Saab 9-5 1,9 TiD ARC, 2006, Herki

Vasta
Herki
Postitusi: 85
Liitunud: K Juul 11, 2012 22:39
Asukoht:
Auto:

#1

P Juun 16, 2013 15:03

Tere klubilised!

Kui nüüd päris aus olla, siis olen oma Saabiga juba pool aastat ringi sõitnud, kuna aga pilte autost ei olnud, siis ei hakanud ka varem teemat tegema.
Ükspäev võtsin ja lükkasin masinalt suurema tolmu maha ning tegin ka paar pilt.

Tehasest lasti ta välja 2006 aastal. Enne Eestisse jõudmist veeres mööda Belgia maanteid. Siis tegi väikse peatuse Leedus, kust ma ta endale tõin.
Tehnika ja visuaalne pool oli masinal korralik. Nipet-näpet olen pidanud tegema, aga nagu ma aru olen saanud, siis Saab ongi sedasorti masin, mis tahab, et talle ka vahel aega pühendatakse.
Varustustase on ARC ja enamus vajaminevast varustusest on ka küljes. Õnneks on eelmine omanik temaga heaperemehelikult ümber käinud, nii et sisu(hall nahk) on korralik ja nurisemiseks väga põhjust ei ole. Mõtteid olen mõlgutanud, et hea oleks, kui saaks sisse Aero, või Vectori sadulad, aga need mõtted on tulnud ja sama kiiresti ka läinud.
Auto toomine oli muidugi omaette ooper. Kõigepealt läksin tooma üldse Subaru Outbacki kuna see oli selline poolkõva variant, siis otsustasin ka alternatiivsed variandid üle vaadata. Siis kiikasin ka Saabi üle ja tundus täitsa pro variant ja võtsin ta ära. Auto ostetud algasi suur- suur peavalu, kuna sadama oli hakanud laia lörtsi ja ilmastiku tingimused olid kohutavad. Autoga oli kõik korras, aga ainus probleem oli see, et all olid suverehvid ja ees seisis 600km...... Kaalusin ka talverehvide ostmist, aga mingit mõistikku varianti käepärast ei olnud ja otsustasin vaikselt tulema halata. Ja nii see kodutee algas, suurim kiirus 90 keskmine 70-80, pidamine 0. Rekkad vuhisesid minust mööda nagu postist, aga midagi ei ole teha, kui pidamist ei ole ja plaan ikka ühes tükis koju jõuda, siis tuleb rahulikult võtta. Koju jõudes oli roolinahk ilmselt vettinud, kuna isegi selle 70`ga sõites olid peopesad stabiilselt märjad ja ega ka külmunud aknapesuvedelik rahulikule kulgemisele kaasa aidanud, sest nagu mainisin sadas lörtsi ja aknapesu oli suht hädavajalik. Igatahes lõpuks jõudsin õnnelikult koju ja lõpp hea kõik hea. Kui sain talverehvid alla, läks kulgemine märksa lõbusamaks.

Mõni pilt siis autost ka.

Pilt

Pilt


Pilt

Tervitades,
Herki
Herki
Postitusi: 85
Liitunud: K Juul 11, 2012 22:39
Asukoht:
Auto:

#2

R Sept 18, 2015 20:53

Õhtust,

Selleks korraks läksid minu teed Saabiga lahku:( Aga eks sai temaga ka üsna pikalt kulgetud.
Auto oli tore ja loodetavasti teenib uut omanikku ka kenasti.
Sellel korral ei olnud vaja isegi kuulutada, uus omanik leidis masina foorumist.

Edu ja peatsete kohtumisteni, esialgu küll ilma Saabita.
Herki
Vasta