Saab 99 Combi Coupé Opaalroheline, Lahti411

Vasta
Lahti411
Postitusi: 7
Liitunud: N Juun 09, 2011 18:51
Asukoht:
Auto:

#1

N Juun 09, 2011 19:34

Tere kõigile Eesti Saabi huvilistele! See on minu esimene postitus siia ja samas võiksin ennast siin tutvustada. Olen Soomest, et vabandan juba võimalike kirjavigade pärast...
Kui olin väike, meie peres oli alati Saabe. Kõige pealt mõni 99 ja siis ka klassik 900. Viimane Saab myydi ära kunagi 1995 aastal. Aga mina ei unustanud neid vanu Saabe kunagi. Pere esimesed autod olid Toyota Corolla ja mingi Datsun aga kui esimese Saabi ostsime, jäi see mulle igaveseks meelde. See Saab oli aasta -80 99 Super, topelt karburaatoriga ja väikese poisi meelest midagi täiesti muud võrreldes varasemate autodega. 108 hobujõudu olid veel 80-ndatel aastatel midagi erilist ja see hääl mille mootor tegi, kui isa gaasipedali põhja surus, oli midagi mis pani mind alati naeratama!
Paar aastat tagasi tekkis tahtmine omada oma enda isiklikku Saabi ja otsustasin ühe viieukselise endale otsida. Ülesanne polnud lihtne, sest see keretüüp on vist kõige haruldasem nende autode puhul -seda keret ju valmistati ainult aastatel -76 kuni -78. Lõpuks leitsin auto Seinajoki linnast, Soome läänekaldalt. Maksin autost "meeletud" 400 eurot ja sõitsin sellga kohe koju Lahtisse. Sõit läks ilusti ja sellest saati olen autot enam vähem iga päev kasutanud. Ja näiteks, eelmine suvi sõitsin autoga umbes 4000 kilti Baltimaades! See suvi kavatsen autoga jälle ka Eestisse tulla, et äkki satun mõnele üritusele...
Siin veel pilt autost praeguses seisus:

Pilt

Kui mind Eestis näete, tulge kindlasti juttu puhuma. Keelepraktika on mulle alati kasulik!

Siin veel link mu Soome Saabiklubi projektilehele:
http://foorumi.saabclub.fi/viewtopic.php?f=29&t=88052


Kõike head teiselt poolt lahte!

Pirkka
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#2

N Juun 09, 2011 19:48

jee!! seda on alati hea lugeda, et keegi vanadest saabidest lugu peab ja neid putitab ja nendega veel igapäevaselt sõidab.
mõned aastad tagasi oli ikka rohkem vanu saabe liikvel, nyyd ikka vaid harva mõnda näed.

aga anna siis teada, kui eestisse satud, ehk trehvaks kuskil kaunis kohas ja ajaks saabijuttu ;)
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
farmacoma
Postitusi: 710
Liitunud: T Juul 13, 2004 22:53
Asukoht: Tallinn
Auto: 900 x2; 9000; 9-5

#3

N Juun 09, 2011 21:23

Tore auto! Keelevigu nagu polnudki tekstis :)
Minu punane Saab on Lahtist ostetud, tervitusi sinna!
IQ*
Komakonstaabel
Postitusi: 512
Liitunud: P Okt 24, 2010 13:45
Asukoht:
Auto:

#4

N Juun 09, 2011 22:13

Tervetuloa! Kes Sa nüüd siis õieti oled - soomlane või eestlane? Aga auto on Sul ilus.

PS Vaatasin ka Su projekti - mina jätaks kanaredeli panemata. Kanaredeli sõna tagaakna resti kohta kuulsin Rootsis (hönstrappa). Kuidas soomlased seda nimetavad?
SAAB on tegusõna!
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#5

N Juun 09, 2011 22:29

ihanaa :love:

muretuid kilomeetreid :head:
Everyday Regular SAAB guy!
Lahti411
Postitusi: 7
Liitunud: N Juun 09, 2011 18:51
Asukoht:
Auto:

#6

N Juun 09, 2011 22:38

Soomlane olen aga kunagi kümme aastat tagasi elasin Eestis. Sõpru mull on Eestis veelgi päris palju ja käin Eestis alati kui võimalik.
Soomes nimetatakse seda aknaspoilerid kas tuvitrepiks või hooratrepiks...
Ise pole ka tegelikult mõelnud seda kanaredelid praegu aknale panna. 99 Combi taguots näeb niigi massiivne välja. Samas mul on küll plaanis varustada autot igasuguse originaal varustusega, et mingil määräl see ikkagi ahvatleb... Praegu mul on autos originaal lisavarustuseks esi- ja taguspoilerid, keskkonsool, makk ning sellele sobilikud kõlarid ja anten, peatoed ees ja taga, lapsetõke esiistmete vahel, EMS veljed ja elektriga peeglid. Talveks mul on ka sellised ilukilbid olemas:
Pilt
Kahjuks need ei sobi auto originaal velgedele, vaid peaksin natukene uuemad nende jaoks ostma.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#7

N Juun 09, 2011 23:08

jahm, need kilbid on ülikõvad!
aga mul kahjuks neid vaid 3.
kas sul üle 1 kilpi ei ole?? või tead kust saaks??
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Lahti411
Postitusi: 7
Liitunud: N Juun 09, 2011 18:51
Asukoht:
Auto:

#8

N Juun 09, 2011 23:14

Huvitav küll, aga just üleeile leidsin kribukalt jälle ühe sellise ilukilbi. Ehk mull neid praegu kokku viis tükki. Need pole just kõige parimas korras, millepärast ise mõtlesingi neid talvel kasutada alumiiniumvelgede asemel. Aga kui sulle siuke natuke elu näinud sobib, oleks mul olemas. Muidu neid võib ju otsida näiteks huuto.net'ist või nettivaraosa.com'ist. Terveid komplekte on vahest näha ja hind on tavaliselt kuskil 40-50 euro ringi.
yksheikki
Postitusi: 601
Liitunud: R Sept 12, 2008 1:36
Asukoht: Tartu
Auto: 9-3 Aero

#9

R Juun 10, 2011 0:31

Äge masin on sul, ja see värv on muidugi eriti :thumb:
keska
Postitusi: 28
Liitunud: E Aug 06, 2007 10:40
Asukoht:
Auto:

#10

R Juun 10, 2011 14:02

jee!! seda on alati hea lugeda, et keegi vanadest saabidest lugu peab ja neid putitab ja nendega veel igapäevaselt sõidab.
mõned aastad tagasi oli ikka rohkem vanu saabe liikvel, nyyd ikka vaid harva mõnda näed.

aga anna siis teada, kui eestisse satud, ehk trehvaks kuskil kaunis kohas ja ajaks saabijuttu ;)



Talvitusin ise kesk soomes Pohjois-Savos ja ka siin oodatust kuidagi palju vähem vanu saabikuid liikvel. Salamisi lootsin ka endale klassiku koju viia, a pole poole aasta jooksul leidnud sellist päris meelepärast isendit.

Kiva auto ja edu putitamisel.
Lahti411
Postitusi: 7
Liitunud: N Juun 09, 2011 18:51
Asukoht:
Auto:

#11

E Juun 13, 2011 20:01

Suured tänud kõigile toredate kommentaride eest!


Talvitusin ise kesk soomes Pohjois-Savos ja ka siin oodatust kuidagi palju vähem vanu saabikuid liikvel. Salamisi lootsin ka endale klassiku koju viia, a pole poole aasta jooksul leidnud sellist päris meelepärast isendit.

Häid klassikuid tuleb juba siin ka otsida. Tundub, et maakohtades neid on veelgi päris palju näha. Mujal need on juba parsadeks sõidetud... Umbes viis aastat tagasi oli klassikuid kõik romulat täis aga nüüd on ka nendest vanad Saabid kadunud.
Vaikselt neid autosid on ka siin hakkatud austama ning hobiautodeks mõistma. Varem need olid ju töökindlad peresõidukid ja neil polnud siukest eriauto staatust nagu mujal Euroopas.
Tundub, et viimasel ajal päris paljud on märkanud, et need Saabid, mida siin varem oli iga päev näha, ongi järsku kuskile kadunud.
IQ*
Komakonstaabel
Postitusi: 512
Liitunud: P Okt 24, 2010 13:45
Asukoht:
Auto:

#12

E Juun 13, 2011 20:18

Sedasama panin kevadel tähele Stockholmis. Klassikud olid tänavapildist kadunud. Samas müügikuulutustes võib leida ohtralt odavaid pakkumisi, aga sageli on tegemist seisma jäänud autodega, mis pole roostes õõtsakinnituste, üle normi heitgaasi vm sarnase "väiksema" vea pärast ülevaatust läbinud. No ja muidugi see "tavaline saabirooste", mis närib nagu ajahammas.
SAAB on tegusõna!
gibernau
Postitusi: 5
Liitunud: N Mär 29, 2012 12:31
Asukoht:
Auto:

#13

N Mär 29, 2012 12:43

Mul on garaazis ka muidu üks saab 99 GL super.kahe karbussiga jne.kunagi sai auto kerel teha kap.remont ja sinna see värk jäigi.autol on kõik kere detailid ja mootori detailid olemas.vaja ainult kokku lappida.kel huvi võib ära osta.56971041
Vasta