Saab 9000CD 2.3 1991 110kW, tonnine

Kasutaja avatar
tonnine
Postitusi: 50
Liitunud: E Juun 01, 2020 16:06
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 CD

#26

K Aug 04, 2021 22:37

Mõtlesingi siis peale uue kapotimärgi paigaldamist, et natuke liiga oksüdeerunud, liiga matt, tuhm ja kriimuline. Et aitan natuke kaasa, saab klaarim.

Pilt

Ustega eriti jukerdada ei viitsinud, need on mul garaaži uued valmis tassitud, olemasolevad on veidi liiga mõlkis ja liiga roostes.

Pilt

Pilt

Märkimist väärib veel ülevaatusel esile kerkinud teema -- SRS tuli ei põle, ütleb ülevaataja. Nii ei saa, lisab. Auto katki! Olgu öeldud, et minu autol ei ole turvapatju, pole tehasest olnudki. Kuni mul seal sportlik rool oli, ei seganud see kedagi. Kui ma sinna Saabi oma panin (väike rool jäi spidomeetrile ette ja suunatulesid ei keeranud välja), siis muutus see teema probleemiks. Et, näe, sul ju ukse sees ka kleepekas -- SRS.
Tükk tegemist oli, dekooderid ei näita minu auto kohta midagi, tehasest ju ka enam küsida ei saa, et mismoodi see liinilt tuli kunagi.

Pilt

Igaljuhul, korras nad leidsid selle olema.

Pilt



Eks siis tuleb edasi tegutseda, tegemiste nimekiri on kaunis pikk veel. Märkimisväärne on selle auto vastupidavus -- vahetasin esimese stabika pukse; et noh, vana auto, küllap need on õhtal. Tegelikult ei olnud. Ilmselt originaalid, tehasest. Õõtsapukse ma ei hakanudki puutuma, ei loksu ega kolise. Kuigi, muuhulgas on sõiduk ka 10 aastat seisnud, kummi-junnid peaksid selle aja peale hakkama alla andma.

Pilt
Viimati muutis tonnine, L Aug 21, 2021 22:22, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
tonnine
Postitusi: 50
Liitunud: E Juun 01, 2020 16:06
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 CD

#27

L Aug 21, 2021 22:18

Suurema pidurite lammutamise käigus jäid supportid värvimata, see ikka jäi häirima. Värve on selleks otstarbeks üsna erinevaid saada, valisin selle, millel purgi peale pronks oli kirjutatud.

Pilt

Miski Läti värk, pintsliga pealekantav. Halvasti segunes ja minumeelest väga kullakarva see värk.

Pilt

Puru oli eraldi, lakk eraldi, siis omavahel kokku kõik see kaunis kraam. Kuuma pidi ka kannatama. Saab näha, ühe poole lakkisin pärast üle ka, erilist vajadust selleks vist polnud küll.

Pilt

Nii silmikriipivalt kuldne see ei jäänud viimaks minumeelest.

Pilt
Kasutaja avatar
IFFI
Postitusi: 62
Liitunud: K Dets 19, 2018 10:26
Asukoht: TURKU
Auto: 9000 2.3 Turbo CD 260kw 350hj
Kontakt:

#28

L Aug 21, 2021 22:42

:thumb: märk ;)

Oleks teadnud olek sulle ise selle siit põdralast saatnud, oleks kordades kiiremini saanud :roll: Põtrade saabi klubi pood

A poleerimist tahab vist tiba saada jah :butt:
Minu Saabi lugu siin foorumis | Minu Saabi BLOGI | Mu TONNISTE galerii
Kasutuses olevad autod: 9000 CD 2.3 Turbo 260kw 350hj -||- 9000 CDE 2.3 Turbo Eco-Power 125kw 170hj
Olnud autod: 9000 CS 2.0 96kw 131hj
Vasta