SAAB 9000 2.3 Turbo 143 kw USA edition, 1992, denver

Vasta
denver
Postitusi: 49
Liitunud: R Jaan 18, 2008 9:14
Asukoht:
Auto:

#1

E Jaan 21, 2008 20:28

Tervist! :)

Kui kõik ausalt ära rääkida, siis sai Saab 'i haigus peale ühest mu sõbrast(tervisi Sulle herr Muhv), kellele kohutaval kombel Saab 'id meeldivad, kuid kahjuks omale ei ole suutnud veel soetada.Tema osavõtlikus jutuajamistes Saab 'idest pani mindki mõtlema ja uurima Saab 'e.
Saab, kui selline on mulle ammusest ajast teada, kuid armumine kui selline sai peale ühe konkreetse isendiga lähemalt tutvumisel.

Seepeale asusin Saab 'i turuga lähemalt tutvuma, need mis mulle kohe väga meeldisid olid juba müüdud või ei müüda üldse.Teadupärast ei müü keegi korras autot(ilma erilise vajadusesta) :)

Peale mõningast uurimist hakkas silma que pakutav Saab, peale telefonikõne oli que lahkesti nõus autot näitama ja ka proovisõiduks oli võimalus.
Õnneks sai Vikiga Troostist jutule, kes oli auto lahkelt nõus üle vaatama ja oma hinnangut andma andma (tänud Vikile)!
Laupäeval, peale pikka ja rasket ööd sai Troosti end veetud ja peale auto ülevaatamist ja que 'ga käed löödud, sõlmitud vastavad lepingud ja ka raha vahetas omanikku.

Esimene asi oli loomulikult kohustuslik teha ka prooviring.Ütlen ausalt, Saab avaldas muljet ja kuidas veel.Väga stabiilne ja hea juhitavusega auto, lisaks stiilne ja unikaalne välimus.

Laupäev möödus kui nalja õhtusse, seejärel oli aeg asutada end unele ja siis hakkasid esimesed arusaamatused minu ja auto vahel.Kõigepealt ei tahtnud peale minna kesklukk, mispeale sai külmas, vihmas ja tuules ca 15 minutit üritatud küll ühe ja teise nurga alt lukku peale saada, aga ei.Lõppudelõpuks sain luku peale ja taipasin, et esimene vahetust vajav detail on puldipatarei, mida ka pühapäeval vahetama tõttasin.

Aga ega sellega siis probleemid ei lõppenud.Pühapäeva hommikul ei tahtnud sidur lahutada (seda oli ka Viki maininud, et siduri töökoda vms. vajab vahetust).Mis seal ikka, hea sõber appi, kes vedelikku peale valas ja süsteemi uuesti toimima pani(tänud Sulle Mahtin).

Seejärel võis ilus ja päikseline pühapäev hakata. ojee :)
Sõbraga sai arutatud, et vaja sööma minna, aga keegi ei maininud Tlnas söömisest midagi.. suund sai võetud Jänedale "Musta Täku talli".Söödud tekkis korra mõte koju minna, aga läbi Paide, suund juba Tlna peal mõtlesime, et mida kodus ikka teha, et läheme Tartu.. ots ringi ja suund Tartu peale.
Tartus hilisõhtusel kellaajal üks maitsev pizza sisse veetud mõtlesime mida ja kuidas ööseks Tartu jääda.Peale paari tunnist ringiluusimist otsustasime ikka, et omas voodis on ikkagi kõige mugavam magada.Suund siis Tlna peale, aga mitte otse- vaid läbi Viljandi ikka! :D

Selleks päevaks kogunes kilometraasi ca 500-600 km ja ilma probleemideta ja milline nauding roolis.. mmmmm :)

Järgmine nädal Troosti hooldusesse(pidurid koos klotsidega ja siis muret valmistanud siduri töökoda vms.)


Hetkel vist kõik, mis ei tähenda seda, et ei oleks muud esile tuua.
Vasta