Saab 9000i 2.0 16v, 1986, NO FEAR-II osa

Vasta
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#1

R Okt 15, 2010 14:33

Mis seal siis ikka...

Ammu olen pidanud plaani, et soetan endale veel kunagi korraliku vana tonnise. Eestist neid eriti leida ei ole ning siis saigi Kärsaga räägitud sel teemal ning peale aastast otsingut tekkis silmapiirile üks isend, mis oma välimuselt, nimelt raam ja plekid, suht kenad ja siledad ning vaid mõne roostetäpiga olid. Vot. Aga aega läks ja asja sai. Selline hea sõber, nagu Kärss on, organiseeris ta selle mulle möödunud nädalavahetusel Eestisse. Olin masinat näinud vaid piltide peal ja ega tehnilisest olukorrast nagu ei teadnud midagi. Nipet-näpet seal teha ei ole minusuguse jaoks vast eriti probleem.
Sai siis lõpuks eile treila oma 9-7x-le järgi asetatud ning "juba" õhtul kell 7 Tallinna poole kimama hakatud. Olime kohal pimedas kell 9 läbi ning ilm oli juba selline nõme sügisene. Pime oli ning ega ma siis ka autot eriti ei näinud. Auto peale, suurimad tänud lausutud ning kodupoole. Aga see ilm eila oli selilne jube. Mul ju veel alles suverehvid all ning sõitsime päris ettevaatlikult ja tasa-targu. Kodus olime juba kell 1 öösel. Krt see silm tahtis lõpus ikka väga kinni langeda.
Vot sellised lood siis. . .
Ega ma ise ka eriti ei uskunud, et sellise auto veel endale soetan aga no haiguse paranemise tundmärke ei näe mitte kaugenevat. Kahju!
Selline sissejuhatus siis asjale:
Pilte mul ei ole ja ei näitagi, sest äkki tahate endale krabada:nono:

Aga sellest juba edasipidi.

Ja seda ma rääkisin juba, et mul naane lihtsalt ei luba kahte autot ühes nädalas osta...kuigi ma väga oleks tahtnud Kristo oma ära osta ja ilusa kompu kokku saanud...
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#2

R Okt 15, 2010 14:51

Kui ma õigesti mäletan siis on ju X-gi eest veel liigud tegemata...:poke:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14294
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

R Okt 15, 2010 15:02

i ? ilma vurrita? see ei ole haiguste ravi... see on nagu remontõlle asemel porgandimahl...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#4

R Okt 15, 2010 15:10

Tegelt on vurri mõte olemas ja see asub mul ühe tonnise mootori peal mis mul veel ühe auto pealt aia äärest maha on tõstetud. Ega see programm ju veel läbi ei ole.

Liigud:freak:

No aga siis jääb üle vaid need ära liigutada ju! Tulge tulema sealt Tallinnast ükskord kah. 29 siis vä?
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#5

R Okt 15, 2010 15:58

Tubli!:head:
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1963
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#6

R Okt 15, 2010 16:15

Sellised hullud lood siis...Viljandis muidu pidi mingi bakter ringi liikuma, mis sunnib inimesi oma Saabile V8 vahele panema ja tagaveoliseks ehitama, niiet ole ettevaatlik.
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1970
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#7

R Okt 15, 2010 16:58

Ma tahaks küll Viljandisse tulla.

PS. Ma olen siiani oma saabiga ilma vurrita kooselu elanud. Ilmselt veel jätkub.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#8

R Okt 15, 2010 17:12

Väga null koht, siin pole midagi teha. No fear, tuunimisel võin abiks olla. Mul isegi mõned head vanad jubinad alles mida keegi muu ei taha. Saab turbotada küll ;)
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1970
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#9

R Okt 15, 2010 17:42

no kui kutsutakse võib ju tulla :)
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#10

R Okt 15, 2010 19:19

Ei, ei-teha on nii palju, et ei jõua kohe ära teha. Hullult kohe!
No aga davai siis 29-l. Kütan maja soojaks ning ei pea selle pärast muretsema, et külm oleks ja pikali visata kuskil ei oleks. Aga muidugi tuleb mul veel naasega asi ära kooskõlastada.:red:
Mnjah-eks ma pea ikka natuke näitama ka teda siis.
Tavaline masin sama mootori ja juhtimisega, mis mul eelmine oli, seega jah...
Eriliseks võib seda pidada vast selle poolest, et on see väike kolme kodaraga rool peal, mida S9K taga otsis ning taga on mingi eriline tuuletiib. Kena! Lagi nagu alla vajunud ei olnud ning käib ka täitsa tavaliselt selle aastarvu ja masinale omaselt.

Vana ja uus...kumb on kumb???

Lisatud failid
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#11

R Okt 15, 2010 19:59

btw, mul hunnik salongi juppe üle. Tule vii ära, mis meeldib :) Madaldus vedrud võin sulle ära ärida ja ehk ka regullitavad amordid. Nahksisu ka olemas.

Läheb pisut liiga müügiteemaks juba. Vabandused :D
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#12

R Okt 15, 2010 20:00

mul ka hea meel, et sa taas saabiga sõitma hakkad!

igaljuhul arvan, et sealt soomest toodud masinaga sul igav ei hakka: saad kõik oma vabad momendid saabile pyhedada ;)
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#13

R Okt 15, 2010 21:28

Ma loodan väga,et Naane sult kanüüli veenist tõmbab ja veidi vitsa annab,aga põle ju tegelt ullu miskit.Kuna trubot veel põle,äkki võtaks kaasiseadmestiku ligi 29`ndal.Paneksime kahekeisi naerulsui neljasajaga mööda Villandi striite naerukaasiga ja teeks liikusisi.
Et mis??
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#14

L Okt 16, 2010 11:11

Algselt postitas: Trionic
Ma loodan väga,et Naane sult kanüüli veenist tõmbab ja veidi vitsa annab,aga põle ju tegelt ullu miskit.Kuna trubot veel põle,äkki võtaks kaasiseadmestiku ligi 29`ndal.Paneksime kahekeisi naerulsui neljasajaga mööda Villandi striite naerukaasiga ja teeks liikusisi.
Et mis??


Kle davai!:head:
Mingi pulga ta välja tõmbas jah...
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#15

K Dets 22, 2010 13:53

Nädsa siis!

Olen oma tegemiste ja tegemata jätmistega jõudnud nüüd täpselt sinnamaale, et eile sai see auto legaalseks tänavasõiduautoks.
Arvele sai see natuke varem aga eila siis kindlustus ja ülevaatus. Ülevaatusel imetlesime põhja seisukorda. Niivõrd haljas, mingi roheka möginaga kõik kohad kaitstud.
Pidurid head, amordid väga head. Vaid üks tagumine amort on natuke "halvem".
CO sisaldus vastab katiga auto nõuetele.
Aga jah, see põhi...uskumatu.
Vot!
Eile sai siis veel lume sees möllatud ja numbrialused ära toodud ning saabi veljed vana tonnise alt, kuhu vajalik talvekad peale saada, sest ütlen ausalt, suverehv taga...on ikka päris kunsttükk sõita! Eriti veel kui olen harjunud nelja küünega maas olevate ratastega.
Pilti ma ei ole veel teinud aga teen...
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#16

T Veebr 08, 2011 8:25

No nüüd olen vast miski paar tuhat kilti sellega maha sõitnud. Õlid vahetatud, filtrid. Õhufilter ja kütuse oma saavad sellel nädalal vast vahetet. Uued rehvid ning akumuljaator. Alarm pillub segast. Ühendused tuksis, uksi see eriti sulgeda ei taha. Termostaat samuti vahetatud ning nüüd päris soe auto kohe. eks veermik "häälitseb", nagu 25-aasta vanusele autole kohane.
Aga kuidagi "väike" on see auto. Või olen mina suuremaks saanud???
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#17

T Apr 08, 2014 9:05

Kirjutan siia mõne rea. Auto läheb keretöödesse. Tegelen masina juppideks võtmisega ja kere läheb liivapritsi alla.
Millal see asi aga valmis saab? Seda ei oska ennustada. Loodetavasti lähevad peale seda külge ka Airflow stanged ja laiendid.
Aga selle salongi sisuga ei oska praegu seisukohta võtta. Seega küsin, et kas kellegil on veel normaalses olukorras salongisisu?
Endal on veel selle vana valge asjad ka olemas aga eks aeg ole ka seal oma jälgi näidanud. Kindlasti on vajalik paljude pisikeste düüblite järgi, sest aeg on plastmassi küllalti rabedaks teinud ja kui ma neid detaile eemaldan, siis väga paljud düüblid ka katki lähevad. Arvan, et neid VM-s küll saada ei ole... Seega kui kellegil on midagi vanast tonnisest olemas võiks mulle teada anda.
Mootori tegemise pealt ei oska hetkel midagi mõelda. Maha ma seda võtta ei jõua, et seda sel ajal teha kui masina kere tegemises. Aga eks aeg näitab...
Oli siis selline...



Lisatud failid
Vasta