Saab 900 Turbo 3D, 1991, mikzor (ex janek555)

Vasta
mikzor
Postitusi: 9
Liitunud: P Mär 27, 2016 20:04
Asukoht:
Auto:

#1

L Sept 03, 2016 21:41

Mõtlesin, et mõistlikum ikka teha täitsa enda teema ja mitte endise omaniku teema alt siis piggy back'ida. Auto sai just hiljuti ka ametlikult 25, esmane registreerimine 30.08.1991.

Natuke ka siis minu loost selle Saabiga ja enne. Juba väiksest peale on selline väga pisike huvi olnud Saabide vastu. Suuremaks kasvades hakkasin mõistma, et tahaksin tulevikus saada arhitektiks ja umbes sellel ajal läks Saab pankrotti ja ilmus Top Gear'is lühike lõik pühendatud Saabidele. Selles lõigus ka mainiti poolnaljaga, et Saabid on arhitektide autod ning siis mu saabipisik süvenes. Klipis näidatud 99 Turbo'sse ma armusin koheselt.

Möödus paar aastat ning hakkas lähenema mu 17. sünnipäev ja lähemale hakkas hiilima ka juhilubade tegemine. Isa vaatab innustunult auto24-s selliseid 2013 BMW 3. seeria mudeleid ja Volkswagen Golf'e, kuid mina mõistsin kohe, et tahan Saabi. Ise ka uurisin müügil olevaid Saabe ja järsku jääb silma üks 1991. aasta Saab 900 Turbo, ja veel nii heas korras ja sellise hinnaga?! Teadsin kohe, et sellist tahan. Kuid isa nõusse saada oli raske. Oli vägagi skeptiline, kartis, et see laguneb palju ja kaasneb sellega veel igasuguseid suuri muresid. Vaatasin ka siis teisi, uuemaid autosid. Isaga leidsime ka ühe ilusa tumesinise Saab 9-3 Turbo cabrio aastast 2002? ja sellega jäi mul valikuid kaks. Kas cabrio või turboklassik?

Otsustasime isaga minna 26.märtsil lihtsalt seda turboklassikut minna vaatama. Kohale jõudes armusin sellesse veelgi. Isa sai ka rooli taga proovida ning ta oli imestunud, see sõidab täiesti sama mugavalt kui tänapäeva auto! Ja nii saigi omanikuga käed löödud ja auto oli minu! Endine omanik Janek müüs üsna raske südamega auto meile. Kartis, et turbomootoriga Saab on esimeseks autoks natuke liiga raske. Lubasin Janekile, et kannan auto eest hästi hoolt.

Nüüd on auto peaaegu pool aastat minu oma olnud. Isa küll arvas algul, et kuidas ma selle autoga naisi peaksin saama, kuid nüüd on ta sama vaimustuses turboklassikust kui minagi. Absoluutselt kõik sõbrad ja peretuttavad on autost vaimustunud ja huvitunud. Kõik tunnevad ära, et mina olen liikvel, kui näevad seda ikoonilist Saabi kuju liikumas minu kodukandis ja isegi Tallinnaski. See pool aastat pole olnud tegevusetu.


Auto kallal on tehtud:

* Vahetatud termostaat, see oli esimene asi, mis tehtud sai, autot koju tuues temperatuuri näidik ei töötanud.
* Soetatud remondi käsiraamat
* Loomulikult autot pestud
* Vahetatud pidurisadula liugurid
* Vahetatud pidurisadula kolb
* Esimene vasak pidur oli peale jäänud, enam ei jää
* Uued piduriklotsid
* Summuti loksus, oli kergelt lahti, pandi kinni
* Kõrvalistuja kohal kere alt leiti väike auk, mis keevitati kinni
* Jagajast/süüteseadmest immitses õli, sai uus jagaja pandud
* Uued pirnid
* Embleem kapotil sai vahetatud uue vastu
* Uus aku
* Õlivahetus
* Uus õlifilter
* Veoliigendi kaitsekummid vahetatud tagant
* Veermiku osade vahetus
* Uued õõtshoovad
* Esistange oli ka natuke lahti, pandi kinni


Plaanid edaspidi:

* Uued istmekangi nupud
* Rippuv laepolster kinni saada
* Nahkistmeid taaselustada natuke
* Vinüül armatuurlaual pragude parandamine
* Mõned tihendid vajavad veel vahetamist
* Keretööd
* Uus bensiinipaagi kork
* Saabi kokkutulekutel osaleda :D

Ja eks neid asju, mida vaja teha, tuleb veel. Siiani on väga meeldiv olnud olla Saabi omanik ja veel meeldivam on olnud sellega sõita. Sõita saan siis juhendaja lubadega, isa ja ema on teinud ennast Maanteeametis juhendajaks ning mind on pandud nende juhendatavaks. Õppemärgid peale ja Saab sõita!
Ja palju pole puudu ka 18. eluaastast, siib Saab juba üksi sõita, eeldades, et load kätte saan.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
arvo92
Saabiklubi liige
Postitusi: 517
Liitunud: K Nov 26, 2014 22:08
Asukoht:
Auto: SAAB 90 1984

#2

L Sept 03, 2016 22:45

Kes seda autot oma silmadega näha on saanud, need on ka ilastanud selle järgi. Kaasa arvatud mina. Istmete olukord oli kadestusväärne, kui mina teda viimati nägin. Samuti värvkate oli päris ilus ja klassikule kohaselt roostet väga polnud.
Mina nägin seda masinat, kui Janeku käest tema 2 Saab 90-t ära ostsin.

Hoia teda hästi. Ja eks ta selline terv mõõk ole esimeseks liiklusvahendiks. Saad hamba kohe verele.
Mida aeg edasi, seda ikoonilisemaks see auto muutub. Kui sa selle kunagi peaksid maha müüma, siis kahetsed hiljem kohe kindlasti. Ma olen rootslastest vanemaid härrasmehi kohanud, kes oma 99turbo maha müünud sest jäi ajale jalgu... Ja nüüd kiruvad ennast.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#3

L Sept 03, 2016 23:14

Tegelt see on jama jah, kui pool aastat klassikuga ja naisi ei sebi.

Mul oli esimeseks autoks lotoga võidetud Zaz 968 ja sellega leidsin kaaslanna, kes jäi mu juurde kui Zaz sodiks sõideti ja ostsin koleda välimusega saab 96.

Proovi rohkem napsi võtta ja suitsu teha koos sõpradega, küll siis kaaslanna kah leiad, mitte aint autot näppida. :head:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
mikzor
Postitusi: 9
Liitunud: P Mär 27, 2016 20:04
Asukoht:
Auto:

#4

L Sept 03, 2016 23:16

Alaealine veel, ei hakka napsutama :D

Kaaslanna pärast mina nii väga ei muretse, küll see ka tuleb. On juba olnud küll siin neid armastuse seikasid, nooruse värk. Lihtsam hetkel autot armastada.
kroom
Postitusi: 318
Liitunud: P Nov 23, 2008 21:10
Asukoht: Tartu
Auto: OG 9-3 automaat 1999 aastast

#5

P Sept 04, 2016 8:45

Alaealine veel, ei hakka napsutama :D

Kaaslanna pärast mina nii väga ei muretse, küll see ka tuleb. On juba olnud küll siin neid armastuse seikasid, nooruse värk. Lihtsam hetkel autot armastada.


Tark isa sul: "sellega sa naisi ei sebi" - nüüd unustadki naised täiesti ära ning jääd Saabe sebima...
mikzor
Postitusi: 9
Liitunud: P Mär 27, 2016 20:04
Asukoht:
Auto:

#6

P Sept 04, 2016 9:32

Alaealine veel, ei hakka napsutama :D

Kaaslanna pärast mina nii väga ei muretse, küll see ka tuleb. On juba olnud küll siin neid armastuse seikasid, nooruse värk. Lihtsam hetkel autot armastada.


Tark isa sul: "sellega sa naisi ei sebi" - nüüd unustadki naised täiesti ära ning jääd Saabe sebima...


Võib-olla tõesti, lähipäevil lähmegi Turbo X-i talveautoks/igapäevaautoks vaatama...
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#7

P Sept 04, 2016 13:11

Alaealine veel, ei hakka napsutama :D


Auto aga on ja SAAB...
__In Boost We Trust__
mikzor
Postitusi: 9
Liitunud: P Mär 27, 2016 20:04
Asukoht:
Auto:

#8

L Sept 10, 2016 20:31

Alaealine veel, ei hakka napsutama :D


Auto aga on ja SAAB...


SAABi rooli purjus peaga ei istuta!
mikzor
Postitusi: 9
Liitunud: P Mär 27, 2016 20:04
Asukoht:
Auto:

#9

R Mär 24, 2017 14:48

Väike update:

Pandud sai uus jagaja/süüteseade, eelmine lekkis õli ja andis CHECK ENGINE tuld. Uurisin käsiraamatust ka, et kui ilmub see tuli, siis midagi süütesüsteemis viga.

Ja keretöid on tehtud, täpsemalt värvitöid. Kindlasti eelmine omanik mäletab, kuidas eesmise parema rattakoopa juurest roostetas ja kobrutas natuke, ja kuidas vasakpoolse rattakoopa juurest võis leida sügava kriimu ning kuidas kapoti vasakul pool oli värv plekiline ja mullitas. Ja tagumise numbrimärgi juurest oli üldse värv maha koorumas. Nüüdseks on murekohad lahendatud. Täiesti uut värvikihti autole ei andnud, säilitades suure osa originaal värvikihti. Ainult problemaatilised kohad sai üle tehtud.
Pilt
Pilt
Auto on natuke tolmune piltidel.
mikzor
Postitusi: 9
Liitunud: P Mär 27, 2016 20:04
Asukoht:
Auto:

#10

E Sept 04, 2017 21:42

Load käes 2 kuud nüüd, õnnelik mees Saabiga!

Täna sai autole uus lambdaandur pandud, kuna see oli juba kulunud. Sain siis juba aru, et miskit on valesti, kui auto sureb välja tööle pannes, kui mootor soe on. Nüüd on mootor kohe palju sujuvam, nagu uus mootor oleks peale pandud.

Puhtalt enda lollusest murdsin ka autol antennimasti ära, aga õnneks selle vahetamine ei ole kallis ja raske.

Vanusest tingituna on autol ikkagi mõned kosmeetilised detailid kadunud. Näiteks esiistmetekangid on katki läinud ja üks seda ümbritsev raam kadunud ning ka paremal tagumisel reflektoril on üks must liist ära lennanud. Puuduolevad jupid mõtlesin lasta 3D-printida, kuna selliseid detaile enam tootmises ei ole ja kuskilt saada neid ka ei ole. Istmekangid õnneks on olemas, need said uued tellitud.

Märkasin ka, et esitulede kojamehi pole, kuigi nagu augud nende jaoks on olemas. Küsimus eelmisele omanikule janek555-le, kas autol siis juba tehasest välja tulnuna neid ei olnud või on nad mingi hetk eemaldatud? :D Mu meelest need olid standardvarustuses.
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1196
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#11

E Sept 04, 2017 22:17

kojamehed olid ikka kõigil standard. 3d printimne tagatule liistule on hea idee. iseenesest õnneks saab veel korralike tulesid ebayst.
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#12

T Sept 05, 2017 12:39

Minuni jõudis ilma kojameesteta,uuri kas ikka on olnud,mina ei oleks selles nii kindel. Liistud peaksid kõik alles olema, kui ustetaskus ei olnud siis on ehk minu juures veel. Ka makk mis uuena sisse oli pandud on veel siin,seega tuleb sul tulla kunagi autot näitama :thumb:
Vasta