Kas on olemas kasset-mp3mängija?

Suhtleme (heli + pilt) + auto teemadel...
Vasta
mddr
Postitusi: 161
Liitunud: T Jaan 04, 2005 10:41
Asukoht:
Auto:

#1

T Nov 01, 2005 21:49

Üks esimesi leide:

Mobiblu DAH-220

Ma saan aru, et see display ei pea seal alati küljes olema. Samas ei ole sellist lahendust just väga lihtne ja mugav juhtida?

EDIT: lugesin nüüd, et seda saab mingil määral juhtida ka kassetimängija play,fwd,rwd nuppudega. :thumb:
Vahetasin ka lingi veidi informatiivsema vastu.

Samaks otstarbeks on olemas ka FM modulaatorid, mõned neist otse antenni külge ühendamiseks, mõned "levivad" ca 10m. Sead oma raadio vastavale sagedusele ja kuulad siis mp3 vms. mängijat.

FM modulaator võiks ka RDSi kaudu loo nime näidata, aga mitte ühtegi sellist RDS-kodeerijat auto tarbeks vist ei toodeta, pikad otsingud igatahes vilja ei kandnud.

Kõige õigem oleks NG orig. stereo puhul ikkagi C-Bus peal istuv mp3 mängija, mida headunit peaks siis CD Boxiks.

Kahjuks pole ka sellist kuskil näha, C-Busi spetsifikatsioone Clarion ei avalda ka. Tegemist peaks olema I2C kerge modifikatsiooniga, nii et vastavate seadmete olemasolul saab protokolli pealt kuulates teoreetiliselt teha samasugust protokolli rääkiva tüki. Pealehakkamise küsimus :eureka:

"Vaese mehe" variant on CD boxi olemasolul vahetükk, millega juhtsignaalide otsad jäävad boxi külge, aga audio (NG Clarionide puhul analoog) tuleb "kõrvalt". Paned 72 minutilise looga CD sisse, paned "play" ja lased heli hoopis oma mp3 mängijast tulema... 72 minuti pärast kordad seda.
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#2

T Nov 01, 2005 22:57

Paljudes makkides aux sisend olemas kuhu võid midaiganes ühendada.
Minu oma autostereo koosneb aga hoopis neljast kõlarist 4x45w sony võimust ja philips mp3 mängijast (selline mis cd plaadi pealt loeb neid - taskuvariant mitte automakk)
Garu
Postitusi: 420
Liitunud: T Mär 08, 2005 11:29
Asukoht:
Auto:

#3

T Nov 01, 2005 23:17

Kui on soov NG900/9-3 originaalmakk panna mp3-e mängima siis saabcentrali tüüpidel on mingid lahendused katse-eksituse meetodit kasutades välja töötatud. Neil isegi FAQ-s sees:

Can I use an MP3 player through my factory Headunit somehow?
LINK 1
LINK 2
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#4

K Nov 02, 2005 13:02

mis jamate mehed - käige ajaga kaasas ja soetage iPod (nano, mini, jms), autolaadija ning vastav iTrip ja kuulake üle raadio kogu oma muusikatagavara. Väga bro lahendus, kuid eeldab ühekordset ligi 6k väljaminekut. Jõuludeks teen endale selle kingituse ja vabanen cdboxi toppimisest, kadunud originaalplaatidest jms tüütutest probleemidest. iTunes kasutamine ei ole ka kohustuslik - alternatiivid täiesti olemas.
mddr
Postitusi: 161
Liitunud: T Jaan 04, 2005 10:41
Asukoht:
Auto:

#5

K Nov 02, 2005 13:22

iTrip ongi minumeelest FM modulaator?

FM modulaatori ja kasseti-adapteri võlu on selles, et midagi ei pea laiali lõhkuma. Heli kvaliteet ei pruugi iga tootega muidugi ootustele vastav olla.
Samas parem ikka, kui kuulata mõttetuid raadiojaamu. Või siis tuleks sõita
ainult R2 õhtuse vööndi ajal :)

Garu antud linkidelt (olen neid kunagi lugenud, siis veel ei olnud asi nii kaugele jõudnud) võib näha, et NG orig. headunitile helisisendi loomine siiski triviaalsus ei ole. Peale audiokanalite õigest kohast "kaaperdamise" peab veel HU ära petma, et tal on kassett sees ja see käitub päris kassetina. Muidu loobib raadio peale tagasi. Aga seal on tekkimas päris hea illusteeritud samm-sammuline juhend.

Kõik teised headunitid on originaali kõrval jällegi äärmiselt niru väljanägemisega ja SID'iga ei ole nad ka integreeritud.
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#6

K Nov 02, 2005 13:39

iTrip on jah FM moodul, mis käib iPodi otsa ja tekitab pisikese raadiojaama, mis on EU-s (hetkel ka Eestis) ametlikult keelatud, kuid kasutatakse sellest hoolimata. Taotlus selle legaliseerimiseks on juba tehtud minu teada. Võimsust on saatjal vähe - mõned meetrid.
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#7

K Nov 02, 2005 15:52

Ei kleebi rooli külge, aga mingi koht asja kinnitamiseks võiks olla küll. Miks ma sed ipodi haibin on just asja kontseptsioon - kõige peale on mõeldud erinevalt teiste tootjate vidinatest, kus toode võib olla suurepärane, kuid selle kasutamisvaldkond on väga piiratud. Creative pole siiamaani üle saanud sellestsamast kassetiadapterist, kuid c´mon - juhtmeid ja kulinaid on niigi autos ülearu.

roomlane: vahva vidin :thumb:
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#8

K Nov 02, 2005 22:26

tegelt ma aru ei taipa, kas pole mõtekam ikkagi mp3 mängija autosse susada ja koduses, hubases õhkkonnas saad teha kassettidelt muusikas mp3-ks ju nii miskoliseb...:eureka: või ei saa?
ise muretsesin ka mp3 mängija ja olen totaalselt rahul, ega raadiot ei kuula ma absoluutselt mitte...

kas mitte ei ole olemas sellist asja, et mp3 box on kuskil ja kassetikas on armatuuris?
kaldun veelkord arvama, et kasseti muusikaline heli on tunduvalt halvem, või olen ma kõrvahaige:fight:, minu kuulmise järgi laulis isegi dave benton kohalikus pühakojas natsa viltu:cool:
Vasta