Saab 9-5 SE LPT, 1999, richard [MÜÜDUD]

richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#1

R Apr 26, 2013 17:56

Heihoo.

Sai siis hiljuti Saabiliste sekka astutud ning aprilli alguses leidis minu maja ees oma uue parkimiskoha kirsipunane Saab 9-5, aasta 1999, mootor 2,3lpt 125kw.
Käigukast: automaat

Siiani pole veel probleeme olnud (ptuiptuiptui) v.a. nipetnäpet nagu näiteks see, et ohutulenupp natuke vildakas, aga vähemalt töötab nüüd.

Spidomeetril on mõned lambid ka tiba läbi (0-75 põlevad natuke tumedalt, aga pimedas on siiski ikka näha, 80-140 on ideaalne ja edasi täitsa pimedus), aga vajalikud kiirused on näha :D

Nagu te juba nagunii kõik teate, on auto mugav, vaikne ja astub täitsa okeilt edasi ka.

Pildid on paraku kevad/talvised, nüüdseks juba 17" veljega suvepapu all, kui klõpsud tehtud, kütan ka siia.

Sisuks hele nahksisu, sobib väga hästi ka auto värviga.

Siiani olen ise paigaldanud ainult tagumise toonringi, muidu oli selline tunne, et lase vesi sisse, viska kalad ka ja ongi akvaarium valmis.

Kui on küsimusi, küsige, detailsemat infot vast muidu ei hakka lisama (face it, nagunii laseks silmad üle "4x elektriaknad, 2x istmesoojendused, tagaklaasisoojendus" osast :) )







EDIT: ahjaa, tooniga pilte ka veel pole. Ja hiljem pajatan ka niipalju auto ajaloost ja mis kõik vahetatud on, kui oskan ja mäletan, mis eelmise omaniku poolt jutustati. Seniks aga :headbang:
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#2

R Apr 26, 2013 18:38

Kena värv. :)
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#3

L Apr 27, 2013 10:52

Ühesõnaga, nii palju kui mäletan eelmise omaniku jutust siis ostis tema masina ksauto platsilt kuhu see oli sattunud Šveitsist (arvestades mis keeles kogu kaasas olev kirjamaterjal on, siis ilmselt see ka nii on :freak:).

Noh nagu iga platsiautoga võib üht-teist ette tulla ning jutu järgi on siis vahetatud:
Mootorikett koos hammasratasega 2012 aastal
Raami ja kepsu saaled
Rooliotsad
Stabika kondid
Kõik filtrid
Bensupump,
Tagumine sumbutaja pütt
Küünlad (jutu järgi pidi olema nii, et kui talvel käima ei lähe enam siis on kindlasti küünlad täiesti tahmas ja tuleks kord aastas vahetada...see vist eriti normaalne ei ole? Eks vaatab mis saab :))
Termostaat
Uued tagumised amordid
Käigukasti õli
Cps andur
Õlirõhu andur.

Auto oli naisterahva kasutuses. Seest on täiesti sajebonks korras, ei ole laste jalajälgi laes jms. Nahk on korralik, ainus koht kus mõned iluvead on juhi ja kõrvalistme vahel olev käetugi, mis on loogiline - mulle meeldib ka seal otsas lebotada.

Välised iluvead on üks pisike mõlk ja üks pisike kriim. Mõlemad vaevu nähtavad.
Katusel olevates tagumiste küljeklaaside juurest tagaklaasi juurde minevates "rennides" on märgata värvi koorumist (või pigem mõrasid värvi sees vms), aga lahti midagi ei ole. Ma eeldan, et sellises kohas nii vanal autol on see normaalne ja paanikaks pole põhjust
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#4

P Apr 28, 2013 20:44

Suvepapudega on masinal hoopis teine nägu!

Sauekandi kruusateede poolt sitatud pilt ja natuke puhtamaks küüritud vaade ka:

Vahepeal üritasin ka raadio osa välja kakkuda, et sealt kaudu võtta ära ülemine displei ja saada ligi ohutulede nupule, et see välja võtta ja liimida, aga makki kätte ei saanudki, selle asemel sain displei kätte.



EDIT: veidral moel ei kuvanud seda värki pisipiltidena. Keegi oskab aidata/ümber muuta? Eelmises postis kasutasin ka foorumi faililisamist ja siis toimis.
EDIT by Cyber: Pildid korda tehtud. Vahel kaotab foorum faililaiendi ära, siis tuleb sinna ise .jpg vms lisada.
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#5

E Apr 29, 2013 20:04

Sisetunne ütles, et peaks mootoriõli kontrollima. Toimisin nagu ikka, varras välja, kuivaks, sisse, välja. Aga vot kui ma just puhta loll või pime pole, juhtus olema, et sattunud alla miinimumi. Õlilekkeid kuskil siiamaani täheldanud pole (töö juures parkimismajas on autoalune ikka kuiv kui lahkun).

Võta nüüd näpust...kas olen lihtsalt pime või...igatahes tuleb vist natuke joota :)
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#6

R Mai 03, 2013 17:38

Täna hommikul autot käivitades ilmnes midagi veidrat: Kliima displeil kuvas ainult ühte asja ja see oli lihtsalt number "0". Kui mootori välja lülitasin siis korra vilksatas tavaline pilt ees. Kui uuesti käivitada siis jälle 0. Läks pool minutit-minut mööda ja pilt jälle korras. 0 asus vasakus displei ääres. Soojaks küttis, päeval väikest otsa tehes nagu puhus kenasti külma ka ja eelnevatel päevadel pikematel otstel on ka kenasti jahedat hoidnud.

Kui juba kliima peale küsimus läks, siis nupp ECON sisse lülitades peaks kliima väljas olema ja puhub pmst nagu ilma kliimata ja kui see välja lükata siis jälle kliima sees? (Minu loogika ütleb seda, kuna ECON peaks justkui Economy olema ja teatavasti kasutab kliima nö rohkem kütet). Parandage mind?

Tänud!
konks222
Postitusi: 562
Liitunud: R Jaan 25, 2008 9:07
Asukoht: Tudulinna
Auto: SAAB 9-5 2,0 141KW SAAB 9-5 AERO 184KW sed. SAAB 9-5 AERO 184KW univ.

#7

R Mai 03, 2013 18:57

Mina arvan, et aku vilets, aga minust on kindlasti palju targemaid.
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#8

R Mai 03, 2013 19:08

Leidsin sellise lehe: http://blog.saab9-5.com/?p=26

Proovin siit, et mis näitab.
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#9

R Mai 03, 2013 19:49

"0" lööb ka ette kui nö kalibreerida (nullida seadistust) kliimat.
Teine põhjus jah, liiga madal pinge käivitamisel, mis toob selle sama nullimise ja taaskalibreerimise ette. Enda nahal üle elatud, saab aru, et aeg akut laadida.


mida see "nullimine" muidu annab/ära võtab ja kuidas täpselt seda kalibreerida saab ja mida täpsemalt?

Võtan teadmiseks ja teen selle akulaadimise pulli ära kui muu viga olla ei saa :)
overspeed
Postitusi: 702
Liitunud: R Juun 02, 2006 22:45
Asukoht: Saaremaa
Auto: 9-5 Estate ja 9-3 CV

#10

L Mai 04, 2013 2:20

Jupats kirjutas kunagi:

Kalibreeri kliima ära. Talvist ja suvist 20kraadi tunnetab inimene erinevalt. AUTO+OFF nupp peab vajutama. Kalibreerimise ajal nätab ta veakoodide arvu ka ekraanil.


Kui ise tookord selle kohta lugesin, siis oli sääl kirjas ka et toda kalibreerimist AUTO+OFF nuppu korraga vajutamist tuleb teha nominaalselt töösooja mootoriga. Kui ainult veakoodi vaja teada on, siis pole see aga oluline.
Kui peale kalibreerimist "0" ette jääb, siis on HEA, s.t. pole ühtegi viga.
Mul omal tuli kunagi viga 08 mis sellel Saabil pidi nn "beebiviga" olema: http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=16379#pid191515

ja öe V6 masinal tuli näiteks viga 19.

Aga seda ma pole veel kohand, et kohe too "0" ees oleks kui masinat tööle panen, isegi nii tühja akuga, et ei ajand starterit ringi.
Arrogance diminishes wisdom !
overspeed
Postitusi: 702
Liitunud: R Juun 02, 2006 22:45
Asukoht: Saaremaa
Auto: 9-5 Estate ja 9-3 CV

#11

L Mai 04, 2013 3:20

Sisetunne ütles, et peaks mootoriõli kontrollima. Toimisin nagu ikka, varras välja, kuivaks, sisse, välja. Aga vot kui ma just puhta loll või pime pole, juhtus olema, et sattunud alla miinimumi. Õlilekkeid kuskil siiamaani täheldanud pole (töö juures parkimismajas on autoalune ikka kuiv kui lahkun).

Võta nüüd näpust...kas olen lihtsalt pime või...igatahes tuleb vist natuke joota :)


Mul oli sama värk, mootor vöttis öli. Kui aga paigaldasin selle täiendatud karterituulutuse komplekti siis mootor enam öli ei vötnud. Pidi olema samuti selle pölvkonna masina "beebiviga".

http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=16379#pid191197
Arrogance diminishes wisdom !
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#12

L Mai 04, 2013 19:03

ok, tänud. võtan jälgimise alla
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#13

K Mai 08, 2013 17:38

Nii, hetkel siis asi nii kaugel, et peaks ära vahetama tagumise märgi (üle kleepima kasvõi). Mõtlesin panna isegi musta (carbon) taustaga aero märgi, kuna auto värviga sobib tegelikult see toon (nagu on toonklaasist näha...ups, polegi tagant ühtegi tooniga pilti). Olen vaadanud ebayst

Hetkel silma jäänud see:
http://www.ebay.com/itm/2-5-SAAB-CARBON-FIBER-EMBLEM-BADGE-DECAL-9-3-93-9-5-95-/181126218455?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A1999%7CMake%3ASaab%7CModel%3A9-5&hash=item2a2bf6c2d7&vxp=mtr

ja see:
http://www.ebay.com/itm/2-5-SAAB-Black-Griffin-Head-Hood-or-Trunk-Emblem-sonett-96-93-9-3-95-9-5-9-2X-/171025344963?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A1999%7CMake%3ASaab%7CModel%3A9-5&hash=item27d1e7a9c3&vxp=mtr

Nüüd küsimus, kas kuskil Eestist ka saab või peab tellima?

NB! Heiteritele: ma tean, et auto ei ole mingi griffin või aero vms, aga märgid on ilusad ja mul tagumine kole kulunud. Kui üks vahetada võiks vahetada ka teise ja panna midagi ägedamat kui originaal.
Võib ka ilusamaid/paremaid/teistsuguseid pakkuda.

Ja siis olen otsimas ka taha mingit viisakat tiiba. Ei taha hullu rullikat teha masinast, kuna tegu ei ole sellises stiilis autoga, aga vaimusilmas mõtlen, et midagi sinna võiks sobida (kas aero oma või miskis muus stiilis) on keegi kuskil näinud midagi adekvaatset ja sellist, et ei peaks keresse auke puurima (saan aru, et mingi liimivariant on ka).

TIivavärk on hetkel suure kahtluse all ja eks tuleb mingi virtual tuning enne teha kui reaalseks ostuks läheb.
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#14

K Mai 08, 2013 23:25

http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=13935

Stealthilt saad äkki ilusamad kleepsud.

Mis tiiba puutub - ürita mõnest lammarist leida originaaltiib. :)
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#15

N Mai 09, 2013 7:40

Oi tänud, hakkan maad uurima. See originaaltiib on võibolla liiga kõrge riiul, aga kurat pilt võib petlik olla.
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#16

N Mai 09, 2013 8:05

Selline võimalus on ka -
Pilt
Regular Saab Guy
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#17

N Mai 09, 2013 11:53

see on isegi päris ok, samas kahtlen veel kuna saabu pepp on niimodi siledalt nagu praegu päris...pandav.
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#18

P Mai 12, 2013 18:27

Välja on köönud rida anomaaliaid.

Kõigepealt hakkasid lambihetkel armatuuris põlema mitu tuld (käsipidur, tcs ja ohukomnurk vist). Tegi seda ka hiljem umbes kolmel korral (siiamaani pole aru saanud kas kindel kiirus vms seda välja toob, aga juhtus erinevatel kiirustel).

Alguses arvasin, et ABS mooduli jama aga siis....

...hakkas välja lööma igasugu muid elektroonilisi jamasid. Näiteks NIGHT PANEL nupp peaks ära kaotama kõik peale spido. Jah, tegi seda enne. Nüüd kaotab ainult tahhoka ära ja muu jääb. Mootor välja/uuesti sisse ja siis korras.

Siis kliimal on ka mingid anomaaliad. Ei tööta tagaklaasisoojenduse nupp (märk ei lähe kliiimadispleil põlema, kuigi enne hakkas. Aga kuna udu kadus tagaklaasilt ja oli näha et toimetab, siis vist ikka töötas). Samamoodi ei läinud mingi hetk peale siseõhuringlus vms, st see nupp kus auto märk ja kaardus nool. Samas hiljem jälle pani automaagiliselt selle tööle.

Ulme asjad sellised pisikesed välja tulnud...

Ma ei taha enam ehku peale minna ja küsin, et kes tahaks mul mingi väikse diagnosti kuskil tallinnas teha paari õlle eest või õlleraha eest? :)
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#19

T Mai 14, 2013 8:25

nüüd siis juhtus ilmselt see mis juhtuma pidi, ehk kõigi eelduste kohaselt see moodul läks. Tuled lendasid põlema ja spido kadus. Veidi aja pärast hakkas tööle. Püsikiirusehoidja aga lakkas töötamast. Täna hommikul enam need 3 tulukest põlema ei hakanud mis seda viga näitavad.

Kusjuures, eile sai suures ähmis seisma jäetud ja proovitud, et suretaks välja ja uuesti sisse, ehk hakkab spido tööle. Suures ähmis jäi käimar D peale ja kui aru sain miks ei käivitu ja parki peale panin siis pealekäivitumist põles mootorituli. Loodetavasti saab juhtmed külge ja mõnel asjapulgal korra silm peale visatud...
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#20

N Mai 23, 2013 13:53

http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=22515&goto=search&pid=229849

kirjutasin siin murest.

Mure saab lahenduse - mästerid Audaceris vahetavad ära turbo ja kõik selle töö juurde kuuluva. Tänud.

EDIT: Töö kiire ja loodetavasti ka korralik. Tänud veelkord meistrimeestele ja loodan, et turbs elab üle veel palju muretuid kilomeetreid :)
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#21

P Mai 26, 2013 13:49

Tänasesse sombusesse ilma üks ilus pilt:
Pilt
9-5LPT
Postitusi: 1236
Liitunud: P Apr 29, 2012 14:45
Asukoht: Tartu
Auto: 9-5NG Aero, 2.0 TTid XWD

#22

P Mai 26, 2013 16:33

Ette külgedel võiks ka ju õrna tooni panna, 15% nagu mul näiteks - tumedale autole jääks väga ilus üldmulje :).
Kogenud Aeronaut. :drive:
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#23

P Mai 26, 2013 16:41

Jep, aga olen selle peale mõelnud. Hetkel siiski vaja tehniliselt auto jälle korda saada. ABS moodul vajab endiselt parandust. Kui need asjad joonde aetud siis vaatab edasi.
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#24

T Mai 28, 2013 10:26

Küsimus jällegi targematele:

Kliima AUTO+OFF annab veateadet 1____22. Googeldades leidsin, et tegu miski kokku jooksnud tarkvaraga. Mida teha?

Ja käivitades ütleb ülemine SID, et Fill Coolant fluid. Eeldan, et tegu kliimaga, ehk kliima vajab täitmist? Jahutusvedeliku tase on maksimumis, niiet muu väga vist olla ei saa? (eeldasin küll, et kliimaga seotud asjad karjub kliimasidil).

Ja kliimaga veel selline keiss, et kui juhi pool paned temperatuuri alla, siis puhub kenasti külma, aga teeb seda ka kõrvalistuja pool. Kui kõrvalistuja pool näpid, siis eriti nagu ei tundu, et midagi muutuks, aga naine ütles kõrval istudes, et jalgadele nagu hakkas jahedat puhuma kui ta jahedamaks keeras.

Ehk siis...software corrupt + täitmine?
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1963
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#25

T Mai 28, 2013 10:41

Fill coolant fluid on ikka jahutusvedeliku teade, ilmselt on andur õhtul, kui vedelikku on ja ikka seda teadet annab.
Vasta