Soundi panemine GT Studio-s

Suhtleme (heli + pilt) + auto teemadel...
Vasta
porter
Postitusi: 5
Liitunud: N Aug 31, 2006 19:10
Asukoht:
Auto:

#1

N Sept 14, 2006 17:28

Autol puudusid tagakõlarid ja üks esikõlar!

Läksin siis omast arust ühte hea mainega firmasse nimega GT Studio ja küsisin paremat mütsu. Tahtsin alarmi, subwooferit ja uusi põhikõlareid ja pigimatte esiustesse!

Esmaspäeval viisin auto siis sinna. Lubasid kolmapäevaks valmis saada. Läksin siis kolmapäeval vaatama kaugel asi on. Ainult pigimatid olid pandud. Ütlesid, et võibolla neljapäeva õhtuks saab. Saatsin neljpäeva päeval sõbra vaatama ja oh üllatust ...mitte midagi ei olnud tehtud!

Siis helistasin sinna ja ütlesin et mul reede hommikul autot vaja.

Peale suurt pingutust suutsid nad panna sinna siis kõik uued esi ja taga kõlarid, uue võimu ja pigimatid. Selle eest küsiti minult 11000 krooni!

Ps. algul nad rääkisid, et 10k eegu eest ma saan endale Alpine võimu ja põhikõlarid! Vahetult enne töö vastuvõtmist ütles ta, et nad panevad mulle odavama võimu ja kõlarid nimega Magnat, aga mis pidid sama head olema! Imelikul kombel küsisid nad minu käest ikkagi 10k eeki. Kuna saabil olevat keerulisem süsteem ja neil läks töö jaoks rohkem aega :headbang:

Lugu lõppes nii, et pärast pidin tagasi minema sest:


1. autotelefon ei töötanud!
2. kõrvalistuja turvavöö ei töötanud!
3. juhipoolne elektipeegel ei töötanud!
4. Suunatule helimärguanne ei töötanud!

Turvavöö tehti ainukesena korda!

Peeglil olevat lüliti katki... sain nii aru, et see polevat siis nende viga.

Telefon ja suunatule heli pandi kõrgete kõlarite taha ja nüüd kuuleb normaalse hääle asemel sääsepininat.

Kuna kõrged helid on telefoni pärast põhja keeratud, siis kui muusikat kõvemaks keerad, hüppab võim tagant ära. Et võimu tagasi tööle saada, pean süüte korraks välja keerama.

Nüüd nõuan, et mulle vana süsteem tagasi pannakse....eks näis mis saab, mina kaotasin 10k eeki:headbang: ja auto keerati kah tuksi.

Saabidel olevat mingi optiline kaabli süsteem ja ma arvan, et ei tasu mujale minna kui ainult Saabi teenindusse seda muutma!
Jaanus
Postitusi: 894
Liitunud: K Mär 03, 2004 15:58
Asukoht: Harjumaa
Auto: Volvo XC90 MY18 ja Opel Insignia Biturbo MY16

#2

N Sept 14, 2006 18:26

Sellist asja kuulen küll esimest korda. Kuidas niimoodi annab auto ära susserdada :o
Ma ei julgeks küll oma autot kuhugile mujale viia peale esinduse ja kui vaja autole helitehnikat sisse panna siis teen seda ise. Siiamaani olen suutnud oma 3 autot ära pigimatitada ja ümber ehitada. Pigimatte annab ka nii panna et nad lihtsalt alla kukuvad, kui korralikult ei soenda ja nurki kinni ei rulli :nono:

Mine tagasi ja lase muidugi oma vana süsteem taastada ja küsi raha tagasi. Palju sellest komponendid maksid ja kui palju oli tööraha? Nemad peavad ju oma tööle ka mingi garantii andma :facts:

Mille vahel see optiline kaabel seal pidi olema? :D
porter
Postitusi: 5
Liitunud: N Aug 31, 2006 19:10
Asukoht:
Auto:

#3

N Sept 14, 2006 19:40

Optiline kaabel pidi tulema välja sealt saabi enda süsteemist, mul on saabi originaal stereo, navi, telefon ja häälvalimine!

Kui juhi akent alla lasen siis käib siuke vaikne tõksuv hääl küll...ei tea äkki on siis see pigimatt ka sitasti pandud :wtf:

See raha tagasisaamine saab küll keemia olema ma arvan... mine veel kuraditega kohtusse.:gun:

Jahh kraapisin ennast kaka sisse küll...aga noh ei osanud ju seda kuidagi ette arvata, et nii läheb. :wall:

Algselt postitas: Jaanus
Sellist asja kuulen küll esimest korda. Kuidas niimoodi annab auto ära susserdada :o
Ma ei julgeks küll oma autot kuhugile mujale viia peale esinduse ja kui vaja autole helitehnikat sisse panna siis teen seda ise. Siiamaani olen suutnud oma 3 autot ära pigimatitada ja ümber ehitada. Pigimatte annab ka nii panna et nad lihtsalt alla kukuvad, kui korralikult ei soenda ja nurki kinni ei rulli :nono:

Mine tagasi ja lase muidugi oma vana süsteem taastada ja küsi raha tagasi. Palju sellest komponendid maksid ja kui palju oli tööraha? Nemad peavad ju oma tööle ka mingi garantii andma :facts:

Mille vahel see optiline kaabel seal pidi olema? :D
kala
Postitusi: 73
Liitunud: K Apr 19, 2006 19:23
Asukoht:
Auto:

#4

N Sept 14, 2006 23:44

Mul üks tuttav käis ka Gtstudios 5 seeria ////M-i muusikat panemas, kuid kui lasi kõlarite asukohta jne üle vaadata, et kõlareid valida, nägi kuidas mehed seal elu avastavad ja tuli sealt tulema. Korralik teenindus ja kvaliteet ootas teda Alptomis (Alpine edasimüüja minuteada).
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#5

R Sept 15, 2006 7:26

Äkki seisneb kala selles, et peamiselt paiknes see firma kaua aega Tartus ja uue poe avades said mingid jorsit tööle võetud
Viki
SaabiJumal
Postitusi: 490
Liitunud: R Sept 17, 2004 17:00
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 92 1954, Saab 9-5 2005, Transit

#6

R Sept 15, 2006 9:11

9-3SS-il on soundi upgrademine keeruline lugu. kõik signaalid ( kõrged, madalad jne.) raadio- cd- võimendite- navi vahel käib optilist kaablit pidi. kui tahta mingeid lisavõimendeid panna, saab sisendid ainult olemasolevatest kõlaritest. see tähendab, et kätte saab signaalid ainult filtreeritud kujul( ainult kõrged või madalad mitte kogu ulatus). iseasi kui oleks olemas mingi optika dekooder.
kui hakatakse midagi häkkima, peab ikka teadma mida teha. 9-3-l käivad kõik audio helid( suuna tiks, igasugused pimm-pommid jne.) läbi audio süsteemi, nii et ju nad siis midagi ära käkkisid. iseasi palju selle parandamine maksma läheb:mad:
Jaanus
Postitusi: 894
Liitunud: K Mär 03, 2004 15:58
Asukoht: Harjumaa
Auto: Volvo XC90 MY18 ja Opel Insignia Biturbo MY16

#7

R Sept 15, 2006 10:19

Ma hakkasin ka huvi pärast Saab 9-3 SS audiosüsteemi oma elektroonilistest kataloogidest uurima. Mul on omal ka naviga 13 kõlariga 300W süsteem. Plaanin ka seda väheke ehitada, kuid ainuke asi mis ma seal teha saan on esiustes 6,5" elemendid ja armatuuril 4" keskriba + tweetrid välja vahetada. Sellega läheb juba parajaks keemiaks, kuna minu teada on seal osa elemente 2Ohm peal. Kuna seal on veel iga riba eraldi, siis ma pean väga valima, mis elemente seal üldse kasutada ja kuidas need teatud Hz vahemiku mängivad. Seal ei saa kasutada ka komponentkõlarite passiivfiltreid.

Subbari aretamisega sinna süsteemi peaks jah ilmselt taga ovaalide klemmidelt võtma ja muunduriga RCA-ks tegema. Õnneks aga ma subbarit taga ei igatse. Parem tihendan korralikult esiuksed ära :head:
Vasta