Kesklukk ei tööta esimesel katsel külmaga [9000]

Teemad elektroonikast...
Vasta
rts
Postitusi: 56
Liitunud: P Mär 16, 2008 15:57
Asukoht:
Auto:

#1

N Dets 10, 2009 20:24

Ilmade jahendes on ilmnenud selline probleem - hommikul külmaga kesklukk ei ava uksi, suunatuled vilguvad kenasti, aga vool lukumootoritesse ei jõua.

Tavaliselt, kui 5-6 korda klõpsida kinni-lahti puldi nupust, siis uksed avanevad. Pärast pooletunnist sõitu lähevad uksed puldist kinni esimesel katsel.

Kas võib tegemist olla kuskil halva kontaktiga, mis külmaga härma läheb ja ühendust ei anna või tasuks uurida releed või hoopis keskluku aju?
CrasherFox
Postitusi: 209
Liitunud: L Sept 01, 2007 14:30
Asukoht:
Auto:

#2

N Dets 10, 2009 20:27

Kui minu masinal oli sama jama, siis oli süüdlane rooli all olev keskluku aju või releeplokk või misiganes ta nimi on (külmjooted).
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

R Dets 11, 2009 8:11

Mul teeb ka vahel harva seda. Võtmest keerates on näha, et lukustusnupud nagu kergelt liigataks teistel ustel aga kinni ei lähe. Siis lükkan käistisi nupud alla ja tavaliselt lõpeb see siis sellega, et peale nupuvajutust käib kõigis ustes "kolks" ja kõik läheb lukku. Mina olen täheldanud sellist käitumist mitte külma vaid niiske ilmaga...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
I-Vaari
Saabiklubi liige
Postitusi: 812
Liitunud: K Okt 14, 2009 16:32
Asukoht:
Auto:

#4

R Dets 11, 2009 8:59

Põhjus mis kõiki automarke selliselt häirib on uste sisse kogunenud niiskus mis uste lukustusmehanismi korrodeerib ja külmade saabudes jääga katab. Kui aga käsitsi lukustusnuppe liigutada või uste sisemus salongisoojuse tõustes soojeneb siis probleem kadunud. Teinekord piisab kui aerosoolpakendis õliga lukumehanismid üle pihustada (seda saab teha ka ilma uksepolstrit eemaldamata ukseluku ülemise kinnituskruvi ava kaudu).
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#5

R Dets 11, 2009 11:15

Algselt postitas: rts
Ilmade jahendes on ilmnenud selline probleem - hommikul külmaga kesklukk ei ava uksi
Tavaliselt, kui 5-6 korda klõpsida kinni-lahti siis uksed avanevad. Pärast pooletunnist sõitu lähevad uksed puldist kinni esimesel katsel.
Kas võib tegemist olla kuskil halva kontaktiga, mis külmaga härma läheb ja ühendust ei anna või tasuks uurida releed või hoopis keskluku aju?

Täpselt sama, aga võtmega keereates, sest minu tonnisel puudus siis signa.
Küll ma ka nuputasin ja arutasin autokallal aga lõppsüüdlaseks siiski keskluku aju, kus külmjooted.
Esialgu jootsin üle ainult aju pistiku kontaktid kuna üläjäänu näis Ideaalses korras ning tolku ei midagi. Trionic veenis mind siiski ka ülejäänud ülejootma ja selguski, et too loogika kivi jalad olid külmjootena.

Edit:
Pildid ka süüdlasest

Lisatud failid
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
rts
Postitusi: 56
Liitunud: P Mär 16, 2008 15:57
Asukoht:
Auto:

#6

K Dets 16, 2009 10:28

tundub, et ülejootmine aitas, viimastel päevadel ja ka karmi pakasega pole enam probleemi esinenud :cool:
Tänud Factor'ile väärt vihje eest (Y)
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#7

K Dets 16, 2009 10:41

Algselt postitas: rts
tundub, et ülejootmine aitas, viimastel päevadel ja ka karmi pakasega pole enam probleemi esinenud :cool:
Tänud Factor'ile väärt vihje eest (Y)


Kusjuures tegelikult külmade ilmadega töötab probleemideta, niisked ilmad on enamasti need kus ta protestib.

Samuti võib viga taas end mingi ajapärast korrata.

Senini aga head plõksutamist. ;)
Iga ratas veab and then some!
Rauno
Postitusi: 527
Liitunud: L Apr 26, 2008 14:15
Asukoht:
Auto: Saab 9-5

#8

N Dets 17, 2009 8:50

Aga kui viga saabus suuremate külmade algusega (4 päeva tagasi) ja pole tänini kadunud ning kesklukule ei allu vaid üks uks, teistega on ok, siis võib oletada, et viga siiski kontaktide jäätumises, mitte külmjoodetes?
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#9

N Dets 17, 2009 10:18

Kui ainuld üks uks jamab, siis vist tõesti pigem selle ukse mootoris või lukus asi.

IFF - minu autol jamas see keskluku moodul iga ilmaga, ka ilusal kuival suvepäeval. Niiet mine võta kinni mis seal külmjootes täpselt toimus...
Vasta