Saab 900 1984

Vasta
mihkel1404
Postitusi: 74
Liitunud: P Juun 08, 2008 19:41
Asukoht:
Auto:

#1

P Aug 29, 2021 20:06

Niisiis...
Kuna see Saabi haigus on ravimatu ja kunagi lolli peaga oma airflow maha müüsin siis olen aastaid lohutust otsinud. Ja siis ükspäev fb´s oli ta mu silme all ja väikse vahetustehinguga ta mulle ukse ette maha veeres.
Ja nagu kellegi teise pooliku projekti üle võtmisega ikka on siis segadust ja puuduvaid asju jagub :D
Nagu pealkirjas mainitud siis 84 aasta 85kw flatnose ta on.
Minuni jõudis ta nii, et mootor ei käivitunud. Natuke uurimist ja selgus,et pumba peal + ja - vahetuses. Saime käima, aga kohati jõudu polnud ja tahtis välja surra. Kiirelt sai pandud uued küünlad, juhtmed, jagaja kaas, rootor, õli ja filter, mootori õhufilter. See aga päris kogu probleemi ei lahendanud, sest külma mootoriga gaasi andes käivad osad plahvatused õhufiltris :!: Praegu veel pole selge, kas aitaks klapi regull või pihusti on nahkas või hoopis miski muu jama??
Roolivõimu paak on ka tilgatu, sellega peab ka tegelema, loodan et kannatab parandada.
Kerel üksjagu keevitamist, kõrvalistuja istme all läbiv auk ja pagasiruumist paar väga suurt auku, üks tiib ja karbid vajavad ka tegemist. Kuna kõigil käed jalad tööd täis siis ostin hoopis omale keevituse ja katsun need asjad ise ära teha. Kui keeruine see ikka olla saab :D
Vaja oleks leida veel kütusepumba kinnitus ja ühendus muhvid, pagasi lukustus mehhanism ja esiklaas.
Sai sii üks korralik pesu ka tehtud ja märjalt näeb täitsa okei välja, värv tegelikkuses väga tuhmunud. Süda ei andnud rahu ja poleerisin kiirelt pagasi luugi üle, läks oluliselt paremaks küll.
Pika jutu järgi paar pilti ka.
Pilt
Pilt
Pilt Vähe läks paremaks küll ;)
Pilt
Vasta