Saab 96 Rally 2 1980, ivomets

Vasta
que
Postitusi: 1405
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#301

R Jaan 17, 2014 12:30

ivomets, nii kena pilt, et pisar tuleb silma :)
Everyday Regular SAAB guy!
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#302

L Jaan 18, 2014 21:53

Otepää rahvasprint 2014.

Üks lugu sellest , et kuidas ma käisin sõitmas tõsist kiiruskatset.

Kuna Otepää asub Pärnust ca 150 km kaugusel, siis oli küsimuseks, et kas sõita Pärnust laupäeva hommikul vara või sõita reede õhtul kohale ja hommikuni kenasti kuskil pikutada.
Proovisin uurida läbi neti mõningaid soodsamaid öömaju, millest mingi Kikase guesthose küsis 20 euri öö eest ja kui ma uurisin plokisoojenduse kasutamise koha pealt, siis nähvati, et lisaraha eest saab kõike.... proovisin veel ühte kohta, mis on mingi Tartu spordirahva treening- ja puhkebaas, kus öö eest küstiti 8,5 euri ja kus hea meelega peremes pikenduse välja lubas kerida.
Istusin reedel kell 17.45 masinasse ja start! Külma üle -10 Pärnus. Kuulasin musa ja nautisin vaadet ja sõitu. Sattusin liigselt hoogu ja Võru hakkas juba vastu tulema ehk jõudesin Vana- ja Uue-Antslani, ehk olin hooga õigest ristist mööda tuhisend....
Ots ümber, musa kinni ja Otepää osutus pärnus 190 km kaugusel olevaks. ÖÖbimiskoha leidsin kah pärast üht möödasõitu õigest kohast ja telefoni abil kohta täpsustades.
Muidugi õhtune Otepää ja Tehvandi staadion on valgustuses ja lumekahurtite lumetuisus ikka väga maalilised!!!
Viskasin koti murka ja ajasin laheda pererahvaga natukene lobajuttu ja läksin linnapeale pizzat sööma. Tipp-topp pizza kohe kesklinnas ja mõnusam kui see soomlastele tehtud steffani Pärnus.
Siis tegin niisama mõne ringi Tehvandi staadioni ümber ja linna mägistel tänavatel ja magama. ennem muidugi plokisoojendusjuhe taha!

Hommikul kell 8 tegin endale köögis kohvi ja sõin koduseid võileibu ja masin käima. Mõnus, kui tõused külmal -16 kraadise temperatuuriga hommikul järvekaldal ja näed, et kalamehged juba püüavad!! Väga uhke vaade....

Hääled sisse ja linna tehnoalasse. No mingi ennem 9 olin kohal ja esimesed tuttavad näodki vastu vaatamas. Tuttavalt Pärnakalt uurima, et kus ööbis jne.... sain vastuse, et kartis käivitamist külmas ja eelistas autoga startida kodust garaaazist kell 6. Normaalne!! ma ise magasin siis mõnusat und veel täiega...
hetk hiljem saabus Kalle treilaga Haapsalust ja ma taas uurima, et kus ööbis.... Ta selle peale, et ta tegi kella 5 ni tööd....
Noh, ja eks ta siis pärast seda haapsalust Otrepääle sõitma hakkas...
Hullud vennad, kas pole?

Panin autole teised papud alla ja tegin registreerimise ja ülevaatuse ja läksin 4 km eemale rada piiluma.
Kuna arvasin, et ma seda 4 km läbi jalutada ei viitsi ja, et äkki isegi tuttaval teel tunned hirmu rohkem kui tundmatul ja see võiks kiirust pärssida, vaatasin vaid kahest kohast rada ja arvasin, et hea küll.
Trass oli kruusateel, millel peal ca 1 cm lund. pikad sirged ja siis põhupallidest või tünnidest shikaanid vahel. Starti.

Oh pagan!! Pidamist piisavalt. Masteri tutikad protid. Nordic -2. Pikkade naeltega. Tegelikud tavalised naelad aga millegipärast pannakse neisse ca 2 mm lühemad sisse, mis naela augu põhjani ei ulata? Aga mida sa kiiresti sõidad kui sa ei tea kuhu sõita? Kurviline tee ja veel see käib üles-alla kah!
Siis veel mingid hüüumärgid?!
Selline poole vinnaga sõit, et vaatad, kuhu tee läheb, siis gaasi ja kui jälle ei näe kus tee läheb, siis vabaveoga, jalg piduril...

Minu aeg 4.16. Esimesel seal 3.42 kanti, meie 2 wd-v grupis. 16 osalejast 14 koht. Ikka täiega metsas!!
4wd ajad seal 3.35 kanti, üks zigull kah seal 3.40 kanti
Mis siis ikka. 2 katse.
Nüüd nagu natukene mõnda kohta nagu teaks. Põllupealsel lõigul mõtlen sellele, et autol on ikka väga valus ja paha!!
300 m. ennem finisit tunnen tosooli haisu. Peale finisit on kapotialt õhku paiskumas suur aurupilv!
Kapott lahti ja auku spsteemis otsima. Persse! Kaasaegse VW soojenduskraan on nagu üllatusmuna pooleks läinud. Liimiviga see küll ei ole, sest liimi lihtsalt seal ei olnud.
Sõidan ca km benuskasse ja ostan kruvika ja 5 l. jah. vedelikku.
Ühendan jah. süsteemi torud kokku aga nii et salongi sooja ei tule. noh, vähemalt sõita veel saaks. Aga kuna kodu kah vaja sõita lähen kohapealsesse ehituspoodi, et osta midagi, millega kraan seal kahe lõdviku vahel asendada.

No nii troppe noori meesmüüjaid pole ma näinud kui seal poes!
Ausalt. Eks ma siis jalutasin seal riiulite vahel ja mõtlesin, et kas 1/4 või 3/4 kõiksugu toruliitmikest teha see junn, kuni näen, et ikka ka aluplex toru on. Vasktoru ma küsisin ja seda ei olnud aga muud nad ei pakkunud ju kah, sest ma muud ju ei küsinud.
Ostan 15 cm aluplex toru 15 sendi eest ja sealsamas poe juures panen kohe toru paika ja salongis taas nyyd soe.
Käed tosoolised. kohapeal suur ja uhke üldkasutatav Wc aga seep on otsas. Lähen vastasolevast Maximast ostan Fairy ja käed saavad puhtaks. Ja siis aegu vaatama.

2. sõidu aeg 9 sekundit kiirem ja 13 koht. Esimesel ikka ajad samasse auku, kus ennemgi.
No jah, tuju nagu tuleb, või ega ta pole ära läinud aga kiiresti sõita ei julge...
3katse. Ei midagi erilist. Natuke nagu seda lennutunnet tuli. Ei tahagi ette kujutada kuidas need 4-wd-d sõidavad kui oma saabist saab kahel sirgel kätte üle 120 km/h.
Aeg teisest katsest 7 sekundit kiirem.
Võitjale kaotust ca 20 sekundit ja taas 14 koht.

Tunne tekib, et peaks olema rahul! Et kindlasti ei ole ühtegi teist, kes nii palju iga sõiduga suudab oma aega parandada...

Ja päike hakkab loojuma. Paneme taas teised papud alla ja ajan seal ühe punase subaru mehega juttu, kes pakib oma jalavarjud ilusatesse riidest käesangadega kottidesse ja ise nii õnnelik oma ühe külje kõveraks sõitnud masina kõrval, et pea aegu oleks külg ees puusse pannud aga jõudis veel päästa..... vaid oksad kraaapisid...

Aga miks sellised papukotid?? Ta ei ela oma majas ja rattad tuleb lifiga viia 8 -le korrusele!!!!
Vot sellised seiklused ja praegu ilmateade lubas kogu järgmise nädala -15...-20. Et jää kasvaks!!!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#303

T Jaan 28, 2014 8:42

Haapsalu jääraja võitluse tulemused.
7 koht 31 esiveolise hulgas ei ole see mida sõitma läksin.

Oleks puhas, vigadeta ring välja tulud oleks poodium käega katsuda. Agad on agad. 1 sõidu tegin väga vaikselt äärest nokkides. edasi proovisin natukene riskida....


Võitluse tulemused


Video esimeset sõidust
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#304

E Veebr 03, 2014 20:29

Nüüd sai siis 2 päeva käigukasti remonditud. Kõik algas sellest, et novembris otsustasin teise ,mingi suvalise kodus vedeleva, kasti epale panna ja proovida. Eelmisel hakkas 2 käigu sünkronisaator juba liialt kuluma ja differ kah nats undas. mõtlesin, et vaatan, proovin midagi "uut".
Näed, üle 2 kuu pidas vastu! aga eks alguses oli juba nagu kahtlane, et kastis oli metallipuru ja 1 käik natukene ragises...

Reedel, ennem Haapsallu minekut käis ka mingi imelik vile läbi. Haapaslus ka mõned paugud. Aga maanteel jooksis kenasti ja koju tagasi taas sain.
1, 5 tunniga oli kast laua peal laiali ja pilt oli selge. Aga mis läks ennem, kas laagriõlitus jubin, mis mingist kahtlasest poolmetallsest materjalist , või laager tont seda teab. Olen ennem ka näind kaste, kus see õlitusejubin murdunud.



Hammakatel tükid väljas
Pilt
Laager naagu täitsa terve veel
Pilt
Uut tüüpi vasktorust õlitussüsteem
Pilt
Ja selline on hommikul auto kui ööläbi plokisoojendus taga
Pilt
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
OVE
Postitusi: 79
Liitunud: N Mär 10, 2005 21:21
Asukoht:
Auto:

#305

T Veebr 04, 2014 23:09

See õlitussüsteemi jubin jah kahtlane, mul pudenes ka see kasti avades ära ja sai samamoodi uus jupp pandud.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#306

P Veebr 09, 2014 18:12

VÕIT!!!

Virtsu jäärada 2014.
Tulemused

Tegelikult oli üldse väga lahe nädalavahetus.
Laupäeval käisin sõprade Kärnatajate motoklubi korraldatud jääraja võistlusel Võistes, kui olin samuti tänavarehvidega sõitjatest kiireim ja seal ka olin kiirem nelikveolistest.

Täna öösel saan hästi magada! ( mida kindlasti nii mõnedki ei saa) kellel hakkab mingi vana saab unenägudes häirima.:beer:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1959
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#307

P Veebr 09, 2014 19:23

Võimas :thumb:
Mart900
Postitusi: 671
Liitunud: R Nov 18, 2005 14:17
Asukoht:
Auto:

#308

E Veebr 10, 2014 20:31

Ega see päris niisama ei tulnud, me hoidsime esimesel katsel perega silma peal. Edasi enam tuge polnud vaja :P
Palju õnne!
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#309

R Veebr 21, 2014 17:59

Olen valind tee.....

Istun taas rooli, et sõita kuskile L- Eestisse, kus homme päikesetõusul on Eestis selle nv-se ainuke jäärajavõistlus!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#310

N Sept 04, 2014 23:34

Pärast kevadet on masin kenasti aiaääres seisnud ja nüüd siis mõned päevad ühe- ja teise külje peal olnud. Natukene keevitustöid ja krunti, värvi, mastiksit. Mõnus on minna põhja kallale, kui kevadised lumeveed põhja kenasti alt puhtaks pesnud on. Ees ootab õlivahetus ja nipet näpet veel ja järgmisel nädala Lätti Siguldasse mäkketõusule. Pikemas perspektiivis peaks midagi ka toitesüstemi mõne osaga tegema.
Pilt
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#311

N Sept 04, 2014 23:43

sul on see veel puudu.

Pilt

Neid on nii tavalise pistikuga, kui ka Defa pistikuga (siis jääbki vaid see väline pistik näha). Muuseas, kas sa ei karda, et selle koha peal murrad sa selle ära, kui kogemata hange sõidad?


Ja nüüd see kah olemas. Tänu Maire Aunastele!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#312

T Sept 16, 2014 13:36

Laupäeval 13 septembril toimus Lätis, Siguldas taas autode mäkketõusuvõistlus, kus vägagi tasavägises konkurentsis õnnestus saavutada esikoht! Meie klassis oli lisaks muudele masinatele stardis 4 saab 96 5 juhiga. Ja nüüd alles sai aimu, mis võimsad masinad on Lõunanaabritel tagumiku all.


Minu stiilinäide; masinaks saab 96 V4

ja siis konkurendi näide
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#313

T Sept 16, 2014 13:40

Laupäeval 13 septembril toimus Lätis, Siguldas taas autode mäkketõusuvõistlus, kus vägagi tasavägises konkurentsis õnnestus saavutada esikoht! Meie klassis oli lisaks muudele masinatele stardis 4 saab 96 5 juhiga. Ja nüüd alles sai aimu, mis võimsad masinad on Lõunanaabritel tagumiku all.


Minu stiilinäide; masinaks saab 96 V4


Gaas oli kogu aeg põhjas?
Regular Saab Guy
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14283
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#314

T Sept 16, 2014 13:45

3 käik terve rada? Kohin läks vahepeal kole suureks, ei saand enam aru, kas oli veel mõni käiguvahetus või ei...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#315

T Sept 16, 2014 14:13

Tubli cyber!
See 2. katse oli jah tehtud 3 käiguga. pidurdamist ei olnud, korra sai vaid gaas maha lastud. Probleem oli ikka selles, et rada oli niiske ja pükstes oli mingi soe ja vedel ollus, ei muud! Max kiirus gpsi andmetel 113

Pärast rada veel kuivas ja tunne pükstes kadus ja siis ajaparandus 1 sekund!! s max kiirus 120. ja oleks veel üht katset tahtnud, aga aeg sai otsa.

edit: panin video alla veel ühe konkurendi video
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#316

P Okt 19, 2014 9:14

Taas käidud Lätis ja sedakorda Latvian rallil. Nad tegid kõik, et mul oleks raske ja neil see õnnestus. Siiski pole ma murdunud ja valmis järgmiseks hooajaks täiega.
Esiteks nad panid mu stardijärjekorras esimeseks. Minu taga olid mitmekordsed Monte carlo rallil sõitjad ja kolmandana kahekordsed Soome regulariti ralli võitjad.
Esimene katse oli reedel õhtul pimedas Bikernieki ringrajal. Leidmata kahel ringil üles rajapealt metsateele keeramise kohta, saime raja mitte õige läbimise eest kokku - 600 punkti, mis esimese päeva lõpuks asetas meid 25 osavõtja hulgast 17 kohale.
Teine päev sujus ilma suuremate probleemideta, kui mitte arvestada ühelt katselt teisele kiirustades Läti politseiauto radarisse sissesõitmist asulas kiirusega 97 km/h. Asja lahendamine võttis niipalju aega, et jõudsime stardialasse 7 min. hiljem. Hiljem teised osavõtjad rääkisid, et kuidas ka nemad kiirustega 150 ja 170 sina sisse sõitsid aga jõudsid maha pidurdada ja politseil oli tegemist ja pääsesid.....
Aga see käib rally juurde. Lihtsalt kahe katse vaheline aeg oli niii lühike, et muidu kuidagi ei oleks jõudnud....
Õhtul tulemusi vaadates avastasime, et oma 600 miinusega ei olegi olukord kõige hullem. Kokkuvõttes 7 koht. kuna see 25 ne punt jagati veel kaheks klassks, siis meid pandi korraldajate tähelepanematuse tõttu valesse klassi siis vales klassis olime 5. kohal ja õiges klassis isegi oleksime poodiumil. Aga see ei loe, lihtsalt 600 miinust on liiast, mis liiast. Ametlikku protesti ei andnud aga näitasime omi dokumente ja andsime mõista.
Ralli võitsid 2 kordsed Soome meistrid 139 miinusega. 2 koht oli kuskil 245 .. .siis edasi umbes 545 miinust ja meil oli lõpuks ca 848 miinust.
Kripeldama ei jää midagi, lihtsalt autole on vaja korralikku meetrilugejat, millega maad mõõta. Saab 96 spidol on küll ka 100 meetri lugeja aga sellest on vähe kui distantsid ongi 70...250 meetriste vahedega. kuuldavasti pidi mul meetrilugeja kuskil pealinnas juba ka ehitusjärgus olema, seega..... Hoidke alt lätlased!!

Edit:
Hommikul sain kirja, et peaksin oma 3 . koha auhinna ikka kätte saama ;) :thumb:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#317

E Okt 20, 2014 18:34

Päevakaja:

Juba Lätti minnes oli autol suur klapiklõbin sees, mis nagu natukene liiga imelik, sest peale seda kui pealinnavurled kaaned tegid on ülemine ots väga viisakalt end üleval pidanud. Hea auto tõi meid ka Lätist tagasi ja pühapäeval vatasin, et noorur on klapi ca 2 mm lühemaks jõudnud tampida. Muidugi õli viga polnud, sest õli ülesse klaveri peale ei jõudnud. Mis muud kui mootor maha ja nukkvõll välja. võlli saaled nii kulunud, et võlli soon kinni täiest ja õli edasi ei pääsenud. Uued saaled sisse ja kokku tagasi see kupatus!

Kui mootor juba maas, siis ka kast maha ja lahti. Mingi aeg hakkas kast kõvasti raksuma, kui sai paremale järsult pööratud ja kohapealt minema hakatud. Ei aitanud sisemiste- ja välimiste otste vahetus ja ka pooltelje vahetus.
veaks osutus diferentsiaali sees olevate traadist vedruseibide purunemine, mis sisemisi pooletelje otsi paigas peaks hoidma. Aga neid traadist seibe Pärnus saada ei ole ja need said tehtud 9-5 kolvisõrme fiksaatoritest.

Kui juba kast maas, siis sai tehtud esimene lõige subaru mootori peale panemise jaoks. Plaan oleks nädala lõpuks panna see subaru mootor sinna paika, nii et ta sinna jääks! Vähe lisanikerdamist toob juurde stabika varda allapoole laskmine. Aga muidu avastasin, et bensiinitoru, mis mul oli stabika varda ja kere vahel oli nii kokku tambitud selle varda poolt, et ma ei kujuta ette kuidas sealt bensiin yldse läbi veel minna sai? Aga sai ja teepeale ei jätnud!
hea auto!

Pilt reede õhtust Bikernieki ringrajalt

Pilt
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#318

R Nov 21, 2014 23:05

Tundub, et sai hea... :thumb:
Tänaõhtune paigalstardist kiirendus linnas valgusfoori taga lõppes minu võiduga. saab versus 525 Bmw.

Kui sõidad mis tahes vana autoga siis alati tahetakse sinuga võidu teha ;) See on reegel!
Sust tahetaks mööda minna mis iganes panniga ja mis iganes kohas ja kiirusel....

Ilusad hetked on need kui me Lätis sõpraega kuskile kodupoole hakkama koos liikuma. Tavaliselt läheb asi nii, et algul 100 ga ja kõigist mööda; siis 110 ga ja ikka kõigist mööda, siis 120 ga... niimoodi kolm saab 96 kimavad järjest.....

Muidugi ilus ka see, kui hommikuti koos Normundsiga Riiast kuskile poole hakkame kimama. Varajane hommik, vahet pole kas suvi või talv, päike tõuseb ja peegeldub suurte majade akendelt ja me paneme teineteise taga 80 ...90 ga Riia linnas....
Tühi linn ja mõnus vaade ja mõnusad autod.
I love it!:love:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#319

L Nov 22, 2014 3:21


Muidugi ilus ka see, kui hommikuti koos Normundsiga Riiast kuskile poole hakkame kimama. Varajane hommik, vahet pole kas suvi või talv, päike tõuseb ja peegeldub suurte majade akendelt ja me paneme teineteise taga 80 ...90 ga Riia linnas....
Tühi linn ja mõnus vaade ja mõnusad autod.
I love it!:love:

Kõlab väga romantiliselt. Pead selle pardakaamera ära ostma, mida siin müüakse. ;)
13piisab
Postitusi: 446
Liitunud: E Aug 13, 2012 20:33
Asukoht: Laagri / Saku / TLN
Auto: 1,5tk 9-5, 1+0,5+0,5tk Vectra2000, 0,8tk VW Typ1, 1tk KadettE GSI, 1tk M2140
Kontakt:

#320

L Nov 22, 2014 10:54


Kui sõidad mis tahes vana autoga siis alati tahetakse sinuga võidu teha ;) See on reegel!

ju Sul on siis piisavalt väljakutsuv riist ;)
mu põrnikas ja mosu kaasliiklejate testosteroonitaset ei tõsta, kuigi olen mõlemat pruukima hakates seda oodanud. Ju siis on nii süütu väljanägemisega masinad, et neile "ärapanemine" tunduks tobe (mida see ju ongi) :)
GSI ja Vectraga nii rahulik pole, aga ei midagi hullu. Eks need kui "uusvanad erimudelid" on ka väljakutsuvamad ning mitte ka päris jõuetud - GSI kiirendusvõime on 9-5 aeroga üpris sarnane.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#321

R Dets 19, 2014 13:51

Lõpuks olen seal maal, et ka flantsid olemas, et saaks kasutada teisi velgi ja kitsamaid rehve!

selliseid flantse rootslased müüvada aga ma mitte ei saa aru, miks nad ei ole neid kergemaks joonestanud?? Tegin rauast ja sain kaaluks 2 kg./ tk. Kui veel puurida....
Nüüd saan talvel sõita 155 R 14 rehvidega!! JEEEEE!!!!

Pilt
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#322

T Jaan 06, 2015 9:37

No tundub, et sel nädalavahetusel hakkab selle aasta lume- ja jääraja hooaeg lõpuks pihta!

Sai end registreeritud laupäevaks Põltsamaale ja pühapäevaks Võrumaale. Praguseks, teisipäeva hommikuks, juba registreerunuid oli palju. ju kõik ammu ootavad ja tahavad sõita!

Eks ennastki huvitab, mis masin teeb ja kuidas üldse käitub. pärast mootori vahetamist on käigud nagu ühe võrra edasi liikunud. 2 ga kohalt ja kolmandaga kurvis..... ma ei tea, vaatab.. ja rehvide /rataste valik on kah selleks aastaks ilmatu suur. kõrged ja madalad ja hoopis kitsad. 155...


Samas sooviksin pakkuda Teile välja võimalust kasutada oma firma reklaami minu autol. Vastu sooviksin sponsorluse korras toetust, et tõsise pühendumisega tegutsedes saaks vana SAAB 96 ga sõita mõningatel rallidel.
Kellegile ei jääks märkamatuks vana SAAB 96 eristuv välimus mis garanteerib publiku tähelepanu + sinna juurde meediakajastus nii paberkandjatel kui ka facebookis ja mujal netiavarustes.

Kes soovib?? u2u või tel 5131173

Pilt
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#323

E Jaan 12, 2015 9:16

2 päeva ja 2 võistlust. mõlemal võistlusel 22 osavõtja seast 20 koht. Tõehetk.

Järeldused on vist sellised, et masin on liiga võimas, ja kui sõita samamoodi käikudega kui varem, siis rattad vaid ringi käivad ja jõudu maha ei saa. Aga maanteel on suurepärane auto! sillad paigas ja rooli ühe käega läbi lume ja ja lobjaka. nädalavahetusel sai tehtud üks tiir: Pärnu- Põltsamaa- Võru- Rõuge-Tõrva - Pärnu.

Kõik toimis v.a. termostaat, mille vahetasin sügisel. Ta lihtsalt ei avanud end. Aga õnneks mootor jahutab end ise hästi ja lisaks töötas kogu aeg radika vent ja kriitilistel hetkedel salongi vent samuti täistuuridel.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#324

P Veebr 08, 2015 22:13

Esimene pääsuke sel talvel: Noarootsis 2. koht!

Tõde on ikka see, et kes naeluviilida ei viitsi , see kohta ei saa! :love:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#325

E Veebr 23, 2015 8:13

Peaaegu kordaläinud nädalavahetus!

Laupäeval Piirojal 10 koht, 15 osavõtja arvestuses. kaotus võitjale vaid ca 5 sekundit. kuna rada oli ka kruusane, siis omi parimaid rehve ei kasutanud. Vahed äärmiselt väikesed ja piiroja rada kah juba nagu natukene hakkan tundma õppima.

Põhapäev Kobela jää 2015 Võrumaal. Põllupeale , küngaste vahele tehtud ülikorralik jäärada koos meetriste lumevallidega. Lühike, ca 1 km, ja kurviline. Rada oli nii hea, et päeva lõpuks kui soojaks läks ja ka piikidega rajale tuldi, siis kuskilt jääd läbi ei sõidetud! Supper korraldus ja supper rada. ja seal polnud kahju parimaid rehve kasutada. Ja asi oli seda väärt.
Tulemused tabelis. Kui googeldada 1 ja 3 koha nime, siis seal vahel olla oma 1980 aasta Saabiga, ei ole just kõige hullem. Tegelikult mõtlen hoopis seda, et miks keegi kuskil ei paku poistele sõidukoolitust?? Järeldan, et kõik sõidavad just niiöelda iseõppinud külameeste tasemel. Arvestades oma mitte mingit sõiduoskust oleks hea rajaläbimise korral sõitnud iga vooru nii 5...7 sek kiiremini.... Aga see selleks.

Ja nüüd üksikasjalik auhinna loetelu:

Karikas 30 cm
Diplom
Abbazia Asti shampus
Õhukene voodimadrats ühele
2 reklaamiga nokatsit
2 käterätikut
2 pastakat
2 lõhnakuuske autosse
2 parkimiskella
2 helkurit
Eesti pagarilt 2mustikakorvikest
Rallikrossi 2015 aasta kalender
1 l saunaõli
1 l terassiõli
12 liitrit klaasipesuvedelikku
4 liitrit punast jah. vedelikku
4 liitrit Visko 7000 mootoriõli
valge reklaamiga t-särk

Lisaks veel oli osavõtutasu sees võistlejale supp, pirukas ja tee...

Kas keegi tahaks toetada ja vastutasuks oma reklaami minu saabile, mis kindlasti silma jääb!!
See on lausa uskumatu kuipalju sõpru ma juurde sain peale Kobela teist vooru ja kuidas siis rattaid hakati vahetama ja rõhkusid vähendama jne... ja juttu ajama.... :)

Ja sel nädalal, laupäeval Viljandi järvel.....
Pilt
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Vasta