Saab NG900 haagisepistiku skeem

Teemad elektroonikast...
Vasta
uralavto
Postitusi: 223
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:05
Asukoht:
Auto:

#1

E Apr 05, 2010 12:29

Tere. Kas keegi oskab öelda millise skeemiga lähevad juhtmed haagisepistiku emase poole külge.
Otsisin netist aga ei leidnud ühtki joonist mis mind aitaks.
Juhtmete värvid:
MUST
HALL
SININE
ROHELINE
VALGE
PUNANE/VALGE
SININE/VALGE
Lugesin ühest foorumist, et valesti ühendamisel ei pruugi olla head tagajärjed, muidu saaks vast katse-eksitusmeetodil proovida.
uralavto
Postitusi: 223
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:05
Asukoht:
Auto:

#2

E Apr 05, 2010 12:31

Et milline juhe läheb millisesse auku ?

Lisatud failid
mattish
Postitusi: 80
Liitunud: P Jaan 24, 2010 14:33
Asukoht:
Auto:

#3

E Apr 05, 2010 12:34

kas see on üldse autoti erinev?

Pilt
uralavto
Postitusi: 223
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:05
Asukoht:
Auto:

#4

E Apr 05, 2010 12:46

Ma arvan, et on autoti erinevad. See on haagise poolne pistik eksole, aga mul just küsimus selle auto poolse ehk (emase poole) kohta.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14294
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#5

E Apr 05, 2010 12:51

See peaks standardne pistik olema. Ei saaks ju muidu igasugu rendikärusid jms kasutada. On küll vist mingit US/EU erinevused, aga nendele müüakse lihtsalt vahejuppe.

Ja kui kärupoolne on olemas, siis pole ju väga raske tuletada sellest autopoolne.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
uralavto
Postitusi: 223
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:05
Asukoht:
Auto:

#6

E Apr 05, 2010 13:10

Kindlasti see on standartne, aga autost tulevad juhtmed on teistes värvi kombinatsioonides (esimeses postituses loetlesin ära) vastasel juhul saaks jah teha nii nagu Cyber oma viimases lauses ütles, et kollane juhe kollasega kokku jne. Kuid autost ei tule kollast, punast ega pruuni juhet sinna pistikusse.
Loodan, et arusaadav tekst tuli :)
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#7

E Apr 05, 2010 14:00

Mina küll aru ei saa eriti, milles probleem, aga tunnen huvi, kuna endal seisab asi ees.

Kas ma saan õigesti aru, et sul on nö käes konksu külge käiv pistik, millel on need loetletud värvi juhtmed, aga autol tulede küljes värvid kokku ei lähe.

Siis ju soovitus, et vaata standardse pistiku värvide järgi, kus mis olema peab ja sealt ühendadki siis vastava pistiku juhtme vastava tulega? Miks see toimima ei peaks? Ja kui pistik pole konksu küljes, siis tal peaks olema ju ikkagi aru saada, milline pool üleval ja milline all peaks olema?

Või ei saa ma üleüldse mitte millestki aru :(
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14294
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#8

E Apr 05, 2010 14:28

A .. nüüd sain pihta. Pikad juhtmed mul omal. Et sul on seal posu juhtmeid auto küljes, aga sa ei tea, mis on mis seal puntras ..:P Aga elektriskeemi mul kahjuks anda ei ole.

Teine asi, kas ma mäletan valesti, aga minu meelest peaks kusagil pagassis olema üks lisapistik, kuhu ühendatakse kärukonksu komplektis olevad juhtmed? Vähemalt originaaltüki korral peaks see nii toimima...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
uralavto
Postitusi: 223
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:05
Asukoht:
Auto:

#9

E Apr 05, 2010 14:42

Või siis ei saa mina aru, et mingist kärukonksust nii suure arutelu suutsin tekitada :)
Oleks suurepärane, kui keegi kellel on auto küljes tehase konks paneks siia foto sellest pistiku tagumisest poolest. Siis näeks ära mis skeemiga need Saabi juhtmed sinna lähevad.

Võin uuest seletada. Tehase poolt pandud juhtmed on teistes värvikombinatsioonides ja ma ei saa panna juhtmeid kokku kui ei tea millised juhtmed sobivad omavahel.
Näiteks siis millega läheb kokku minu auto küljes olev PUNANE/VALGE kas PUNASE, PRUUNI või KOLLASEGA
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#10

E Apr 05, 2010 14:46

Algselt postitas: mattish
kas see on üldse autoti erinev?

Pilt


Kui auto elektriskeemi pole, siis võta see pistiku standardjoonis ja tester ning hakka järjest mõõtma ning ühendama. Mass ühenda massi ja ülejäänud vastavused proovi testriga üles leida.

Ehk siis otsi mingi tulede ahela pistik seal tagaotsas ja proovi, mis tulede lülitamisel mis juhtmesse pinge tekib.

Olen omal mõlemal Saabil niimoodi toiminud ja kõik pelab. Kuigi skeemid olemas, kontrollisin ka testriga üle, kas värvid klapivad.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
uralavto
Postitusi: 223
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:05
Asukoht:
Auto:

#11

E Apr 05, 2010 14:48

Ei jõudnud su kirja lugeda Cyber, olin enda kirja kirjutamisega ametis :D Aga jah mul ikka kõik orginaal ,tahan panna uut pistikut konksule külge, sellest ka küsimus.
EDIT kui ma vaid leiaksin oma vana pistiku üles sest sinna jäid juhtme otsad sisse, aga ma vist viskasin selle ära :wall:
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#12

E Apr 05, 2010 15:04

Nüüd mul tekkis juba sportik huvi aru saada, kuna ikka midagi aru ei saa :)

Kas need juhtmed, mida sa uue külge ühendada tahad, on maha lõigatud vana pistiku tagant või pead ühenduse tegema kusagil vasaku tule taga?

Mul on kodus üks konks originaal juhtmetega, mis peaks pistikust vasaku tule taha jooksma, võin proovida vaadata sulle, mis värv on mis klemmi taga seal pistikus, kui sellest mingi abi peaks olema, aga vist ka selles pole küss :)

EDIT: Saan VIST aru, kiirustatud on vähe ja pistik ära lõigatud küljest konksu juurest ilma üles märkimata, mis on kus? Siis äkki saan tõesti aidata.
uralavto
Postitusi: 223
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:05
Asukoht:
Auto:

#13

E Apr 05, 2010 15:51

Just, kuna polnud aega tuli lõigata juhe konksu juurest pooleks.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#14

K Apr 07, 2010 11:58

Ja ikkagi ma ei saa mitte midagi aru.

Esimeses postituses on sul Saabi küljes olevad juhtmed, mis on vaja ühendada pistiku juhtmetega, need aga lõigati küljest pistik utagant. Siis on ju saabi juhtmed ja pistiku taha jooksvad juhtmed endiselt ühendatud või mitte?

Ma vahepeal sain aru, et sul vaja neid juhtmeid vaja, mis pistiku taga originaalis, aga ei tea nüüd kus mida pistikusse ühendada, sest lõigatud ära pistik küljest. Aga sul vaja hoopis pistiku juhtmed autoga ühendada ja siin ju ongi see soovitus, et ühenda sinna, mis tulesse juhe jookseb autol. Täitsa arusaamatu.:freak:

Kui sul sest abi on, siis mul oli originaal pistiku rohelise juhtme külge jäänud saabi must. Ja valge on konksu juhtmetest kõige jämedam, ma ei tea millele iganes see viitab.

Rohkem ma ei oska mitte mingi valemiga aidata ega üleüldse aru saada :wall:
uralavto
Postitusi: 223
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:05
Asukoht:
Auto:

#15

N Apr 29, 2010 20:50

Probleem lahenes väga lihtsalt. Leidsin üles orginnal juhtme, mis on pagasis oleva pistiku ja kärukonksupistiku vahel. Pistik pagasis on nummerdatud samuti ka kärukonksu pistik, nüüd vaja ainult ära ühendada.
Ma esitasin ikka niiiiiiii lolli küsimuse :red: vabandan
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#16

N Apr 29, 2010 21:26

No kui sul need värvid juba käepärast on, ütle mulle ka:red: ja teema lõpetuseks, et teistel oleks lihtsam. Ma pean ka ära ühendama, mul pistikut pagassis pole, tuleb vist ühenduskoht koorida...
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#17

N Apr 29, 2010 22:39

ahem. spetsialistid. kui kellelgi peaks ka veel olema tulevikus selline probleem. üsna mitmel autol nii välja nuputatud.

esimene liigutus. otsida üles mass. ja siis järgmised liigutused juba imelihtsad. indikaator massi ja miski otsa vahele ja siis keski pärasse vaatama. ise lidid pidurit, paned suundasid, tulesid sisse ja välja. ja kui indikaator vilgatab, tagapassija röögatab. Võtate mõlemad lonksu õlut, panete juhtmeotsale pirka külge ja uuele ringile.
Kujutan ette, et kogu üritus võtab aega ca 15 mintsa (sellest 10 mintsa massi välja nuputamine) ja pudel õlut.
uralavto
Postitusi: 223
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:05
Asukoht:
Auto:

#18

R Apr 30, 2010 14:07

Proovin käru järgi ja vaatan kas kõik toimib siis kirjutan sulle siia need juhtmete värvid ja mis kuhu läheb :)
uralavto
Postitusi: 223
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:05
Asukoht:
Auto:

#19

P Mai 22, 2011 2:30

Proovin siis teema ära lõpetada. Lõpuks tegin nii nagu eespool soovitati ja kasutasin multimeetrit. See numbrite järgi kokku ühendamise jutt oli jama.
Sry vallikas.
Panen ka väikse pildi juurde.



Lisatud failid
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#20

P Mai 22, 2011 11:07

Ma arvan, et on autoti erinevad. See on haagise poolne pistik eksole, aga mul just küsimus selle auto poolse ehk (emase poole) kohta.

Ei ole erinevad.Üleilmne standard.Kui on OEM pesa,siis erinevad ainult juhtmevärvid.
altraditional
Postitusi: 37
Liitunud: R Mai 15, 2015 20:26
Asukoht:
Auto:

#21

T Mai 24, 2016 11:54

Proovin siis teema ära lõpetada. Lõpuks tegin nii nagu eespool soovitati ja kasutasin multimeetrit. See numbrite järgi kokku ühendamise jutt oli jama.
Sry vallikas.
Panen ka väikse pildi juurde.



Tegelesin jupsivate haagisetuledega, kontrollisin ühendusi jne. Tänan pildi autorit ja kinnitan, et vähemalt enamus värve olid 1993 Saab 9000 samad. (Enamus seepärast, et kõiki ei pidanud ma enda üle kontrollima.)
Vasta