SAAB 900S, 1991, Kristjan19

Vasta
Kristjan19
Postitusi: 99
Liitunud: R Nov 19, 2010 15:27
Asukoht:
Auto:

#1

E Mai 21, 2012 23:00

Tervitus Saabisõbrad!

Tutvustaks siis inimestele ka oma Saabi, kuna eelmine auto Eesti pinnal tänavaliiklusesse paraku ei jõudnudki siis tuli midagi muud sõitmiseks vaadata. Tegemist siis minu tädi vana autoga, kuna ta ise sellega üldse väga vähe liikles, siis aeg-ajalt ma sellega ikka sõitsin. Lõpuks oli nii, et millegipärast ei tahtnud auto enam koostööd teha ja suri mingitel teadmata põhjustel lihtsalt välja. Seisis terve talv läbi õnnetult maja ees ja ootas, et keegi talle elu sisse puhuks. Tädi ise enam ei viitsinud nende vigadega tegeleda ja andis auto meile ära.
Kuna Check engine põles, siis üritasime isaga neid veakoode lugeda, tegime isegi spets lüliti ja värki kuid ei mingit tulemust.:mad:

Kevadel oli mingite kaevetööde tõttu vaja autot liigutada ja töömehed, kes seda tegid ei hammustanud läbi, et käigukangi ei rebita toore jõuga Park asendist Neutrali peale. :angry: Selle tulemusena ei lülitunud käigud enam normaalselt ja võti ei keeranud süütelukus korralikult. Sai siis isaga uus kang pandud ja kõik toimis nagu vanasti, isegi paremini. Mis kõige imelikum või üllatavam, check engine kustus ka ära ja enam pole kordagi välja surnud "ptüi ptüi ptüi".

Praegu pilte väga pole, eks kui tagasi Tallinnas olen siis teen rohkem.
Suvel kui tööd saan, siis plaanis lasta ukse alt ääred ära keevitada ja mõned väiksemad kriimud ustel korda teha, samuti peaks mootori üle käima, kuid hetkel sõidab.
Kütusekulu on ainult natuke valus üliõpilase rahakotile, aga see eest on ka minek vastav :)
Ühe sellise poolpiduse pildi leidsin siiski
Pilt
farmacoma
Postitusi: 710
Liitunud: T Juul 13, 2004 22:53
Asukoht: Tallinn
Auto: 900 x2; 9000; 9-5

#2

E Mai 21, 2012 23:02

Tuttav auto :) Tore et sellega hanges pole möllatud nagu minu omaga. Väliselt igati kena.
Kristjan19
Postitusi: 99
Liitunud: R Nov 19, 2010 15:27
Asukoht:
Auto:

#3

K Jaan 16, 2013 21:01

Terekest

Pole ammu miskit kirjutanud siia samas midagi väga erilist juhtunud ja muutunud pole vahepeal, klassik sõidab ikka veel ja teele pole mind jätnud :).

Siiski probleeme on olnud ja mõned on ka veel praegu aktuaalsed. Nimelt paremal ees kolises midagi jubedalt, sai siis ära vahetatud välimine rooliots ja sarniir, aga ikka midagi koliseb. Sisemine ots vist ka läbi.

Nüüd hiljuti hakkas ka sumps kuskilt tagant vastu käima ning tõstukile tõstes oli näha, et see toru osa, mis on enne tagasilda on alt kerge matsu saanud (ilmselt kuskilt kõvast lumevaalust ülesõidul) ning seetõttu on kogu see tagumine osa nihkes ülespoole ja eks ta sellepärast vasta käibki.

Siis veel vahetevahel kukuvad pöörded ka jube madalale nii umbes 300-400 peale, ei ole hetkel jõudnud uurida probleemi põhjust, kuid eks mootor tahaks üldse kõvasti tegemist.

Muidu, aga on auto tubli ja viinud mind sinna kuhu vaja. Lisaks veel tore märkida, et klassiku pagass on ikka mõnusalt suur, istmed alla ja sai isegi sügisel seal magatud sees :). Võrdluseks mu sõbra toyota auris, kuhu mahtusid jaanipäeval vaid paar šaslõkiämbrit, kast õlut ja läpakas.

Igaljuhul tore on sõita SAABiga
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#4

K Jaan 16, 2013 21:52

ees võib koliseda amordi alumine puks, või amordi alumine kinnitus üldse puruks olla.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kristjan19
Postitusi: 99
Liitunud: R Nov 19, 2010 15:27
Asukoht:
Auto:

#5

K Jaan 16, 2013 22:08

Kinnitus on terve ja puks ka suht alles vahetatud. Aga jah eks kui soojemaks läheb siis saab asjaga paremini tegeleda. Isa tõi 1 varuosaauto Soomest ja sealt saab mõningaid juppe ka, aga praegu see mingi paari meetrise lumekihi all ja garaažis ka suht külm. Niiet ootame kevadet... võibolla tõstab tehnika üldse teise auto peale... aga eks elama näeme :)
Vasta