Kulunud esiklaas

See alajaotus on uute teemade tegemiseks suletud, valige ülevaltpoolt margipõhine alajaotus
tripp
Postitusi: 626
Liitunud: L Dets 31, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#1

P Sept 17, 2006 22:54

On kellelgi kogemust, kas kindlustus vahetab kulunud esiklaasi ka välja. Kui päike madalalt vastu paistab, siis on nähtavus suht olematu.
[Trionic]: 9-5 kapoti all peabki midagi logisema..
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/395941.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/395941.png[/IMG][/URL]
sigaelmar
Postitusi: 1028
Liitunud: P Okt 31, 2004 23:42
Asukoht:
Auto:

#2

P Sept 17, 2006 23:22

Kindlam on ikkagi mõra sisse saada, sest kui sa selle kulunud jutuga kindlustusse lähed ja peese saadetakse, siis veidi aja pärast sama klaasiga mõrajuttu on kahtlane vist ajada.
tripp
Postitusi: 626
Liitunud: L Dets 31, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#3

E Sept 18, 2006 1:13

Algselt postitas: krss
Soovitan proovida kõigepealt klaasivahasid - need teevad kulunud ja kriibitud klaasiga imesid ja võibolla ei tekigi tahtmist klaasi vahetada. Puruks jõuab seda hiljem kah lüüa


Proovida võiks. Kas mingeid vihjeid saaks, et milline vaha osta ja kust saab?
[Trionic]: 9-5 kapoti all peabki midagi logisema..
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/395941.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/395941.png[/IMG][/URL]
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#4

E Sept 18, 2006 7:48

Mul on negatiivsed muljed, just selle Turtle Wax-iga. Esialgu tundub jah, et nähtavus paraneb, aga pärast muutub palju hullemaks.
__In Boost We Trust__
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#5

E Sept 18, 2006 8:51

Kulumise vastu ei aita need vahad.. .:( Vesi hakkab küll hästi klaasi pealt ära jooksma, aga kui on ikka täkitud, siis on täkitud.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#6

E Sept 18, 2006 10:14

Üldiselt on see klaasivahade (ja muude sääraste vanhendite) kasutamise teema paljudest foorumitest läbi käinud ja lõpptulemusena ei soovitata klaasi siiski määrida. Lihtsam, mugavam ja turvalisem (kulukam) on klaas siiski välja vahetada.
OT: Muuseas, päikseliste ilmadega on üllatavalt palju abi polaroidklaasidega päikseprillidest. Neelab üsnagi palju igalt poolt tagasipeegeldavat päikesekiirgust ära. Ise soetasin polaroidid kalastuskauplusest suhteliselt odavalt. Paraku on odavate asjadega nii, et asjade disaini väga valida ei saanud.
zill
Postitusi: 432
Liitunud: R Sept 17, 2004 7:15
Asukoht:
Auto:

#7

E Sept 18, 2006 10:41

Minu suksul sama häda, palju pisikesi täkkeid täis ja mõni suurem ka nende hulka. Käisin siis Mäealusel klaasi lihvimis uurimias, vanamees ütles et täkkete eemaldamine ja siis lihvimine ja poleerimine tuleks umbes sama mis uus klaas. Nii et lihvimisest ei saa paraku kogemuste puudumisel rääkida. Kuid autopartnerits sain proovida klaasi vaha. Nähtavus oluliselt paranes ja vesi liikus loomulikult nagu nõia väel klaasilt minema. Aga jah nagu eelpool mainitud kuiva ilmaga liivast/tolmust klaasi puhastada peab see klaas ikka korralikult märg olema. Muidu tulevad vihmase ilma korral triibud kojamehe liikumis suunas.
Et mul siis suurema raha saamise korral klaasi vahetus. Selleks aastaks veidikeseks on need kivi puistamised läbi :headbang:
Saku PEOREKKA hooldaja:)
eston21
Postitusi: 423
Liitunud: N Jaan 26, 2006 15:28
Asukoht:
Auto: 9-3ss aero

#8

E Sept 18, 2006 13:16

kui klaasivahetus kaskoga tagatud siis võta kaasa kindlustusleping ja mine kohe klaasivahetussse. ära kindlustusse minemisega aega raiska. endalgi lendasid paar kivi aknasse ja kindlustusest saadeti kohe klaasivahetusse, keegi ei tulnud autot vaatamagi, et äkki ajan jama
tripp
Postitusi: 626
Liitunud: L Dets 31, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#9

E Sept 18, 2006 14:01

Klaasivahetus on kaskoga tagatud ja mingit raha selle eest maksma ei pea. Äkki peab ikkagi enne kindlustust teavitama, siis vähemalt kindlus olemas, et pärast klaasivahetuse arvet ei esitata.
Aga eks ma proovin selle vaha ka ära, siiani pole seda teinud ja äkki ongi väga hea asi.
Polaroidprillidest pole sellise kulumisastme puhul enam abi. Klaas on lihtsalt tihedalt pisikesi täkkeid täis, mis madala vastupäikesega niipalju sädelevad, et läbi enam ei näe. Muidu kasutan isegi polariseeriva klaasiga prille ja soovitan ka teistele. Näiteks armatuuri peegeldus esiklaasilt on täielikult kadunud, teise auto värvilt peegelduv päike ei paista enam silma, jne, jne. Tavalisi päikeseprille enam kasutada ei tahagi, niipalju on polaroid parem. :)
[Trionic]: 9-5 kapoti all peabki midagi logisema..
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/395941.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/395941.png[/IMG][/URL]
optimus
Postitusi: 177
Liitunud: N Juul 27, 2006 23:14
Asukoht:
Auto:

#10

E Sept 18, 2006 14:04

palju sul tripp kasko aastas maksab?
eston21
Postitusi: 423
Liitunud: N Jaan 26, 2006 15:28
Asukoht:
Auto: 9-3ss aero

#11

E Sept 18, 2006 15:22

Algselt postitas: tripp
Klaasivahetus on kaskoga tagatud ja mingit raha selle eest maksma ei pea. Äkki peab ikkagi enne kindlustust teavitama, siis vähemalt kindlus olemas, et pärast klaasivahetuse arvet ei esitata.


seesamis ei tundud küll keegi suuremat huvi minu vastu. neiu kahjuhüvituse osakonnas(või mis iganes see on) andis 2 visiitkaarti klaasitöökodade andmetega ja valisin selle millel oli peal saint-cobaini logo(peterburi tee 46 vist, texaco tankla kõrval) ja läksin sinna. panin aja kinni, täitsin avalduse ja viisin õigel päeval auto neile. paari tunniga tehti töö ära. igaks juhuks võid ju kindlustusse helistada aga mul on miskipärast tunne, et neid see eriti ei huvita. pärast ongi hea kõigil kindlustusmakseid tõsta
Jaanus
Postitusi: 894
Liitunud: K Mär 03, 2004 15:58
Asukoht: Harjumaa
Auto: Volvo XC90 MY18 ja Opel Insignia Biturbo MY16

#12

E Sept 18, 2006 15:36

Mul ka Seesamis auto kindlustatud. Huvitav kas nemad nõuavad, et peab just nende poolt pakutud klaasitöökodades laskma klaasi vahetada? Ma tahaksin hoopis esinduses lasta vahetada :)
Esiklaasil on 2 kivitäket, kardan ühe pärast, et kui nüüd külmad ilmad tulevad, lööb veel klaasi katki :P
Emmerich
Postitusi: 164
Liitunud: L Juul 29, 2006 21:19
Asukoht:
Auto:

#13

E Sept 18, 2006 16:22

Algselt postitas: krss

...vaha võtab siis liiva sisse ning ei aita muud kui vaha mahavõtmine...


Kuidas see mahavõtmine muidu käib ka:?
¿_ __ ' ' )
( . ( . ) /|/|
LC___ @
¿___, ) (
eston21
Postitusi: 423
Liitunud: N Jaan 26, 2006 15:28
Asukoht:
Auto: 9-3ss aero

#14

E Sept 18, 2006 17:36

Algselt postitas: Jaanus
Mul ka Seesamis auto kindlustatud. Huvitav kas nemad nõuavad, et peab just nende poolt pakutud klaasitöökodades laskma klaasi vahetada? Ma tahaksin hoopis esinduses lasta vahetada :)
Esiklaasil on 2 kivitäket, kardan ühe pärast, et kui nüüd külmad ilmad tulevad, lööb veel klaasi katki :P


ei tea, aga siin, kuhu seesamist saadeti oli töö kiire ja korralik. 2 töökoja vahel valides otsustasingi ametliku saint-cobaini esindaja juurde minna, sest saabil just selle firma klaasfassaad
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#15

T Sept 19, 2006 10:45

pagan... seda kuulen ma küll esimest korda, et kindlustus miskite asjade kulumist kompenseerib... aga eks see maailm ongi selline, et kõike ei saa sellest teada. Aga üldiselt kui ikkagi on soov asi kindlustuse kaela ajada, siis säti ennast kusagil teeremondi alal mõne jõmmi sappa... sealt ikka kivi saad esiklaasi ja selle kompenseerib kasko ilmselt küll.

Aga mina ühinen herr suurega selles suhtes, et esiklaas on suhteliselt tähtis liiklusohutuse seisukohalt, et seal ei ole mõtet miskit kantossilappimist ja muid sarnaseid üritusi igasuguste vahade jms teha... lihtsam on sinna miski Pilkingtoni klaas etta surada ja korras päev.
misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#16

L Veebr 24, 2007 23:36

Kas kindlustusseltsid enne kasko tegemist klaasi vigasid kuhugi üles ei märgi:? Muidu läheks kohe praegu kaskot tegema ja järgmine päev helistan ning ütlen ,et klaasi tulid mõrad sisse!
wyxx
Postitusi: 230
Liitunud: R Sept 08, 2006 15:58
Asukoht:
Auto:

#17

P Veebr 25, 2007 0:18

to misfits:
minu teada pead auto 3 päeva jooksul ette näitama. siis kirjutatakse vead ülesse- kriipsud kraapsud jne.
Mustang
Postitusi: 36
Liitunud: L Dets 09, 2006 14:13
Asukoht:
Auto:

#18

E Veebr 26, 2007 9:03

Algselt postitas: wyxx
to misfits:
minu teada pead auto 3 päeva jooksul ette näitama. siis kirjutatakse vead ülesse- kriipsud kraapsud jne.


Kui on liisingu auto, siis ei tunne keegi huvi - vähemalt IF ei tundnud minu auto vastu :P
Arvatavasti usaldavad nad liisingut, sest liisingule tuleb teha auto hindamisakti, kus kajastatakse ka vead.
Oja
Postitusi: 9
Liitunud: E Dets 20, 2004 10:14
Asukoht:
Auto:

#19

E Veebr 26, 2007 10:35

Minul jälle selline kogemus, et viimase kahe auto ostu korral pole ei kindlustus ega liising autot füüsiliselt ülevaadanud. On minu jutu järgi kirjutatud kõik lisad ülesse ja muud midagi. Mõlemal autol oli ka ostes juba esiklaas mõrane, mida ma kindlustuses ei maininud, ja peale kasko tegemist oli esimene tee kohe klaasikotta, kus vahetati esiklaasid tasuta ära.
wyxx
Postitusi: 230
Liitunud: R Sept 08, 2006 15:58
Asukoht:
Auto:

#20

E Veebr 26, 2007 12:07

jah, õige tähelepanek! lugu selline- kuskil foorumis autoomaniku sõber võttis sõna ja kirjutas kuidas omanik suutis kõikvõimalikud visuaalsed vead kindlustusele pähe määrida. juhtus seda lugema ka kindlustuseagent kes oligi konkreetse autoga tegelenud. mistõttu võetakse asi uuesti ülesse.

samas- ootame ju ikka konkreetseid vastuseid ja lahendusi

soovitus- leidke tasakaal (loe: häma veidi) või suhelge u2u
Executive
Postitusi: 314
Liitunud: E Veebr 28, 2005 13:45
Asukoht:
Auto:

#21

E Veebr 26, 2007 12:24

ja ja
ja trippi avataril on number selgelt näha:nono:
wyxx
Postitusi: 230
Liitunud: R Sept 08, 2006 15:58
Asukoht:
Auto:

#22

E Veebr 26, 2007 14:20

eelmise loo juurde- kuna loo juurde oli lisatud ka foto autost kus nr. näha, siis ... sealt see agent selle konkreetse info saigi!
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#23

E Mär 05, 2007 22:28

Kulumist kindlustus reeglina ei kata, täkked ja mõrad aga küll. Alati pole kaskos klaase sees, lugege enne poliisi kui miskit nõudma lähete :)
Ja reeglina kindlustused kahjude korral ikka uurivad asjaolusid ka, mitte ei maksa pimesi remonti kinni. Vahel satutakse algaja kahjukäsitleja juurde, kes miskit urgitseda ei julge aga need koolitatakse kiirelt ümber. Vanad kindlustusekalad on nagu politseiuurijad. Meenub üks lugu soomest, kus keegi tüüp tahtis ka oma autole uut klaasi ja viskas kiviga. Kindlustus siis tegi ekspertiisi, millest selgus asjaolu, et kivi kukkus seisvale autole, mitte sõitvale nagu omanik väitis. Ka otsiti üles tunnistaja, kes nägi pealt kuidas omanik autole kivi viskas.
Aga uuriks hoopis sellist asja, et kas mingi nipiga saaks tonnisele esiklaasi koos soojendusega? Ei suuda eestist leida firmat, mis sellist klaasi pakuks. Eksisteerib mingi kile moodi pealekleebitav soojendus?
Peltz
Postitusi: 35
Liitunud: R Juun 25, 2004 0:31
Asukoht:
Auto:

#24

L Apr 07, 2007 20:59

Minu 9-3'l oli see esiklaasi teema algusest peale. Nii kui käin ära pesulas ja päike paistab, oleks nagu nõelgranaat lõhkenud esiakna juures, nagu miljon torget oleks tehtud. Pealegi on esiklaas veel defektiga, ükski kojamees ei suuda puhastada kõrvalistuja poolset alumist nurka.

Boschi raamita kojamehi ei soovita, head aga teevad häält, liiguvad üles, käib selline kummiklõps, ja liiguvad alla tagasi. Eelmised olid Benny autopoest, need olid vaiksemad ja kestsid aasta+.
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#25

L Apr 07, 2007 21:07

Trico raamita luuad seni parimad proovituist(mul küll bmw külge aretatult).
Vasta