Saab 9-3 SE, 2001, allan67 (LUKKU)

saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1196
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#26

P Dets 29, 2013 19:42

Mul tegi sellist häält pekkis abirihma rullik.
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#27

P Dets 29, 2013 21:03

Proovisin külma mootoriga uuesti kuulata. Tundub tõesti pigem rullik või siis kliimapump hoopiski. See viimane tundub olevat OG common probleem, kui vaadata foorumi rubriiki "Tehniline". Kuna oli nagu nii plaanis uuel aastal eksperte külastada, saab mitu muret korraga ette sööta.

EDIT: siiski rulliku laager undab.
WASSAAB?
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#28

E Jaan 06, 2014 16:40

Piisavalt hea põhjus konksu omada.

Howdy

Reedel juhtus üpriski tobe õnnetus Suurtüki trammitee ületuse ees. Teatavasti on antud teelõik muudetud ühesuunaliseks ning üleüldiselt on seal kandis liiklemine arusaamatu. Väikeste vahedega voorisid seal kolm trammi edasi tagasi. Kõrval reast (vasakult) lipsas auto läbi, kuid pidasin ise targemaks tipptunni ajal mitte kiirustada. Minu taga olev härra, aga ei märganud, et mul pidurituled põlesid ning sõitis mugavalt umbes 3km/h mulle konksu otsa. Kui konksu ei oleks olnud oleks ilmselt saanud tagumist pamperit parandama hakata.

Pilt
WASSAAB?
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#29

K Jaan 08, 2014 12:30

Tere tulemast ka minu poolt lennukite maailma :)

Mul ikka hea meel, et tegid selle lükke ära ja endale Saabi soetasid. Sõidurõõmu valmistab see punane rakett kindlasti ja nagu näha siis emotsioonidest ka puudus ei ole :cool:

Mõnel kuivemal perioodil tuleks siis pildistama minna :beer:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#30

K Jaan 08, 2014 14:37

Tere tere vvs

Nüüd saame koos lendama minna :)
Sõidurõõmu on hetkel olnud küll ikka omajagu. Ainuke probleem on selles, et möödasõidud on liiga nauditavad ning see võib pahandusi tekitada - seda tead omastkäest :)
Pilte oleks küll hädasti vaja siia teemasse.

Väike update ka

Vahepeal on juhtunud nii palju, et vahetatud said tagumised puksid - oluliselt leebem on Tallinna künklikel tänavatel.

Tilkuma on hakanud, aga turbo :wall: Hetkel tundub, et tühikäigul tagumine pütt nagu tossaks keskmisest rohkem, kuid kuna mul puudub igasugune referents/kogemus ja pole ekspert siis absoluutset tõde ma ei tea. Foorumi alalehte "Tehniline" uurides sattusin ühe sarnase teema peale, kus turbo oli kasutatud turbo vastu vahetatud ning spekuleeriti nii valesid töövõtteid turbo vahetusel kui ka seda, et karterituulutus on umbes.

Esmaspäeval vaatavad Audaceri spetsialistid asja üle.

Loodan, et turbo ei hakka saba andma - see oleks selle masina peal juba teine turbo siis. Aga kui asi ongi turbos siis vist tuleks raha koguma hakata Mitshu turbo jaoks. :head:
WASSAAB?
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#31

E Jaan 20, 2014 15:09

Õnnitlused :beer: Minu nina alt ostsid (loodan, et võin sinatada) selle ära! Ma olen selline vahel pikaldase mõtlemisega ja väga polnud teist autot perre vaja, aga kokkuvõttes olin otsustanud, et asi ei maksa nii palju ja ostan naisele kingituseks. Juba kujutasin ette kuidas ma talle selle punase kingituse üle annan, kutsun sõbrad appi ja seoks mingi lindi ümber jne...eeeeh. Ja kui siis Kaspariusele lõpuks helistasin, oli eile ära ostetud.

Pikka armastust teile!
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#32

E Veebr 03, 2014 14:19

Õnnitlused :beer: Minu nina alt ostsid (loodan, et võin sinatada) selle ära! Ma olen selline vahel pikaldase mõtlemisega ja väga polnud teist autot perre vaja, aga kokkuvõttes olin otsustanud, et asi ei maksa nii palju ja ostan naisele kingituseks. Juba kujutasin ette kuidas ma talle selle punase kingituse üle annan, kutsun sõbrad appi ja seoks mingi lindi ümber jne...eeeeh. Ja kui siis Kaspariusele lõpuks helistasin, oli eile ära ostetud.

Pikka armastust teile!


Hehheee... aitäh! Ja vabandan, et sinu filigraanse ja väga romantilise plaani ära lörtsisin :) Aga usun, et midagi väga hullu sellest siiski pole.

Aga autost ka. Siin külmade saabudes, hakkas turbo flutterdama ja viskas pärast ka mootoritule põlema. Hea õnne peale läksin laupäevasel päeval Audaceri ukse taha kolistama. Õnne oli ning saigi Tech2 järgi lükatud, mis näitas bypass klapi viga nagu ka foorumis spekuleeritud sai. Suured suured tänud teile :notworthy: Õnne jätkus ka päeva teises pooles, kui sõber teatas, et tal bypass klapid sahtlis täitsa olemas. Saigi nii elektrooniline kui mehaaniline osa vahetatud ning mure lahenes - mootorituli kustus ning flutter heli kadus. Vahetatud mehaaniline klapp tundus kordades asjalikum, kui see mis seal algselt peal oli.

EDIT: Iisak viskas üleeelmine kord ka pilgu kapoti alla ja turbo pidavat kõige kuivem koht olema. Seega tundub probleemiks otsa simmer. Eks need simmerid ja tihendid tuleb kõik ühel hetkel üle vaadata.
WASSAAB?
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#33

P Veebr 23, 2014 23:47

Leotasin Saabi

Howdy

Mõtlesin, et panen siia vahelduseks lihtsalt veidi silmailu ilma liigsete kommentaarideta.

Autopesufriikidele soovitan sellist leotusvahendit nagu AC-16!
http://www.estko.ee/index.php?route=product/product&product_id=1507

Pilt
WASSAAB?
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#34

L Juul 05, 2014 13:37

Saab sai väga suure hoolduse

Howdy

Kuna minu sõiduki teema on üpriski kaootiline olnud proovin ennast antud ja tulevaste postitustega parandada.
Tänaseks olen autot omanud 8 kuud ja ca 6000 kilomeetrit ning olen üldiselt väga rahul ostuga.

Esimese poole aasta jooksul ma autot väga ei parandanud. Vahetasin vaid tagumised puksid ning lasin ühe turbo õlituse lekke eemaldada. Korraks talvel viskas ka mootoritule põlema ning tekkis turbo flutter, mis oli tingitud sellest, et by-pass voolik oli küljest ära tulnud - igaksjuhuks vahetasin ka by-pass klapimajanduse ära. Kuna sõitmist on mul tegelikult mitte väga palju siis tahtsin masinaga vähemalt talve ära sõita Eesti teedel ja kliiimas, et kõik olulised probleemid autol välja tuleksid, eelnevalt ta kulges mööda Põhja-Rootsi tasaseid teid.

Nüüd suvel sai auto veidi tõsisemalt ette võetud kuna tehniline kontroll terendas ees ning viimase poole aasta jooksul tulid kõik suuremad murekohad välja, mis tuli nüüd korda teha.

Siinkohal ei oska ega ka suuda ma ära kiita ja tänada daagsi kes väga põhjalikult lasi minu auto VM-s üle vaadata ning ka kõik pisidetailideni korda teha! :notworthy:

Originaal läbisõit hetkel: 238 224km

Loetelu probleemidest, mis sai kõrvaldatud:

- lisatud sai karterituulutuskit
- vahetatud sai klapikambrikaane tihend
- eelnevalt kõrvaldatud turbo õlituse lekke probleem sai uuesti ja korralikult ümber tehtud, lisatud said klambrid ja muud jutud, et asi oleks korrektne ja töökindel
- nuka kork sai ära tihendatud, sealt pressis õli välja
- vahetatud said tagumised pidurikettad ja klotsid
- vahetatud sai käsipiduritross
- by-pass voolik sai pikem pandud
- vahetatud sai mõlemad õõtsad
- vahetatud said stabika kondid
- ja palju muud nipet-näpet
- sain ka uue salongi filtri ning kui seda vahetama hakkasin siis avastasin, et seal puudus selline asi absoluutselt

Tehnilises kontrollis avastati vaid, et üks numbrituli ei põle (sai kohe ära parandatud) ning, et pean siiski esiklaasi ära vahetama kuna all paremas nurgas on lubamatult suur kahjustus. Kui keegi juhuslikult teab kus saab mõistliku hinnga uue esiklaasi koos paigaldusega järgmise 30 päeva jooksul siis oleksin väga tänulik :) Tehnomees tõi ikkagi ka selle välja, et mul ei ole originaal väljalase, kuid lubas mitte nokkima hakata selle kallal.

Enne talve tahaks autoga korra ka maalri juures ära käia ning likvideerida "rebased" tagaratta koobaste juures, mille Eesti talv kenasti nad seal jooksma pani.
Ning siis oleks jätkuvalt veel vaja korda teha SID ja kliima display.

Pilt

Väike meene Tour d´ÖÖ-lt ja tervitused rattasõpradele

Pilt
WASSAAB?
Pootsman
Postitusi: 1099
Liitunud: T Juun 05, 2007 19:00
Asukoht:
Auto:

#35

P Juul 06, 2014 11:35

Kui keegi juhuslikult teab kus saab mõistliku hinnga uue esiklaasi koos paigaldusega järgmise 30 päeva jooksul siis oleksin väga tänulik :)


http://www.remitauto.ee/?id=20

Miinus, et ettevõtte asub Pärnus. 9-5-le tegid väga hea hinna igatahes...
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#36

E Juul 07, 2014 12:06

Kui keegi juhuslikult teab kus saab mõistliku hinnga uue esiklaasi koos paigaldusega järgmise 30 päeva jooksul siis oleksin väga tänulik :)


http://www.remitauto.ee/?id=20

Miinus, et ettevõtte asub Pärnus. 9-5-le tegid väga hea hinna igatahes...


Tänud info eest! Tundub, et seal on tõesti pea poole odavam, kui kuskil mujal :):)
WASSAAB?
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#37

E Juul 07, 2014 12:08

Üks suvine klõps.

Pilt
WASSAAB?
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#38

N Juul 10, 2014 12:16

Tänasest on Saabil uus esiklaas

Howdy

Pilt

Suured tänud 819ATP-le asjakohase vihje eest!

Julgen tõesti ka ise Remit Autot soovitada. Kahe tunniga oli klaas ees ning klienditeenindus väga kiiduväärt - väga asjalikud ja sõbralikud inimesed.
Lisaks oluliselt odavamale hinnale võrreldes Tallinna töökodadega, lisati Remitis Saabile ka tasuta uued kojamehed.

Olen väga rahul!
WASSAAB?
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#39

N Juul 10, 2014 12:40

...
Lisaks oluliselt odavamale hinnale võrreldes Tallinna töökodadega,
...


Loomulikult, kuna asub ju Pärnus...

terv, teager
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#40

R Juul 11, 2014 2:07

...
Lisaks oluliselt odavamale hinnale võrreldes Tallinna töökodadega,
...


Loomulikult, kuna asub ju Pärnus...

terv, teager


Siit ka loo moraal. Kui vähegi võimalik tasub Tallinna meestel pakkumisi võtta ka väljaspool Tallinnat kuna minul läks see lõbu pea poole vähem maksma, ning isegi edasi-tagasi sõitu arvestades võitsin rahaliselt päris arvestatava summa. :wise:
WASSAAB?
Pootsman
Postitusi: 1099
Liitunud: T Juun 05, 2007 19:00
Asukoht:
Auto:

#41

R Juul 11, 2014 8:59

Punane värv on äge - ümbersõidu ringteedel kaugelt juba oli näha midagi Ferrari punast ja kui lähedale jõudis 9-3 oli selge, et mees käis klaasi vahetamas.
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#42

R Juul 11, 2014 20:45

Testisin LED valgustust...

Howdy

Kuna vaja sisustada veel viimased puhkuse päevad ja leida endale tegevust, otsustasin võtta jalge alla tee kauplusesse, et osta hunnik LED pirne.
Mõte LEDide peale üle minna tekkis mul paar päeva tagasi, kui nägin ühte väga sirget ja kena vana e30 BMW-d mööda sõitmas, millel oli numbrituli ilus ja särav. Ja kuna mul need hõõgniidid seal taga pole just misteab töökindlad saigi otsus uueaja tehnoloogia katsetuse osas vastu võetud.

Kuna LEDide osas kogemusi mul ei ole ning pakendilt kuskilt temperatuure välja ei lugenud lähtusin lihtsalt sellest, et kuskile oleks kirjas, et tegemist on valge LED pirniga. Tundub, et kõik said täpselt sama temperatuuriga pirnid ning tulemusega olen ise väga rahul.

Vahetatud said esimesed ja tagumised laepirnid, pagaasniku pirn ja numbrimärgi pirnid (üllatus üllatus, üks vana pirn oligi äsja uuesti saba andnud).
Vahetamata jäi vaid kindalaeka pirn kuna unustasin selle lihtsalt ära.

Automaatse salongivalgustuse (suur valgustus) asemele said ees ja taga LED pirnid, mis kumbki koosnevad 8st dioodist ning sõitjate valikulistesse valgustitesse (loe: nupust lülitatavad) ühe dioodiga LED pirnid. Selline kombo tundus kõige mõistlikum kuna suur valgustus on üpriski intensiivne.

Numbritulede osas olen veidi skeptiline kuna tundub, et nad ei hajuta piisavalt - pakendil oli jutt igatahes kenam. Kuna ööd on veel valged siis korralikud pildid tulemusest tulevad veidi hiljem.

Pildil on salongivalgustus suht haardkoor, kuid reaalsuses on asi palju leebem ja kenam :)

Pilt

Midagi tundub igatahes valesti numbrituledega

Pilt

Kindlasti teen lähitulevikus veidi paremad pildid!

Punane värv on äge - ümbersõidu ringteedel kaugelt juba oli näha midagi Ferrari punast ja kui lähedale jõudis 9-3 oli selge, et mees käis klaasi vahetamas.


Like (Y) :head:
WASSAAB?
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#43

E Aug 04, 2014 1:28

Käisime Saabiga Rootsis

Howdy

Alati ei pea väga kaugele sõitma!

Pilt
WASSAAB?
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#44

K Okt 01, 2014 22:15

Võtame aasta kokku

Howdy

Vaatame, mis see Saabi lõbu siis ka reaalselt aastaga maksma on läinud. Tegelikult saab reaalselt aasta täis küll järgmine kuu, kuid olin veidi kimbatuses - kas võtta kokku 10 000 läbisõidul või peale aastaringi täitumist. Seega teen väikese kompromissi endaga ning võtan aasta kokku ca 10 300km läbimisel kuu enne aastaringi täitumist.

Kuna masin on reaalselt vaid aasta Eestis sõitnud ning enne minu kätte jõudmist oli tal vahetatud vaid tagumine pütt ja turbo, sai aastajooksul masinat veidi rohkem remonditud.

-vahetatud sai esimene klaas
-taha said uued pidurikettad ja klotis
-käsipiduri kotsid
-mõlemad esimesed õõtsad
-stabika vardad
-lisatud sai karterituulutus komplekt+lõdvik+uus vaakumvoolik
-otsatihend sai vahetatud
-uus õli+õlifilter
-klapikambrikaanetihend
-pooltelje ots
-tagumised puksid
-turbo õlituse leke peatatud+uuesti sama töö lastud korrektselt üle teha (100.- eur kortsnasse :wall:)
-lisaks hulgaliselt remontööde kulu
-lisaks pudi-padi: LEDid salongi; uued Osram Nightbraker tuled ette

Kütust kulus selle aja jooksul ca 1100L, mis teeb keskmiseks kütuse kuluks 9,38L/100km. Sellest ca 80% on linnasõidud :cool:

Rahalisesest poolest rääkides:

Remontööd+varuosad: 1012,04.- eur
Kütus: 1456,63.- eur
Muud kulud: 115,60.- eur

Kokku: 2584,27.- eur

Kilomeetri hind: 0,25.- eur

Siia juurde ka üks pilt suvest Loksa lähedalt koos kellegi hõbedase Talladega-ga :)

Pilt
WASSAAB?
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#45

P Okt 19, 2014 21:44

Elekter

Howdy

Teatavasti elektriturg on avatud, seega otsustas ka saab uue teenusepakkuja valida. Kapoti alt sai vana välja vahetatud uue Varta aku vastu 55Ah 480A.
Mootor käivitub nüüd iga ilmaga ning probleemideta :)

Lisaks üks sügisene pilt Setomaa metsade vahelt.

Pilt
WASSAAB?
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#46

T Nov 17, 2015 10:09

Howdy

Masin ikka alles. Kuna kevdest sügiseni sai liigeldud peamiselt kaherattalisel ning perre tekkis ka uus auto siis Saab jäi veidi unarusse.
Vahepeal sai vahetatud summuti ning esimesed pidurikettad-klotsid. Vaja oleks veel käsipidur ära pingutada ning ülevaatusel ära käia.
WASSAAB?
allan67
Postitusi: 75
Liitunud: K Jaan 05, 2011 19:07
Asukoht:
Auto:

#47

L Jaan 02, 2016 20:44

Saab läks koju tagasi. Fookus kiskus rohkem kaherattaliste peale :)
Tõmbab siinkohal joone alla sellele teemale.
WASSAAB?
Vasta