Saab 9-3, 2000, Fideelia

Fideelia
Postitusi: 26
Liitunud: P Juun 19, 2016 14:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 2000
Kontakt:

#1

P Juun 19, 2016 18:53

Olen värske saablane. Soetasin paar päeva tagasi endalegi ootamatult Lumivalgukese Saab 9-3 SE 2.0 113kW, automaat. :) Ideest osta auto oli selleks hetkeks möödunud ca 9 kuud. Ma ei ole kunagi olnud suur autoinimene, sõitnud olen ainult isa ja sõbra vanade romudega. Kui tekkis vajadus oma auto järele, hakkasin seda õiget otsima. Seekord tahtsin automaatkastiga autot ja seadsin lisatingumuseks, et masina disain ja värv peaks mulle meeldima ning et hõbedast metallikut isegi ei hakka kaaluma. Mingit suvalist halli jurakat ei tahtnud. Lemmikvärv on kollane, aga kollaseid autosid ei liigu meil peaaegu üldse. Värvi saab alati hiljem muuta, aga see ju maksab. Üle sai vaadatud kaks volkarit, kuid mõlemad roostetasid. Korraga ilmus müügile lumivalge Saab. Vaatlus, proovisõit ja hea pakkumine ning saingi Saabi omanikuks. :D Mingeid probleeme pole seni ilmnenud, aga Saabiga saab nalja ka. :) Kui peale tehingut lõpuks üksi esimest korda Saabiga koju olin sõitnud, maja ette parkinud ja süüte välja lülitanud, kuulsin tagant nelja koputust. Kordasin protseduuri süütega ja jälle koputati neli korda. Käisin ümber auto, vaatasin pakiruumi, kõik tundus OK. Lisaks kostis kliimapuhurist kõrinat, aga see jäi järgi, kui korraks end autosse lukustasin ja luku uuesti avasin (lubati juba tasuta uus kliima). Endine omanik ka algul arvas, et kujutan koputusi ette. Mõtlesin juba, et autos kummitab. Endine omanik lõpuks helistas ja ütles, et auto tagaotsas on 4-osaline antenn, mis auto käivitamisel end osade kaupa lahti pakib ja auto seiskamisel osade kaupa kinni pakib, neli osa on neli koputust ja müsteerium oli lahendatud. Öösel põleb armatuurlaud erksates rohelistes toonides, aga night paneliga saab osa sellest ära kustutada. Mul on tunne, et juhin UFO-laeva. :drive: Pagasiruum on mahukas. Järgmisel nädalal on plaanis auto seest ja väljast põhjalikult ära lasta puhastada, aga ma ei tea, kas see on soodsam Jazzis või Statoilis. Hiljem on kavas lasta karbid jms õlitada ja veljed ära värvida ning kere osaliselt vist kiletada jms- pole veel otsustanud ja ei tea, kes Tartus inimliku hinnaga kiletaks, värviks. Siiamaani olen oma uue autoga rahul. :D



Lisatud failid
Why drive a car when you can pilot a SAAB!
Kasutaja avatar
Ainar
Saabiklubi liige
Postitusi: 380
Liitunud: P Juun 17, 2007 19:18
Asukoht: Liikva
Auto: viewtopic.php?f=57&t=19320
Kontakt:

#2

P Juun 19, 2016 22:38

Palju õnne, ja tere tulemast klubisse: http://www.saabiklubi.ee/

Terv, Ainar
Fideelia
Postitusi: 26
Liitunud: P Juun 19, 2016 14:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 2000
Kontakt:

#3

P Juun 19, 2016 22:48

Tänud! :drive: Uus põnev maailm minu jaoks.
Why drive a car when you can pilot a SAAB!
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2273
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#4

E Juun 20, 2016 13:17

Tere tulemast ka minu poolt! Uus auto on äge! Eriti esimene!
Fideelia
Postitusi: 26
Liitunud: P Juun 19, 2016 14:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 2000
Kontakt:

#5

E Juun 20, 2016 15:52

Esimene päris ise ostetud ja valitud auto on tõesti teistsugune kui kellegi teise masin, mida ainult kasutad. Hoopis teine suhtumine tekib. Täna ostsin autole roosat klaasipesuvedelikku ja tegin Tartus suure ringi ilma navi seadmeta. Homme saan uue kliima. :headbang:
Why drive a car when you can pilot a SAAB!
arvo92
Saabiklubi liige
Postitusi: 517
Liitunud: K Nov 26, 2014 22:08
Asukoht:
Auto: SAAB 90 1984

#6

E Juun 20, 2016 15:53

Teema peaks vist olema 9-3&900ng alamfoorumis?

Muus osas - tervitan minagi. 9-3 on väga hea sümbioos suurusest, mahutavusest, väljanägemisest, mugavusest, sõiduomadustest. Mina ülikooliajal juba arvasin, et see on kõige ilusama kujuga auto ja igatsesin selle kere+turbo kombinatsiooni. 10 aastat hiljem olen kujult samasuguse omanik ja vuran sellega igapäevaselt, pole kordagi tee äärde jätnud või probleeme valmistanud. Ja ma alati isegi ootan sellega sõitmist, kui tean, et õhtul on kuskile minek. Ausalt.

Kui sa teda hästi hoiad, hoiab tema sind samuti. Mõnusat kulgemist.
que
Postitusi: 1406
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#7

E Juun 20, 2016 17:01

Väga uhke pilt!
Mõnusat kulgemist ja hooldamist ..hea kui plaanid korralikult paigas :)

Edit:
sinu istmekatte soovist.
Soovitaks kindlasti nahk katteid/ istmeid ..mul olid ka eelaimdused kunagi..
aga igasuguse ilmaga on väga mõnusad.
Kui tahad tavalisi, vaata varuosade rubriik rahulikult läbi ..liiguvad väga soodsa hinnaga tavaliselt.
Everyday Regular SAAB guy!
Fideelia
Postitusi: 26
Liitunud: P Juun 19, 2016 14:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 2000
Kontakt:

#8

E Juun 20, 2016 17:39

Teema peaks vist olema 9-3&900ng alamfoorumis?


sry, ma polnud kindel, kumba alafoorumi seda postitada. :)
tänan kiitmast, vot kus sattusin hea auto peale ja foorum muutub ka omasemaks. praegu on ainult üks küsimus, miks masin kurvides vahel kergelt kääksub?

Nahkkatteid ei taha sellepärast, et olen pooleldi vegan ja väldin loomanaha ja osa loomse toidu tarbimist.
Why drive a car when you can pilot a SAAB!
Press
Postitusi: 128
Liitunud: N Mai 08, 2014 17:39
Asukoht:
Auto:

#9

E Juun 20, 2016 18:40

Teretulemast.
Küsi nõu ja abi VVS-i käest kui soov autole sära annda!
Fideelia
Postitusi: 26
Liitunud: P Juun 19, 2016 14:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 2000
Kontakt:

#10

E Juun 20, 2016 21:49

Tänx! :) Hea teada, kelle poole pöörduda. Pean uuesti raha koguma, siis saan protseduure alustada. Mul soovitati algul Krownis roostetõrje läbi teha. Välimuse tuunimine tuleks siis peale seda.
Why drive a car when you can pilot a SAAB!
Kasutaja avatar
Ainar
Saabiklubi liige
Postitusi: 380
Liitunud: P Juun 17, 2007 19:18
Asukoht: Liikva
Auto: viewtopic.php?f=57&t=19320
Kontakt:

#11

E Juun 20, 2016 22:50

Päris sile ja roosteta isend tundub(selle pildi järgi), Rootsist toodud auto kohta. Mis teema sul nende istmetega on? Üld juhul Saabi istmetel mina lisa aftermarket katteid pole kohanud. Kas istmed nii kulunud, et ei kannata sõita? Muidu Saabi riidest istmed ka väga lihtsasti puhastatavad, kui seda kardad. Antenn koputab sul selle pärast, et ta ei paki ennast täielikult kokku, uut teleskoopi vaja (jällegi tuvastatud pildi järgi), velgede kohapealt soovitan lihtsalt uuemad korralikud SAABi originaalid vaadata ja need talveks näit jätta. Kasutaja rantto temal on siin suur valik velgi müügis, mis sulle ka alla sobivad. Head madallendu.

Terv, Ainar
Aixx
Saabiklubi liige
Postitusi: 136
Liitunud: R Aug 08, 2014 10:44
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-3 SC 1,9TiD 2008 Hirsch Performance

#12

T Juun 21, 2016 10:57

Tere tulemast! Lõpuks ometi ka 1 valge juures!
Fideelia
Postitusi: 26
Liitunud: P Juun 19, 2016 14:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 2000
Kontakt:

#13

T Juun 21, 2016 19:03

Tänan! :) Antenn tõesti ei paki end lõpuni sisse. Autoalarmis, kus täna kliimat vahetamas käisin, öeldi, et antenni vaja õlitada, aga kuidas ja millega ma seda õlitan? Ma ei saa praegu selle antenniga pesutänavalegi ja auto jääb pesemata. Istmetega on see häda, et nad on hallid, aga ma ei talu halli, see masendab mind. Tahaks kasvõi osaliseltki kollaseid istmekatteid. :cool: Autokompuutris mingi kala. Osa infot näitab, aga osa on justkui eelmise omaniku juures kinni, nätab pidevalt üht ja sama keskmist kiirust, kuigi meelega sõidan erineva stiiliga, et näha, kuidas see muutub.
Üldiselt ikka kõik töötab nagu tänane suur ring linnas ja linna ümbruses maal näitas. Mõnus on sõita. :thumb:
Why drive a car when you can pilot a SAAB!
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#14

T Juun 21, 2016 20:51

Antenn tõesti ei paki end lõpuni sisse. Autoalarmis, kus täna kliimat vahetamas käisin, öeldi, et antenni vaja õlitada, aga kuidas ja millega ma seda õlitan? Ma ei saa praegu selle antenniga pesutänavalegi ja auto jääb pesemata.:thumb:

Ausalt öelda need elektrilised antennid ei sobi Eesti kliimasse, liigendid koguvad kruusateedelt sodi vahele, talvel lörtsiga jäätub ära ning võib antenni hammasvöö ära lõhkuda jne. Mul on kahel autol olnud elektriline antenn ja talveks olen need üldse lahti ühendanud jättes välja vaid paari liigendi jagu. Ka suvel kipuvad jamad tekkima. Mina õlitasin antenni toona wd-40 universalõliga ca kord kuus, sest muidu tekkisid klappimisel jamad.
Pesutänavale ei tasuks üldse minna kui auto värvkate on armas, see mida Statoilt jmt sinu autoga seal teevad pole mitte hea. Mul hakkab isegi firmaautodest seal pesutänavas kahju, kui peeglid käivad vastu keret ja tagaakna kojamees tahab ära lennata. Mine parem käsipesulasse või kasuta neid survepesuritega mündipesulaid.
Kompuutriga on nii, kui eeline omanik on eelmisest nullimisest tuhandeid kilomeetreid sõitnud, siis ei suudagi sa mõne päevaga keskmistes näitudes muutusi esile kutsuda. Pead näidud ära resettima, selleks vaata vajadusel juhendit.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
Fideelia
Postitusi: 26
Liitunud: P Juun 19, 2016 14:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 2000
Kontakt:

#15

T Juun 21, 2016 23:12

aa ok, lähen siis käsipesulasse, näiteks Turu Jazzi. ma ei ole kunagi autopesulas käinud, ma pole üldse nende asjadega kursis. viimastel päevadel alles hakkasin guugeldama, teenuseid ja hindu vaatama.
Why drive a car when you can pilot a SAAB!
saabu
Postitusi: 803
Liitunud: R Juul 21, 2006 9:43
Asukoht: Tallinn-Aruküla
Auto:
Kontakt:

#16

T Juun 21, 2016 23:16

Kuna antennil suure tõenäosusega vits katki, siis ma olen tavaliselt lihtsalt jõuga sisse surunud.
yksheikki
Postitusi: 601
Liitunud: R Sept 12, 2008 1:36
Asukoht: Tartu
Auto: 9-3 Aero

#17

T Juun 21, 2016 23:38

aa ok, lähen siis käsipesulasse, näiteks Turu Jazzi. ma ei ole kunagi autopesulas käinud, ma pole üldse nende asjadega kursis. viimastel päevadel alles hakkasin guugeldama, teenuseid ja hindu vaatama.


Käsipesulatest soovitan Lõunakeskuse Autoilu (või mis iganes selle nimi seal on). Hinnad on mõistlikud ja kvaliteet hea. Ma olen seal alati tulemusega rahule jäänud.
Fideelia
Postitusi: 26
Liitunud: P Juun 19, 2016 14:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 2000
Kontakt:

#18

R Juun 24, 2016 23:22

Järgmine nädal ilmselt läheb auto pessu. Kas keegi teab, milles on asi, et kui masina ära pargin ja mootori seisma panen, kuulen autost, kusagult altpoolt tiksumist, mis kestab lakkamatult ei tea, kui kaua. Täna näiteks läksime juba minema ja masin tiksus vaikselt omaette edasi. :) 7 tunni pärast naastes oli masin vait kui sukk, ei tiksunud enam. Käivitus kenasti, sõita on väga hea.
Why drive a car when you can pilot a SAAB!
saabu
Postitusi: 803
Liitunud: R Juul 21, 2006 9:43
Asukoht: Tallinn-Aruküla
Auto:
Kontakt:

#19

R Juun 24, 2016 23:45

Kas tiksumine käib teatud aja tagant või suvalisel hetkel pärast sõitu?
Fideelia
Postitusi: 26
Liitunud: P Juun 19, 2016 14:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 2000
Kontakt:

#20

R Juun 24, 2016 23:48

kohe kui autost väljun, on tiksumist kuulda. iga kord pole tiksunud, ei tea, millest see sõltub. :freak:
Why drive a car when you can pilot a SAAB!
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#21

R Juun 24, 2016 23:53

Summuti äkki praksub?
TheDiegoMedia
Postitusi: 8
Liitunud: R Juun 10, 2016 20:30
Asukoht:
Auto:

#22

L Juun 25, 2016 11:51

aa ok, lähen siis käsipesulasse, näiteks Turu Jazzi. ma ei ole kunagi autopesulas käinud, ma pole üldse nende asjadega kursis. viimastel päevadel alles hakkasin guugeldama, teenuseid ja hindu vaatama.


Käsipesulatest soovitan Lõunakeskuse Autoilu (või mis iganes selle nimi seal on). Hinnad on mõistlikud ja kvaliteet hea. Ma olen seal alati tulemusega rahule jäänud.

Isiklikult olen jäänud Tartus kindlaks autogavanni pesulale (zeppelin, aalo), väiksemaid pesusid teen sendipesulas ise.
Fideelia
Postitusi: 26
Liitunud: P Juun 19, 2016 14:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 2000
Kontakt:

#23

L Juun 25, 2016 12:43

Summuti äkki praksub?

Omanik lasi enne müüki uue summuti panna. Ise nägin, et summuti välimus on tõesti värske ja arve ka oli ette näidata.
Why drive a car when you can pilot a SAAB!
Pereira
Postitusi: 136
Liitunud: T Mai 22, 2007 18:37
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-5 3.0 V6 Griffin MY2001

#24

L Juun 25, 2016 15:14

Minu vana 9-3 ka praksus, aga ma seostasin seda kuumaks aetud detailide jahtumisprotsessiga.
Fideelia
Postitusi: 26
Liitunud: P Juun 19, 2016 14:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 2000
Kontakt:

#25

N Juul 14, 2016 11:18

Olen vahepeal auto ära pesnud ja tahan temaga hooldusse minna, aga ei oska kuhugi minna. Algul tegi Carstop mulle koha peal pakkumise, ca 130 EUR, aga see oli ilma autot üle vaatamata, lihtsalt oletuste pinnalt, et õlid ja filtrid vaja välja vahetada ning ma ei saanud seda pakkumist meililegi, kontoris ainult korraks nägin. Seega loobusin praegu ning lasin Autoeksperdis ülevaatuse teha. Seal vaadati 19.50 euro eest masin üle ja öeldi, et vahetada on vaja mõned filtrid, tugipadi ja tugilaager, konkreetse nimekirja ja hinnad sain meilile, aga see on megakallis üle 250 euro. Kas kusagil Tartus keegi teeks soodsamalt või on see hind normaalne?
Why drive a car when you can pilot a SAAB!
Vasta