K: karbike klaasipesu paagi juures

See alajaotus on uute teemade tegemiseks suletud, valige ülevaltpoolt margipõhine alajaotus
Vasta
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#1

K Dets 14, 2005 0:36

Mis karbike see on, mis asub klaasipesu paagi juures?
Minul antudjuhul on see värvilt must, peal mingi elektromagnet klapp ja põhjall ava. Sellest avast peaks juskui mingi jämedamat sorti voolik (ava jämeduse järgi, sobiks selline nagu vanasti "lüpsivoolikuks" nimetati), kuskile minema, vähemalt stuts/kõri on sedamoodi.
Sees tundub justkui mingi filtritaoline asi olevat, sisust tean seetõttu, et mul seal pragu sees:wall:, ja see just muret tekitabki, kuna tundub, et see peaks ermeetiline karbike olema.:mad:
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
duesenberg
Postitusi: 169
Liitunud: R Veebr 27, 2004 9:34
Asukoht:
Auto:

#2

K Dets 14, 2005 9:31

Äkki on ELCD
jansa
Postitusi: 173
Liitunud: T Aug 10, 2004 9:59
Asukoht:
Auto:

#3

K Dets 14, 2005 12:58

Keski mulle seletas et see on mingit sorti söe filter, kahjuks ei mäleta mida see filtreeris. Aga see alumine ots ongi lahti minu omal on seal küll jupike voolikut kah otsas mis läheb ei kuhugi.
Saab pidi kole roheline auto olema:)
duesenberg
Postitusi: 169
Liitunud: R Veebr 27, 2004 9:34
Asukoht:
Auto:

#4

K Dets 14, 2005 15:42

ELCD on siis väljamaa keeli Evaporative Loss Control Device.

Tegelt on see vigur enam - vähem kõikidel uuematel liikuritel.
Kütusepaagi nn. tuulutustoru jookseb sinnasamusesse söefiltrisse ja filter kollektsioneerib benaaurusid, et need vabalt loodusesse ei pääseks. Kanistri peal olev magnetklapp avaneb, kui mootor on saavutanud töötemperatuuri ja siis tõmmatakse kõik kanistris olevad gaasilised ühendid sisselasketorustikku. Töösooja mootoriga võib kuulda parema esitiiva juurest kostvat kiiret plõksumist. see ongi nüüd see elcd mis seal toimetab.
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#5

K Dets 14, 2005 15:59

No nii, mul seal pragu sees (õnneks all servas küljepeal) seega võib ta mingilmääral sisselaske kollektorisse ka pa**ka sisse imeda.:mad:
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#6

K Dets 14, 2005 16:33

selle asja nimi on regeneraator.

et takistada bensiiniaurude pääsemist paagist ymbritsevasse keskkonda, juhitakse tekkinud aurud aktiivsõega täidetud regeneraatorisse. aktiivsõel on omadus bensiiniaurud absorbeerida. läbi regeneraatori juhitakse mootorisse sisseimetavat õhtku, mis haarab kaasa absorbeerunud bensiini ja juhib need gaasiklapi alla. aktiivsõe hulk on valitud selline, et imetud bensiiniauru hulk hoitakse tasakaalus loovutatud bensiini hulgaga.jne......
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Vasta