lisa bass, 9-3 2003

Suhtleme (heli + pilt) + auto teemadel...
Vasta
r4sss
Postitusi: 13
Liitunud: N Okt 01, 2015 18:47
Asukoht:
Auto:

#1

T Aug 02, 2016 0:10

Tere,
Autoks on 9-3 2003 vector
kas niimoodi on võimalik tegutseda lisa bassika ühendamisel autole, et panna otse tagumiste kõlarite külge ja nagu muid vidinaid polegi vahel? Ma mõistan et sealt ei saa loota mingit erilist kvaliteeti ja võimsust aga ma mõtlengi sellist väiksemat bassikat, et lihtsalt tunneks et pole stock vaid nats tummisem heli ikka. Kui on siis ehk keegi räägiks lähemalt või räägiks kuidas oleks mõistlikum.

Tänud ette.
a1500
Postitusi: 39
Liitunud: R Mai 09, 2014 16:03
Asukoht:
Auto:

#2

T Aug 02, 2016 11:20

Kõige mõtekam on panna bassikõlar, enamus võimenditel on hi-in olemas, kuhu saab kyll signaali otse tagant kõlaritest võtta. Veel parem varjant om hi-low converteriga istme alusest võimust signaal võtta
r4sss
Postitusi: 13
Liitunud: N Okt 01, 2015 18:47
Asukoht:
Auto:

#3

T Aug 02, 2016 15:58

Ma just ei tahaks hakata kuskilt neid juhtmeid väga vedama. See oleks hea kui aint pagassis seest kõllidelt otse bassikõlarile on veetud. Lihtsalt huvitab palju see häält teeb ja ega midagi maha ei kärssa selle tagajärjel. Kui see on teostatav ja mingi bassi soundile juurde annab oleks isegi hea.

Teine asi on hoopis eraldi võimendi. Ma mõtlesin algset lahendust siiski ainult tagumistelt kõlaritelt signaali võtmisega nii et mitte midagi muud polekski vahel.
arvo92
Saabiklubi liige
Postitusi: 517
Liitunud: K Nov 26, 2014 22:08
Asukoht:
Auto: SAAB 90 1984

#4

T Aug 02, 2016 16:14

Ma pole helimees aga ma jätaks pigem tegemata, kui kehvasti teeks. Bassikõlar tahab rammu taha saada, eile tassisin oma subwoofri tuppa, et testida ja tahtis ikkagi saada võimendit, et üldse heli tuleks välja normaalselt.

Kui sa veel tagumistelt kõlaritelt hakkad edasi vedama, ehk ei võta tagumisi kõlareid ja ei asenda neid väikeste bassikõlaritega, siis sest head nahka sest ei tule. Tee ikka korralikult.
a1500
Postitusi: 39
Liitunud: R Mai 09, 2014 16:03
Asukoht:
Auto:

#5

T Aug 02, 2016 22:02

Kui teha, siis teha. kui tahad et mingi kõlar annaks bassi, siis ta tahab võimendit. olgu selleks kas 8,10 või 12+tolline bassielement või 6x9 ovaal. ilma võimendita rotikat tehes võib aind 2.1 või 5.1 arvutikõlarid pagassi visata
r4sss
Postitusi: 13
Liitunud: N Okt 01, 2015 18:47
Asukoht:
Auto:

#6

T Aug 02, 2016 22:21

ma sain asjast nii aru, et see võim mis istme all suudab ikkagi midagi toimetada. aga ilmselt eksisin.

okei kui teha lisa võimendiga. kust võtta vool võimule ja kus signaali sisend. tagumistel stock kõlaritel saaks signaali ilmselt ma eeldan. kas lisavõim ja istmealunevõim saavad omavahel hakkama? kus sel juhul remote läheks?
andrehh
Postitusi: 315
Liitunud: L Juun 08, 2013 17:28
Asukoht: Pärnu
Auto:

#7

T Aug 02, 2016 22:36

ma sain asjast nii aru, et see võim mis istme all suudab ikkagi midagi toimetada. aga ilmselt eksisin.

okei kui teha lisa võimendiga. kust võtta vool võimule ja kus signaali sisend. tagumistel stock kõlaritel saaks signaali ilmselt ma eeldan. kas lisavõim ja istmealunevõim saavad omavahel hakkama? kus sel juhul remote läheks?


Võimu toide tuleb võtta ikka aku pealt. All oleval juhisel installitakse vaakum voolikut kuid ise vedasin samast kohast läbi tulemüüri võimu toite.
http://www.saabcentral.com/forums/showthread.php?t=183225
Signaali sisendi saab võtta tagumistest külaritest mida nagunii peale woofri lisamist enam vaja ei lähe :D. Remote saab võtta bagasnikust, juhi poolsest nurgast. Seal on kaitsmed ja lisa kaitsmepesa lisamisel saab sealt süütest lülitava remote toite. Kui vaja siis homme saan järele vaadata, millist kaitset kasutasin selleks.
http://www.autokataloog.ee/et/artikkel/p-ofhm0200/kaitsmepesa-lisakaitsemele-mini-max10a
Vasta