Saab 9-5 125kw 1999, Jõmm

Vasta
Jõmm
Postitusi: 2
Liitunud: R Juul 24, 2015 20:09
Asukoht:
Auto:

#1

N Juul 30, 2015 21:07

Esimene Saab siis olemas ja alustuseks selline pisut hooldust vajav automaatkastiga helehall sedaan 9-5. Läbisõit 209 000. 9 aastat tagasi Rootsist toodud asi. Ei teagi kohe millega mõistlik alustada. Mootoril oli komme soojast peast välja surra - sai CPS andur ära vahetatud ja sellega tundub see korras olevat. Mingil põhjusel oli roolisüsteemis vedeliku tase lubatust madalam ja veits sogane. See sai nüüd ka ära vahetatud. Vaja veel piduri kettad ja klotsid vahetada. Külmalt käivitades viskab väikse sinise pilve taha. Läbisõit selline, et olles vähe nende Saabi teemadega siin tutvunud, siis võiks karta, et turbo hakkab otsa saama. Eelmine omanik sõitis sellega ca 50 000 ja turbot väga ei puutunud. Ise pole ma samas praeguseni grammi eest turbadega kokku puutunud ja nii ma mõtlengi, et kui turbo hakkab läbi minema, siis kas läheb kohe päris läbi ja on vajalik uus soetada või on selle juures lihtsalt võimalik midagi puhastada või ....? ...või oleks mõistlik alustada selles suhtes klapisääretihendite vahetusest... . Pardakompuuter ütleb: theft alarm - pidid pisut valed patareid seal sees olema. Kunagi ehk jõuan ka sinnamaani, et see korda teha.
Kui nüüd enda vastu aus olla, siis pisut ehmatasid need auto osade hinnad, millega siin paljud kimpus on ja ... ei looda ma muidugi enam, et mina sellest kõigest puutumata jään. Sõita on samas väga lahe :)
Vasta