks need kontaktid enam ühendust ei taha anda ja kas viga üldse ongi selles kontaktilindis? Ja kui tulemus oleks positiivne poleks mul näiteks ühest habemikust kahju. VR poole pöördun ilmselt privas.


Ma arvan et see asi ikka nii ei käi tund ja valmis. Mis nii viga oleks!
:drive:
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#9

R Apr 08, 2005 6:27

to sancho:tavaliselt esimest korda hoogsalt SID-i remontima asudes kiputakse
lintjuhtme-mis ühendab displeid ja trükiplaati-ühendused üldse ära kaotada.
Miks ma ise neid ei remondi-olles aastaid tagasi lõpetanud oma elektroonikukarjääri(mis vene ajal piisavalt sisse ei toonud materjaalseid
hüvesid)-ei kavatse ma seda tööd ka tänapäeval uuesti alustada.Ei oma kuuma õhuga jootmise tehnoloogiat.Kui selliseid töid teen,siis ainult endale ja sõpradele,kellega pärast ei peaks kohtu-uksi kulutama.Igasuguseid "aretusi"
üritan palgatöölisena vältida.
Praktika näitab,et mõni üksik rem.sid. töötab poole aasta pärast peale remonti 100% liselt.Enamusi tuleb ikka pidevalt
uuesti ja uuesti järele aidata.
vr
Postitusi: 89
Liitunud: L Mär 13, 2004 1:31
Asukoht:
Auto:

#10

R Apr 15, 2005 1:13

Et 100% kindlust saada ei aita ka kuumalt jootmine. Liim ise kaotab aja jooksul oma omadused. Ainuke kindel lahendus on uus kontaktlint koos parema liimiga. Sellist tehnoloogiat mõne üksiku SID-i parandamiseks pole mõtet leiutada. Aga jah, mõni käepäraste vahenditega ellu äratatud kestab ja mõni mitte. Tihti kaob mõni üksik piksel üsna varsti peale elustamist ja kui korra üle käia jääb pidama...
Kuna mul halb komme igasuguste võimatute asjadega tegeleda siis olen neid elustanud ja kohtuuste kulutamist sellega väiltinud, et ausalt kõik ohud huvilistele enne ära rääkinud.
Garu
Postitusi: 420
Liitunud: T Mär 08, 2005 11:29
Asukoht:
Auto:

#11

N Mai 26, 2005 17:34

Nagu ma aru sain nendest väljamaakeelsetest õpetustest pannakse miski kummilint sinna vahele et see kontaktid paremini kokku suruks. Mis materjali sa selleks kasutanud oled?

Mul on ka nii et jahedaga (öösel, hommikul) on SID täiesti ilus, ei ühtegi kadunud pikselit. Kui salong kuumaks läheb pärast päikse käes seismist, siis ilmuvad augud sisse. Mitte küll palju veel aga peaks siiski parandama.
Garu
Postitusi: 420
Liitunud: T Mär 08, 2005 11:29
Asukoht:
Auto:

#12

N Mai 26, 2005 22:01

Kusjuures täna panin tähele et mitte salongi kuumenemisest ei hakka pikslid kaduma vaid ekraan ise läheb üsna kuumaks. Äkki peaks displayle jahutuse vedama :freak:
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#13

E Juun 20, 2005 11:39

Kuna olen ise kah selline jube leiutaja ja elektroonikaga möllamise teerada on 100% sama käekäiguga läinud, mis Trionic'ul, seega ühinen Täielikult tema arvamuse-ga. Kuid nõu ja arvamust võix avaldada sellegipoolest! Ise veel ühtegi sellist vidinat lappinud ega lammutanud ei ole, kuid elektroonika on elektroonika, seega neid õpetusi vaadates, see sama kile ühenduskaabel, kus on rajad pele liimitud, seda annaks ehk vahetada, kuna on müügil ka just selliseid uusi kilesid, mida siis saab vastavalt kokku komplekteerida (erinevad nurgad jne...) kysimus tekkis mul selles, kuidas need otsad kinnituvad nüüd sellele Display'le ja Skeemiplaadile! Nagu ma aru sain, siis on need sinna liimitud, kuid elektrit juhib ikkagi ju metall. Seega tuleks välja selgitada, mis metalliga on tegemist ja ehk annab sinna peale joota, kui annab siis kolviabil katta klemmid tinaga, soetada omale uus lint, see siis vanajärgi kokku komplekteerida ja fööniga kinni kuumutada! NB! muud osad katta astpest plaadiga vms. kinni muidu on terve plaat esimse 10-sekundiga jubinatest lage!!! Risk on suhteliselt suur asi peeti keerata, kuid suurt kaotada pole ju midagi, kui peeti läheb siis saad uue osta, kuna vana ju niikuinii oli vigane! Ise lappisin sama lahendusega analoogse tehnoloogiaga seadme, nimelt siis Läpaka LCD ühenduskaabli, kus jookseb 24-ja rajaline lint ja minul asi toimib juba 3-dat aastat:drink:!
Jõudu ja õnne, kel huvi ise leiutada!!!:thumb:
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#14

E Juun 20, 2005 12:13

SID-ga suht lihtsalt teostatav,aga ACC moodul on tunduvalt haigema ehitusega ja seda üpris raske elustada.Kuna ma pole endale kuuma õhuga
"jootmise" tehnikat soetanud,siis pole viitsinud ise midagi leiutada.Õnneks sõpradel ka tegusad käed otsas ja tehnika olemas:D
Guun
Postitusi: 132
Liitunud: N Juun 30, 2005 0:42
Asukoht:
Auto:

#15

P Okt 09, 2005 19:50

Nüüd siis hakkasid minu SID-l ka punktikesed ära kaduma :( Ega ei tea, kas Anti ka neid parandab?
Tan
Postitusi: 423
Liitunud: T Okt 11, 2005 17:53
Asukoht:
Auto:

#16

K Dets 14, 2005 23:39

Kas kellelgi on oma Saabiga ka niipalju õnne olnud, et SID pole kunagi nöökinud ? Nüüd vist minu käes pikselite kadumise kord. Seisis auto nädalakese ja veidi peale maja ees ning esimene päev sõita oli 1 tulp pikseleid puudu, täna hommikul korra tulid tagasi ja läksid jälle, õhtul tulid ja jäid, näis kauaks ja mis homme saab .. Elektroonika on ikka saatanast .. :(
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#17

N Dets 15, 2005 10:59

Algselt postitas: Tan
Kas kellelgi on oma Saabiga ka niipalju õnne olnud, et SID pole kunagi nöökinud ?

Õnne saabiga pole suurt olnud, kuid kui võtta SID'i kohapealt, siis pole see jubinas mind küll nöökinud.
Ptüi. ptüi, ptüi -üle vasaku õla!:mad:
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#18

L Dets 17, 2005 21:02

to Factor:sinu saabil ju polegi SID`i see ainult NG,9-3 ja 9-5 küljes.
Tan
Postitusi: 423
Liitunud: T Okt 11, 2005 17:53
Asukoht:
Auto:

#19

L Dets 17, 2005 22:34

Algselt postitas: Factor
Õnne saabiga pole suurt olnud, kuid kui võtta SID'i kohapealt, siis pole see jubinas mind küll nöökinud.
Ptüi. ptüi, ptüi -üle vasaku õla!:mad:


Sama hästi ma võiks siis öelda, et süüteküünalde ja nende juhtmetega pole mul ka mingeid jamasid olnud kunagi :P

P.S. Täna käitus SID jälle korralikult, on ikka tujukas teine ..
veldur
Postitusi: 241
Liitunud: R Juul 08, 2005 14:53
Asukoht: Tartu
Auto: 9-3 Aero 05

#20

P Dets 18, 2005 1:24

Algselt postitas: Tan
Kas kellelgi on oma Saabiga ka niipalju õnne olnud, et SID pole kunagi nöökinud ? Nüüd vist minu käes pikselite kadumise kord. Seisis auto nädalakese ja veidi peale maja ees ning esimene päev sõita oli 1 tulp pikseleid puudu, täna hommikul korra tulid tagasi ja läksid jälle, õhtul tulid ja jäid, näis kauaks ja mis homme saab .. Elektroonika on ikka saatanast .. :(


See, et mingi osa tuleb ja läheb on vist OK. Mina olen harjunud ;)
Ühesõnaga.
Kui auto ostsin, siis oli SID ikka väga läbu. Vaevu sain manuali abil aru, mida SID räägib - mõlemad olid too hetk saksa keelsed :P. Hiljem läks asi veel hullemaks - üksikud punktid ekraanil jäänud.
Tartus Servendi vahendusel tehti SID korda. Vahel kaob mõni rida, aga tuleb pärast tagasi ka. Sõltub temperatuurist.
Tegelikult on hästi tehtud - 5 kuud on ikka OK püsinud ja info ekraanil igati loetav :thumb:
Mina ei tea, kes see reaalne teostaja oli, Servend ilmselt vahendas, aga tegijale :notworthy:
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#21

P Dets 18, 2005 6:56

Tallinnas tean mitmeid tegijaid,aga vahendada enam ei julge,pärast saan nagi selga.Näiteks bemari displeisid vaevavd samad hädad,aga kuna asub teine kelladeplokis,kus tuleb eelnevalt osutid eest kiskuda,siis tööraha küsitakse kordades enam:(
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#22

P Dets 18, 2005 9:52

Algselt postitas: Trionic
to Factor:sinu saabil ju polegi SID`i see ainult NG,9-3 ja 9-5 küljes.


Oi kurja, nüüd vajun küll vist häbipärast maa alla.
Pidasin ekslikult ka tonnise dislplayd SID'iks.:red::red::red:
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#23

P Dets 18, 2005 9:56

Algselt postitas: Tan
Algselt postitas: Factor
Õnne saabiga pole suurt olnud, kuid kui võtta SID'i kohapealt, siis pole see jubinas mind küll nöökinud.
Ptüi. ptüi, ptüi -üle vasaku õla!:mad:


Sama hästi ma võiks siis öelda, et süüteküünalde ja nende juhtmetega pole mul ka mingeid jamasid olnud kunagi :P

Jaa jahh... ütle, ütle, kuid lisa veel, et su traktori roomikud pole sind kah kunagi veel altvedanud :P:P:P
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#24

E Dets 19, 2005 1:01

Algselt postitas: Factor
Algselt postitas: Trionic
to Factor:sinu saabil ju polegi SID`i see ainult NG,9-3 ja 9-5 küljes.


Oi kurja, nüüd vajun küll vist häbipärast maa alla.
Pidasin ekslikult ka tonnise dislplayd SID'iks.:red::red::red:


tonnisel kuvab seda vähest infot EDU ja natuke lisab SCC(elektrooniline kell,kui küljes on)
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7619
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#25

T Dets 20, 2005 9:34

ylemine sid-i plokk näitab nyyd kõike mida tahan!!! :thumb:

ja enam ei pea ära arvama numbreid ja tähti! ;)
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Vasta