1. leht 1-st

Küsimus voolulülituse kohta

Postitatud: T Veebr 04, 2014 22:07
Postitas Gals
Pilt
Kliimapaneeli taga on ilusasti saadaval 12V pinget, seal punase-mustaga pistikus, aga kuidas saada seda niimoodi kasutama panna, et sealt tuleks vool üksnes raadio käivitamisel (raadio töötamisel)?
Kas saab mingi lisajubina vahele panna, mis laseb elektrit läbi ainult siis, kui raadio töötab?
Iseenesest raadio tagant tuleb üks võimendiga seotud 8 pin din väljund, kus on mingi veider olematu vooluga 12V pingega väljund, mis juttude järgi ongi mõeldud võimedi sisselülitamiseks.The pre-out carries a sense pin to switch on the amplifier.


Kuna projektil pole tegu üldse võimendiga, siis kuidas saada ikkagi see süsteem selliselt tööle, et raadioga kooskõlas oleks reguleeritud see võimendile mõeldud 12V vaba otsik?

Tähendab, tahan et pinge tuleks ainult siis peale, kui raadio töös on. (kaasajastan autot ja ehitan sisse bluetoothi, aga sellega see jama, et "pairing mode" aktiveerub ainult siis, kui bluetooth voolu saab. Pidevat voolu ei saa kasutada, kuna siis läheb seade idle režiimi ja seadmed temaga automaatselt enam ei ühendu. Seepärast olekski ideaalne see raadioga paralleelselt töötama saada.

Küsimus voolulülituse kohta

Postitatud: T Veebr 04, 2014 22:50
Postitas triibutu
Iseenesest raadio tagant tuleb üks võimendiga seotud 8 pin din väljund, kus on mingi veider olematu vooluga 12V pingega väljund, mis juttude järgi ongi mõeldud võimedi sisselülitamiseks.

Miks sa arvad, et see "olematu vooluga" on? St. kohvikannu sinna muidugi ei ühenda, aga BT mooduli peaks küll ära toitma.

Küsimus voolulülituse kohta

Postitatud: K Veebr 05, 2014 1:26
Postitas sebastian
Hea oleks teada, palju see BT moodul tarbib.
"12V vaba otsik" mõeldud võimendi või elektriantenni töölepanemiseks (mitte nende seadmete toitmiseks) ja erilist voolu pole sealt loota.
9-3 headunit'i kohta ma täpsemalt ei leidnud, aga üldiselt peaks see väljund kannatama 100...200mA. Pakun ka, et BT jaoks jätkub.

Kui ei jätku, siis tuleb see olematu 12V panna mingi väikese relee toiteks, mis siis omakorda lülib tugevama voolu ahelat.

Küsimus voolulülituse kohta

Postitatud: K Veebr 05, 2014 3:30
Postitas triibutu
Minu käsutuses olevad BT audiomoodulid tarbivad töös üldiselt < 120mA ja seda 3,3V või 5V pealt. Ümmarguselt siis kuni 0,5W. Kui mooduli toites on DC-DC konverter, mille kasutegur ka kõige mustema stsenaariumi korral on vähemalt 80%, siis 12V jaoks tähendab see ~50mA voolutarvet.
9-3 kohta ei tea, kuid 9-5 AS2/AS3-s (Pioneer) lülib seda ahelat 2SB1243, max kollektorivooluga 2A (jahutuseta).

Küsimus voolulülituse kohta

Postitatud: K Veebr 05, 2014 10:25
Postitas Gals
Proovisin seda originaalmaki väljundit, sellest kahjuks ei piisanud ja BT tööle ei hakanud. Aga sebastiani lahendus tundub kõige loogilisem - panna relee vahele ja releed lülitama siis see nõrk vool mis makist tuleb.

Küsimus voolulülituse kohta

Postitatud: K Veebr 05, 2014 12:45
Postitas sebastian
9-3 kohta ei tea, kuid 9-5 AS2/AS3-s (Pioneer) lülib seda ahelat 2SB1243, max kollektorivooluga 2A (jahutuseta).

Pakun, et see transs on sinna päris kõva võimsusvaruga pandud.
Küllap seal on mingi lühisekaitse ja samas toimub ka voolupiiramine.

Lihtsaim oleks ehk nii (relee PIN86 peale tuleb see "olematu 12V"):

http://www.car-vision.co.uk/img/Rear-View-Camera-4-Pin-Relay.gif

Tavalise 5-pin relee rakendumiseks peaks jätkuma 150mA voolust. Kui nii palju makist siiski ei tule, peab kasutama mingit väiksemat 12V releed.