9000 cd-mängija

Suhtleme (heli + pilt) + auto teemadel...
Vasta
mardikas
Postitusi: 263
Liitunud: T Sept 20, 2005 10:35
Asukoht:
Auto:

#1

E Jaan 09, 2006 14:40

Mul mure selline, et masinaks 9000 92a ja originaal cd mängija mingi kaootilise ajavahemiku takka jääb mõneks sekundiks vait ja siis jätkab sama koha pealt edasi nagu poleks midagi olnud. mõnikord laseb suisa 2-3 lugu korralikult ja siis samas hakkab oma jandiga jälle peale.Vahet pole kas masin on soe või külm, sõidad või seisad. on kellegil kogemusi/soovitusi?
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#2

K Jaan 11, 2006 16:33

Selle mängijaga mul kogemusi pole, aga üldiselt auto cd-mängijate üks põhiviga on see, et laserpea (nn. lugeja) lääts läheb tolmuseks.
Juba sellest, et autos on plaadid reeglina natuke tolmusemad.
Veel hullem, kui autos suitsetatakse...
Võta mängija lahti ja vaata laserpea läätse mingi luubiga...puhastamine, kui seda ettevaatlikult teha, on alati kasuks. Seal ei tarvitse ainult tolm olla, vaid õhuke matt kiht, mida erialgu ei märkagi. Auto salong ju pisike kinnine ruum ja sealses õhus võib igasugu jama olla...kasvõi jahutusvedeliku aurud vm.
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#3

K Jaan 11, 2006 16:59

Sebastian räägib õigust. Kui ma õigesti mäletan oli selle nn. laserpea tehniline nimetus lens.
Lisaks veel, et väga hea on puhastada, kasutades "kõrvatikku", või kuidas iganes ka seda pulgakest, kus kahesotsas vatt on nimetatakse. Puhastus vahendiks sobib kõige paremini piiritus, võib ka kasutada näiteks viina, kuid siiski viin ei aurustu täielikult ja tundlikumad lugejad ei salli pmst. ühtki jääki oma laser-lensil.
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
ag
Postitusi: 20
Liitunud: E Dets 12, 2005 13:37
Asukoht:
Auto:

#4

K Jaan 11, 2006 17:10

on olemas ka väikeste harjakestega spets. CD plaat mis puhastamiseks mõeldud,koduses mängijas tegi oma töö igatahes hästi ära,autos pole proovinud aga ega ilmselt vahet pole,siis ei pea makki lahti kiskuma,pane plaat sisse ja 20sek. pärast lens puhas.Kunagi sai tehnikapoest soetatud see vigur.
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#5

K Jaan 11, 2006 18:00

Khm.. "lens" tähendabki inglise keeles üldiselt läätse. Tehnilistel põhjustel on laser, selle valgust plaadile koondav lääts ja tagasipeegeldunud valgusele reageeriv andur ühises korpuses. Kui midagi puhastada, siis läätse pealmist pinda. Puhastamine võib aidata, kuid võib ka mitte, väsivad nii laserid (mis ei suuda enam piisavalt valgust välja ajada) kui ka läätsed ise (plastmass tuhmub). Põhimõtteliselt oleks võimalik asju ka vahetada, kuid see sõltub varuosade kättesaadavusest, pean tunnistama et SAABi CD-mängijat ma lahti pole võtnud ega selles kasutatavat moodulit ise lähemalt uurinud.
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#6

K Jaan 11, 2006 18:33

Laserpeade läätsedest veel niipalju, et mingite tugevate lahustitega (atsetoon, eeter) sinna ligi ei maksa minna. Esiteks võivad nad plastikut (lääts on tavalisel plastikust) sulatada e. matistada ja teiseks võib lääts üldse oma pesast (liimist) lahti tulla, kui kogemata liigselt lahustit saab.

Puhastusplaate ka ei soovita, neist igasugu õuduslugusid lugenud. Pealegi võivad nad 'sodi' lihtsalt laiali mäkerdada, sest kuiv tolm pole seal ainuke mustus.

Laser ise vanadusest nõrgaks jäänud: selgub, kui isekõrvetatud plaate enne mängis, enam mitte ja originaalidega on OK. Point selles, et toorikute peegeldusvõime on u. 70% originaalide omast. RW-del üldse ainult 30-40%.

Muidu see, et jätkab lugu samalt kohalt on suht harvaesinev viga. Võimalik, et laserpea takerdub oma siinidel, ei saa horisontaalis vabalt liikuda.
Veel on laseri kõrval tavaliselt potekas, milega pannakse paika normaalne kiirgusvõimsus. Vahest aitab selle keeramine 'juuksekarva' võrra. Aga siis oht, et saab liiga palju ja kogu pea on tuksis. Pioneeri mängijat olen niimoodi saanud ka RW plaate tundma, kuigi enne ei söönud korralikult isegi CD-R plaate.
At Your Own Risk :mad:
Vasta