Õpetus: Tonnise originaalpuldi nupplüliti vahetamine

Teemad elektroonikast...
Vasta
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#1

N Sept 02, 2010 21:12

Mu saabi üks signapult on ostmisest saadik pool-lombakas olnud. Tihtipeale ei tahtnud signat maha võtta ning pidevas patareitühjenemise kahtluses vahetasin aga patareisid. Ega see tegelikult ei aidanud.

Ükskord puldi kumminuppe vahetades juhiti VM'is tähelepanu, et 1 nupplüliti hakkab otsa saama. Tookord ma ei viitsinud probleemiga tegeleda ja jätsin selle puldi varupuldiks. Nüüd, kus pulti jälle tarvis läks, andis vana probleem, endast märku.

Kiskusin aga puldi lahti, mõõtsin lüliti ja asusin otsinguile. Tevalos sobivas mõõdus lülitit polnud. Oomipoest leidsin sobiva:
http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=FARNELL_1201421

Andmeleht
Farnelli kood: KSR221G

Lüliti nupu kuju erines küll pisut originaalist, aga funktsionaalsusele sellest mõju polnud.


Nüüd jootsin lüliti plaadilt maha ning uue lüliti asemele ja korras ta ongi!

Et minu saabil on lülitike 14 aastaga ära surnud, siis oletan, et temaealistel ja vanematel võib sama probleem esineda, sellest ka teema.

Pilt kah (vasakul vana ning paremal uus lüliti):

Lisatud failid
daidalus
Postitusi: 80
Liitunud: L Juun 19, 2004 10:30
Asukoht:
Auto:

#2

R Sept 03, 2010 8:25

Kas nad VM-s vahetavad neid puldi kumminuppe?

Seda on hea teada. Mul on need ka üsna räbalad...
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

R Sept 03, 2010 8:40

Algselt postitas: daidalus
Kas nad VM-s vahetavad neid puldi kumminuppe?

Seda on hea teada. Mul on need ka üsna räbalad...
Neid saab tellida tõesti, ja vähemalt tonnisel pole nende vahetamine eriline raketiteadus.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#4

R Sept 03, 2010 9:41

kumminupud maksavad miski paarisaja krooni tuuri. Kui mina nupud ostsin, siis istus teager veel varuosaleti taga ja nupud pandi kohapeal külge. Aga üldiselt tuleb pult ilusti keskelt pooleks.
Vasta