Saab 9000i 2.0 16v, 1986, NO FEAR

Vasta
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#1

R Veebr 04, 2005 10:51

Vat selline ongi nüüd siis minu auto. Tublisti on ta mind teeninud küll. Ostsin ta 98-l aastal. Värvimine 2004 aasta alguses.
Vanake ta ju on aga armsaks saanud teine...:(

Lisatud failid
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#2

R Veebr 04, 2005 10:53

Ja värv on sinaka varjundiga pärlmutter.
Timutit teab äkki isegi selle värvi nime!
Ma ise küll ei mäleta

Lisatud failid
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#3

L Nov 25, 2006 21:00

ühel ilusal päeval lendas möödasõidul käik pauguga välja ja oli asi jokk...kuna sidur oli juba tükk aega häälitsenud, olin ostnud juunis juba ära korvi ja survelaagri..
sai siis asi lahti võetud ja leidsin sellise vaatepildi...

Lisatud failid
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#4

L Nov 25, 2006 21:03

ja asja edasi harutades oli järgmine vaatepilt...
see kõrval olev ketas ei sobinudki, kuna autol on peal hoopis turbosaabi sidur ja samuti hooratas.

Lisatud failid
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#5

L Nov 25, 2006 21:14

sidurikoda oli õnneks terveks jäänud aga sodi oli see suht korralikult täis, nimelt sidurikatte tükke ja tolmu, samuti oli uue korvi ja vana korvi vahe silmaga nähtav.

Lisatud failid
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#6

L Nov 25, 2006 21:21

pannes asi uuesti kokku olid aga asjalood sellised, et esimene käik oli sisse jäänud ning kuna hooratta pind oli eelneva tavasaabi siduriketta tõttu ebatasane siis sidur lahutamine oli praktiliselt olematu. käiku aga välja ei saanud ning kui käigukangi asend oli neutraal siis siduripedaali ülesse lastes oli sees esimene käik ning auto liikus. kui sisse sai pandud veel mõni käik olid sees kaks käiku ning auto suri välja.
oli selline tunne, et lase end või maha...:drink: või hakka jooma. sai siis auto välja lükatud ning esimese käiguga sõidetud ning tõmmet proovitud ... ja käigukangi liigutades tuli käik välja ning asi jälle jonksus.

vahepeal pidin olude sunnil sõitma teise autoga ning ei tahagi nagu enam oma auto roolist ära minna...isegi hoplaa teab seda, mis juhtus teise autoga...

vat selline lugu siis jälle:)
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#7

E Okt 15, 2007 10:11

Olles nüüd juba terve suve sõitnud uuema auto roolis, mõtlesin, et küsin, MIDA TEHA SELLE AUTOGA? Ausalt, mõistus enam ei võta!!! Kas sõita edasi? Kas saata aia taha? Tegelt on see auto mulle tunduvalt armsam, kui 9-5. Selline kokku kasvamise tunne on kohe. Tuleks vaid piduriklotsid ära vahetada, aku peale ja sõitma ta peaks. Aga roosteuss teeb paha natuke jälle. Tuleks ära teha aga kas on mõtet? Kas on mõtet nii vana autot käima ajada. Alati, kui ma aias sellest mööda kõnnin, mõtlen, et kui tublilt on SEE AUTO mind sõidutanud. Kevadel on ta mul olnud juba 10 aastat! 10 AASTAT!!! Mootor vajaks tegemist ja rooste, vaat see on kõige hullem!
Tegelt sooviks meelsamini talvel tonnisega sõita! Ei taha 9-5 lõhkuda jääkolakaga kaetud teel.

Noh, lobisege!

no fear...väsinud mõtlemast, et mida teha-------
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#8

E Okt 15, 2007 10:57

Tee ikka korda ja sõida edasi! :thumb:
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#9

E Okt 22, 2007 11:35

Algselt postitas: NO FEAR
Olles nüüd juba terve suve sõitnud uuema auto roolis, mõtlesin, et küsin, MIDA TEHA SELLE AUTOGA? Ausalt, mõistus enam ei võta!!! Kas sõita edasi? Kas saata aia taha? Tegelt on see auto mulle tunduvalt armsam, kui 9-5. Selline kokku kasvamise tunne on kohe. Tuleks vaid piduriklotsid ära vahetada, aku peale ja sõitma ta peaks. Aga roosteuss teeb paha natuke jälle. Tuleks ära teha aga kas on mõtet? Kas on mõtet nii vana autot käima ajada. Alati, kui ma aias sellest mööda kõnnin, mõtlen, et kui tublilt on SEE AUTO mind sõidutanud. Kevadel on ta mul olnud juba 10 aastat! 10 AASTAT!!! Mootor vajaks tegemist ja rooste, vaat see on kõige hullem!
Tegelt sooviks meelsamini talvel tonnisega sõita! Ei taha 9-5 lõhkuda jääkolakaga kaetud teel.

Noh, lobisege!

no fear...väsinud mõtlemast, et mida teha-------


Me oleme sellel teemal ka nelja silma all rääkinud, aga siiski.
Inimene on emotsionaalne ja tunnetega loom.Ja võib tekkida mingite esemete, mida ka auto on, suhtes poolehoid.Kas see on harjumuse asi vms, ma ei tea.Ma ei usu eriti seda asja, et ese omab mingit karmat, aga olen ise näinud ja kuulnud asju, kus mõni auto n......ib järjest inimest näkku.Täiesti loogikavastaselt.Lapid ühe koha ära ja seletamatutel asjaoludel kukub mingi järgmine asi ära või juhtuvad tobedad õnnetused, jne.Aga teised samasugused autod teenivad peremehi truult.
Kui nüüd objektiivselt asjale läheneda, siis on selge, et auto on valmistatud metallist, mis oksüdeerub.Selle vastu ei saa eriti midagi teha.Uuena pärast ostu oleks pidanud täieliku ületöötluse tegema, siis oleks kauem kestnud.Kui auto on jõudnud sellesse faasi, et on mäda, siis on ainult kaks võimalust.Kas asjast loobuda või võtta ette täielik renoveerimine(mis tähendab auto osadeks lahtivõtmist ja kere täielikku ületegemist).See on tohutu töö.Ja, kui ise ei tee, siis väga kulukas.Sisse investeeritav summa on uue odava auto hinnaga võrdne.Nüüd on küsimus, et kas on mõtet.
Ma räägin siia loo, mida tehti Anti juures umbes 8 aastat tagasi.Seal renoveeriti üks päris esimese otsa tonnine täielikult.See auto võis olla ka 84-aasta oma.Mul endal on romuhunnikus üks sarnane.Sellel autol võeti kõik roostes tükid(mida andis) küljest ära.Kõik vahetati.Kere tinutati vajalikest kohtadest üle.Auto omanik ütles, et selle autoga peavad ka tema lapselapsed saama sõita, nagu uuega.Raha, mis sinna sisse läks, oli üle 200 000 krooni.Miskipärast müüs see mees selle auto hiljem 25 tuhandega maha.Selle auto ostis ära ühe Anti juures tööl olnud poisi isa.Ja sõidab sellega siiani.Eelmisel nädalal alles käis sellega mul külas.Aga taas on uksed nähtavalt roostes.Kere seisukorda ma ei ole vaadanud.

Mida siis öelda.SELAVII. Mulle meeldib kurepesi koos kurgedega vaadata.Olen roninud lähedalolevate puude otsa, et saaks kurepesast koos kurekutsikatega pilti teha.Aga jõuab kätte aeg, kui need elajad võtavad enda taevasse kolmnurka ja teevad kluu-kluu ja lähevad ära.Mul võib küll paha olla olla, aga midagi ei ole teha.Muidugi võiks mõelda maakera kliima ümbertegemisele, aga see läheb vist kulukaks.

Noorus on ilus aeg,
Noorus on ilus aeg, aga ta ei tule iial tagasi.
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#10

E Okt 22, 2007 12:34

Ma räägin siia loo, mida tehti Anti juures umbes 8 aastat tagasi.Seal renoveeriti üks päris esimese otsa tonnine täielikult.See auto võis olla ka 84-aasta oma

Tegemist vist selle autoga, kui ma ei eksi?
Samal teemal oli juttu tookordsel kokkutulekul.
Pilt
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#11

E Okt 22, 2007 16:49

Täpselt see sama auto.Sellel pildil on tal veel Xenonid küljes, mis ka 15 tuhande kanti sel ajal maksid.
Jutuks veel juurde, et auto kapoti esimene serv oli roostes.Osteti tutikas originaal peale.Hind oli letis üle 8000.Ega mingit ulmelist allahindlust sealt vaevalt tuli.Sama lugu oli tagatiivaga.Tutikas läks tervenisti külge.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#12

T Mär 11, 2008 0:18

Niih, nüüd on see auto jälle ette võetud :P. Mingid mõtted keerlevad, sest auto ikka päris vanake juba. Kere remondi järgi röögib, targem ehk uus body kinkida. Hea nokitsemise töö, võtad õlutit ja nokitsed jälle. Keerad külge ja keerad ära.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#13

T Mär 11, 2008 9:44

Tead eile olin jälle garages ja seda autot vaatasin kohe kriitilise pilguga, KRUVIKAGA!!!

Nutmaik tuli lausa peale. See tagumine poritiib kõrvalistujapoolne on ikke päris mäda. Mõtlesin küll, et võtan doonori küljest tüki ja istutan külga aga siis tuleb umbes sama teema, mis Timutit ennist kirjutas.
Kolme aasta pärast aga auto jälle punane.
Hoplaa käest on räägitud ka seda kallist roostesurma, kas aga see töö ära tasub? Seda ei tea. See tähendaks uste täielikku demontaaži ning laua peal tüki haaval tegemist. Mis see kogu aeg aga maksab. Selle ajaga raisatud raha eest võiks 9-7 hoopis osta või vana klaasiku või Viggeni...
Pole ju mingi probleem mitu tuhat autosse tunniga laduda. Kui see raha oleks aga võimalik tunniga teenida siis teen hoopis seda.

Nii kurb kui see ka pole aga tuleb see auto jätta poisile, las kärutab mööda heinamaad, nagu ma omal ajal mosse 412-ga ja vana Volga ning uue Volgaga sai tehtud. Ilusad ajad olid!
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#14

T Mär 11, 2008 10:13

tegelikult pole see põllumaa idee väga halb. Aga mis sa nyt ikkagi soetad omale?:poke:
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#15

T Mär 11, 2008 11:43

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
tegelikult pole see põllumaa idee väga halb. Aga mis sa nyt ikkagi soetad omale?:poke:


kesävalot nyt!

Midagi ei soeta.
Panen bike käima ja :gun:

Naasel auto olemas, mida veel tahta.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#16

T Mär 11, 2008 11:48

krt ilmad on küll fantast, a mul pole enam jalgratastki.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#17

K Mär 12, 2008 19:21

Kas keegi on huvitatud sellest autost? Mul ausalt ei ole aega ega tahtmist seda plekitööd ette võtta!
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#18

N Mär 13, 2008 22:16

Kui kere läbimäda on, siis mõtekam juppideks lammutada. Kuidas salongi ja mootori seisukord?
Vasta