Saab 9000 1990, Im.

Vasta
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#1

P Sept 24, 2017 21:37

Juba mõnda aega vaatanud, otsinud neid vanemaid tonniseid, millel suured suunad ja luukpära kere. ja kuna neid kõiksugu tonniseid pureb rooste halasatamu kiirusega, siis mõtlesin, et päästaks ühe ära, või vähemalt pikendaks ta elu...

Hr. Timutiti käest sai toodud. Nagu ikka, nagu ma ei teaks, et kui paistab vähe tööd, siis tööd palju, ja nii ta läheb.
Nüüdseks asi sealmaal, et keevitatud vist,, samuti kõik uued-vanad uksed on olemas, on olemas ka korralikud esitiivad, samuti tagatiivaääred, mis vahetatud. Olemas kakorralik esistange koos terve põllega. Väljast puudu veel üks esimene suur suund.
Järgmiseks nädalaks peaks uksed ja esitiivad vist siledaks saama, heal juhul ka seestpoolt väervialla.. prooviks teha uksed nii, et väikseidki mõlke ei oleks.... proovin aga eio tea kas kannatan oodata kui pahtel kuivab.

Endise omaniku käest sain teada, et kaant liffitud ca 1 mm. no jah kohe ma sellepeale ei tulnud kui surved mõõtsin, kõik olid nii 15+ kanti..... mõtlema pani aga mõtlemine pole mu suurim tugevus.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#2

K Nov 29, 2017 12:13

Nüüd siis asjadega niikaugel, et tiivad 4 tk. on värvitud ja uksed kah seest.

Värvimisega saab sel nädalal vist ühele poole aga kes õpetaks kuidas uksed ja esitiivad kokku panna, nii et vahed ilusad ja õigeks jäävad,.
Muud pole midagi aga esiuksi ei anna reguleerida igas suunas kui esitiivad küljes on.

Mul oleks vaja veel iluliistu mis käib taha kastuse ja c ? piilari vahele. Vist oli paremat poolset.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1196
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#3

K Nov 29, 2017 12:31

Kui tiivad küljes siis igas suunas kahjuks on suht võimatu regullida. Lihtsam tiivad küljest ära võtta.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#4

K Nov 29, 2017 13:30

saabu14jr kirjutas:
K Nov 29, 2017 12:31
Kui tiivad küljes siis igas suunas kahjuks on suht võimatu regullida. Lihtsam tiivad küljest ära võtta.
Selles asi ongi, et mul ei ole midagi küljes. uued uksed ja uued tiivad. Ja need peab kõik perfektselt paika saama. ja ühtegi tonnist pole ka silmapiiiril, kust mõõtu võtta.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2273
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#5

N Nov 30, 2017 8:45

kivisilla juures maal neid mitu tükki reas...
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#6

T Dets 05, 2017 19:20

Oh jumal küll, see tonnise kokkulappimine on ikka keeruline!
2 paeva ja uksed ja esitiivad ei ole veel korrektsete vahedega. Aga hakkab looma! uksed külge, tiivad külge, kapott külge, siis reguleerid, siis tiivad maha, siis uksed reguleerid, siis tiivad külge, siis kapotti reguleerid jne, jne, jne..
Ma ei kujuta ette kui klaase ja tihendeid pean hakkama veel panema. see on samuti eriline hookus-pookus. aga õnneks vanad uksed kompleksed ja sealt saab järjesty asju võtta ja uutele ustele külge panna.
Teeme tööd ja ehitame ilusa tonnise!!
Pilt

Pilt
Viimati muutis ivomets, P Dets 10, 2017 21:30, muudetud 1 kord kokku.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#7

P Dets 10, 2017 21:22

Vot selline on auto esiots....


Pilt
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#8

E Jaan 01, 2018 20:01

AAstalõpuga sai auto vist niikaugele, et enam keevitada vaja ei ole!
Viimased 3 päeva läksid kolme tungrauakoha tegemiseks.
Vaatad peale, et pole väga hullu midagi aga kui peitli kätte võtada ja nokkima hakkad saad põrandale terve kühvlitäie midagi, mis seal auto kere küljes kuidagi kinni on.
Ja viimasel ajal olen ka põhja rooste vastu kindlustanud: üle kümne pudeli kivikaitset, bituumenmasiksit, sisevaha, niisama bituumenit, krunt- ja muudvärvi ja lõpuls veel krowni t-40 kah sinna kuskile vahele ja otsa. peab saama hea! ma ei ole kivikaitset kasutanud varem aga nüüd proovin, sest tundub, et kivikaitse jääb paremini kui bituumenmastiks värvi peale. Vaatame, mis aeg näitab. Sama kehtib ka krowni kohta.
Taha sai uued kettad ja klotsid, samuti 1 pid. suport oli uus, teise taastasin. Homme veel uued torud ja kässari trossid. siis veel esimesed ja peaks saama niikaugele, et saab ilusad rattad alla panna ja sinna põhja alla pole enam kaua aega vaja vaadata. Seest tuleb proovida ustepolstritele riided tagasi peale liimida. Siis veepump vahetada, siis esiklaas. Siis mootori klapikambri tihednd ja kindlasti veel 100 asja. Aga mõnus on ja kui tolmukiht pealt ära lükata tundub päris kena!!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
arvo92
Saabiklubi liige
Postitusi: 517
Liitunud: K Nov 26, 2014 22:08
Asukoht:
Auto: SAAB 90 1984

#9

T Jaan 02, 2018 14:02

No korralik töö ikka. Aega kulub nagu muda ja tundub, et teed asja ikka põhjalikult. Ma sügan kukalt ja ma plaanisin ka tonnise kätte võtta sel talvel aga hetkel oli vaja maale puukuur ehitada (veel pooleli) ja läheb korteris vannitoa remondiks järgmisel nädalal. Nii kahju, kui ka pole, tundub, et tonniseni ikkagi sel talvel veel ei jõua.

Lisaks lendas töökojas tõstuk katki ja millal selle sõber korda saab teha, veel ei tea. Aasta tagasi sai pronkspukside vastu vahetatud seal plastikpuksid, tootja lubas, et peavad pareminigi vastu, kui pronkspuksid (keermelati ümber olevad, mis käppasid tõstavad). Aga aasta ja see plastik on katki. Niiet ei saa veel plastik metallile vastu.

Ma vaatan ja imestan ja kindlasti võtan eeskuju, et enda oma ka kunagi ilusaks tagasi teha. Sõbranna sõitis oma tonnisega ühe väikese bambi ka katki, ma tõmbasin ta tonnise esiotsa sirgeks käepäraste vahenditega ja minu tonnise grill ja esituli läksid talle laenuks.

Juttu palju, idu vähe, nagu minu puul ikka. Rõõm vaadata, ühesõnaga.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#10

T Jaan 02, 2018 14:40

arvo92 kirjutas:
T Jaan 02, 2018 14:02
No korralik töö ikka. Aega kulub nagu muda ja tundub, et teed asja ikka põhjalikult. Ma sügan kukalt ja ma plaanisin ka tonnise kätte võtta sel talvel aga hetkel oli vaja maale puukuur ehitada (veel pooleli) ja läheb korteris vannitoa remondiks järgmisel nädalal. Nii kahju, kui ka pole, tundub, et tonniseni ikkagi sel talvel veel ei jõua.

Lisaks lendas töökojas tõstuk katki ja millal selle sõber korda saab teha, veel ei tea. Aasta tagasi sai pronkspukside vastu vahetatud seal plastikpuksid, tootja lubas, et peavad pareminigi vastu, kui pronkspuksid (keermelati ümber olevad, mis käppasid tõstavad). Aga aasta ja see plastik on katki. Niiet ei saa veel plastik metallile vastu.

Ma vaatan ja imestan ja kindlasti võtan eeskuju, et enda oma ka kunagi ilusaks tagasi teha. Sõbranna sõitis oma tonnisega ühe väikese bambi ka katki, ma tõmbasin ta tonnise esiotsa sirgeks käepäraste vahenditega ja minu tonnise grill ja esituli läksid talle laenuks.

Juttu palju, idu vähe, nagu minu puul ikka. Rõõm vaadata, ühesõnaga.
Ära tonnist tee; tee parem 96. 100korda parem teha ja 100 korda lihtsam teha !
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
arvo92
Saabiklubi liige
Postitusi: 517
Liitunud: K Nov 26, 2014 22:08
Asukoht:
Auto: SAAB 90 1984

#11

T Jaan 02, 2018 15:03

No ma pean oma 90 veel teele tagasi saama. Ka varsti 8 kuud seisnud... Uunikumide talveralli lähenemas ja pole üldse tegelenud. Aga usun, et tonnine on nöök. Mul just toorik pole ka kõige parem, vähemalt on praegu kuivas katuse all ja enam edasi ei roosteta hooga.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#12

T Jaan 02, 2018 17:19

tead, ma proovisin praegu kässari trosse vahetada. ja sain taas oma ennistkirjutatule tõestust! kepp mis kepp! tehtud nagu igaveseks.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#13

K Jaan 03, 2018 13:36

Esipidurite tegemine. Vaata kus roostet tuli!
Pilt
Pilt
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#14

T Jaan 16, 2018 10:23

Täna peaks siis asjad niikaugele saama,et saaks õhtul liiklusesse tormata! Praegu käsil esiklaasi vahetamine. Eilne tagarattalaagri vahetamine mõjus autole hästi , enam ei ole mingit undamist. Samas jube lihtne oli seda laagrit vahetada. Ei mingit keerukust! ka üks välimine rooliots läks vahetusse.
Äkki keegi teab, et kuidas saada armatuuril kompuutri näidu ka ette`kas seal pirnid läbi või....? Mis selleks teha tuleb, et sinna ligi pääseda?
teine probleem veel, et mootoril tühikäigu pöörded ca 1200. lüliti kenasti klõpsub. kas oli kunagui teema, et tühikäigu õhumootorit puhastad, või?
kolmas probleem, et 5- käiku peab otsima, et mingi asi hoovastikus kinni või lahti, et kangi paremale surudes ei leia..

lisaks selgus, et kõlarid pea kõik ragisevad. aga muidu päris vaikne masin see tonnine, spidonäiduga 355000 km .

Võtame õhtul paagi kallist bensiini täis ja teeme ühe tiiru kah!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#15

T Jaan 16, 2018 22:34

Nüüd siis esimesed 200+ km kah tehtud. Võtsin igaksjuhuks sooja tunke kaasa aga seda vaja ei läinud,
Mis tunne? Tunne nagu 88 aastal tuli U2 välja Zooropa. ehk mis see on? kui varasemat kuulanud olid. Igaljuhul lahe taasavastamine see 9000.

Tuled on ülihead, klaas sai kah.Jõudu on, vaikne ka on, ei nagise, ei kolise. Tuul vaid ustetihendite vahel viliseb, aga täna on ka tuuline ilm.Kütust kah saatan võtab palju. mingi 13...14 eur/100 km peale. No luksuslik pühapäevamasin!

Tundub, et mõni mootori padi vajaks veel vahestust ja ka kokkujooks üle vaadata, natuke liiga palju kõigub aga tuul oli ju ka.
Mudu vägev värk!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#16

K Jaan 17, 2018 10:36

Üks hommikune pilt kah!

Pilt
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#17

K Jaan 17, 2018 15:00

Tundub, et Pärnus on maa must aga see selleks...masin on ilus.
9-5LPT
Postitusi: 1227
Liitunud: P Apr 29, 2012 14:45
Asukoht: Tartu
Auto: 9-5NG Aero, 2.0 TTid XWD

#18

K Jaan 17, 2018 16:29

ivomets kirjutas:
T Jaan 16, 2018 10:23
kas oli kunagui teema, et tühikäigu õhumootorit puhastad, või?
Mu tonnisel aitas igatahes, kuigi mu omal kõikusid..1000-1200 rpm-i.
Kogenud Aeronaut. :drive:
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#19

K Mai 08, 2019 22:08

Selline siis see auto sai. Väljast sai vist valmis, seest tahaks kobedamaks teha. Uste polstri neid rietega osasid oleks vaja.... paneks kasvõi uued riided. Nüüd seisab juba kes teab mis ajast aianurgas nagu paljud teisedki lahedad masinad, mis võiks hoopis vurada ringi..

Pilt
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Vasta