Saab NG900 V6 aut; vaade

Vasta
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#1

N Apr 07, 2005 17:24

Mina olen oma kõikide omatud autodega kaks korda pügada saanud – ostes ja müües. Sellegipoolest on auto ost tore asi – toob palju elevust ja kui ei ole erialalt autoremondilukksepp, siis on armastus pime, nagu vanasõna ütleb.

Eriti meeldib mul viimasel ajal Rootsist ise autot jahtida ning ära tuua – autol kohe lisaväärtus unustamatust reisikogemusest. Kuiskil peaks vedelama ka link mu 2003a. detsembris toodud 99 loo peale, keda huvitab võin otsida, see kord oli jällegi elamusi kuhjaga.

* * *
Stockholmist Örebrosse suundudes õnnestus rongilt maha jääda. Nimelt arvasin, et tablool kirjutatud sarnase sihtpunktiga rongil näidatav kellaaeg on mingi korrektsiooniga (erinevus piletil märgitud väljumisajast oli kolm minutit), kuid kahjuks siiski täitsa teine rong ja minu oma oli hoopis teisest kohast just väljunud. Järgmine rong väljus juba poole tunni pärast.

Kohale jõudes tellisin automüüja omale jaama vastu. Siirdusime vaatama ühte tumesinist 2,0 turbot. Aastaks 97 ja täitsa kenasti korras paistis olevat. Aga müügisumma ja liisingu kaotus ja muu jama kokku oli pisut rohkem kui tahtnuks (nii vanale autole ei saa alla 12% intressi, mis oleks 3-4 aastaga mult kena kopika küsinud). Pealegi keeldus müüja autot välismaale (eestlasele) müümast (ei usaldanud numbrite tagasi saatmise jama ja muud takistused mida ta loetlema kukkus). Hea tahtmise juures oleks Hr. Svenska Aeroplani kaudu saanud ehk auto kätte, aga enne tuli teine ja odavam pakkumine üle vaadata.

Teine pakkumine oli tumepunane V6 aastast 94. Seisukord oli muidugi kolme aasta võrra kehvem, kuid siiski ostukõlblik (subjektiivne ennatlik järeldus, enne siinset diagnostikaaruannet lugemata). Edit: ei leitud seal hullu midagi.
Sellel müüjal usalduskriisi polnud ja vormistus teostatud, asusin Kapellskäre poole teele. Stockholmi sisse sõitmata, plaanisin ära keerata, aga netist trükitud kaart oli liiga lakooniline – mitmetest teede liitumistest ja ristmikest natuke eksides sai lahendus alles pärast statoilist kaardi ostmist. Võimalik, et sinna läks ka vajalik pool tundi, sest lõpus tempot juba 150km/h –ni tõstes nägin ikkagi laeva köite kokkukerimist ainult kaldalt.
Kuna Kapellskäres midagi peale sadama ei ole, siis oli see vist mu elu igavaim 24h. Isegi raadiot ei saanud kuulata kuna ei osanud koodi panna (nüüd selge).

Loksus ja kõikus see VanaTallinna-risu hullusti, aga lõpuks ta Paldiskisse jõudis. (EU on nüüd niipalju etem, et kummalgi piiril ei pidanud ma enam autost väljuma).

Vaatamata väikestele viperustele oli reis puhtalt positiivne elamus ja autoroolis olles (gaasi vajutades) on samuti seni ainult positiivsed emotsioonid (kuni ma diagnostikut külastan).

Rootsi on kallis maa ja eriti kallis on Statoili bensiin (19,2 eek) ning sealt ostetud kraam (+25% tavapoe hinnast). Niisama reisima sinna ei läheks – aga kunagi tulevikus järgmist Saabi tooma küll :)

Lisatud failid
sheik
Postitusi: 79
Liitunud: P Juul 04, 2004 17:27
Asukoht:
Auto:

#2

N Apr 07, 2005 17:32

Õnnitlused, vaade! Auto on pildilt vaadates kena - isegi need ebaoriginaalsed veljed sobivad hästi ning annavad autole sellist sportlikkust juurde. Kui nüüd saladus ei ole, mis siis diagnostikas avastati?

Saab Heil!
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

N Apr 07, 2005 17:44

no palju õnne..:) :beer:
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#4

N Apr 07, 2005 18:37

Pääle vaadates tõeste kaunis, palju õnne :) minugi poolt :beer:
Aga mis seal diagnostikas ikkagi ilmnes, kui see isegi kiirel sõidul silma ega kõrva ei torganud?
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#5

N Apr 07, 2005 21:20

Algselt postitas: sheik
isegi need ebaoriginaalsed veljed sobivad hästi ...

... mis siis diagnostikas avastati?

Saab Heil!



ma ei tea kas mu ilumeelel miskit viga, aga mulle pole kunagi ükski Saabi originaalvelg meeldinud, kui minu 99 veljed välja arvata (ehk on veel mõni ilus originaal mida ma lihtsalt näinud pole veel)


diagnostikas käimata veel
(ei tahtnud kõike vaba raha kinni panna ja üritan liisingusse võtta - seega registreering veel tegemata ja ringi ei sõida)
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#6

N Apr 07, 2005 21:32

Nojah, kui ma nüüd isand vaade esimest postitust hoolikamalt loen:red:, siis tuleb sama sealtki välja :wall:
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#7

N Apr 07, 2005 23:31

ilus masin. :notworthy:
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2335
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#8

R Apr 08, 2005 8:29

Algselt postitas: vaade
Pealegi keeldus müüja autot välismaale (eestlasele) müümast (ei usaldanud numbrite tagasi saatmise jama ja muud takistused mida ta loetlema kukkus).


See rootslaste usalduskriis baltlaste suhtes on huvitav teema. Meie kodustatud rootslaste meelest on asi õite hull Stockholmi piirkonnas, ju on seal kõige enam pättust tehtud. Samas mida kaugemale stockist seda leebemaks nad muutuvad. Minu esimene variant oli samuti stockis ja müüja ütles julmalt ei (takkajärgi hea et ütles). Järgmine oli lõunas ja jutt hoopis teine. Ehk müüja soovitas ise mul tema nimel olevate registrinumbrite ja kindlustusega Eestisse sõita!!! Kusjuures onu vormistas auto firma omandusest enda omandusse enne minule müüki. Suur firma ei viitsinud kasutatud autodega ja eriti veel ekspordiga tegeleda. Stockholmist väljaspool tekib aga uus probleem - rootslaste inglise keele oskus. Oli isegi päris umbkeelseid kellele helistasin!
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#9

R Apr 22, 2005 11:01

Algselt postitas: Ryhkija
Aga mis seal diagnostikas ikkagi ilmnes, kui see isegi kiirel sõidul silma ega kõrva ei torganud?


Nii sügavale kui Trionic kahe tunniga kaevuda jõudis on kõik korras ja muretsemiseks pole põhjust - seega olen ostuga rahul.
"kõik korras" on muidugi selline väljend lihtsalt, mis tähendab, et mu aasta palk ei mattu kohe remondivajadusse. Väiksemaid kõpitsemisi on üle kümne aasta vanusel autol vaja ikka teha. Vähemalt saan ma öelda et müüja ei varjanud mingit suuremat viga.
Vasta