heli upgrade 9-3 ss

Suhtleme (heli + pilt) + auto teemadel...
külmik
Postitusi: 12
Liitunud: N Veebr 28, 2008 14:46
Asukoht:
Auto:

#1

N Veebr 28, 2008 15:01

Tere.

Selline küsimus siis ,et autoks 9-3 ss 2003 1,8t ja ainult 4 kõlarit.

Sooviksin heli vähe paremaks ja siit ka küsimus targematele,et mida soovitate:

1)osta originaal upgrade pakett 150w

2)lasta aretada mönes helitehnikaga tegelevas firmas teiste markide kõlarid ja võimud kokku jne.

Tuli keeruline küsimus...:)

Tänud.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#2

N Veebr 28, 2008 15:09

9-3 SS heli modimine ei ole väga lihtne ülesanne. sellest on siin korduvalt juttu ka olnud. Küll on olnud neid mehi, kes ostavad endale mingi kola valmis ja kui süsteemi keerulisusest aru saavad, panevad helikola tagasi müüki.
külmik
Postitusi: 12
Liitunud: N Veebr 28, 2008 14:46
Asukoht:
Auto:

#3

N Veebr 28, 2008 16:09

Siis järelikult võiks ikkagi osta selle originaalse upgrade 2 paketi 150W.

Linearile vist upgrade 3 ei saa panna..oli see vist 300w.

Või saab?
dohman
Postitusi: 153
Liitunud: N Apr 26, 2007 17:41
Asukoht:
Auto:

#4

N Veebr 28, 2008 16:33

mine Alptom-i, ühe autoga tegid nad imet 12K eest.
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#5

R Veebr 29, 2008 17:04

Algselt postitas: külmik
Selline küsimus siis ,et autoks 9-3 ss 2003 1,8t ja ainult 4 kõlarit.

Sooviksin heli vähe paremaks


Igaks juhuks - kõlarite arvu ja heli kvaliteedi vahel ei ole otsest seost :).

Kui sa ise ei soovi kätt külge panna (nagu mulle mulje jäi), siis 12k eest saab päris kindlasti "väheke paremaks". Kui ise viitsid pusida, siis võin üht "omatehtud" Saabi kuulata lasta, kus natukese pigimati ja ~2k Signati komponentidega päris hea tulemus on saanud. Ainult 4 kõlarit muide :). Tagumised on nii maha keeratud, et neid võib mitte arvestada.
külmik
Postitusi: 12
Liitunud: N Veebr 28, 2008 14:46
Asukoht:
Auto:

#6

L Mär 01, 2008 7:44

Ise sooviks küll kätt külge panna,lihtsalt ei oska...

Aga saan ma õigesti aru ,et näiteks kui ma lihtsalt vahetaksin tagumised olemasolevad kõlarid(2 4-st) teise firma omade vastu,näiteks kasvõi Bostonite,siis helikvaliteet paraneb?

Ja üldse mis firma teie arust on tippude tipp....lihtsalt statistika mõttes:freak:
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#7

E Mär 03, 2008 17:24

Sellist asja, nagu autostereo tippude tippu ei olegi otseselt olemas.Suur osa kvaliteedist on kinni paigalduses.Kui võtta odavam (suhteline mõiste) ja panna väga hea installiga, või võtta kallimad osad ja paigaldusega metsa panna, siis kipub odavam ikkagi parem olema.Ma ei võrdle siin hinnavahemikku 100 ja 20 000.Sajane asi llihtsalt ei ole võimeline midagi tegema.
Ahela tugevuse otsustab nõrgim lüli ja ei ole mõtet raha raisata, kui mingi lüli jääb tegemata.
Ja sellist otsest vastust ei ole ka sellele küsimusele, et kui nimetada mingi tootja nimi ja küsida, kas on hea või paraneb.Näiteks Rainbow pakub autovaljukaid hinnavahemikus 500-200 000 krooni.Jutt käib esikõlarite ehk umbes 100-20 000 HZ vahemikust.
Nagu oli küsitud, et see on statistika jaoks küsitud, siis selle konkreetse autoga siin otsest seost ei ole.

Kui vahetada originaalid mingite muude kõlarite vastu, siis on suur tõenäosus, et võib paraneda, aga sel juhul peaks pandav ka parem olema.Tehase omad ei ole tavaliselt eriti head ja seda hinda nad väärt ei ole, mida nende eest esinduses küsitakse.Aga see ei ole ka lõplik tõde.Saabi puhul ikka vist on.Selge on see, et esinduse küsitud elemendi hinna eest saab muid paigaldades sama hinna eest kindlasti parema tulemuse.Oluline oleks, et tehase raadio või võimendi võimsus väga lahjaks ei jääks.Liiga võimsad kõlarid ei hakka lihtsalt krapi taga tööle.
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#8

E Mär 03, 2008 17:51

Algselt postitas: AndresV
Igaks juhuks - kõlarite arvu ja heli kvaliteedi vahel ei ole otsest seost :).


Ma väidan, et on. Mida vähem kõlareid, seda suurem tõenäosus on asi korrektselt mängima häälestada. SQ võistlustel ei ole just palju autosid, kellel midagi peale esimeste komponentide ja heal juhul sub'i mängiks.

Ise olen kunagi auto helitehnika alla matnud kuuekohalise summa ja never ei paneks sinna enam ühtegi krooni - ostaks endale parem koju midagi kvaliteetset, tasub 10x enam ära. Normaalselt mängima saab ainult seisva auto.

Siiski, väikse rahaga tehasest tulnud väga nõrka setup'i turgutades võib vahe märgatav olla. Lihtsalt mingist tasemest muutub iga väike püüdlus paremuse poole mõrvaks rahakotis :)

Sellist asja nagu tippude tipp ei ole autoaudios olemas - kellele ema, kellele tütar. Paljud kvaliteedi osas siiani ületamatud komponendid tehti näiteks 90nendate esimeses pooles, samuti on tonaalsuse ja helipildi suhtes väga palju erinevaid ja subjektiivseid arvamusi.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#9

E Mär 03, 2008 18:01

Pakun, et erinev helipilt erinevates autodes ei olegi ainult süsteemist endast põhjustatud, kindlasti mängib rolli ka auto oma konstruktsioon, kuhu on näiteks paigaldatud kõlarid.
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#10

E Mär 03, 2008 21:22

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Pakun, et erinev helipilt erinevates autodes ei olegi ainult süsteemist endast põhjustatud, kindlasti mängib rolli ka auto oma konstruktsioon, kuhu on näiteks paigaldatud kõlarid.

Jõuti sinnani, et konstruktsioonilisi iseärasusi tuleb arvestada, kui süsteemi koostatakse.Samas ei ole erinevates markidel ja mudelites nii suuri totaalseid erinevusi , et asja mitte käima saada.Mõnega on lihtsalt raskem, kui teisega.Nii-või naa ei ole auto selleks tehtud, et muusikat kuulata, aga kvaliteeti(:?) on võimalik saavutada.

Lihtne näide on tonnine, kus ei ole ette suuremat, kui 4-tollist elementi mitte kusagile panna.Järelikult tuleb see koht ise teha, kuna tavaliselt ei taha sellest neljatollisest seda madalamat otsa välja tulla.Ja kasti ei ole talle ka eriti sinna armatuuri kusagile taha teha.Tulebki hakata ajusid kasutama, et midagi välja mõelda.Auto on ju nii väike koht, et küll midagi välja mõtleb.
külmik
Postitusi: 12
Liitunud: N Veebr 28, 2008 14:46
Asukoht:
Auto:

#11

K Mär 05, 2008 12:33

Kas kellelgi on kokkupuudet olnud selle 4st 7 ks kõlari tegemisega,ma mõtlen seda Saabi originaal upgrade-2 ,paketti.

Kas on keegi seda lasknud panna enda autole?

Kuidas on?
bob
Postitusi: 53
Liitunud: P Dets 03, 2006 18:59
Asukoht:
Auto:

#12

K Mär 05, 2008 16:06

ega see 7 kõlari pakett pole ka suurem asi, minu autol on see originaalis olemas ja helikvaliteet ei kannata mingit kriitikat. Juhi istmeall on võimendi mis toidab uksekõlareid. Võimendi ja originaalraadio vahel on optiline ühendus, niiet sealt ka ei anna head väljundit võtta. Ise olin aasta tagasi sama probleemi ees, kuna sõitmisi palju siis võiks ju autos kvaliteetselt muusikat kuulata. Mõtlesin, et panen kaks lisavõimu, ühe komponentide jaoks ja ühe subwoofri jaoks aga kuna originaalmakist mingit LOW väljundit ei leidnud siis jäi komponentide panek katki. Tegin aint niipalju, et panin pagassi väikse DLS-i woofri 30L-sesse kasti natuke lisabassi mängima, signaali võimendile võtsin kõlarite tagant läbi HI-LO converteri, sageduste filtreerimiseks kasutasin võimendi enda filtrit. Ega mingi suurem asi pole aga natuke parem ikka kui see originaal setup.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#13

K Mär 05, 2008 16:10

njah, kvaliteet on kuulaja kõrvades. Ma isiklikult üldse bassi ei kuula. AS2 sound on minu arvates väga hea. Huvitav mis teile küll sealt puudu jääb?
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#14

K Mär 05, 2008 16:13

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
njah, kvaliteet on kuulaja kõrvades. Ma isiklikult üldse bassi ei kuula. AS2 sound on minu arvates väga hea. Huvitav mis teile küll sealt puudu jääb?


Natukene OT: ka juba aga kõik oleneb antud inimesest ning samuti muusika maitsest/stiilist. Igat stiili (klassika, rokk, vokaal jne) peaks vist ideaalis erinevates seades kuulama. Mõned hääled ei mahu isegi CD peale ära, mis siis auto-stereost rääkida.
Iga ratas veab and then some!
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#15

P Mär 09, 2008 10:41

Mõnes mõttes peab see paika, et kvaliteet on kuulaja kõrvades.Ehk siis reaalsuses tähendab see seda, et 90% kuulajaist arvab ise, mis on kvaliteeet.Ja siis vastavalt sellele kommenteerib mingi tehnika tegutsemisi.Suundade painutajaid on erinevatel ajahetkedel erinevaid.St., milline on trend mingis suunas.Täna on vaja 200HZ allapoole sagedusi võimendada, et oleks kvaliteet.Mp3 on trend.Mis ei luba kahjuks kvaliteeti.

Heli taasesitamise kvaliteet tähendab siiski seda, et muusikat tuleb püüda esitada nii, et see kõlaks võimalikult lähedal sellele, kui ta reaalselt esitati.Kõikide inimkõrvale kuuldavad sagedustel toimunu on kuulda ja miski ei ole kadunud ega üle võimendatud.Ja sama tehnikaga peaks saama kuulata erinevaid asju.St.klassikat, hevi, jazzu, rokki, sünte, jne,jne...Nii, et midagi ära ei kaoks.See on väga raske pähkel, aga see ongi kvaliteet.
külmik
Postitusi: 12
Liitunud: N Veebr 28, 2008 14:46
Asukoht:
Auto:

#16

P Mär 09, 2008 14:41

Aga mis jutt see on,välismaa foorumitest,et panna selline aftermarket võimendi,mis saaks toite tagumistelt kõlaritelt:freak:
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#17

P Mär 09, 2008 14:48

pool elu kasutanud sellist subwooferi võimendit, mis saab signaali kõlari otstest. aga kõlarid samade otste kyljes siis kyljes olla ei tohi.
sellisel juhul lahendanud asja nii, et makist tulevad tagakõlarite juhtmed lähevad võimu; esimene vasak läheb esikõlaritesse ja esimene parem tagakõlaritesse. sellisel juhul saab balansiga paika esimest-tagumiste tugevuse ja faderiga salongist ka suppaka tugevuse; kuigi võimul endal ka peal potekas, mida esialgu enam vähem paika timmida.
muidugi 9-5 jne peal pole proovinud, sest seal minu kõrvadele piisavalt kõike.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
külmik
Postitusi: 12
Liitunud: N Veebr 28, 2008 14:46
Asukoht:
Auto:

#18

P Mär 09, 2008 14:55

Saan ma õigesti aru siis,et ma võiksin teha nii,et tagumistest kõlaritest võtan toite sellesse nn.kõlari võimendisse ja lihtsuse mõttes ühendan juba uued kaablid võimendist uutesse tagumistesse kõlaritesse näiteks uued 6x9.

Kas hakkaks tööle?
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#19

P Mär 09, 2008 15:00

keeruliselt kirjutasid, aga vist sain su mõttest aru.
jah, nii peaks muidu toimima .aga 9-3 puhul ei tea?
toite (12V) võimusse võtad ikkagi aku pealt ja signaali võimu jaoks tagumiste kõlarite juhtmetest. need eri asjad, neid sassi ajada ei tohi!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
bob
Postitusi: 53
Liitunud: P Dets 03, 2006 18:59
Asukoht:
Auto:

#20

R Mär 14, 2008 7:32

http://www.saabcentral.com/forums/showpost.php?p=1116686&postcount=14
SanderK
Postitusi: 32
Liitunud: N Mär 20, 2008 10:37
Asukoht:
Auto:

#21

T Mär 25, 2008 9:10

Tere

Kas keegi on käinud oma autoga ALPTOMis (endal plaan auto sinna viia), kui on siis milline on tulemus? Ise sooviks ka leida orginaal makist RCA väljundid võimendile.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#22

T Mär 25, 2008 11:12

Huvi enda 900-sse saada korralikumat heli kui originaalkõllid esiakna all on suur, kuid kahjuks ei saa ma siin kirjutatust suurt midagi aru. Kõik terminid on võõrad. Üks on mul aga selge, et vana makk ei päde enam, taha oleks vaja panna korralikud kõlarid ja sellest vist ka piisaks mu kõrvadele, vähemalt ma arvan.

Mõte oleks visata makk välja ja teha sinna avatud sahtel, paigutada kusagile mujale võim, teha iPodile hoidja toitega ja vedada võimust ette ja taha kõlarid. Kas keegi aitaks selle läbi mõelda ja prognoosiks teostatavust?

EDIT: Kas iPodi kasutamise välistab raadiolevi, ehk et sisemine antenn ei vea välja ja auto oma ei õnnestu sellele ju ühendada:?

Vabandan, kui küsimused rumalad.
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#23

T Mär 25, 2008 11:28

NG-l on kõige olulisem alustada heliisolatsioonist, mida lihtsalt pole selles masinas. Edasi võid ehitada juba mida iganes - ustesse lähevad 165 mm kõllid, armatuuri peale 70 mm, pagassiservadesse 6x9 väikese surumisega (auk 5x8), raadiod-võimendid vastavalt rahakotile. Tavamaki raami ja sahtli saad VM-ist või Speedpartsist, süsteemi ehitamisega peaks kõik autoaudioga tegelevad firmad hakkama saama.

iPodi kasutamine ei välista midagi. Uuemad autoraadiod omavad vastavaid ühendusi niikuinii, iTripiga saad heli läbi raadiolainete kohale võluda.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#24

T Mär 25, 2008 11:47

MadMan, tänan nõu eest, minu eesmärk oleks saada ise tehtud, ja saavutada raha ja närvikulu ning tulemuse suhe, mis end rahuldaks.

Sa kirjutad, et uuem autoraadio ja kõllid. Heaküll, kõllid pean muidugi panema, juhtmed ka nendeni vedama. Kuid idee oli mul just, et ei kasutagi tavapärast raadiot, sest milleks see topeldus ja ruumi raiskamine, kui tikutopsi suurune mp3 ja fm-mängija teeb töö ära ja võim on kusagil mujal kui konsoolis.

OriginaalCD-de kuulamine ju niikuinii heli kvaliteedi mõttes suurem asi autos pole, eriti kui ma kõlaritesse palju raha matta ei taha, ei näe nagu põhjust seda kobakat makki seal hoida ja kui teda ka ainult võimu jaoks peaksin kasutama, et iPodi läbi selle cd-lugeja lasta, siis paneksin ta ka pigem istme alla, mitte konsooli.

MadMan, niiet minu idee oleks - iPod, võim kuskil urkas ja 4 kõlli. On teostatav, mängivad nii mp3 kui raadio?
djstallion
Postitusi: 269
Liitunud: T Veebr 19, 2008 18:24
Asukoht:
Auto:

#25

T Mär 25, 2008 11:54

Teadjamad oskavad kindlasti öelda, kas NG 900 ja 9-3 heliisolatsioonis märgatavaid erinevusi on?
Vasta