Saab 9-5 3.0 TiD 130kw 2003 messershmit109

Vasta
messershmit109
Auto: Saab 9-5 3.0TiD
Kontakt:

L Jaan 08, 2022 23:15

Õues oli aasta 2016, suvi. Tuli aeg osta endale uus igapäevane auto. Enne seda olulise momenti juba pikka aega mu silm vaatas Saabide suunas. Info uurimine internetis, saabiomanikudega juttu ajamine, et endale rohkem selgeks saada mis värks see Saab on. Köitis välimine disain, interjöör eriti armatuur ja üldine sõnum mida see auto näitab. Tulevikus mittu korda olin veendunud, et valik oli õige, sest kui sa parkisid oma auto ja koju minnes mittu korda keerad ringi ja viskad pilgu auto peale mõttega, et krt no ikka ilus pill ja see tunne ei kadu aastadega, siis on see auto just sinu jaoks.

Augustis 2016 leidsin auto 24l üks 2.0 bensukas Tartus, uurisin kas on veel alles, istusin rongi ja läksin sinna. Keset teed sain sõnumit, et vabandused aga auto müüdud :( . Tartu tulles kohe istusin Tallinna rongile ja tagasiteel hakkasin vaatama mis oli veel huvitava auto 24l. Sõber saatis seda 9-5 kuulutus "M:Saab 9-5 3.0TiD 130kw 2003a - Eesti Saabiklubi foorum" viewtopic.php?f=13&t=19152. Öeldes, et no mida kaotada, helista ja mine vaatama ja nii tegingi.

Saabusin Tallinnasse tagasi ja läksin Ülemiste keskuse parklasse kokkulepitud ajaks müüat koos autoga kohtuma. Eriti korralikult autot ei vaadanud kuna teadmisi ja oskusi tol ajal oli suht vähe. Kiir ülevaat ja läksime sõitma, väike tiir Ülemiste tehnopolis, leppisime hinnaga ja ma olen uus Saabi omanik.

Juba pärast hakkasin kaevama ja uurima mida ma siis endale ostsin. Saab 9-5 2003 aasta. Auto Saksamalt pärit, kuigi osa oma elust oli veel Hollandis, 2015 oli toodud Eestisse. Minu kätte saabudes odomeeter näitas 297000 km. Kere peal kui tähelepanelikult vaadata, oli värviparanduse jäljed näha, kuid samas rooste ja muid kahjustused puudusid. Salong oli väga heas seisus. Aero elektriistmed ventelatsiooniga ja soendusega, tagaistmed ka soendusega. Karbon imiteeriv armatuuripanelid. Navi1 multimeedia. Pagassis loomadeširm. Mootoriruumis aga oli mitte eritti hea reputatsiooniga 3.0 TiD mootor ja isegi kui teada sain mis kass kottis see on, ei tekkinud mul paanikat ja soovi ruttu autot maha müüa.

Nüüdseks on juba 5 aastat möödunud, läbisõit 379k. Olime olnud Saabiga erinevates seiklustes ja kohtades, olen tassinud temaga väga palju asju, nii et pagass oli laeni täis ja pole kordagi juhtunud nii, et pidin tee peal seisma jääma. Mingi hetk tekkis mõtte, et peaks veits uuem autot osta ja jätta Saab varuautoks, sebisin endale Honda Accord 09 a, 2.4 bensukas , atm, beezh sisu, AGA aasta pärast müüsin maha , emotsioone 0 ja sama tunne nagu Saabiga puudus.
Edasi juttustsn mis oli 5 aasta jooksul autoga tehtud ja mis kohtades olime Saabiga olnud.
Hetkel, vaikselt kogun asjad suure remondi jaoks, ja tulevikus plaanides autot ülervärvida. Pilt
Pilt
PiltPiltPiltPilt
Pilt
SoS
Saabiklubi liige
Auto: 9-5TiD, 9-5Griffin, 9000Aero, 900 T16
Kontakt:

P Jaan 09, 2022 11:47

Siin ju täitsa korralikult kalendrifoto potentsiaali :)
Mis see nii suurelt raha kulutama hakkab? Kui on etteplaneeritud tegevus, siis peaks ju hoopis "hooldus" olema, mitte "remont" :D
...SAABipõletaja... 96->900OG->9-3OG->900NG Cabrio->...->9-5SE->... ->9000CSE-> 9-5TiD->900 T16 MY92 + 9000Aero + 9-5Griffin + 9-5TiD
Oman Tech2, et veakoode lugeda/kustutada, M: SAAB 9000 Aero MY97
vmaster
Saabiklubi liige
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

P Jaan 09, 2022 17:42

Saabidele sobivad igasugu lumelaua, kanuu, jalgratta jms lisad :) Esimene foto konkursile ja kalendrisse palun!
Raadio võiks ehk mõnu uuem Android olla. Saab sihtotstarbeliselt kasutada ka.
messershmit109
Kontakt:

P Jaan 09, 2022 23:23

SoS kirjutas:
P Jaan 09, 2022 11:47
Siin ju täitsa korralikult kalendrifoto potentsiaali :)
Mis see nii suurelt raha kulutama hakkab? Kui on etteplaneeritud tegevus, siis peaks ju hoopis "hooldus" olema, mitte "remont" :D
Jah , õigem on öelda "suur hooldus" :). Kevadel on plaanides võtta mootor maha, mõned tööd tahaks temaga teha, samal ajal uued piduritorud panna, kere roostetamine peatada, eriti tagaosas. Läbiroostetatud kohti õnneks veel pole, seega on tarvis teha ennetavad meetmed et säilitada auto veelgi pikkemaks ajaks. Puhastada küütusepaak, ning tagavedrustuse täielik rebuild teha.
messershmit109
Kontakt:

P Jaan 09, 2022 23:28

vmaster kirjutas:
P Jaan 09, 2022 17:42
Saabidele sobivad igasugu lumelaua, kanuu, jalgratta jms lisad :) Esimene foto konkursile ja kalendrisse palun!
Raadio võiks ehk mõnu uuem Android olla. Saab sihtotstarbeliselt kasutada ka.
Olgu järgmise kalendri fotokonkursile jagan siis😁.
Saabiga jah, väga mugav vedada igasugused hobidega seotud tarvikud, isegi ralliauto võistlustele.
Kui on kuskil info/juhebd kuidas navi1 asemel android paigaldada, siis meelega loeks.
Vasta