Clarion MAX 973 HD audio-video-navigation system. Ei saa heli kätte?

Suhtleme (heli + pilt) + auto teemadel...
Vasta
Kasutaja avatar
IFFI
Postitusi: 62
Liitunud: K Dets 19, 2018 10:26
Asukoht: TURKU
Auto: 9000 2.3 Turbo CD 260kw 350hj
Kontakt:

#1

P Aug 29, 2021 8:07

Kiusan teid nüüd siin heli tehnilisel poolel :D Kuna omal puuduvad igasugused kogemused sellise süsteemiga siis ehk oskate anda miskeid vihjeid kuidas alustada probleemi lahendamist.

Nimelt autos on "Clarion MAX 973HD" audio-video-navigatsioni süsteem, Pagasnikus on subwoofer+"SPL Pro 450" võimendi ja vist ka teine võimendi nimega "Magnat Bull power 3000" + veel miski poks TV jaoks. Istmete seljatugedes on väikesed telekad/ekraanid millede tarbeks see poks siis ilmselt on.

Esmalt mind huvitab just heli saamine kõlarittesse+supakasse. Korra olen saanud heli ainult kõrvalistuja poolsesse telekasse. Olen läbi käinud makkis kõik seades, no mina ei leia/oska sealt midagi tarka leida või teha. Makkis kõik asjad mängivad, et maksit peaks heli tulema välja(kuna korra sain ka kuidagi ühte telekasse vaiksel miski heli)

Taha pagassis olevatesse võimudesse tuleb ilusti vool sisse. Indikaatoriga vaatasi noid jämedamaid peavoolu juhtmeid ja nendesse tuleb vool. Teiselt klemmidel ei näidanud midagi. Tollel SPL Pro 450 võimul on näha ka miski roheline kontroll tulekene kuid see ei põle. Proovinud läbi klõpsida kõik nupud aga tulutult.

Korra tekkis mõte, et makis on minu arusaama järgi võimalik luua erinevaid kasutajaid oma seadetega. Hetkel oli seal mingine kasutajanimi olemas mida ei proovinud, võimalik, et saab hääle siis kui proovida sisse lülitada antud kasutaja. Kuigi ma ei tahaks uskuda, et esmalt peab looma kasutaja ...süsteem peaks ju nii sama "default"is ka miskit häält tegema.

Piltidelt saate vast tiba rohkem ja paremat aimu mis süsteemid on. Mina vahin neid kui vasikas aiaauku :D

Et siis milliseid vihjeid oleks teil jagada mulle? (kellegi targema juurde sõitmine oleks liiga lihtne ja hetkel jääb see viimaseks õlekõrreks) ;)

PiltPiltPiltPiltPiltPiltPilt
Minu Saabi lugu siin foorumis | Minu Saabi BLOGI | Mu TONNISTE galerii
Kasutuses olevad autod: 9000 CD 2.3 Turbo 260kw 350hj -||- 9000 CDE 2.3 Turbo Eco-Power 125kw 170hj
Olnud autod: 9000 CS 2.0 96kw 131hj
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#2

P Aug 29, 2021 9:12

Võimendid lülitab sisse see Remote ahel, piltidel sinised peenemad juhtmed. Vaata kas sinna ka pinge peale tuleb, kui makk sisse lülitatud? Peaks olema maki järgi ühendatud vastavasse ahelasse teoreetiliselt.
Maki taga kõik juhtmed koos ilusti?

Närime tähte ka, indikaatoriga mõõdad ilmselt pinget (12V), mitte voolu ja boks mitte poks :)
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#3

P Aug 29, 2021 9:17

Äkki see müstiline nupp nr 2 lülitab võimendid järgi? Lihtsalt mõtteks :)
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
Kasutaja avatar
IFFI
Postitusi: 62
Liitunud: K Dets 19, 2018 10:26
Asukoht: TURKU
Auto: 9000 2.3 Turbo CD 260kw 350hj
Kontakt:

#4

P Aug 29, 2021 11:28

Jep, ma mõõtsin just selle sama 12V indikaatoriga :oops: :lol: Otsin omale normaalsema aparatuuri ja vaatan siis uuesti.

Aga hetkel on nii palju uudiseid, et peale aku vahetust hakkas normaalne heli tulema armatuuril olevatest kõlaritest :drink: Vähemasti sammuke juba edasi.

Omale hetkel tundub, et tagumised kõllid on ka seotud selle tagumise süsteemiga kuna sealt ei tulnud miskit häält kui makis seadistasin heli balance taha poole. Kui saan korralikuma testeri siis uurin põhjalikumalt edasi. Tagumistel kõllidel on ka miskid eraldi karbid all kui vaadata pagassist noid.
Minu Saabi lugu siin foorumis | Minu Saabi BLOGI | Mu TONNISTE galerii
Kasutuses olevad autod: 9000 CD 2.3 Turbo 260kw 350hj -||- 9000 CDE 2.3 Turbo Eco-Power 125kw 170hj
Olnud autod: 9000 CS 2.0 96kw 131hj
Kasutaja avatar
IFFI
Postitusi: 62
Liitunud: K Dets 19, 2018 10:26
Asukoht: TURKU
Auto: 9000 2.3 Turbo CD 260kw 350hj
Kontakt:

#5

K Sept 08, 2021 18:33

Heli kuulamise küsimus. Probleem on videost kuulatav heli.

Seletuseks juurde, et oleks selgem veidike kogu asi. Kõlaritest kostub miski imelik pirina moodi heli, miski asi nagu segab/häirib ja see kostub kõlaritest. Kui anda ka gaasi siis see heli valjeneb vastavalt gaasiga tuuritades (nagu oleks miski analoog heli turbo helile - selline pirin/virin)

Huvitav on ka see, et kui keeran armatuurist täiesti maha armatuuri taustavalgustuse (nagu näeb ka videos) siis kaob ära see pirin, maki heli ja kustub ka turbo kell. Okei, tausta valgustus ja turbokella seotus on suht loogiline aga miks kaob ära ka makist tulev muusika ja siis ka see pirin.

Sorri, et video on valges tehtud ja suht aru ei saa kuis armatuuri taustavalgustus põleb aga on näha rohelised numbrid ja siis valged ehk siis rohelised põlevad ja valge ei.

Ma nüüd täpselt ei mäleta kas ka siis oli miski pirin segamas kui sain oma helisüsteemi käima.

Et siis kas heli järgi oskab keegi pakkuda mis võiks niimoodi häirida/segada? Ise oma tumba peaga mõtlen, et kui auto oli paar aastat seisnud ennem müüki kas siis äkki võiks olla võimendites miskit, näiteks ühendused kehvad või miskit sellist? Oma heli süsteemi saingi tänu sellele tööle, et kakkusin lahti kõik juhtmed üks haaval mis olid ühendatud võimenditesse ja puhastasin kõik otsikud ära.

Tulistage puusalt mida iganes pähe võiks tulla, ei ole just eriti huvitav sellise pirina saatel sõita ja pimedas kui armatuur on pime :cry:

Klikka pildil ja suunatakse otse videole
PiltMiski pirin-virin kõlarites
Minu Saabi lugu siin foorumis | Minu Saabi BLOGI | Mu TONNISTE galerii
Kasutuses olevad autod: 9000 CD 2.3 Turbo 260kw 350hj -||- 9000 CDE 2.3 Turbo Eco-Power 125kw 170hj
Olnud autod: 9000 CS 2.0 96kw 131hj
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#6

N Sept 09, 2021 10:34

Väga kummaline. Tundub, nagu oleks mingi helisüsteemi toiteahel ühendatud armatuuri valgustuse toitega.
Vbl on midagi juhtmetes sassis, mõnel raadiol on ühendus armatuurivalgusega, et raadio enda valgust saaks dimmerdada koos armatuuri valgusega.

Pirina vastu aitavad filtrid, kui muud ühendused korras. "Ground loop isolator" on näiteks selline filter, mis käib RCA ühenduste vahele (minu 9-3s lahendas sarnase pirina).
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
Kasutaja avatar
IFFI
Postitusi: 62
Liitunud: K Dets 19, 2018 10:26
Asukoht: TURKU
Auto: 9000 2.3 Turbo CD 260kw 350hj
Kontakt:

#7

R Sept 10, 2021 6:03

Selle värgiga on tõesti väga segased lood. Ilmselt pean ikkagi taas minema kellegi targema juurde kes sellist asjandust jagab veidi rohkem. ;) Kogu see süsteem töötab ja on väga müstiline....

Toi ""Ground loop isolator" on täiesti olemas ja oli ka seal vahel kenasti varem/algselt. Siis kui ma noid juhtmeid kakusin lahti ja puhastasin ja sain heli käima siis avastasingi, et see ""Ground loop isolator" nii öelda ei toimeta.

Ostsin poest täiesti uue samasuguse isolatori ja see toimetas samamoodi ehk siis "ei tööta". Kui see on vahel siis ei toimeta supakas, võtan selle vahelt ära siis toimetab supakas kenasti. Nüüd siis on mul noid loopereid kaks tükki :lol: ja üsna suure tõenäosusega töötab ka see algne.


Siin pildil on see LOOPER näha veidi küllili asendis vasakus üleval nurgas kahe võimendi vahel. Sellel peal kiri "Four Connect 4-630500 Ground Loop Isolator"
Pilt
Minu Saabi lugu siin foorumis | Minu Saabi BLOGI | Mu TONNISTE galerii
Kasutuses olevad autod: 9000 CD 2.3 Turbo 260kw 350hj -||- 9000 CDE 2.3 Turbo Eco-Power 125kw 170hj
Olnud autod: 9000 CS 2.0 96kw 131hj
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#8

R Sept 10, 2021 9:12

Pirin tuleb sul kõlaritest mitte supakast? Sel juhul pole supaka ahelas filtril erilist mõtet.
Siis peaks filterid kasutama kõlari võimude RCA ahelates (näen pildil, et võimu tuleb 2 RCA sisendit, seega mõlemates).
Pirin võib tekkida ka näiteks sellest, kui võimendi sisendi level (gain) liiga peale keerata, siis võimendatakse kõik sisenevad anomaaliad vastavalt ka kõlaritesse.

Eks ta katsetamise teema ole... lisaks saab veel raadio toiteahelasse ka filtri lisada.

Ilmselt mõistlik lasta kellelgi stereo ahelad läbi käia, et seda anomaaliat tuvastada.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#9

R Sept 10, 2021 11:29

See on ilmselt selle armatuurivalguse regulaatoriga seotud... Millegi jaoks võetakse sealt voolu, aga see ei ole sugugi õige koht selle jaoks ilmselt. Nagu ma näen, siis lülitub ka boostikell päris välja, kui armatuurivalgus maha keeratakse. See on ka pisut vale...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta