Minu SAAB 900 87a.

Vasta
Ainars11
Postitusi: 2
Liitunud: N Mai 30, 2019 18:53
Asukoht: Põlva
Auto:

#1

N Mai 30, 2019 20:52

Minu SAABi lugu

Ühel kenal talvisel päeval kui minu ustav suksu Golf vajas taaskord elus püsimiseks uut annust morfiini selleks, et oma ustavat peremeest teenida sai ta töökoja alla viidud.
Jõudes töökoja alla märkasin ühte kaunist tuhmunud pärli kelle nimi oli SAAB. Leidsin, et oleks endalegi sellist isendit tarvis. Mõeldud tehtud 10 minutit hiljem oli isend minu. Sellega kahjuks ilus peatükk lõppeb ja hakkab ikalduse osa.

1. Autol on sinine pind värv mis on saanud oma pikaldase eluea jooksul nii mõnegi kiviga pihta ja kaks 1 euro mündi suurust roosteussi laiku on ka.

Lahendus: Läheb ülevärvimisse .

2. Klaasil oli suur mõra .

Lahendus: Sai klaas uue vastu vahetatud.

3. Süütelukk katki .

Ajutine lahendus: Süütelukku põhi ja miinus kruvikeeraja või mõni muu kätte juhtuv lapik ese :)

4. Armatuurlaud on aja pikku saanud piisavalt päikest ja vähe mõranenud.

Lahendus plaan: lasen armatuuri katta mõne viisaka nahaga.

5. Rehvid väsinud ning veljed vajaks värskendus.

Lahendus: läksin poodi ja ostsin uued.

Mis SAAB selles viimases punktis keerulist olla 21. sajand ikkagi ju?

SAAB ja kuidas veel SAAB. Olles ise kärsitu ei soostunud mõõtma mis on poldi vahe ja kesk augu mõõt. Vaatasin lihtsalt kas on 4 või 5 polti ja sai sammud ülikooli linna poole võetud. Poes küsiti erinevaid andmeid ning leitigi minule sobiv mõõt nii veljele kui ka sobiv rehvi mõõt. Laos neid kahjuks polnud ja pidin mõned päevad ootama polnud hullu. Suurest õnnest sai mindud ja ka rehvid ära ostetud. Rehvid ja veljed olemas sai, siis töökoja alla mindud, et SAABile uued pastlad alla saaks. Lõuna ajal sai kogu killavoor kohale toimetatud ja õhtuks pidi käes olema. Enne tööpäeva lõppu helistas tehnik, et need veljed küll alla ei lähe. Sel hetkel tundsin kuidas veresoon hakkas otsmikul tuksuma suurest vihast kõigepealt nende müüjate peale kes kontrollisid, et kõik sobiks ja siis enda peale, et ise ei võtnud vaevaks kontrollida. Helistasin siis velgede müüjale, et probleemist rääkida tuli vastuseks: ´´Saatke e-mail, siis vaatame mis saab.´´ Nüüd on mul veljed 4x108 mis peaksid olema 4x114,3 ja rehvid 205/50 R16.
Lisaks kõigele on rehvid juba velgedel ja ära tasakaalustatud. Mis teeb neist justkui kasutatud velje. Eks näis mis SAAB.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14283
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#2

N Mai 30, 2019 22:34

Mis velg sul see 4x108 ja 16" on äkki kellelgi on vaja tonnise alla nt... või uuema klassiku alla?
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Ainars11
Postitusi: 2
Liitunud: N Mai 30, 2019 18:53
Asukoht: Põlva
Auto:

#3

N Mai 30, 2019 23:06

https://www.google.com/url?sa=i&source= ... 2996900875

pilt on siin
ET31
keskauk 65,1
laius 6,5
16 tolli
Vasta