Saab 900 Cabrio, 1989, Mad1s

Vasta
Mad1s
Postitusi: 16
Liitunud: N Okt 23, 2008 2:09
Asukoht:
Auto:

#1

R Juul 16, 2010 10:45

Nii, nüüd siis aeg niikaugel, et võib näidata oma eelmise kevade ostu.

Pilt

Pilt

Pilt

Auto tuli eelmise aasta aprillis Ameerikast Ohiost. Pärast võrdlemisi masendavat kolme kuud (kui lõpuks ARKis arvele sain) olin valmis käega lööma - nii kõrini oli igasugusest asjaajamisest. Vahetada pidi esituled, esiklaas jne. Uurisin variante ja otsustasin oodata kevadeni. Märtsis hakkasin tegutsema - vahetasin klaasi, tuled, kõpitsesin summutit, vaatasin pidurid jms üle. Juuli alguses läbisin ülevaatuse. Sõita sai 200 km, kui katki läks ventilaatori rihm. Vahetusse läksid kõik rihmad - nii mädad olid. Nüüd on oma 500 km sõidetud ja tunne on ikka ülim.

See hea poole pealt. Praegu ei hakka panema pilte asjadest, mis valesti on.
Lühidalt öeldes:
katus ei käi (jumal teab mis viga on),
aircon ei tööta,
elektriakende karp on katki,
püsikiirusehoidja ei tööta,
roostet ei ole palju (vähemalt võrreldes eelmise 900, mis mul oli), ent siiski piisavalt,
raadio ei tööta,
juhiistme nahk on õmblustest lahti,
ilmselt veel midagi, aga kõik ei tule kohe meeldegi.

Mis töötavad, ja seda päris korralikult on käigud ja mootor. Hea seegi.

Kuna kõike korraga ei jõua, siis kohe ka kaks küsimust - ega kellelgi seda aknatõstukite karpi pole üle, mis kahe istme vahele käib? Ja teiseks - mis teema selle kahe raadioga on? Üks üleval, teine all? Kui tahan raadiot korda saada, mida tegema peaks?
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#2

R Juul 16, 2010 10:47

katus ei käi?
kas sa seda varianti oled proovinud, et süüde sisse ja käsipidur peale?
:facts:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Mad1s
Postitusi: 16
Liitunud: N Okt 23, 2008 2:09
Asukoht:
Auto:

#3

R Juul 16, 2010 10:49

Jep, proovinud. Seal ikka on midagi reaalselt katki.
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#4

R Juul 16, 2010 12:27

Stereo kallal nokitsema hakkad tasub kõlarid ka üle vaadata. Minu autol olid esikõlarite membraani kummiäärised pulbriks muutunud ja tükati välja kukkunud.
Asjadel on oma kindlad terminid ja nimetused ka kindlasti aga loodan, et saad aru mida silmas pidasin.
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#5

R Juul 16, 2010 13:13

Mul üks säärane aknatõstuki lülitiplokk isegi praegu siin Ida-Virumaal kaasas, aga ei tea kas pistik -89 a masinaga sobib.
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#6

P Juul 18, 2010 16:19

Ootan proovisõitu. ;)
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#7

T Juul 27, 2010 12:18

Tere tulemast kabrioklassikute peresse, hea näha, et selliseid autosid aeg ajalt meile ikka tekkib :beer:


Mõned mõtted, vihjed seoses probleemidega.

Soovitan soetada Bentley manuaali, see aitaks palju paremini auto hingeelusse süveneda ja vigasid leida.
http://www.kriso.ee/Saab-900-16-valve-Official-Service/db/9780837603131.html


katus ei käi (jumal teab mis viga on) - käi läbi elektriahelad ja kontrolli, kas hüdraulika pumbas on piisavalt õli (pump asub tagaistme all)

aircon ei tööta - soovitaks pöörduda mõnda pädevasse töökotta, nt Troost Autosse, Viki pani mu autol ka kondi käima nagu niuhti

püsikiirusehoidja ei tööta - kontrolli elektriahelad ja vaakumvoolikud üle, mul oli näiteks voolik armatuuri alt lahti

raadio ei tööta - ülemine osa on raadio/kassetikas, alumine ekvalaiser (mõnel versioonil oli ka cd mängija), ilmselt tahab see raadio koodi saada, kui toide on vahepeal maas olnud. Kas sul mingisugused raadio või auto manuaalid olid kaasas? Mul oli näiteks kood kritseldatud ühe sarnase manuaali lehe servale.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
Vasta