Saab 900i->T16 1986, Henrik/Anthrax [LAMMUTATUD]

Vasta
saabu
Postitusi: 803
Liitunud: R Juul 21, 2006 9:43
Asukoht: Tallinn-Aruküla
Auto:
Kontakt:

#176

Küsiks igaks petteks üle, kas ilma APC-ta on LPT või APC on see mis hoiab just rõhku madalamal?
Ilma apc`ta on LPT.
Mõeldud on kui APC-ga autol APC lahti ühendada.Mul küll hakkas hullult liikuma,kui APC küljest ära võtsin.Muidugi oli pedaalide kohal olevad andurid ka puudu.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#177

Ühendasid valesti, Saabu? Üldiselt peaks asi base boosti peale jääma, kui APC vahelt võtta. Muidugi, kui see APC hirm vigane oli ja üldse mingit rõhku ei hoidnud, võis tema eemaldamine luua tunde hirmsast liikumisest küll..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#178

APC kohta on netis palju juttu, guugel aitab nagu alati:

http://web.inter.nl.net/users/turbo-team-europe/apc.htm
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
Anthrax
Postitusi: 264
Liitunud: P Apr 26, 2009 14:26
Asukoht:
Auto:

#179

Noni.
Täna auto käivitus. Miskipärast ei tahtnud ta originaalajuga bensupumba releed lülitada. Megasquirtiga sai tööle, kuid see on täiesti seadistamata. Kaugemale, kui käivitus ei jõudnud, kuna programmeerimiseks kasutatav raal viskas sussid püsti. :freak:
Vile kostus juba kenasti meetrisest kolmetollisest torust. :gun:
Anthrax
Postitusi: 264
Liitunud: P Apr 26, 2009 14:26
Asukoht:
Auto:

#180

Kas keegi ehk oskab viidata kuskile, kus jagatakse tiomivaid Megasquirti mappe T16 mootorile?
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#181

Neid MS-iga autosid eriti vist pole. Variant, et nad sõidavad originaalpritsega või on T5 peale pandud..:( Netist muidugi leiab mingeid teemasid, aga ilmselt on vaja lihtsalt sealsete tegelastega ühendust võtta, et midagi saada.

EDIT: siin miski installithread, teisel lehel on mingid msq failid ka vist...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
pva
Postitusi: 229
Liitunud: N Nov 03, 2005 14:21
Asukoht:
Auto:

#182

Aga DI kuidas? Või muu sarnane? MS oksab?
IMHO T5-l pole viga ja mapid on ja romulad on täis.

EDIT: MS vist oskab DIt juhtida. Hmm
Anthrax
Postitusi: 264
Liitunud: P Apr 26, 2009 14:26
Asukoht:
Auto:

#183

Viimasele: vähemalt minu auto on DIta

Kust täpsemaölt peaksin otsima õrirõhuanduri juhtmeotsa?
No mitte ei leia seda üles. Kas ta tuleb samast kimbust, kust genekas ja starter?
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#184

MS kohta küsi romza käest infot, tal pidi vist vend olema MSi alal kõva käsi.
Ega sul muud varianti pole, kui see MS oma auto jaoks ära seadistada, 100% toimiva mäpi leidmine on suht võimatu ma arvan. Võibolla leiad mingi variandi, millest alustada vähemalt.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
Anthrax
Postitusi: 264
Liitunud: P Apr 26, 2009 14:26
Asukoht:
Auto:

#185

MS-i seadistatakse täna edasi. Aluseks võtame selle:
http://sites.google.com/site/ys3al35l/saab
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#186

No igal juhul on see tulemus parem, kui see õnnetu originaalpritse. Jääb siiski omale kontroll asja üle.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#187

Aga ikkagi - miks mitte T5 (punane DI)?

Nagu sellel:
http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=4299
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#188

Aga mida see MS sul juhib üldse? Kas ainult pritset ja süüdet või ka turborõhku ??

Minu arvates tasub tegeleda süsteemiga, mis juhib komplektselt kõiki kolme asja, nagu siis Trionic. MS puhul peaks ka see võimalik olema ju...?

Ja kui oled auto juba MS peale ehitanud, siis see üle õla visata ja T5 panna - ma küll ei viitsiks... pigem ikka püüaks selle MS ilusti käima saada.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
Anthrax
Postitusi: 264
Liitunud: P Apr 26, 2009 14:26
Asukoht:
Auto:

#189

Täna juhib ainult pritset. Süüde käib läbi originaal süütemooduli.
Küll aga tulevad sinna süüte ja rõhu juhtimine. Miks mitte ka launch control jms vigurid. :gun:

Milleks üldse T5?
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#190

Milleks üldse T5?
SAAB Native..:)

Tegelt, vahet pole. Kui sul oli MS võtta ja seda saab jupphaaval peale aretada, siis miks mitte. MS vist võimaldab üsna palju erinevaid optioneid omavahel segada, erinevate andurite jms-ga mängida. T5 eeldab ühte ja kindlat riistvara. Mõnes mõttes kergem, mõnes mõttes raskem...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Anthrax
Postitusi: 264
Liitunud: P Apr 26, 2009 14:26
Asukoht:
Auto:

#191

MS on täisprogrammeeritav. Kui auto peaks kunagi ära surema, on mul sellega hiljemgi midagi peale hakata.

Endiselt huvitab mind õlirõhunäidiku juhtme asukoht.
Tegemist on 8klapilise juhtmestikuga, kuid kõigil peaks see koht sama olema.
Kui keegi korraks piiluks oma auto kapotialla ja vaataks starteri ja geneka vahel asuva õlifiltri jala külge, siis sinna tuleb juhe. Kust suunast se juhe sinna tuleb?
KT100
Saabiklubi liige
Postitusi: 1075
Liitunud: E Mär 06, 2006 18:29
Asukoht:
Auto: T16 Aero

#192

Mingi üksik sinine juhe peaks seal olema, pärast käin vaatan.

Aga T5 saaks ju ka misiganes masinale panna. Aga see teine jutt juba..

Mul tuleb see eestpoolt juhipoolsest alt nurgast. Ja samas pundis on geneka juhe ka.

Lisatud failid
Anthrax
Postitusi: 264
Liitunud: P Apr 26, 2009 14:26
Asukoht:
Auto:

#193

Tänan, ma olin leidnud sellele juhtmele mingi klemmi generaatori küljes. :freak:
Enivei. Eile oli see kaua oodatud päev, kus ma targurdasin autoga garaazhist välja.
Esimese hooga puhus rõhku (?) 0,2bar. Siis meenus TB-s üks suurematsorti auk. :P
Täna leiab sinna ka punni, keerab kapoti peale ja läheb linnavahele inimesi hirmutama.
Probleemidest siis vähe toorevõitu käiguvahetus ja sidur tahab vist veits õhutamist.

Siis teen ka paar klõpsu ja paar vidjot sellest ülirajust väljalaskest. :love:
Veel puudub minu autost roolivõimuõli. Mida sinna panna?
Anthrax
Postitusi: 264
Liitunud: P Apr 26, 2009 14:26
Asukoht:
Auto:

#194

KT100
Saabiklubi liige
Postitusi: 1075
Liitunud: E Mär 06, 2006 18:29
Asukoht:
Auto: T16 Aero

#195

Kui sul nüüd 16V pump peal, siis peaks rohelist panema. Olen mingit 100.-/l vedelikku pannud ja toimib eduliselt. Hädapuhkudel on lubatud punast ATF-i ka panna, kui kuskil tee ääres vms.
Anthrax
Postitusi: 264
Liitunud: P Apr 26, 2009 14:26
Asukoht:
Auto:

#196

UHH... Küsisin saabiantist ja nad ütlesid, et Punane ATF Textron2. Mis ma teen? Valan välja ja ostan uue?
Erinevad foorumid räägivad erinevat juttu mingist Texaco õlist, siis GM õlist jne.

Teine küss- kiirendamisel on vibra sees. See ei ole kõvera-velje või balanseerimata-ratta-vibra vaid selline, mis tuleb tugevamalt keresse ja nagu hääletu ragin vms. Sama oli ka eelmise mootoriga, ehk asi on ilmselt poolteljes. Kuidas seda viga n.ö defekteerida? Vulkanus pani pool aastat tagasi minuteada parempoolse uue-vana, kuna too oli täitsa läbi. See muidugi ei välista selle probleemi. Pööramisel igastahes ei raksu. Või on ehk asi väsinud kastipadjas, mis tundub ka sõites väga pehme olema?
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#197

Dual exhaust..:) Nii küljelt, kui tagant..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Anthrax
Postitusi: 264
Liitunud: P Apr 26, 2009 14:26
Asukoht:
Auto:

#198

3" tuleb eelviimase pütini, sealt läheb kolmik, kust läbi siibri 3" küljepealt välja ja teine haru 3" läheb originaalmõõdule ja läbi 8V summutite. Siibri avades tuleb jah mõlemast kohast. Siibri sulgedes ainult tagant.
Keeviatmisega tõmbas veits vist ovaalseks ja veits lekib aga sõita on väga mõistlik.
Anthrax
Postitusi: 264
Liitunud: P Apr 26, 2009 14:26
Asukoht:
Auto:

#199

Kas keegi teab peast, kogemusest või targast raamatust öelda mis mõõdus vaskseibe kasutatakse erinevate kohtade tihendamiseks? Täpsemalt siis näiteks turbo õli pealevoolutoru ja ploki ühenduskohas ning õlirõhu ja vee temperatuuri anduritel.
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#200

UHH... Küsisin saabiantist ja nad ütlesid, et Punane ATF Textron2. Mis ma teen? Valan välja ja ostan uue?
Erinevad foorumid räägivad erinevat juttu mingist Texaco õlist, siis GM õlist jne.

Texaco õli ongi GM õli. AFT on alternatiiv. Kasutada võid mõlemat. Vana tuleks ikka enne välja valada jah...;)
Vasta