Saab 96. ehk Küülik tänavale projekt.

Vasta
Lepa
Postitusi: 409
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:01
Asukoht:
Auto:

#126

R Mär 06, 2009 18:04

Kaevasin, mis ma kaevasin, aga hetkel ei õnnestunud leida... Mart96 käest tasub uurida, tal sealpool lahte käsi päris hästi sees ja tema need mulle Soomest ära ka tõi :)

Muidu nimekirja järgi on Soome klubis 19euri eest selline saadaval:

http://saabclub.fi/img/shop/saab-logo.jpg
http://saabclub.fi/shop_part.php
mart96
Postitusi: 448
Liitunud: R Aug 06, 2004 14:04
Asukoht:
Auto:

#127

L Mär 07, 2009 11:54

..seda ma mõtlesin, et miks nii luksuma ajab-näe jälle räägivad mind siin taga;)

sai eile ka jälle Eestisse tuldud, aga eelmisel pühapäeval sai käidud Turu linnas ja Uusikaupunkis(ei mitte tehases, seal elab üks vanapapi, kellel terve hall Saabe ja osi täis). Minu totaalne lemmik on üks 900 Aero, mis seal seisab-täislaks, isegi istmed käivad elektriga ja tumesinine, superaero veljed all. Kunagi otse tehasest ostetud-vana töötas seal. Raisk, kuidas tahaks seda, aga pidi poja oma olema ja ei müüda. Ma ütlesin, et seda mul just vaja oleks ja vana siis naljatas, et kui see ükspäev kadunud on, siis ta teab, kuhu see läks;)

Aga nagu ütles meie kadunud president Meri: ''Mitte sellest ei tahtnud ma täna rääkida...''

Et siis oli seal Turus Soome Saabiklubi üritus, ja ühed sellised märgid vahetasid seal ka omanikku. minul neid küll vaja polnud, aga mine sa tea tulevikku-kui vaatan neid 96-tesid... jälle noorusaeg tuleb meelde ja mu esimene Saab tuleb meelde:eureka:

Aga kui tarvis on võin uurida ja tuua.....

veel OT-jube äge metsavaheline tee läheb Turust Uusikaupunkisse ja tagasi-vähemalt mu navi mind sinna suunas. Ainult kinnisõidetud lumi ja kohati jää ja need kurvid, need kurvid. Kuna pea iga päev pean koolilapsi täis suure bussiga mööda selliseid teid rallima, siis loomulikult oli täitsa puhkus turboklassikuga seal sõita, aga ärge omale Aurora talverehve küll ostke....

Siin üks pildike ka Turu Messihallist

Lisatud failid
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#128

L Mär 07, 2009 20:58

Algselt postitas: mart96


Aga kui tarvis on võin uurida ja tuua.....



Et siis märke ikka on,nüüd huvitaks veel hind ka?
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#129

L Mär 07, 2009 21:04

Pagasnik vajab veel vaiba õmblemist,aga sellega tegeleb hiljem, esialgu jääb nii.

Lisatud failid
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#130

L Mär 07, 2009 21:24

Sisuga on asi nutusem. Sees olnud punased/pruunid istmed olid kulunud, polstrid pruunid ja enam-vähem olukorras. Otsustasin sellest kooslusest loobuda ja panna heledam sisu, mõeldud tehtud. Siit läks asi aga raskemaks.
Esialgu korras hall sisu osutus ikkagi kõlbmatuks. Lõpuks pidin kolmest sisust loobuma,et üks sobilik kokku saada. Lisaks tuleb teha polstritele uued papid.

Siin pilt hunnikust,mis jäi üle ühe istme remondist - tuleb tõdeda,et küülik on juba uunikum!

Lisatud failid
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#131

L Mär 07, 2009 23:35

Tagumine iste paigas,vaip on vanema versiooni oma avastasin alles paigaldades,aga peaks leiduma ka õiget.

Lisatud failid
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#132

P Mär 08, 2009 1:14

Ilus ilus. Mis asi too seal istme all on kah? Kas mingit sorti panipaik?
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#133

P Mär 08, 2009 10:11

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Ilus ilus. Mis asi too seal istme all on kah? Kas mingit sorti panipaik?


Sinna saab midagi panna küll,kuid avamise mõte on hoopis pagassiruumi suurendamine, nagu tänapäevalgi.
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#134

T Mär 10, 2009 21:59

Jõudumööda nokitsen ikka edasi,palju kulub aega pisidetailidele millest kirjutada pole midagi. Üks suurem peavalu oli kojameeste süsteem. Kõrvalistuja poolne oli kinni roostetanud ja töötas nii,et kogu pesa liikus kere aukudes. Doonoritelt paremat otsides selgus aga,et kõigil oli olnud just sama viga. Aga nüüd peaks asi hea olema.

Parema näo said aknalaud ja esikannel. Kuna eesmärk pole täielik orginaalsus,sai mõlemad asjad tehtud lakialuselt - nii peaks tulemus kauem kestma.

Lisatud failid
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#135

K Mär 11, 2009 22:38

Nii, enam lahtisemaks ei lähe kõik klambrid,lülitid,kinnitid torud ja muud jubinad tervetena olemas, üleliigsed hiljem lisatud juhtmed/pudinad kadunud. Esiklaas läheb ka parim,mis laos on.
Aega läheb veel väikese tuuninguga ja siis läheb kokku panekuks.:headbang:

Lisatud failid
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#136

N Mär 12, 2009 9:32

üsna ilus aknaauk, minu praegusel tigusammuliselt reinkarneeruval punasel jänesel oli asi 10 korda hullem ( samas kui üle kuudi keeratud sinisel nt oli aknaauk ilma ühegi roostetäpita!) , ilmselt sõltub sellest kas klaas on peale tehast maha võetud ja kui siis kui korralikult tagasi pandud

küsikski siia viimase pildi juurde, et kas sul kõva autotaastajana on ette tulnud mõte ehitada kuidagi akende aukudesse madalamatesse nurkadesse mingid mittenäha jäävad drenaažid tihendi ja kere vahelise vee ohutuks ära suunamiseks, kusjuures et need drenaažid tagaksid kuidagi iseenda mitte ummistumise? Ma olen hakanud mõtlema mingi pasunasse löödud otsaga vasktoru jootmise peale, aga ei tea kas sellest asja kah saaks :?
Nakataja
Postitusi: 397
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#137

N Mär 12, 2009 9:41

Pildilt paistab, et armatuuri all on müra summutamiseks mingi papiga kaetud matt. Kas see on juba originaalis nii olnud?
Ma ei ole nagu varem kohanudki sellist asja. Plaan on olnud omal ka armatuuri alune vildiga ära katta, kuid tundub et on olemas isegi originaal variant selleks olemas.
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#138

N Mär 12, 2009 11:03

Kõik matid,mis pildilt paistavad on orginaalid,ka see pehme pedaalide alune matt. Need said komplekteeritud mitmete masinate pealt kokku.

Selle akna auguga on endal ka praegu küsimärk. Mingit drenaazi ma kindlasti ei poolda, mõtted liiguvad sinna suunda,et klaasi tihend peaks tihendatud olema ainult selle serva pealt,milles ta istub.Kauss kuhu vesi koguneb peaks jääma ainult kummiga kaetud, siis pääseb vesi sealt ka välja sisse minekuks leiab ta tee nii kui nii. Kui auk korralikult värviga kaetud,ei tee see vesi ju midagi halba. Vot selline mõte täna.:eureka:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#139

N Mär 12, 2009 11:24

Algselt postitas: Nakataja
Pildilt paistab, et armatuuri all on müra summutamiseks mingi papiga kaetud matt. Kas see on juba originaalis nii olnud?
Ma ei ole nagu varem kohanudki sellist asja. Plaan on olnud omal ka armatuuri alune vildiga ära katta, kuid tundub et on olemas isegi originaal variant selleks olemas.
Kui neid ei ole, siis ei ole ka ilmselt mõtet sul originaale sinna otsida. Ma olen üsna kindel, et tänapäevased mürasummutusmaterjalid on paremad kui need originaalid.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#140

N Mär 12, 2009 12:30

Algselt postitas: Cyber
Ma olen üsna kindel, et tänapäevased mürasummutusmaterjalid on paremad kui need originaalid.


Seda kindlasti, minul oleks ka lihtsam olnud uus lõigata kui tunde vanade otsimisele ja puhastamisele kulutada. Aga see orginaal on ikka orginaal.:cool: (muide see haigus ei ole ravitav,nii et ümber veenda mind ei tasu)
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#141

N Mär 12, 2009 12:37

Algselt postitas: janek555
Algselt postitas: Cyber
Ma olen üsna kindel, et tänapäevased mürasummutusmaterjalid on paremad kui need originaalid.


Seda kindlasti, minul oleks ka lihtsam olnud uus lõigata kui tunde vanade otsimisele ja puhastamisele kulutada. Aga see orginaal on ikka orginaal.:cool: (muide see haigus ei ole ravitav,nii et ümber veenda mind ei tasu)

See Cyberi jutt oli rohkem nakatajale suunatud info. Nakataja roheline nagunii originaalist kaugel. Pealegi, küülik ongi siuke auto, mille juurde käib kerge mootori- ja teemüra.
Aga sinu auto ... ohh... :thumb:
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#142

N Mär 12, 2009 13:26

Esiakna augu saab pidama ( tihend vs klaas vs kere) ,

Aga tagumise akna auk on nii lollaka kujuga, mängivas keretsoonis, ja klaas nii lauge veel lisaks, et seal on tõsiseid probleeme ( miks on saab 96-tel vastava ilmaga tagaklaasid udused? Sellepärast, et tihendi ja kere vahele NAGUNII jõudev vesi ei saa kusagile ära drainida ja saavutab taseme, kus ta ronib lõpuks sissepoole keret) . Ma olen päris paljusid asju katsetanud tagaaknaga, seal ei tööta hästi ei plastne ega elastne tihendus, lõpuks mängib ikka vahe sisse. praegune plaan on ikkagi panna just tagaklaas ilma mingi möginaga mäkerdamata tihendiga lihtsalt auku ja augu nurkadesse eelnevalt mingid väga korralikud drenaažid ehitada


need kõnealused matid on jah kõik originaalid, paraku on nad ka pudenejad ja purunejad kui neid kiiruga küljest kiskuda, ja kartong millele see villa laadne asi on liimitud , läheb vett saades kujust ära/mudeneb laiali)
Nakataja
Postitusi: 397
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#143

N Mär 12, 2009 13:35

Tuli lihtsalt siuke mõte, et äkki on olemas mingi soojendus traat mida annab sinna klaasi prakku pigaldada. Lülitad vahetevahel pärast vihmasadu sisse ja vesi aurub kiiremini ära. Nagu tagaklaasi soojendus. Või on loll mõte. :D
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#144

N Mär 12, 2009 15:18

Algselt postitas: part
Esiakna augu saab pidama ( tihend vs klaas vs kere) ,

Aga tagumise akna auk on nii lollaka kujuga, mängivas keretsoonis, ja klaas nii lauge veel lisaks, et seal on tõsiseid probleeme ( miks on saab 96-tel vastava ilmaga tagaklaasid udused? Sellepärast, et tihendi ja kere vahele NAGUNII jõudev vesi ei saa kusagile ära drainida ja saavutab taseme, kus ta ronib lõpuks sissepoole keret) . Ma olen päris paljusid asju katsetanud tagaaknaga, seal ei tööta hästi ei plastne ega elastne tihendus, lõpuks mängib ikka vahe sisse. praegune plaan on ikkagi panna just tagaklaas ilma mingi möginaga mäkerdamata tihendiga lihtsalt auku ja augu nurkadesse eelnevalt mingid väga korralikud drenaažid ehitada


need kõnealused matid on jah kõik originaalid, paraku on nad ka pudenejad ja purunejad kui neid kiiruga küljest kiskuda, ja kartong millele see villa laadne asi on liimitud , läheb vett saades kujust ära/mudeneb laiali)


Vot mina sellist asja ei mäleta,et klaas oleks udune olnud,pealegi on sees ülerõhk ja aknataga hõrendus. Samuti ei tahaks uskuda,et uutel 96 vesi sisse sadas. Aga vaatan ja uurin seda asja ise ka.
metsapoiss
Postitusi: 169
Liitunud: P Nov 19, 2006 11:17
Asukoht:
Auto:

#145

N Mär 12, 2009 15:58

Minu 96 tagaaken ei lase küll vett läbi ja udune ka ei ole, esiakna tihend aga küll tilgub teinekord:D
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#146

N Mär 12, 2009 16:00

minul oli selle tagaklaasi tihendi asjaga alati üks paras jama. Ja mitmetel teistelgi 96-tel on see jama olnud ma tean. Tehases pandud klaas muidugi on tehases pandud klaas. Mart96 kah väitis et tema sai mingi vinge ahvihigiga väga ilusasti klaasid pidama.

ma ei tea, vbl on mõnedel pannidel aknaauk veidi kujust ära vajunud või nõksuke keevitamistega kuju muutnud.
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#147

N Mär 12, 2009 16:27

Algselt postitas: part


ma ei tea, vbl on mõnedel pannidel aknaauk veidi kujust ära vajunud või nõksuke keevitamistega kuju muutnud.


Ma panustaks pigem tihenditele.
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#148

R Mär 13, 2009 8:06

see kah võimalik jah - ilus ja terve aga vana tihend võib väljavenind olla
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#149

R Mär 13, 2009 17:56

Ventilatsioon töötab ilusti ühtlaselt,kõik voolikud suunajad said terved pandud. Luugid täpselt sulguma ja seest sodi ja tolm välja. Katsetasin armatuuri tuunimist ja isegi saab , kuigi esimesega väga rahule ei jäänud. Aga huvitavam ikka.:thumb:

Tegemist siis tumeda pähklijuurega,mida kasutavad näiteks Jaguar ja RR.

Lisatud failid
strife
Postitusi: 264
Liitunud: R Veebr 17, 2006 11:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Škoda Superb; Saab 96; Bmw 325 Cupcar;

#150

R Mär 13, 2009 18:49

väga viis :headbang: edu
Fly High!
Vasta