Saab 9-5 Vector Estate, 2008, workitharder

Vasta
workitharder
Postitusi: 3
Liitunud: N Nov 14, 2013 11:49
Asukoht:
Auto:

#1

Tere,

Kasutades siis pea 3 aastat erinevaid BMW E36 mudeleid ja aegajalt töö tõttu uuemate autodega sõites oli alati tunne, et olen natuke kauaks uunikumide selga jäänud.

Pea neli kuud otsisin endale sobivat autot, küll bmw, igasugu mersusid audisid proovimas käidud, ei tekitanud eelkõige ükski müüja mulle tunne, et ma seda autot selle omaniku käest osta tahan.

Siis sai "isa soovitusel" võetud kõne naabrimehele, kes parajasti Viking Motorsis töötab, et millist masinat siis eelistada jnejne, kõne lõppedes avastasin end juba Viking Motorsi müügisaalis ühe 2005 9-3 Aero kõrval jalgu trampimas, et seda ma tahan, aga loll pea ja ihu nuhtlus ning minu ja müügimehe vaheline arusaamatus tingis selle, et kuna ma kohe "ära ei võtnud" siis masin oli kahe päevaga müüdud.

Järgmine päev aga tuli kõne, et müüki tuli neil uus masin, et tulgu ma vaatama, saab hinna heaks ja auto kontrollitud ning kõige läbitud 150 000 jooksul on masinat korrapäraselt hooldanud just Viking Motors.

Saaga on nüüdseks õnnelikult läbi, paar viimast nädalat olen sõidurõõmu nautinud Saabiga, täpsemalt siis 2008 9-5 Vector Estate, 2.3T 136kW Automaat.

Hetkel on pildimaterjali täpselt niipalju kui kohe teisel päeval sai käidud www.toonkile.ee poiste juures ja lastud kõigile va. esiklaas kerge toonklaas paigaldada ja siis tegin paar telefonipilti:

PiltPilt

Ütleme nii, et ma pole uskunud, et üks masin suudab niipalju sõidurõõmu pakkuda küllaltki normaalse summa eest.

Kuna minu aastane LS isikliku autoga on ca 10-15000km siis kütusekulu teemal ma pikalt kaasa ei oska rääkida, esimeste läbitud ca 600km põhjal võin hetkel numbriliselt öelda 13.2/7.8 vastavalt siis puhta linnakulu ja maanteesõidu numbriteks.

Eks näis mis tulevik toob, kindlasti flantsid ja pikalt poldid ning suveks ehk natuke parema velje, loodetavasti tehasetoodangust midagi, hetkel veereb masin 15" plekkvelgedel tutikate Continentali lamellrehvidega, ehk teab ka keegi kust saaks mõistliku hinnaga originaal ilukilbid?

Mina jään siinkohal ootama nüüd vastust http://performance.cr.ee/ poistelt ja seda, et kuidas ja milliste modifikatsioonidega autole natuke rohkem "elu sisse puhuda" kannatab.

:headbang:
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#2

35kW ja 100Nm peaks juurde saama küll. Softi vahetusest piisab.
Lepime U2U teel kokku millal, kus ja kuidas :)
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#3

Kui see ost umbes paar nädalat tagasi toimus, siis olin ise ka just VM-is 9-5 universaal automaati otsimas. Öeldi, et just üks 2008 aasta ilus ja korralik masin tulemas, hetkel pesus, et astugu hiljem läbi. Kui mõned päevad hiljem vaatama tahtsin minna, siis oli juba müüdud. Tundub, et sina ostsid selle siis ära :)
Õnneks sain Mariine autost mõned päevad hiljem ka omale korraliku 2004 aasta isendi.
Edu SAABiga!
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7623
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#4

Tere,

uuemate autodega sõites oli alati tunne, et olen natuke kauaks uunikumide selga jäänud.


:headbang:

9-5 on ikkagi ka paras uunikum. tegema hakati neid ju 1997 aastal. :beer:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Ets
Postitusi: 390
Liitunud: K Veebr 06, 2008 16:13
Asukoht:
Auto:

#5

Tere,

uuemate autodega sõites oli alati tunne, et olen natuke kauaks uunikumide selga jäänud.


:headbang:

9-5 on ikkagi ka paras uunikum. tegema hakati neid ju 1997 aastal. :beer:
alati oleneb, millega võrrelda :)
Vasta