Kuidas eemaldada kleepsu ?

See alajaotus on uute teemade tegemiseks suletud, valige ülevaltpoolt margipõhine alajaotus
Vasta
muidumehike
Postitusi: 258
Liitunud: P Okt 31, 2004 17:20
Asukoht:
Auto:

#1

E Juul 11, 2005 22:21

Probleem selline, et ei saa kuidagi vanadest kleepsudest lahti :( On kellelgi mingit nippi selleks puhuks, sest kraapides tuleb väga halvasti maha ja kriibib aluspinda juba.
ei taha auto ilusat värvi ära rikkuda :wall:
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#2

E Juul 11, 2005 22:25

proovi õrnalt niiske froteerätikuga (tavaline käterätt) ühte suunda pidi hõõrudes (nt vasakult paremale ainult, mitte edasitagasi). too ei tohiks kriipida eriti. ise olen nii lahti saand. :thumb:
ma sain aru, et nad sul pleki külges ?
muidumehike
Postitusi: 258
Liitunud: P Okt 31, 2004 17:20
Asukoht:
Auto:

#3

E Juul 11, 2005 22:28

Klaasil on ka üks. Aga jah kaks tükki on pleki peal.
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#4

E Juul 11, 2005 22:39

klaasi küljest tuleb vast peale lapaka eemaldamist see liim mingi pesuvahendiga maha... äkki Cillit Bäng aitab? :eureka:
Chipy
Postitusi: 667
Liitunud: N Mär 31, 2005 23:30
Asukoht:
Auto:

#5

E Juul 11, 2005 22:55

piiritus on alati abiks vahend :evil: ennem on muidugi hea kui kleepsu pisut soojendada
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 855
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#6

T Juul 12, 2005 2:24

helistasin jaanesele. tema soovitas: osta koduekstrast odav 125 EEK 2 kiiruse (2 kuumusega) föön. seda ära kasuta juuste kuivatamiseks, kasuta seda kleepsu liimi üles sulatamiseks. fööni juga ära hoia seisvalt 1 punkti peal, tee sellega kleepsu kohal mingeid a´la lambada liigutusi, muidu võib ära kärsatada. kaku kleeps õrnalt minema, kasi kleepsu liimi jäägid vait spirdiga, lõpu-puhastus tee kas aviobensuga (eri puhas kraam), atsetooniga (eriti klaasil) või siis mingi kergema W.S. fraktsiooniga nagu nt "viva kolor unit spray" vedeldiga vms. ongi kõik
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#7

T Juul 12, 2005 2:26

oot rääkige neist erinevatest lahustitest
millised hakkavad auto värvi peale millised mitte.

see white spirit on värvile ohutu ?
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 855
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#8

T Juul 12, 2005 2:48

üldiselt ohutu jah, igaks juhuks ei maksa liiga kauaks teda värvilt pühkimata jätta
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#9

T Juul 12, 2005 6:40

Sama käib ka atsetooni kohta.Näiteks Carburator Cleaneriga(üks parimamaid lahusteid-puhas toluool)tasub ettevaatlik olla.Sööb teine kõike peale metalli ja kummi.Samas oli see ainuke aine,millega heledalt uksepolstrilt mustad saabastega tehtud jutid eemaldada õnnestus.
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#10

T Juul 12, 2005 9:19

Mina sain oma Hollandi riigi tundemärkidega klepsu maha Fairy Sprei (või mingi taoline pesuvahend) Mis on tegelikkuses mõeldud köögis kasutamiseks, kuid kleepsu liimi eemaldas väga edukalt!
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#11

T Juul 12, 2005 9:24

On olemas veel üks väga effektiivne kleepsu eemaldi nimega "LABEL OFF" ja müüakse seda arvutipoodides või ka kontoritarvete poodides ja maksab mingi 70 krontsi.
Olen sellega eemaldatud kõikvõimalike kleepse ja tulemus on jäänud alati suurepärane, kuna pinda ei pea kunagi tugevalt kraapima. Nimelt sulatab see vahend liimi lihtsalt lahti ja kleeps eemaldub ilma jõudu rakendamata. Igaksjuhuks tuleks seda ainet muidugi enne mingil vähe nähtaval pinnal testida aga üldiselt ei ole probleeme olnud (ja lõhnab ka meeldivalt sidruni järgi;))
Roadrunner
Postitusi: 230
Liitunud: P Mär 27, 2005 23:40
Asukoht:
Auto:

#12

T Juul 12, 2005 9:42

Nii olen eemaldanud suurte transiti külgede kaupa kleepse. See on looma töö esiteks, kuna värvi rikkuda VÄÄGA lihtne. Aga kuidas see siis käib. Tuleb tõepoolest muretseda kuumapuhur. Aga olen saanud ka naise fööniga hakkama aga selle miinus on et ta kuumeneb liiga ruttu üle ja peab ootama kuni jälle kasutada saab. Ühe punkti kuumutus on JÕHKER OVERKILL seda liimi mis siis värvi sisse PÕLEB ei saa enam keski kurat kätte. Kuumutada tuleb ühtlaselt kuskil 7-10 cm kauguselt liigutades kätt võimalikult laialt või siis terve väikse kleepsu laiuselt (ala est fin jne märk) see teeb selle kleepsu liimi soojaks ja kleepsu enda materjali pehmemaks. Nimelt vanad kleepsud kipuvad legona ära tulema:evil: ja see on pain. Seejärel kui on tunda et saad kätt veel kenasti veel kleepsu peale panna ja ära ei kõrveta siis tuleb võtta paberinuga ETTEVAATLIKULT MEEELITADES JA HINGE KINNI HOIDES LIIGUTADA NOA TERA KLEEPSU ALLA HOIDES NUGA VÕIMALIKULT LAPITI PINNA SUHTES. Ja nuga siis nii kaugele et saad pöidlaga kleepsi suruta tugevasti vastu nuga. Ja hakkad vaikselt soojendades kleepsu eemaldama. Kui siiski läheb kleeps katki tuleb seda ohtlikku manöövrit korrata. Pärast, kui kleeps on eemaldatud ja värv liimine tule võtta pehme tihe kangas teha see kokku silikoni eemaldajaga ( kõige ohutum vahend väärvile ültse AGA SEE EEST TÕHUS) ja kerge vaevaha see liim sealt eemaldada. Ja ongi kõik!
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#13

T Juul 12, 2005 12:05

Kunagi sai isa veokilt suuri kleepekaid soojapuhuriga ära tiritud siis läks hulgi aega ning vaeva nii, et vähe ei olnud.

Enda autoga aga mõtlesin parema plaani välja. Ma läksin lihdsamat teed. Pärast ARK'ist uute eruo numbrite kätte saamist viisin mingi aeg auto Sikupilli prisma all olevasse pesulasse ning koos välispesuga palusin ka vana EST kleeps eemaldada ning poisid said sellega suurepäraselt hakkama, kasutades soojapuhurit.
Iga ratas veab and then some!
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#14

T Juul 12, 2005 13:17

Mina olen seni väga edukalt eemaldanud kõik kleepsu liimijäljed White Spiritiga. Auto värvi see ei kahjusta aga liimiu lahustab hästi. Veidi hõõrumist ja kleepsujärg on taastumatult kadunud
djk
Postitusi: 187
Liitunud: R Dets 03, 2004 14:03
Asukoht:
Auto:

#15

T Juul 12, 2005 13:52

ja mina nühkisin pärast soojapuhuriga töötlemist liimi suvalise pigieemaldiga maha.
muidumehike
Postitusi: 258
Liitunud: P Okt 31, 2004 17:20
Asukoht:
Auto:

#16

K Juul 13, 2005 0:56

Tänud kõigile abi eest ! Ajasin keset päeva auto päikse kätte ! Ja päike tegi oma töö :headbang: Enam polnd vaja nuaga kraapida, võtsid servast kinni ja muudkui tirisid kleepse maha. Pärast liimi jälgede eemaldamiseks kasutasin soovitatut keemiat ja asi on korras.
Suured tänud veelkord kõigile, heade nõuannete eest:notworthy:
Vasta