OG 9-3 uus heli

Suhtleme (heli + pilt) + auto teemadel...
Vasta
naroog
Postitusi: 36
Liitunud: E Aug 27, 2007 17:56
Asukoht:
Auto:

#1

K Jaan 30, 2008 19:00

Tere!

Lugesin läbi paljud siinsed teemad, mis puudutasid helisüsteeme ja heli paigaldamist.

Teemadest jäi selline mulje, et Saabil on see helivahetus jube ettevõtmine- kes tuleb lahutada ja kes tuleb laulatada.

Mida tahan teha?
Minu huvi oleks jätta vana makk, sest muud makid rikuvad ära armatuuri väljanägemise ja mõnele isikule võib tekkida suurem huvi uue maki vastu kui mul endal. Lisaks ei meeldi see paneelidega mässamine.

Kas on võimalik mõne elektrooniku juures olemasoleva originaal makile juurde pookida RCA otsad (esimene+ tagumine liin) ja võib olla on kellelgi soovitusi, kes seda teha võiks?

Kõlarite osas sooviks esiustesse panna arvatavasti kaheribalised ja kõrgsageduse armatuuris olevate asemele. Tagakõlarid asendaks mingite kabedamate ovaalidega ning pagasiruumi lisaks subwoofer'i.

Toide hakkaks kõikidele kõlaritele tulema võimenditest. Tõenäoliselt esikõlaritele ja ovaalidele üks võim, subwoofer'ile oma võim.

Kas sellise skeemi puhul on ka meeletu lahutamine, laulatamine jne või on antud juhul see teostatav nagu tavalisel "kiiksuta" autol?
kjah
Postitusi: 261
Liitunud: N Veebr 22, 2007 21:06
Asukoht:
Auto:

#2

K Jaan 30, 2008 21:13

mul on see jupp olemas mis sealt olevast väljundist teeb 4 rca-d, sesisab kasutult sest ostsin sisse uue maki et kui on huvi siis võin ära anda
naroog
Postitusi: 36
Liitunud: E Aug 27, 2007 17:56
Asukoht:
Auto:

#3

K Jaan 30, 2008 21:21

High-low konverter on muidugi võimalus, kuid see tekitab üleliigseid moonutusi. Parem oleks, kui saaks otse talle RCA külge pookida. Muidugi, kui muud üle ei jää, peab seda proovima.
kjah
Postitusi: 261
Liitunud: N Veebr 22, 2007 21:06
Asukoht:
Auto:

#4

K Jaan 30, 2008 21:23

vaata seal taga on mingi pin 8 vms sealt tulevad väljundid võimenditesse
kjah
Postitusi: 261
Liitunud: N Veebr 22, 2007 21:06
Asukoht:
Auto:

#5

K Jaan 30, 2008 21:27

nu selline asi Pilt

ja siis sellisest pistkust tuleb 4 rca-d
naroog
Postitusi: 36
Liitunud: E Aug 27, 2007 17:56
Asukoht:
Auto:

#6

K Jaan 30, 2008 21:32

Väga huvitav.
timmy
Postitusi: 28
Liitunud: E Nov 12, 2007 22:41
Asukoht:
Auto:

#7

R Veebr 01, 2008 11:12

Mul sama plaan olnud pikemat aega 9-3 helisüsteemi vähe paremaks muuta jättes originaalmakk alles. Originaalheli on väga nõrk ja plekine. Ise ei ole aega ega oskusi hakata helisüsteemi ehitama, aga väga hea oleks kui kellelgi oleks soovitada mõnda elektrikut, kes juba sama teemaga on kokku puutunud.
saab9-3
Postitusi: 402
Liitunud: E Aug 14, 2006 11:43
Asukoht:
Auto:

#8

R Veebr 01, 2008 17:21

Kes plaanib ehitama hakata ja tahab kasutada olemasolevaid juhtmeid, siis sellest skeemist peaks abi olema:
[URL=http://img215.imageshack.us/my.php?image=dscn7233bd6.jpg][IMG]http://img215.imageshack.us/img215/1695/dscn7233bd6.th.jpg[/IMG][/URL]
naroog
Postitusi: 36
Liitunud: E Aug 27, 2007 17:56
Asukoht:
Auto:

#9

K Mär 05, 2008 18:38

Nii seis nüüd selline, et kõik vajalik helipaigalduseks on olemas, kuid pole kohta, kus paigaldada. Paigaldamisega saan ise täitsa hakkama, kuid enda garaazil ei ole veel uksi ees ehk jube külm teha. Kas keegi teab mõnda kohta, kuhu saaks näiteks reede õhtul auto sisse lükata ja asja ära teha? Kui terve öö normaalselt teha, siis hommikuks on asi valmis.
naroog
Postitusi: 36
Liitunud: E Aug 27, 2007 17:56
Asukoht:
Auto:

#10

E Apr 07, 2008 12:44

Selleks korraks siis on minu katsumused heli uuendamisel läbi. Kaablite vedamine oli ikka paras peavalu, sest ruumi oli vähe ja kohti, kust läbi tulla veel vähem. Samuti oli üsna halenaljakas see olemasolev heliisolatsioon või pigem selle puudumine. Pole ime, et ka hingamine autost välja kostab.

Uued asjad originaal head-uniti taga saavad üsna normaalselt läbi ja helipilt on minu jaoks täitsa hea.
Tan
Postitusi: 423
Liitunud: T Okt 11, 2005 17:53
Asukoht:
Auto:

#11

E Apr 07, 2008 14:31

Algselt postitas: naroog
Selleks korraks siis on minu katsumused heli uuendamisel läbi. Kaablite vedamine oli ikka paras peavalu, sest ruumi oli vähe ja kohti, kust läbi tulla veel vähem. Samuti oli üsna halenaljakas see olemasolev heliisolatsioon või pigem selle puudumine. Pole ime, et ka hingamine autost välja kostab.

Uued asjad originaal head-uniti taga saavad üsna normaalselt läbi ja helipilt on minu jaoks täitsa hea.


Hirmus kena oleks sinust oma kogemusi jagada, et mis siis täpsemalt panid ja kuhu ja millega jne, kindlasti oleks huvilistel mindagi õppida.
naroog
Postitusi: 36
Liitunud: E Aug 27, 2007 17:56
Asukoht:
Auto:

#12

E Apr 07, 2008 22:39

Mis siis sai pandud:
esiustesse kompod, pagassi subwoofer, esikõlaritele ja subwoofer'ile oma võimendid, lisaks kondekas.

Esiuksed, tagauksed, pagass ja tagumised küljeplekid kaetud pgimatiga. Esimesed uksepolstrid, tagumised polstrid, tagaplekid kaetud veel helisummutus vildiga.

Esikõlaritena kasutasin Star Sound'i komposid SSC650CK (kui ma nüüd õigesti mäletan). Müüb neid Relle tuning ja enda hinna eest on neil võimekust ning kvaliteeti piisavalt.

Subwoofer on 10" Sony Pentagon inverterkastis.

Head-uniti jätsin oroginaali, sest ei sobi kuidagi ükski teine makk sinna armatuuri, lisaks ei meeldi see paneeli katkumine. Meeldiv on ka veel kõrvaliste isikute vähene huvi maki vastu.

Kaablid vedasin kõik uued peale maki kaablite.

Kaablite vedamine oli meeletu piin, kui päris aus olla. Ruumi väga väha ja kõik kohad juba ees olevaid juhtmeid täis. Voolukaabli tõin läbi tulemüüri kõrvalistuja jalgade juurest. Sobivat auku seal ei olnud, see tuli teha. Seekord ei saanud järgida põhimõtet, et voolukaabel jookseb RCAdest eraldi, kuid peab tunnistama, et helipildis moonutusi see esile ei kutsunud. Ehk siis Voolukaabel ja RCAd jooksevad mõlemad kõrvalistuja külje pealt. Mass on võetud tagaistme alt ühest istme kinnitist.

Kui kellelgi tekib mingeid küsimusi, siis võib alati sõnumi saata ning uurida. Kui oskan aidata, siis aitan meeleldi.
Carruks
Postitusi: 66
Liitunud: N Dets 27, 2007 9:06
Asukoht:
Auto:

#13

T Apr 08, 2008 18:57

Palju see lõbu sul maksma läx?
Vasta