Saab 900 S Cabrio 2.0 R4 96 kW, Merle

ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1963
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#51

L Nov 15, 2008 23:14

Alumine hammasratas ja ketitallad on vaja vahetada, neid ilma mootorit maha võtmata kätte ei saa.
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#52

L Nov 15, 2008 23:16

Algselt postitas: Merle
Algselt postitas: taneli01
Kas ketiga koos ei peaks vahetama ka hammasrattaid ja veel üht-teist muud?


Seda Viki Troostist ei öelnud - seega: ma ei tea!


kui käib jutt mootori maha võtmisest, siis loomulikult mõeldakse enama vahetust kui paljas kett:)
keegi pole nii rumal,et ei teaks, et palja keti vahetab lihtsalt ära ja selleks pole mootorit maha võtta vaja
:P

ei tasu ka alahinnata meie teadmisi:wall:
vahetame ära maksimaalselt kõik, mis vajab vahetust ja kui see nii ei peaks minema, siis on see kliendi valik , kas siis rahaline probleem või muu, lisaks võtab klient omale ka kirjaliku vastutuse sel juhul ja me ei garanteeri midagi:wall:
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#53

L Nov 15, 2008 23:16

Hammasrattad ja igasugu tallad on minu teada Soovitatav vahetada ja seda ka tehakse, Sinu enda huvides:)
Ei ole läbi viinud sellist eksperimenti, aga ehk kunagi tuleb. 9000 uus kett juba peal koos taldadega. 9-5 kohta ei oska midagi kosta.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#54

L Nov 15, 2008 23:21

Jah, mina olen küll nii rumal, et ei teadnud, et kas saab ilma mootorit maha võtmata ketti vahetada.

Aga ütleme, et kui ng-l on valida, kas 220.000 pealt vahetada ainult kett (mootorit maha võtmata) või sõita kuni mootor sodi, siis kummaga kauem saab? :drink: Merle, vabandan läbu pärast su auto teemas:red:, aga põhimõtteliselt läheb teemasse ka.
Merle
Postitusi: 78
Liitunud: P Okt 12, 2008 13:34
Asukoht:
Auto:

#55

L Nov 15, 2008 23:21

Selge! Hakkan siis ikkagi pakutud teenusehinna jaoks vahendeid otsima, kuna sõitev SAAB on ikka parem kui mittesõitev...:)
Kuna minu jaoks on minu SAAB oluline, siis tuleb ka temasse investeerida...
taneli01
Postitusi: 150
Liitunud: K Juun 18, 2008 15:44
Asukoht:
Auto:

#56

L Nov 15, 2008 23:23

Ja kui mootor maas siis on raha kokkuhoiu mõttes teha ära kõik mis sellel juhul teha annab.Otsatihendid,vajadusel sidur jne. Lauapeal on neid asju ju lausa lust teha!Ja peale seda tükk aega muretut :drive:
Merle
Postitusi: 78
Liitunud: P Okt 12, 2008 13:34
Asukoht:
Auto:

#57

L Nov 15, 2008 23:27

Algselt postitas: mad1
Algselt postitas: Merle
Algselt postitas: taneli01
Kas ketiga koos ei peaks vahetama ka hammasrattaid ja veel üht-teist muud?


Seda Viki Troostist ei öelnud - seega: ma ei tea!


kui käib jutt mootori maha võtmisest, siis loomulikult mõeldakse enama vahetust kui paljas kett:)
keegi pole nii rumal,et ei teaks, et palja keti vahetab lihtsalt ära ja selleks pole mootorit maha võtta vaja
:P

ei tasu ka alahinnata meie teadmisi:wall:
vahetame ära maksimaalselt kõik, mis vajab vahetust ja kui see nii ei peaks minema, siis on see kliendi valik , kas siis rahaline probleem või muu, lisaks võtab klient omale ka kirjaliku vastutuse sel juhul ja me ei garanteeri midagi:wall:


Ma pole hetkeksi kahelnud Troosti usaldusväärsuses! Päriselt-päriselt...
:)
Teema oli lihtsalt tingitud "vabast filosofeerimisest- teemal ketivahetus"..Kuna mina oma tehniliste teadmiste eest vastutada ei saa, siis kasutan ka edaspidi Troosti omi!:)
Merle
Postitusi: 78
Liitunud: P Okt 12, 2008 13:34
Asukoht:
Auto:

#58

L Nov 15, 2008 23:31

Ja veel....garantiid on elus tõesti olulised! Tagavad nimelt turvatunde! Ja Troostiga oli samuti nagu SAAB`ga- armastus esimesest silmapilgust!;)
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#59

L Nov 15, 2008 23:31

Algselt postitas: Merle
Algselt postitas: mad1
Algselt postitas: Merle
Algselt postitas: taneli01
Kas ketiga koos ei peaks vahetama ka hammasrattaid ja veel üht-teist muud?


Seda Viki Troostist ei öelnud - seega: ma ei tea!


kui käib jutt mootori maha võtmisest, siis loomulikult mõeldakse enama vahetust kui paljas kett:)
keegi pole nii rumal,et ei teaks, et palja keti vahetab lihtsalt ära ja selleks pole mootorit maha võtta vaja
:P

ei tasu ka alahinnata meie teadmisi:wall:
vahetame ära maksimaalselt kõik, mis vajab vahetust ja kui see nii ei peaks minema, siis on see kliendi valik , kas siis rahaline probleem või muu, lisaks võtab klient omale ka kirjaliku vastutuse sel juhul ja me ei garanteeri midagi:wall:


Ma pole hetkeksi kahelnud Troosti usaldusväärsuses! Päriselt-päriselt...
:)
Teema oli lihtsalt tingitud "vabast filosofeerimisest- teemal ketivahetus"..Kuna mina oma tehniliste teadmiste eest vastutada ei saa, siis kasutan ka edaspidi Troosti omi!:)


tänan usalduse eest:notworthy:
taneli01
Postitusi: 150
Liitunud: K Juun 18, 2008 15:44
Asukoht:
Auto:

#60

L Nov 15, 2008 23:32

Kas ketivahetus käib ka korralise hoolduse alla või vastavalt vajadusele?
Fabrik
Postitusi: 281
Liitunud: T Juul 10, 2007 14:53
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 sc 1,9 2005. Saab 9-3 cabrio 2.0T 2007.

#61

L Nov 15, 2008 23:50

Imelik, minu ng ketivahetus maksis 20000, kas on pikem karantii või oli juhtum lootusetum. Ühesõnaga, kui selline protseduur ees, siis tasub alati oodata hullemat, kui ennustati. Kett pole mingi ilmsüüta tegelane seal mootoris, pigem võtmepersoon. Samas Troostile ainult kiidusõnad. Iga kord, kui harva see ka pole, on Iisak alati väga mures, et kuidas minu kullakese mootor elab. Aga vaheta see niipea ära, kui võimalik - iial ei tea, mis Metal arvab. Ja kui ta arvab, et on vaja käru panna, siis oled teel ja tulemuste likvideerimine kordi kallim.
Merle
Postitusi: 78
Liitunud: P Okt 12, 2008 13:34
Asukoht:
Auto:

#62

L Nov 15, 2008 23:56

Ka minu Kullakesele pakutav min hind oli eelpooltoodud. Keegi ju ei tea, millised lisavajadused teda veel ees ootavad...Ta on ju ikkagi eakas!:)
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#63

P Nov 16, 2008 0:01

Algselt postitas: taneli01
Kas ketivahetus käib ka korralise hoolduse alla või vastavalt vajadusele?


vastavalt vajadusele
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#64

P Nov 16, 2008 0:04

Algselt postitas: Fabrik
Imelik, minu ng ketivahetus maksis 20000, kas on pikem karantii või oli juhtum lootusetum. Ühesõnaga, kui selline protseduur ees, siis tasub alati oodata hullemat, kui ennustati. Kett pole mingi ilmsüüta tegelane seal mootoris, pigem võtmepersoon. Samas Troostile ainult kiidusõnad. Iga kord, kui harva see ka pole, on Iisak alati väga mures, et kuidas minu kullakese mootor elab. Aga vaheta see niipea ära, kui võimalik - iial ei tea, mis Metal arvab. Ja kui ta arvab, et on vaja käru panna, siis oled teel ja tulemuste likvideerimine kordi kallim.


20 000 läks kõik kokku.mitte ketivahetus..ilmselt oli palju lisa..seega on ekslik arvata,et ketivahetus on kallis lõbu..tegelikkuses saab klient tunduvalt palju rohkem peale keti kui ta seda soovib.alati on lisaprobleeme ju kuhjas...nt ka uus mootori õli ei kuulu ketivahetuse hulka,kuid reeglina soovitame ikka uue panna..jabur kokku koguda ja tagasi:))

kohustuslik on õlivahetus küll siis,kui ilmneb metallosakesi õlis ja/või muidu tähtaeg käes
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#65

P Nov 16, 2008 0:07

Algselt postitas: Merle
Ka minu Kullakesele pakutav min hind oli eelpooltoodud. Keegi ju ei tea, millised lisavajadused teda veel ees ootavad...Ta on ju ikkagi eakas!:)


esialgne töö oli ca 10h mis teeb hetkel 4950,- kett ca 500,,seega oli midagi ju juba sisse arvestatud:notworthy:

muretsemiseks pole põhjust
Merle
Postitusi: 78
Liitunud: P Okt 12, 2008 13:34
Asukoht:
Auto:

#66

P Nov 16, 2008 0:11

Algselt postitas: mad1
Algselt postitas: Merle
Ka minu Kullakesele pakutav min hind oli eelpooltoodud. Keegi ju ei tea, millised lisavajadused teda veel ees ootavad...Ta on ju ikkagi eakas!:)


esialgne töö oli ca 10h mis teeb hetkel 4950,- kett ca 500,,seega oli midagi ju juba sisse arvestatud:notworthy:

muretsemiseks pole põhjust


Kas tõesti võib nii hästi ka minna!!?? No see väljaminek sobiks isegi peaaegu minu praegusesse eelarvesse!! Super!
Merle
Postitusi: 78
Liitunud: P Okt 12, 2008 13:34
Asukoht:
Auto:

#67

R Nov 21, 2008 19:27

Kas Troostis ka laupäeval "kiirabi" teenust pakutakse?
Nimelt juhtus selline ebameeldiv asi, et tulede lüliti murdus (oli eelnevalt katki?) ära ja seetõttu jäid parktuled peale, kuna nupu keeramine igas võimalius asendis osutus võimatuks...Ilmselgelt oleks see lõppenud hommikuks tühja akuga.
Üks kena ja vastutulelik naaber suutis küll pika susserdamise peale näpsitatega midagi keerata, aga nüüd kahjuks ei põle enam ükski tuli, mis teeb ilmselt sõitmise komplitseerituks...
Mida ette võtta?
Viki
SaabiJumal
Postitusi: 490
Liitunud: R Sept 17, 2004 17:00
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 92 1954, Saab 9-5 2005, Transit

#68

R Nov 21, 2008 19:48

homme u. 10-st lakis. uus lüliti olemas

aa, sain aru. saan päeva peale kohale ka tuua
Merle
Postitusi: 78
Liitunud: P Okt 12, 2008 13:34
Asukoht:
Auto:

#69

R Nov 21, 2008 19:54

Kas päriselt-päriselt võin kka homme 10 paiku Lakisse tulla??
Ega ma nii abitu ka ei ole, et ei suuda mõnisada meetrit ilma tuledeta teenindusse sõita... ;)
Ma arvasin kohe, et Troost troostib mind kõigis hädades!
Merle
Postitusi: 78
Liitunud: P Okt 12, 2008 13:34
Asukoht:
Auto:

#70

R Nov 21, 2008 20:00

Mul peaks Troostis ka soojendusregulaatori nupp ehk juba olemas olema, kuna see sai eeldatavasti eelmisel nädalal tellitud. Ka see nupp kukkus imekombel küljest ära...:)
Tegelikult ma ei lõhu ise kuritegelikult nuppe, vaid need on ilmselt lihtsalt vanadusest väsinud...
Viki
SaabiJumal
Postitusi: 490
Liitunud: R Sept 17, 2004 17:00
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 92 1954, Saab 9-5 2005, Transit

#71

R Nov 21, 2008 20:22

no ma ei teadnud, et neid meetreid nii vähe on.
tulla ikka võib.
Merle
Postitusi: 78
Liitunud: P Okt 12, 2008 13:34
Asukoht:
Auto:

#72

R Nov 21, 2008 20:30

Tänan tõesti juba ette ja olen homme oma murega kohal! Piinlik :red: on küll inimesi puhkepäevadel suht mõttetute probleemidega tülitada, aga... ükski heategu ei pidavat tasumata jääma!
Homersimpson
Saabiklubi liige
Postitusi: 1036
Liitunud: P Juul 01, 2007 10:41
Asukoht:
Auto:

#73

L Nov 22, 2008 16:01

Algselt postitas: Merle
Tänan tõesti juba ette ja olen homme oma murega kohal! Piinlik :red: on küll inimesi puhkepäevadel suht mõttetute probleemidega tülitada, aga... ükski heategu ei pidavat tasumata jääma!


Nagu Sa täna näha võisid ei olnud Sa ainuke kellel puhkepäeval mure. ;) Mina olin järgmine :)
Merle
Postitusi: 78
Liitunud: P Okt 12, 2008 13:34
Asukoht:
Auto:

#74

P Nov 23, 2008 9:40

Algselt postitas: Merle
Algselt postitas: Homersimpson
Algselt postitas: Merle
Tänan tõesti juba ette ja olen homme oma murega kohal! Piinlik :red: on küll inimesi puhkepäevadel suht mõttetute probleemidega tülitada, aga... ükski heategu ei pidavat tasumata jääma!


Nagu Sa täna näha võisid ei olnud Sa ainuke kellel puhkepäeval mure. ;) Mina olin järgmine :)


Jumal tänatud, et hea inimene eile minu tuledeprobleemi lahendas! Tänase ilmaga jääb fantaasiast puudu ilma tuledeta sõiduks...
Merle
Postitusi: 78
Liitunud: P Okt 12, 2008 13:34
Asukoht:
Auto:

#75

T Nov 25, 2008 18:20

Algselt postitas: Cyber
jap, wind deflector on asja nimi. PFS-i oma on uus ja "genuine", sellest ka hind. Elkparts pakub umbes samas hinnas. Proovi parem ebay.co.uk pealt (või siis .com, lihtsalt uk puhul on ehk see saatmiskulu pisem) Esimene ettejuhtuv - £98 +£15 postikulu, müüja on Belgias.

Tänan Cyberit hea nõuande eest! Antud näpunäidete järgi tellitud tuulevõrk on kohal.
Veel tahaks oma üllatust ja rõõmu jagada, sest minu nagisev ja kolisev Kullake on peale Troosti-haiglas käimist Jumala käe all peale (mingite väikeste mõttetute!?) pukside vahetamist nii vaikne ja vaoshoitud, et ei saa isegi aru, et oled autos ja sõidad nt üle "paksu lamava politseiniku":)
Kuna samas haiglas pandi diagnoos, et raadio- ja CD süsteem oli "lolliks läinud", keeldudes mängimast, siis kohalikud psühhiaatrid lahendasid ka selle probleemi edukalt!
Suured tänud! Sõitmine on nüüdseks ainult nauding!:)
Vasta