Saab 9-5 Aero 2.3T, 2005, Martin.V

Vasta
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#1

R Nov 28, 2014 10:45

Eile sai pikaaegne unistus täidetud - minust sai Saabi omanik.

Eelnevalt omanud 2001a Mazda(tundub, et ka mina olen kolinud Mazdaklubist siia), aastaks BMW 97a E39 (samamoodi oli lihtsalt vaja ära omada) ning eilsest olen siis Saabi omanik.

Tegelikult saaga sai alguse sellest, et panin BMW müüki ja pakkusin vahetust ühe musta Saab 9-5 Aero asemele. Sellest diilist ei tulnud midagi välja kuna mõlemad hoidsid enda autost kinni ja mina pidasin paljuks juurde maksta küsitud summat (lisaks auto kahtlane ajalugu oli hirmutav; paberite järgi automaat, tegelt manuaal; kuu tagasi olnud müügis mootoririkkega ja keegi ei tea kuidas ta järsku korda sai - müügi autoks tehtud). Sai uuesti A24 ette võetud ning alguses naljaga töökaaslasele pakutud Hirsch lahti võetud.

Seedisin ideed paar tundi, helistasin omanikule ja leppisin vaatamise kokku. Sama päev sai sõitmas käidud, järgmine päev juba Vikingis kontrollis , peale seda väike konsulteerimine Saabiantiga, uuesti kerge kõhklus.. ja läks diiliks.

Väljas on ilm jube rokane kuid "varastatud" pildid A24 saidilt:


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt

Ma ei hakkaks siia eraldi välja tooma varustusenimekirja, vaid keegi ehk oskab mulle VIN koodi alusel nimekirja hankida siis saan siia alla copy-paste panna.
Kasutaja avatar
dreamer12
Postitusi: 532
Liitunud: K Jaan 03, 2007 10:46
Asukoht: Viimsi
Auto: Saab 9000 Aero 2,3T MY96; Saab 9-5 Aero Hirsch TTiD MY11
Kontakt:

#2

R Nov 28, 2014 11:17

Palju õnne ja muretuid narusuiseid kilomeetreid! Kui uus 9-5NG välja arvata on just see versioon 9-5-te kõige kenama kujustusega. Paistab hästi hoitud ja täisvarustuses auto!
https://www.wellnessorbit.com - vaimse vormi e-koolitused ettevõtetele
http://www.headandlead.com - visioonid, planeeringud & ettevõtluskonsultatsioonid
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#3

R Nov 28, 2014 12:08

Umbes aasta tagasi oli auto müügis umbes 12 500 euroga. Sai müüjaga räägitud ka siis, kuid tal polnud müügiga kiire.
Aga masin iseenesest tundub aus.
Mis sellel Hirsch-i poole pealt on? Silma järgi paistab, et rool, pedaalipealsed ja armatuuri kate. Kas tehnilise poole pealt ka midagi on (suuremad pidurid, suurem vahejahuti, suurem turbo, programmeeritud aju, väljalase jne)?
Muidu muretuid kilomeetreid ja tere tulemast Saabi maailma, kust püsivalt välja pääseda on raskem, kui esialgu arvata võib :D
Regular Saab Guy
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#4

R Nov 28, 2014 12:18

Ta on ikkagi Hirsch Performance (ilmselt midagi sarnast siis BMW M-paketile)

Aga meeldima hakkab üha enam.. selles osas on sul õigus :D
tormipoeg
Postitusi: 135
Liitunud: E Okt 28, 2013 14:05
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 Vector, 2007, 1,9 TiD 129 Kw

#5

R Nov 28, 2014 12:37

Jõudsin korraks näha, et see masin müügis ja kui järgmine päev tahtsin uuesti vaadata, oli juba läinud.

Edu selle masinaga, tundub oma nime vääriline auto olema.
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#6

R Nov 28, 2014 13:55

M perfomance'i erinevaid juppe saab inimene ise ka tellida (roole, stangesid ja muud).
Ühesõnaga, kas autoga oli kaasas ka mingisugune paberileht, kuhu peale on kirutatud Hirsch?
Regular Saab Guy
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#7

R Nov 28, 2014 14:01

M perfomance'i erinevaid juppe saab inimene ise ka tellida (roole, stangesid ja muud).
Ühesõnaga, kas autoga oli kaasas ka mingisugune paberileht, kuhu peale on kirutatud Hirsch?


Kaasa tuli ostu-müügi leping, rehvide hoiustamise arve ja autodokumendid. Kindlasti on vin koodi järgi võimalik järgi uurida kas on ise tellitud või tehase asi peal. Hetkel toetun ainult "heauskselt" müüja sõnadele.
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#8

R Nov 28, 2014 14:51

Tundub kena leid.
Minu kasin praktika on näidanud, et Hirschi tegelikkus tuleb välja ka siis kui autole diagnostikaseade sappa panna ja aju softi nimetuses see olemasolu korral reeglina kajastub.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
Aixx
Saabiklubi liige
Postitusi: 136
Liitunud: R Aug 08, 2014 10:44
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-3 SC 1,9TiD 2008 Hirsch Performance

#9

R Nov 28, 2014 15:22

Hirschi omanikuna võin öelda, et autoga on kaasas pass, kus kirjas, mis vidinad on tuunitud ja lisatud ( soft, vedrustus, veljed jne ).
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#10

R Nov 28, 2014 16:06

Vot ma nüüd jään kõigile jutti vastuse võlgu, ma üritan välja selgitada mis ta siis lõpuks on ... lihtsalt tundub et päris palju vaeva on siis keegi näinud et "ehtida" ennast võõraste sulgedega...

Nädalavahetusel on nüüd rohkem aega autoga tegeleda siis saab hakata üksipulgi teda lahkama :)
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#11

R Nov 28, 2014 16:50

Tegelikult ongi selle Hirsch'iga niimoodi, et iga uue Saabi ostja sai endale tellida autole juurde erinevaid "tuuningvidinaid" Hirschi poolt ja konkreetset paketti, kui sellist, see Hirsch Perfomance endas ei sisalda. Osadel on tehtud lihtsalt aju, osadel on ainult kosmeetilised vidinad ja osad on täispaketina. Sellist asja nagu M BMW puhul tähendab, et kui ostad M3 endale, siis see ongi täiesti teine masin, ei ole. Loodan, et sain nüüd arusaadavalt selgitatud selle asja. Kui passi kaasas ei ole, siis saada email koos VIN koodiga info@hirsch-performance.ch (sisuks inglise keeles, et mis varustus minu autole peale on pandud).
Regular Saab Guy
Renee_
Postitusi: 85
Liitunud: N Okt 16, 2014 9:12
Asukoht:
Auto: 9-3SS Aero Cabriolet

#12

R Nov 28, 2014 17:49

Oi, hea valik! Minu silmis oleks veel võinud manuaal olla, kuid siiski on väga mõnusa komboga. Roolisin ise ka aastaid e39 rooli ja nüüd lendan 9-3 Aeroga. Ega see haiguse jutt peab täitsa paika ja see süveneb. Saabil on oma imago mis mulle väga meeldib. Ulatad sõrme, annad käe.
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#13

R Nov 28, 2014 17:53

Tegelikult ongi selle Hirsch'iga niimoodi, et iga uue Saabi ostja sai endale tellida autole juurde erinevaid "tuuningvidinaid" Hirschi poolt ja konkreetset paketti, kui sellist, see Hirsch Perfomance endas ei sisalda. Osadel on tehtud lihtsalt aju, osadel on ainult kosmeetilised vidinad ja osad on täispaketina. Sellist asja nagu M BMW puhul tähendab, et kui ostad M3 endale, siis see ongi täiesti teine masin, ei ole. Loodan, et sain nüüd arusaadavalt selgitatud selle asja. Kui passi kaasas ei ole, siis saada email koos VIN koodiga info@hirsch-performance.ch (sisuks inglise keeles, et mis varustus minu autole peale on pandud).


Kirjutasin ja sain juba vastuse, tahtsid saada ECU pealt serial nr siis saavad vaadata. VINi ei leidnud nad tõesti oma andmebaasist. Eemaldasin ka pealkirjast siis " eksitava " info. Kuid olgem ausad, ega minu tuju see praegu " kurvemaks " ei teinud ja naudin edasi.
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#14

R Nov 28, 2014 17:57

Ega mul ei olnudki plaanis sul tuju kurvemaks teha ;)
Ilus auto igatepidi ja hea valik peale kauba.
Regular Saab Guy
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#15

R Nov 28, 2014 22:16

Kui see iso´na plaadile kirjutada, kas hakkab tööle?

Oodatud igasugused "lahendused" kas siis siia või postkasti. Esialgu oleks idee asi tööle saada, siis võiks juba saada värskeima kaardi.
Kasutaja avatar
dreamer12
Postitusi: 532
Liitunud: K Jaan 03, 2007 10:46
Asukoht: Viimsi
Auto: Saab 9000 Aero 2,3T MY96; Saab 9-5 Aero Hirsch TTiD MY11
Kontakt:

#16

L Nov 29, 2014 11:49

Saab 9-5 Aero 2,3T Hirsch Performance oli selline masin: http://www.saabplanet.com/wp-content/uploads/9-5_Aero_Hirsch.pdf - seda müüdi nn "tehase tuuningus" (tegelikult monteeris osad ANA Trollhättan või Hirsch Performance AG Shveitsis) ainult uuena 2003 mudeliaastal. Kes svensonite keelt loeb, siis siin ka DN ametlik test: http://www.dn.se/motor/tester/testosteronstinna-kombiraketer/. Auto oli uuena täisvarustuses 800 000 EEK kanti (mõnes riigis kallimgi). Eriti vägev oli selle sisu - leitav siin: http://eng.auto24.ee/used/589601 (see üks Janne toodud auto, ta toimetas omal ajal siia päris mitu Hirsch Performanc mudelit). Uuena Eestis minu teada ühtegi ei müüdud. Kunagi sai sellest unistatud aga siis jäi ost selle taha, et manuaale ei olnud saadaval mõistliku raha eest. Ühe sellise automaadiga olen ka sõitnud - oli fun! ... aga siiski mulle see automaat ei meeldinud.

Muus osas on "Hirsch Performance AG" firma, kes on ainus ametlik tehase poolt tunnustatud Saab tuuningu osade müüja (tegutseb siiani aga 9-5 Hirsch performance juppe valdavalt enam ei toodeta, sh 9-5 NG omi). Hirsch tuuningu paigaldamisel edasimüüjate poolt (Eestis Viking Motors) ei kadunud auto garantii. Info neist on siin: http://www.hirsch-performance.ch/ - üht teist on veel saada. Nad on viimasel ajal toote valikut laiendanud ka Volvole (http://www.hirsch-ruckstuhl.ch/volvo/performance/hirsch-performance/).

Nn "Hirsch Performance" kleeps auto tagumikul oli olemas küll ka soovi korral 9-5 Aero 2,3T Hirsch Performance mudelil aga seda sai osta ka niisama igaüks. St kleeps ei näidanud ega näita midagi! Ilmselgelt on su auto Hirsch pedaalid (mida sai ka osta eraldi). Kapoti alla nn ajutuuningu või mootori ja väljalaske tuunimisel sai ametlikust esindusest tõesti kaasa mingil ajal nn Hirsch passe. Aga mitte alati! Samuti pandi vahel kapoti alla alumiinium lapakaid kuis oli peal Hirsch tuuningu info. Aga neist hiljem loobuti.

Tagatiib on sul igatahes muust paketist kui Hirsch (vist tehase originaal lisavarustuse nimistust). Kas midagi kapoti all on saad teada ilmselt nt Anti või Viking käest. Väljalaske kollektor peaks silmaga näha olema, et erineb nn tsingitud originaalist. Sinu oma paistab pigem nn järeltuunitud auto. Aga kui seal on Hirsch osi, siis ju 9-5 Aero Hirsch võib pealkirjas olla. Hirsch Performance oleks aga eksitav.
https://www.wellnessorbit.com - vaimse vormi e-koolitused ettevõtetele
http://www.headandlead.com - visioonid, planeeringud & ettevõtluskonsultatsioonid
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#17

L Nov 29, 2014 15:52

Kui see iso´na plaadile kirjutada, kas hakkab tööle?

Oodatud igasugused "lahendused" kas siis siia või postkasti. Esialgu oleks idee asi tööle saada, siis võiks juba saada värskeima kaardi.


Toimib, aga vale regioon ... kõik peale Baltikumi on olemas.

dreamer12 tänud informatiivse postituse osas Hirsch teemal :)!

EDIT: Õli ja õlifilter vahetatud, läbisõit ~143100km
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#18

K Dets 03, 2014 16:23

Aidake võhikut palun, esimesel päeval kui auto sain ei suutnud kiruda et ta koguaeg klaasipesu ajal pesi ka tulesid, nüüd ei lase. Mis ma valesti teinud olen või mis see trikk on et laseks? :D
laht
Postitusi: 110
Liitunud: K Aug 29, 2012 22:42
Asukoht:
Auto:

#19

K Dets 03, 2014 16:25

Mis asendis tulede lüliti hetkel on?

Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#20

K Dets 03, 2014 16:38

Ma keeran igakord tuled kustu kui ma sõitmise lõpetan, käivitan jälle null asendis ja siis kui auto käib keeran xenonid peale.

Park + udu sõites ma saan aru et ta tulesid ei pese, aga praegu proovisin kõikvõimalikud variandid läbi ja tuledele ei lasknud.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14294
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#21

K Dets 03, 2014 16:40

The headlamp washers are started by activating the windscreen washer switch (61) for longer than 0.5 seconds. The ignition must be turned to ON, the lights must be turned on and the vehicle speed must be below 200 km/h before the washers can be activated. The washer jets are active for 0.8 seconds and then stop for 1.2 seconds, after which there will be another short jet (0.8 s).

http://saabworld.net/f144/saab-9-5-wash-wipe-systems-wis-1017/#post4272
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#22

K Dets 03, 2014 17:17

Okei, endiselt ei töödanud ja klaasipesuvedeliku valasin triiki täis laupäeva hommikul. Huvitav kas olen siis juba niipalju tiristanud et on tõesti alla liitri alles ja ei tööta?

Lähen ostan poest uue kanku valan täis ja hakkan otsast lahendust otsima kui ikka ei tööta.
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#23

K Dets 03, 2014 17:28

Kui on alla 1L vedelikku, siis ei tööta
Kui lähituli ei põle, siis ei tööta
Ja iga kord kui tõmbad, siis ka ei pritsi. Oli kas iga 5 või 10 tõmbe järel pritsib.

EDIT: Võid kapoti alt kaitsmed ka üle kontrollida.

terv, teager

Lisatud failid
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#24

K Dets 03, 2014 17:34

Kui on alla 1L vedelikku, siis ei tööta
Kui lähituli ei põle, siis ei tööta
Ja iga kord kui tõmbad, siis ka ei pritsi. Oli kas iga 5 või 10 tõmbe järel pritsib.

terv, teager


Just, arusaadav. Katse-eksitusmeetodil sai ikka rohkem kui 5 või 10 korda seda lastud

"Reactivation of the headlamp washers requires 120 seconds to have passed since the last activation of the washer pump or the windscreen washers to have been activated 5 times."
triibutu
Postitusi: 432
Liitunud: T Dets 14, 2004 17:55
Asukoht:
Auto:

#25

K Dets 03, 2014 22:43

Kui on alla 1L vedelikku, siis ei tööta

Kuidas ta aru saab, et alla 1L vedelikku on?
Vasta